Thunder Tiger mt4 g3

Moderatorji: Nebec, jannyy, mihec87

Odgovori
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: Thunder Tiger mt4 g3

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

servo sem menjal več kot 10 voženj nazaj in do sedaj ni bilo problemov. če bi servo požiral toliko energije da bi zmanjkovalo voltaže, bi se takoj skuril.

servo pa ni speljan skozi ferilni obroček, ampak tudi prej ni bil preden sem ga menjal.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Thunder Tiger mt4 g3

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

N0t0ri0us napisal/-a:servo sem menjal več kot 10 voženj nazaj in do sedaj ni bilo problemov. če bi servo požiral toliko energije da bi zmanjkovalo voltaže, bi se takoj skuril.

servo pa ni speljan skozi ferilni obroček, ampak tudi prej ni bil preden sem ga menjal.
Večkrat sem že zasledil, da umirajoč servo povzroča težave z delovanjem sprejemnika. Tudi meni se je to zgodilo, tik preden mi je servo odpovedal...

Bolj ko so obrabljeni zobniki, bolj skače pozicija serva levo/desno. Takrat potenciometer da signal, da pozicija ni prava. Krmilnik nato zaganja motor levo in desno ves čas. Najprej pade napetost, ker žre več štroma, nato pa odpove elektronika.

Poskusi z drugim servom za volan. ( potrošna roba pri večjih modelih ;-) )

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: Thunder Tiger mt4 g3

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

spet imaš prav :D

http://youtu.be/GRYFFFP03aU

sem odprl servo, zobniki so celi, tako da je vrjetno odpovedal potenciometer.. :(

koliko ima tak servo še življenske dobe ? :)

naj spet naročim čip šit in menjam na 10 voženj al naj dam kaj boljšega noter ? :D
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Thunder Tiger mt4 g3

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

N0t0ri0us napisal/-a:spet imaš prav :D

http://youtu.be/GRYFFFP03aU

sem odprl servo, zobniki so celi, tako da je vrjetno odpovedal potenciometer.. :(

koliko ima tak servo še življenske dobe ? :)

naj spet naročim čip šit in menjam na 10 voženj al naj dam kaj boljšega noter ? :D
Medeninasti zobniki se hitro obrabijo...

Titan naj bi bil boljši, nimam pa z njimi veliko izkušenj. V Mugnu imam tole https://www.hobbyking.com/hobbyking/sto ... 09sec.html potem, ko je podlegel SAVOX. Zaenkrat po pol sezone in kar nekaj vožnjah ga lahko smao pohvalim. Sigurno mnogo več kot 10 voženj.
Tistih "čipšit" servov sem kupil par, probal, pa ne vem, kaj bi z njimi... Še za winch niso... Morda za krmilo za kako jadrnico... Enega imam v Baji za gas, pa bom menjal, ker je prepočasen in je avto posledično manj odziven... Skratka - stran od poceni počasnih servov.

Sorodni je tale z večjim navorom: https://www.hobbyking.com/hobbyking/sto ... 14sec.html in bo MT verjetno bolj primeren.

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: Thunder Tiger mt4 g3

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

kurnt mi je predlagal tega kot ga imam sedaj. rekel je da naj bi ob pravilnih nastavitvah ravno tako deloval :D.. no za 14€ s poštnino je kar je :D.

tega kot si mi ga predlagal ga ni na zalogi oz je v backorderju...

še eno vprašanje glede servo saverja. je možno da se je vzmet močno zmehčala ? na začetku je nisem mogel iz stocka z roko privijačiti, sedaj sem pa servo saver stisnil že za kakih 6mm in to z lahkoto počnem.
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: Thunder Tiger mt4 g3

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

Sem rešil zadevo. Iz prvega serva - originala sem odščipnil potenciometer in ga prilotal na zdajšni servo.
Stvar ponovno deluje normalno. Upam da tako tudi ostane :D

Hvala vama za pomoč :D
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: Thunder Tiger mt4 g3

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

Spet problemi s servom.

Motorček je naenkrat popolnoma izgubil moč. Sedaj še komaj da poganja zobnike oziroma če jih vzamem ven s težavo poganja sam sebe.

Zamenjal sem motorček iz prvotnega serva na ta servo katerega imam sedaj in se je začelo kaditi iz enega čipa. Opazil sem tudi, da je na prvem (original) servu skurjen podoben čip kot na temu iz katerega se je začelo kaditi.

