predelava revo 3.3 na elektriko

Moderatorji: Nebec, jannyy, mihec87

Odgovori
blaz
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 13 Mar 2016, 21:49

predelava revo 3.3 na elektriko

Odgovor Napisal/-a blaz »

Pozdravljeni
Prosil ba vas za pomoč torej imam revota 3.3 na nitro. Ki mi stuji v garaži ze 3 leta če ne več. In zdej me je prjel da bi ga po dolgmu cajtu spet vozu. Ker pa je preveč dela z nitro motorjem bi sedaj zamenjal motor na eletriko.

Zdej bi rabu enga da mi pove kva vse morm kupt ?
Pol v ker trgovin nej kupm?
Kolk me bo prbližn stal ?
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: predelava revo 3.3 na elektriko

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Cenovno računaj vsaj 300eur(motor,regulator,baterije, deli za predelavo) potem še ustrezen polnilec če še nimaš.
Pomoje bo najlažje če na internetu izbrskaš katalog delov/eksplozijsko skico modela za revo 3.3 ter revo brushless in pogledaš kateri deli so drugačni pri brushless ter tvojem potem pa pobrskaš po ebay ipd.. za temi deli..
Možno da je že gdo naredil predelavo in napisal potrebne dele poskusi pogooglat "revo 3.3 to revo brushless"..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
matevzfurlan22
Razpravljalec
Prispevkov: 74
Pridružen: 24 Avg 2014, 09:28

Re: predelava revo 3.3 na elektriko

Odgovor Napisal/-a matevzfurlan22 »

http://www.integy.com/st_main.html?p_ca ... ubQGfkrJD9 Tu dobiš conversion kit malo bol poceni (če še iščeš) :wink:
Xray xb8e
Xray xb8e gt
Xray X1
in še kaj se najde :)
jst
Začetnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 27 Apr 2007, 14:29
Kraj: novo mesto

Re: predelava revo 3.3 na elektriko

Odgovor Napisal/-a jst »

Pozdravljen.

Pred nekaj meseci sem svojega revota 3.3 predelav na brushless, tako da sem sam izdelal nosilec za motor iz aluminija ter ostale nosilce za baterije, sprejemnik.... :)
Motor, esc, baterije.... hobbyking.
Dušan
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: predelava revo 3.3 na elektriko

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

koliko te je stalo? :) za 416€ dobiš nov avto boljši od e-revota.
blaz
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 13 Mar 2016, 21:49

Re: predelava revo 3.3 na elektriko

Odgovor Napisal/-a blaz »

Hvala za odgovore.
Zanima me če so še uporabne te zavore ki so gor.
Eno vprašanje zate jst. Ker motor, regulator in pa baterije si kupil. In pa ali si vse to naročil na strani hobbyking ?
Priporočam se za ksno slikco
jst
Začetnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 27 Apr 2007, 14:29
Kraj: novo mesto

Re: predelava revo 3.3 na elektriko

Odgovor Napisal/-a jst »

Sam sem zavore pustu mehanske. Težava je da nimam vzvratne, ker imam samo 3 kanalni oddajnik. Že tako sem mogu mixat kanale. Imam pa še vedno 2 predstavi.
Vožnja je nora :D . Tako, da sem tudi svojega sina 2,5 leti starega vlekel na sankah. Pol je pa snega zmankal :cry:
Sedaj imam model razstavljen, moram v diferencijalih olje zamenat. Pa tudi mehanske zavore bom odstranu, ker potrebujem rikverc.

Nekaj o predelavi: http://www.how2rc.com/REVO%20Conversion ... power.html

Jst sm si tole kupu:
https://www.hobbyking.com/hobbyking/sto ... duct=25143
https://www.hobbyking.com/hobbyking/sto ... duct=38505
https://www.hobbyking.com/hobbyking/sto ... duct=22403
Slike sledijo kasneje.
Dušan
blaz
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 13 Mar 2016, 21:49

Re: predelava revo 3.3 na elektriko

Odgovor Napisal/-a blaz »

Kako to da nisi vzel lipo baterije?
Kako to misliš da si mogu mixat kanale. :o
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: predelava revo 3.3 na elektriko

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Saj je vzel lipo v trdem ohišju(hard case)..

Dovolj je že 2 kanalna naprava- 1kanal je zavijanje, 2kanal je plin/zavora ni potrebno nič mixat kanale... Samo potrebno je predelat prenos da je direkten(blokirat sklopko ali enosmerni ležaj oz kar pač je notri) tako potem zaviraš z motorjem in lahko pelješ vzratno, mehansko zavoro in servomehanizem itd..pa pobereš stran...Opcij je več odvisno je kaj želiš(vztratno,2prestavi itd..)
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
jst
Začetnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 27 Apr 2007, 14:29
Kraj: novo mesto

Re: predelava revo 3.3 na elektriko

Odgovor Napisal/-a jst »

mihec87 napisal/-a:Saj je vzel lipo v trdem ohišju(hard case)..

Dovolj je že 2 kanalna naprava- 1kanal je zavijanje, 2kanal je plin/zavora ni potrebno nič mixat kanale... Samo potrebno je predelat prenos da je direkten(blokirat sklopko ali enosmerni ležaj oz kar pač je notri) tako potem zaviraš z motorjem in lahko pelješ vzratno, mehansko zavoro in servomehanizem itd..pa pobereš stran...Opcij je več odvisno je kaj želiš(vztratno,2prestavi itd..)
Tako je. Če pa pustiš menjalnik kot je tovarniški pa mixaš kanale.

viewtopic.php?f=79&t=92848
Dušan
blaz
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 13 Mar 2016, 21:49

Re: predelava revo 3.3 na elektriko

Odgovor Napisal/-a blaz »

Aha. Fajn :-? Pol bi mogu menat še dalinca ce bi hotu met mehansko zavoro. Mah kva pa vem :(
jst
Začetnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 27 Apr 2007, 14:29
Kraj: novo mesto

Re: predelava revo 3.3 na elektriko

Odgovor Napisal/-a jst »

Ne rabis menat komande ce naredis kot je mihec87 napisav. Zgoraj imas link o predelavi, drugace je pa bilo ze veliko napisanega o predelavi (vprasaj google).
Dušan
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: predelava revo 3.3 na elektriko

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Ne vem če se splača komplicirat okoli mehanske zavore-predelaš prenos na direktni pogon in dobiš vzvratno, zaviraš pa z motorjem(rešiš pa se dodatnega servomehanizma,sklopke v menjalniku itd)
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
blaz
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 13 Mar 2016, 21:49

Re: predelava revo 3.3 na elektriko

Odgovor Napisal/-a blaz »

Ma ja sej nm. zdej morm naručit robo, pa morm enga dubit k ma paypal. Pol bom pa vidu kk in kj :-k
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: predelava revo 3.3 na elektriko

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Prvo poglej pa se odloči kk pa kaj boš predelal, da vidiš kaj vse rabiš-ok baterije,motor,regulator rabiš v vsakem primeru..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
blaz
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 13 Mar 2016, 21:49

Re: predelava revo 3.3 na elektriko

Odgovor Napisal/-a blaz »

Odločitev je enaka kot jo je navedel uporabnik 'jst'. Ker pravi da mu stvar deluje (nebi rad komplicirov za začetek). Glede vzratne prestave zaenkrat tudi nebom komplicirav, če sem pri nitro motorju lahko zdržal brez vzratne bom tud zdaj. Imam pa namen ohraniti 2 prestave. Za začetek moram dobiti motr, rele, baterijo potem se bom pa odločil kako naprej.
Odgovori

Vrni se na 1:8 OFF-ROAD