Požrlo zobnike

Moderatorji: Nebec, jannyy, mihec87

Odgovori
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Požrlo zobnike

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Helov,imam problem pri svojem 1/8 SC truck-u ,namreč požrlo mi je zobnike na prirobnici kuplenge.Zakaj to ?
Naj povem da je avto delal le slabi 2 minuti ko jih je požrlo.Nazadnje se mi je odšraufal motor,pa še sprednji ležaj na prirobnici se je razsul.
Tako sem sem samo z ležajem na prirobnici od zadaj spredaj sem pa za prvo silo dal podložke da ni lufta.Je mogoče problem zaradi tega,da mi je sadaj požrlo zobe?
BTw,kje se da dobit novo prirobnico al kak se temu reče za 21(3.5ccm ) motor?
Priponke
PIC_5007.jpg
PIC_5007.jpg (132.83 KiB) Pogledano 1502 krat
PIC_5012.jpg
PIC_5012.jpg (88.78 KiB) Pogledano 1502 krat
DJ Urko
Tekmovalec
Prispevkov: 248
Pridružen: 21 Feb 2008, 17:31
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: Požrlo zobnike

Odgovor Napisal/-a DJ Urko »

Pozdravljen.

Jaz sem to imenoval zvonček. Da pa ti je zobe pobralo je pa vrjetno vzrok razmik med glavnim zobnikom in zvončkom. Vzrok je vrjetno tudi, da nisi imel sprednjega ležaja. Ti ležaji stanejo okoli 1EUR po komadu in jih je priporočljivo menjati na 1 uro vožnje ali manj. Jaz sem jih vedno menjal pred dirko in finalno vožnjo.

V LJ dobiš ta zobnik v trgovini Delko, tudi TOP RC ima ziher kakšnega na zalogi. Drugače pa pred nakupom preštej število zobov na zvončku. Ponavadi smo pri nitru uporabljali med 13 in 15 zobov, odvisno od proge.

LP,
Uroš
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Re: Požrlo zobnike

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Aha hvala lepa,ja drugač pa jest to nimam za tekmovanja ,ampak zgolj za sprostitev..
Sedaj v cca.4 letih kar imam ta avto še nisem nobenih ležajev menjal,kake pol mesca nazaj se mi je pa sprednji na zvončku razsul.Drugih problemov zaenkat ni bilo.No edino gume so že kar dodobra zlizane.Je pa firme Ansmann ,katere deli se ne dobijo več,ker sem že takrat ko sem jaz ta avto vzel pri Lindingerju ,dobil zadnji komad v akciji,potem so pa kompletni program ukinili.
Sprva je bil še na 27mhz,vendar ker mi je shodil sprejemnik in nisem dobil ustezne zamenjave,sem komplet komandiranje zamenjal za poceni kitajsko 2.4ghz in dela občutno bolje kot stara komanda ki ni nesla niti 100m.
Zobnikov pa ima tale zvonc 14.
Jah nč,zgleda da bo treba v prihodnosti v LJ,vendar se sam za to malenkost ne bom dol vozu :(
Kaj ,so ti zvonči vsi isti,al mora bit prav za dotični motor,ker bi ga raje na HK naroču?
Uporabniški avatar
Rocher
Freak
Prispevkov: 511
Pridružen: 16 Sep 2013, 20:25
Kraj: Celje

Re: Požrlo zobnike

Odgovor Napisal/-a Rocher »

Zvončki so ponavadi vsi enakega premera. Razlikujejo se samo po številu zob in dolžini ker se dobijo v različnih kompletih z vztrajnikom. Preventivno ti tudi sam svetujem da z ležaji ne šparaš in vsaj ob začetku nove sezone pregledaš stanje. Lahko vzameš na HK poglej le da so jekleni (Hardened steel) drugače ti ga bo ob manjši obremenitvi požrlo. Priporočljivo je menjati ali pa vsaj pregledati tudi zobnik centralnega diferenciala, če so se zobci kaj poškodovali.
Če si kje blizu Celja imam LRPjev 15 zobi zvonček z ležajema doma.

lp
*LOSi 8ight 2.0 EU - Novarossi*
*LOSi Tenacity DB PRO*
*HPi SavageX 4.6*
*AXiAL SCX10ii Trail Honcho*
*LOSi Mini T 2.0*
*Custom brushless whoop 65mm*
*TBS Source One*
*FlyFish Volador Vx3*
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Re: Požrlo zobnike

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Hvala lepa rocher za razlago.
No nekaj sem sedaj že uštimal,zvonček res paše tudi od drugih motorjev,trenutno imam gor od enega starega 15 ? 2.5ccm motorja, na 13 zob.Še ležaje zamenjam,pa bo :wink:
Sem pa drugače iz okolice kranja.
Odgovori

Vrni se na 1:8 OFF-ROAD