Vzel sem drugi servo kateri je tudi odpovedal nekaj časa nazaj in ga isto razstavil. Priklopil sem ga brez vseh zobnikov na avto in ugotovil, da se zatika motorček sam od sebe. Če se samo malo dotakneš zobnika spet teče naprej. Razstavil sem še motorček in se mi tudi slučajno ne sanja kje bi se lahko motorček zataknil, saj se vrti čisto brez problema...

torej so na vseh treh servih zanič motorči, pri tretjem servu je še odpovedal potenciometer in na original servu je skurjen en čip..

DRAMA !..
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: Thunder Tiger mt4 g3

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

Pozdrav.

Ta teden sem končno dobil trackstarjev servo ts-910 ki naj bi imel 31kg potega na 7.2v. Vem da je mogoče overkill ampak bolje imeti dovolj moči na zalogi in da servo dela malo bolj "lagano". Dokupil sem še 7.2v bec.

Slika
moram tu vmes podložiti kaj ? pri prejšnjih je bilo dovolj 2mm distančnik kateri je prišel zraven serva, ta pa je malo višji. Sedaj ga vijaki tiščijo v spodnjo ploščo ampak so zategnjeni ravno toliko, da se malce deformira guma. Zaenkrat je vpet samo za testiranje.

Na XT konektorju sem odstranil termo skrčke ampak se cin nikakor ni hotel prijeti. Na koncu sem ugotovil da so žice in cin iz srebra. Ker nimam ustrezne opreme da bi to skupaj spojil, prav tako nimam tx konektorjev in ničesar kar bi bilo spodobno na zalogi, sem žice od BEC-a vtaknil kar direktno v XT med moški in ženski konektor. Je lahko s tem kaj narobe ? Konektorja skoraj nikoli ne dajem narazen.

Poleg tega pa takoj ko vklopim baterijo/je se na sprejemniku že lučka za napajanje, saj gre tok mimo on/off stikala. Bojim se da bi kaj skuril, saj ko vklapljam baterije se običajno malenkost posveti pri banana plugu ko se vspostavi krog. Ravnal sem se po tem vodiču:
https://www.youtube.com/watch?v=zdUhLH7BS4E
Slika
Slika


prvi vtisi serva so impresivni, čeprav ga še nisem vozil :).. zadnje čase avto stoji zaradi faxa :(
še ena slika enega mojega še ne dokončanega projekta :P
Slika
Spredaj pridejo še pol ožja kolesa, prav tako so se vijaki pokrivili ker so MALO predolgi :lol: sem že kupil dolžino 16mm in jih bom nekoč ko bo čas pomenjal. Ko bom imel voljo se malo bolj razpišem v to temo:
viewtopic.php?f=74&t=89676

LP
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Thunder Tiger mt4 g3

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Če ne gre lotat, odreži konektor stran in nalotaj novega..Saj tale rešitev za kaj več kot probat če dela ni ustrezna
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: Thunder Tiger mt4 g3

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

Nad becom sem obpual oziroma ga sploh nisem nič uporabljal :D 25kg/cm mora biti več kot dovolj... :D

prejšni teden mi je enkrat prišla voda v servo in je nehal delovat. Potem sem ga odprl in posušil in je začel spet delovat. Potem sem vstavil vmes gumice, tako da je sedaj vsaj delno vodoodporen in malenkost sem ga dvignil od spodnje plošče.

Danes sem opazil, da spet nekateri zobniki preskakujejo :/ verjetno so bili v center diffu. Namen imam naročit te, saj so shafti in vse ostalo še ok. Kje bi dobil za kako zmerno ceno podložke ? Jih proda kdo 4 kom. 0,2mm ? (notranja luknja 4mm, premer do 11mm)

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... A3015.html

Koliko bi se zamudil, če bi hotel blokirati oziroma odstraniti sredinski diferencial ? nekako bi mi bil bolj všeč avto brez njega :D. ¸

še ena od danes, ko je postal lačen :D
Slika
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Thunder Tiger mt4 g3

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Si siguren da pašejo ti zobniki v tvoj avto...?

Sredinski diferencial bi pustil saj kar pripomore k razbremenitvi pogonskega sklopa poleg njegove osnovne funkcije..Lahko pa daš v njega trše olje in bo bolj "trd" oz manj "popuščal"
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: Thunder Tiger mt4 g3

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

ne siguren nisem. se pa oblika in število zob ujemata. Kako bi lahko preveril če pašejo notri ?

