THUNDER TIGER ek4 s2

Moderatorji: Nebec, jannyy, mihec87

Odgovori
Theduro325
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 29 Maj 2016, 21:25

THUNDER TIGER ek4 s2

Odgovor Napisal/-a Theduro325 »

dober dan.

imam sledeč avto in je treba menjat bat.zaj pa me zanima kje kupujete vi bate in pa kakega bi jas rabil za svoj avto..namreč bata se nisem menjaval :)

LP,jure
mimixrv
Razpravljalec
Prispevkov: 182
Pridružen: 29 Nov 2016, 18:31

Re: THUNDER TIGER ek4 s2

Odgovor Napisal/-a mimixrv »

Kako pa veš, da je potrebno menjati bat?
Če že, se menja komplet, srajčka in bat.
Sam ne bi nikoli menjal samo eno ali samo drugo.
Na Youtubu imaš to nazorno pokazano ničkolikokrat.
Moje mnenje: če gre za visokokvaliteten tekmovalen (drag) motor, je to smiselno, spet odvisno od cene seta srajčke in bata. In pa, če smatraš, da boš to brez težav opravil.
Če gre za motor, ki nov stane 100€ ali celo manj, kupi raje nov motor, ga uteči, nastavi in uživaj.
Sam sem imel v buggyju tale motor:

https://www.der-schweighofer.si/Force-M ... cm-a129708

Avtu se je trgalo, brushless je ostal zadaj za šalo, tudi LRP.28 ne gre toliko, deloval je odlično, vžigal brezhibno, bil pa je malo bolj žejen.
Prišlo je do problema, ker se je iz svečke odtrgala spirala in padla v motor in ga uničila. Zgodi se tudi to, ja. ](*,)
Delov za ta motor se ne dobi (vsaj jaz jih ne najdem), zato sem kupil tale motor:

https://hobbyking.com/en_us/trackstar-s ... r-car.html

Ne gre niti približno tako kot Force .32, ampak vseeno dobro, sploh za bolj neveščega voznika.
S poštnino me je prišel 72€ in če upoštevam to, lahko rečem, da je odličen.
Do sedaj porabil pribl. 4 litre in se mi zdi, da gre čedalje bolj.

Premisli in se odloči.
Theduro325
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 29 Maj 2016, 21:25

Re: THUNDER TIGER ek4 s2

Odgovor Napisal/-a Theduro325 »

naprej hvala za odgovor..avto sem kupil in mi je lastnik rekel da je bat hin,kar se tud vidi pri odprtini za izpuh da je na zgonji strani bat malo odlomlen..pomoje je tud cilinder uničen..sem jas tud gledal da pa nenajdem motorja ali delov..gor pa je pro 70..druga nepiše na motorju
Zadnjič spremenil Theduro325, dne 27 Apr 2017, 13:07, skupaj popravljeno 1 krat.
Theduro325
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 29 Maj 2016, 21:25

Re: THUNDER TIGER ek4 s2

Odgovor Napisal/-a Theduro325 »

ja samo gledal sem pri teh motorjih katere si mi dal link nimajo izpuha na istem mestu kot moj motor sedaj :) morem se kupil nov izpuh?
mimixrv
Razpravljalec
Prispevkov: 182
Pridružen: 29 Nov 2016, 18:31

Re: THUNDER TIGER ek4 s2

Odgovor Napisal/-a mimixrv »

Kakšne slike bi zelo pomagale, da se vidi, za kaj se gre.
Theduro325
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 29 Maj 2016, 21:25

Re: THUNDER TIGER ek4 s2

Odgovor Napisal/-a Theduro325 »

https://www.dropbox.com/sh/v4y90tsg88ei ... hx9Za?dl=0

V mapi je slika bata..srajcka al kaj je ono ni nic porajsano
mimixrv
Razpravljalec
Prispevkov: 182
Pridružen: 29 Nov 2016, 18:31

Re: THUNDER TIGER ek4 s2

Odgovor Napisal/-a mimixrv »

Rabiš motor s stranskim izpuhom. Poišči: delko, schweighoffer modelbau, ebay de, hobbyking, lindinger, robitronic, dtm modelbau, black smith products, picco, novarossi, kyosho, top rc,...
Če tega, ki ga imaš, nisi na lastna ušesa in oči videl dobro delovati, preden si ga razdrl, ga jaz ne bi niti poskušal popravljati. Za model, ki ga imaš, išči motor .28 in navzgor s stranskim izpuhom. Preveri še sklopko, menjaj tudi ležaje na zvončku sklopke. Če boš kupil nov motor ali če boš menjal srajčko in bat na tem, se drži ene izmed metod utekanja in nastavitev. Malo angleščine in google in veliko branja in boš izvedel vse.
Theduro325
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 29 Maj 2016, 21:25

