Predelava iz nitro na elektro, kopija Losi LST modela

Moderatorji: Nebec, jannyy, mihec87

skorc
Tekmovalec
Prispevkov: 274
Pridružen: 27 Jun 2007, 18:59
Kraj: Ljubljana

Re: Predelava iz nitro na elektro, kopija Losi LST modela

Odgovor Napisal/-a skorc »

To sem že vse naredil, pa mi pri menjavi žic motor le trza. Sem probal vse kombinacije (sredinsko žico pustim pri miru). Tudi na komandi sem predtavil v vse možne kombinacije. Zmanjkalo mi je idej in znanja....
Menjam sobno svetilko, za dvosobno...
mimixrv
Razpravljalec
Prispevkov: 182
Pridružen: 29 Nov 2016, 18:31

Re: Predelava iz nitro na elektro, kopija Losi LST modela

Odgovor Napisal/-a mimixrv »

Če se to dogaja, mora biti to nek ''brihten'' ESC. verjetno imaš ESC in motor s senzorjem in tako ''ve'' da ni krenil v pravo smer in avtomatsko zamenja.
Pri meni je vedno delalo na vseh E-buggijih, da sem obrnil žice.
Res pa je, da nikoli nisem uporabljal senzorskega motorja in ESC-ja.
Vsekakor imaš možnost to spremeniti v parametrih ESC-ja.
Kako priti v setup meni, se od ESCja do ESCja malo razlikuje, v glavnem pa je nekaj v smislu ''vse na OFF, vklopi SAMO oddajnik, daj poln plin in ga drži, POTEM vklopi sprejemnik, spremljaj piske in LED indikatorje'', od tu naprej pa se malo razlikuje.
Preberi navodila ESCja in bi moralo it.
Ko prideš do parametra ''reverse'' ali ''direction'' ali kaj podobnega, to spremeni, se prepričaj, da se je to shranilo in bi moralo delat.
skorc
Tekmovalec
Prispevkov: 274
Pridružen: 27 Jun 2007, 18:59
Kraj: Ljubljana

Re: Predelava iz nitro na elektro, kopija Losi LST modela

Odgovor Napisal/-a skorc »

Ja verjetno tukaj tiči zajec... Esc je bolj brihten od mene, bom po netu pobrskal za navodili in šel po proceduri, ki si mi jo opisal. Hvala za INFO!
lp
Menjam sobno svetilko, za dvosobno...
skorc
Tekmovalec
Prispevkov: 274
Pridružen: 27 Jun 2007, 18:59
Kraj: Ljubljana

Re: Predelava iz nitro na elektro, kopija Losi LST modela

Odgovor Napisal/-a skorc »

Sem že bližje, na netu sem našel navodila. Ratalo mi je sprogramirati, vendar gre vzvratno s polnim gasom (hitro ko hudič) naprej pa leno počasi. Ima pa regler preveč enih nastavitvenih brihtnih možnosti, tako da s samim indikatorjem in piskanjem nisem sposoben nastaviti te zadeve tako kot bi moral. Moram nekje najti programsko kartico. Če, si jo kdo lasti za posodit ali prodati bi se priporočal... Kartica za Hobbywing esc Xerun sct pro.
Hvala
Menjam sobno svetilko, za dvosobno...
mimixrv
Razpravljalec
Prispevkov: 182
Pridružen: 29 Nov 2016, 18:31

Re: Predelava iz nitro na elektro, kopija Losi LST modela

Odgovor Napisal/-a mimixrv »

Pridi do parametra direction ali nekaj podobnega, ga nastavi obratno kot je sedaj (reverse če je sedaj na forward ali obratno), shrani in je to to.
Vem, zoprno je šteti piske in utripe ledic, ampak se da. Ampak da boš samo zaradi tega inskal in kupoval kartico...
skorc
Tekmovalec
Prispevkov: 274
Pridružen: 27 Jun 2007, 18:59
Kraj: Ljubljana

Re: Predelava iz nitro na elektro, kopija Losi LST modela

Odgovor Napisal/-a skorc »

Sem zrihtal zadevo in dela v nulo! Leti ko sneta skira.....razmišljam da bi mu zmontiral kak simulator motorja.... kakšne izkušnje s tem...?
Menjam sobno svetilko, za dvosobno...
skorc
Tekmovalec
Prispevkov: 274
Pridružen: 27 Jun 2007, 18:59
Kraj: Ljubljana

Re: Predelava iz nitro na elektro, kopija Losi LST modela

Odgovor Napisal/-a skorc »

Pozdrav,
evo sem ga še malo spimpal in mu dodal še zvočni simulator. Sedaj je prava atrakcija in veselje...
Menjam sobno svetilko, za dvosobno...
Odgovori

Vrni se na 1:8 OFF-ROAD