V diffu imam sedaj 500k olje in bi še lahko bilo gostejše. Avto pa spravim v 10% poizkusov na zadnja kolesa :( imamo v okolici samo gladek asfalt in avtu prej zdrsnejo kolesa, kot pa da bi šel na zadnje :D. Vem da to ne bi pripomoglo k rešitvi tega problema, bi pa pri crawlanju pripomoglo k izboljševanju premagovanja ovir :).¸

lotil sem se podložiti diff, in ni veliko bolje kot je bilo. Res pa da sem podložil samo večja dva zobnika, ker za stranske 4 nimam podložk. kako zasilno rešit problem ? pri zadnjemu diffu je bilo to ok za kakih 10 voženj, pri temu pa kot kaže ne bo.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Thunder Tiger mt4 g3

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Podložke so problem-včasih jih kateri drug model kje uporablja in se najde(ebay->dimenzije shim)..Žal se boš moral odločit a bi mel crawlerja al monster truck za izživljat...Drugače pa ravno to nabijanje na zadnja kolesa najbolj tepe pogonski sklop..

Na savage xl imam sredinski diferencial ter 500k wt(traxxas olje) avto je težji od tvojega(ter daljši če se ne motim) pa gre na zadnje vsakič(sicer ok zmanjšan punch na regulatorju bo to rešil)...Ravno tako sama trdota vzmetenja vpliva na to kako rad se postavi na zadnje..Če je sredinski diferencial "premehek" tako vidiš ko se avto postavi na zadnje potem se pa sprednja kolesa ponavadi začnejo napihovati oz vrtijo hitreje kot zadnja..Lahko ga napolniš z plastelinom,tekočo oz vročo plastiko iz pištole da lahko odstraniš če želiš. Osebno ga jst nebi blokiral...
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: Thunder Tiger mt4 g3

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

imel bi oboje v enem :P Če bi se dalo narediti zaporo differencialov (vem da se ga da, če vloži človek veliko truda)bi ga imel, saj že sedaj solidno premaguje ovire :D. Vem da to tepe pogonski sklop, ampak moj tako ali tako ne gre pogosto na zadnja kolesa. Seveda mi je bolj všeč če je na vseh štirih ker je tudi bolj obvladljiv ampak ob šatrtu s polnim gasom postane avto rahlo neobvladljiv, saj mu rahlo odnese zadnji konec.

Sam imam isto olje. Če bom v prihodnosti našel kako površino z več oprijema kot jo imamo v okolici, bo avto zagotovo šel brez problema na zadnja kolesa. V štartu sem imel prazne differenciale in ja. Vsa moč je šla na prednja kolesa, in v kolikor je bilo kaj klanca avto ni mogel dobiti solidne hitrosti, saj vse kar je bilo, je bilo prednje napihovanje koles. Potem sem napolnil differenciale z oljem in sedaj ni več teh problemov :D

Če se ne motim, je naslednik oziroma brat od mt4 g3 e-MTA, kateri je brez sredinskega differeciala. Blokiral ga bom samo za toliko časa, dokler ne dobim novih zobnikov

Razmišljam da bom reskiral te iz hobbykinga. Sprašujem se, zakaj ne morejo napisati zraven še dimenzij -.-" bom pač reskiral :) Original komplet je 13€, ti so pa 4€ 2 para+ poštnina. Je pa res, da je poštnine skoraj toliko kot vrednost robe.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Thunder Tiger mt4 g3

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

N0t0ri0us napisal/-a: Razmišljam da bom reskiral te iz hobbykinga. Sprašujem se, zakaj ne morejo napisati zraven še dimenzij -.-" bom pač reskiral :) Original komplet je 13€, ti so pa 4€ 2 para+ poštnina. Je pa res, da je poštnine skoraj toliko kot vrednost robe.
Zelo (ZELO) majhna verjetnost, da bo pasalo.