Re: THUNDER TIGER ek4 s2

Odgovor Napisal/-a Theduro325 »

vem da rabim motor z stranskim motorjem zato sem ti tud rekel..motor je že bil razstavljen ko sem kupil zadevo,tako da ga nisem uspel slišati..sem pa tud že gledal komplet motor z izpuhom in filtrom :) hvala zaenkrat, ga glih kar kompletnega čistim in naročujem dele kateri so uničeni ( najšel samo servo saver polomljen )
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Re: THUNDER TIGER ek4 s2

Odgovor Napisal/-a tornado »

Če jaz prav vidim, so označena polja brez kroma in se vidi bronza. V kolikor je temu tako, je škoda vsakega centa za popravilo in nabavo novega bata. Običajno so deli za obnovo dražji kot je sam motor. Prvo se prepričaj koliko te bo to koštalo. Nikoli se ne menjava samo bat ali srajčka, VEDNO v kompletu! Brez, da zamenjaš tudi ležaje niti ne razmišljaj o popravilu. Da te ne bi premamilo, da kupiš poceni dele od kakšnega ''X'' motorja. Vgradiš lahko samo originalne dele za ta tip motorja, vse ostalo je strel v koleno.
Na tržišču boš sigurno našel ponudnika, ki ponuja TT motorje za relativno mali denar. Ne kupuj ''zgonjenih'' motorjev, ker imaš samo jezo in ti jemljejo voljo do nadaljnega dela. :wink:
Moram pa dodati, da dosedanji lastnik ni nič kaj skrben do opreme. Vsaj tako je videti na motorju, ki je precej ''zapuščen''.

Slika
Lp Rado
Theduro325
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 29 Maj 2016, 21:25

Re: THUNDER TIGER ek4 s2

Odgovor Napisal/-a Theduro325 »

rekel je da je vse stalo enih par let..je pa biu cel avto masten in umazan ja..sem dobil vse to v kompletu za 40€..sem pa našel bat in srajčko na internetu in tud ojnico..ne najdem pa batnega obročka :/

http://www.ebay.de/itm/Thunder-Tiger-AN ... SwmtJXamGT

http://www.ebay.de/itm/Zylinder-for-PRO ... Sw53NY~lcy

http://www.ebay.de/itm/CONNECTING-ROD-6 ... SwmLlX832c

zaenkrat bom kupil drug motor in tega počasi porihtal saj hočem imeti org motor na avtu ali pa vsaj zraven da deluje ko bo šlo v prodajo da bo šel orginal od mene ( čeprav dvomim da bom dal kdaj to stran :) )
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Re: THUNDER TIGER ek4 s2

Odgovor Napisal/-a tornado »

Brez zamere, ampak najprej si vzami malo časa in prečitaj nekaj člankov na tem forumu. Vidim, da so ti osnovni pojmi precej tuji.
Vse dele, ki si jih našel so za helikopterski motor TT 10-13ccm. Poišči kakšnega korektnega, izkušenega modelarja v okolici, ki bi ti bil priopravljen pomagati v učenju.
https://www.google.si/search?q=Thunder+ ... GgUf-cgtgI

Če ne dobiš originalnega TT, kupi kakšen drugi poceni motor (kot ga najdeš na Hobbykingu) in se na njem uči.
Nič ni narobe, če boš dal na avto drugo znamko motorja. Važno je, da je na avto vse ispravno in motor ispraven ter pravilno nastavljen.
Lp Rado
Theduro325
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 29 Maj 2016, 21:25

Re: THUNDER TIGER ek4 s2

Odgovor Napisal/-a Theduro325 »

Aha..ok..sem mel namen tam narocit motor..sem mislil da so tapravi deli glede na kodo.ker koda je ista kot na moji listi delov.imam pa se bol malo znanja z nitro ja..sem prej bil na elektro ceu cas :) sej bo :)
mimixrv
Razpravljalec
Prispevkov: 182
Pridružen: 29 Nov 2016, 18:31

Re: THUNDER TIGER ek4 s2

Odgovor Napisal/-a mimixrv »

Kot so ti svetovali, preberi čim več.
Če si kje iz Krškega ali okolice, z veseljem kakšno rečem s tabo na 4 oči, čeprav sem tudi sam bolj začetnik.
Lahko pa tudi po telefonu.
P.S.: nehaj iskati batne obročke. Jih ni.
Theduro325
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 29 Maj 2016, 21:25

Re: THUNDER TIGER ek4 s2

Odgovor Napisal/-a Theduro325 »

sej jih ne več :) z maribora sem drugač :)
Odgovori

Vrni se na 1:8 OFF-ROAD