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: Thunder Tiger mt4 g3

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

aha ok :D Bom naročil originalne oziroma tiste, za katere vem, da so pravi :D

LP

p.s.gledam menjane zobnike in se sprašujem, kako je možno, da to sploh preskoči, če je skoraj 1mm zobu. -.-"
Zadnjič spremenil N0t0ri0us, dne 23 Dec 2014, 23:27, skupaj popravljeno 1 krat.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Thunder Tiger mt4 g3

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Razlogov je lahko več
-slab naleg zobnikov oz imajo lufta in se lahko razmaknejo kar se rešuje z podlaganjem
-obraba kakšnega dela diferenciala
-samo ohišje diferenciala v katerem so zobniki se ob silah deformira in tako zobniki za trenutek zgubijo ustrezen naleg in preskočijo..
-prešvoh material in ga pobere
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: Thunder Tiger mt4 g3

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

zobnike sem toliko podložil, da ko sem zategnil vse vijake se sploh ni več obračalo nič :roll: potem sem vzel 2 podložki ven (od osmih katere so bile prej notri) in se je diff normalno vrtel, je pa res, da še vedno preskakuje.

V zadnjem diffu sem že menjal zobnike in sedaj po menjavi je spet vse uredu, je pa res, da sem ga precej več podložil kot je bil tovarniško. Sedaj je toliko da se brez problema obrača ampak podložk sem pa dal precej več notri. namesto 1 sem dal 2 na vsako stran manjšega zobnika in v originalu mislim da sta bile 2 na večjih in so sedaj 3 na vsaki strani. Diff se normalno vrti.

še slika obrabljenih zobnikov. Vem da so malenkost obrabljeni sploh manjši.
Slika
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Thunder Tiger mt4 g3

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Daj dobro preglej ohišje diffa. Lahko da je počeno in se zato odmakne...
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: Thunder Tiger mt4 g3

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

Gledam ohišje diffa, kot novo, Gledam zobnike, malenkost se pozna na bokih sledi obrabe, niti slučajno pa niso bili toliko obrabljeni kot oni iz zadnjega differenciala. Vpem differencial v "šravfštuk" in poskušam z inbusi ga našponat v isto smer. Diff ni nič preskočil kljub temu da sem ga precej obremenil ker zadnji ko je bil izrabljen je.

Sedaj sem pa pobral dol gume.. in ugane kdo kaj je škrtalo ?
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: Thunder Tiger mt4 g3

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

mislil sem da vem kaj je škrtalo - na zadnji feltni je porablo hex in se je kolo vrtelo v prazno. Potem sem danes to popravil in ja.. Še vedno nekaj škrta ampak zdelo se mi je da manj kot je prej -.-" na sumu imam zadnji diff čeprav je praktično nov. Za drugo pa ne vem kaj bi lahko bilo. Mogoče bom bolje videl potem, ko se bo pogostje začelo pojavljati -.-"

še ena "frišna"
Slika

V 10cm snega gre baterija (akumulator) v cca 10ih minutah :lol: 12.000mah. No bilo jih je samo 10.000 ker se mi polnilec na tej kapaciteti ustavi.
Kakorkoli.. sneg je zakon :jumpjump:
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: Thunder Tiger mt4 g3

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

odpovedal je zadnji differencial. zobniki so spet obrabljeni, tokrat še bolj kot so bili nazadnje in sedaj so zdržali precej manj kot prejšnjič :(

očitno bo potrebno naročit spet nove. Ohišje je OK

Ne vem pa kaj delam narobe.. že res da sem dal na vsak mali zobnik po eno podložko več kot je bilo v originalu ampak se je diff še vedno normalno vrtel.
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: Thunder Tiger mt4 g3

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

kratko vprašanje. Kako merite temperaturo motorja ? se mogoče dobi kje kaka zadeva ki jo pripneš na motor in si zapisuje temperature ki jih kasneje pogledaš na računalniku ?
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Thunder Tiger mt4 g3

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Najceneje je brezkontaktni merilec temperature-vsake toliko pripelješ model do sebe in pomeriš...Čeprav ne vem koliko ima to smisel pri elektro modelu, saj motor potipaš z roko in je toto..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
N0t0ri0us
Tekmovalec
Prispevkov: 417
Pridružen: 23 Dec 2010, 11:59
Kraj: Škofja Loka

Re: Thunder Tiger mt4 g3

Odgovor Napisal/-a N0t0ri0us »

60°c še lahko držiš z roko sekundo ali dve ? to je po mojem občutku :D. pri 80°C pa samo kratek dotik dotik ? :D ali se motim ?

po končani vožnji kake 2 minute kasneje potipam motor in je po občutku med 50-60°C tako da mislim da ni krize :D
Odgovori

Vrni se na 1:8 OFF-ROAD