nakup buggy modela

Moderatorji: Nebec, jannyy, mihec87

Odgovori
maticgrom
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 30 Jun 2013, 14:59

nakup buggy modela

Odgovor Napisal/-a maticgrom »

Lep pozdrav.
Ker sem čisto nov v te sekciji bi se vam vnaprej zahvalil za prejte odgovore. Kot začetnik se zanimam za nitro verzijo ker mi vzame sapo ko grem na kakšno tekmo in slišim glasove teh zverinic. Prebral sem že celoten forum ter se malo posvetoval tako da vem da je veliko več dela kot pri elektro motorjih ampak sem ves prosti čas pripravljen vložiti v to da se naučim in izpolnjujem sveje neznanje in da prisluhnem če bom imel kakršne koli težave oz uprašanja. V oči pa sta mi padla ta dva modela:
*lrp s8 rebel bx 2.4ghz ter
*asmann virus 2.0 big block oz. navaden virus 2.0

Sedaj me pa zanima kaj mi priporočate za tako ceno in če je to primerno za začetnika. Ter če kdo pozna kakšne prednosti so enega in drugega seveda tudi slabosti če veste za njih.
Še enkrat hvala za odgovore in lep modelarski dan še naprej.
NinjaAnsmann
Začetnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 29 Dec 2012, 20:02

Re: nakup buggy modela

Odgovor Napisal/-a NinjaAnsmann »

Pozdravljen
Jaz imam ansmann terrier 2.0 , sprva sem zelel virusa potem sem se odlocil za tega. Iz moje strani so o ansmannu samo dobre besede. Avto mi sluzi zelo lepo, jaz ga imam tak mal za "nedeljske" voznje ,pac mal ob vikendih, na njem sem skuril ze cez 10l bencina pa je avto kot nov ,vedno ga cistim po voznji , na njem nisem delal nekih velikih posegov nekaj lezajev sklopke, ter se nekaj drugih stvari. Meni se avto zdi zelo vredu zato mislim da se ansmanna splaca vzet ali big block ali pa tistega z 3,5ccm motorjem jaz imam ravno tega pa se na terrieru zelo dobro obnese in mocan je dosti. Dele ima pa ebatt ljubljana res da nima nekej zaloge pa mu poves katalosko stevilko pa dobavi najkasnej 14 dni. Za mene k se s tem ne ukvarjam profesionalno je to kar v redu.
Lp
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: nakup buggy modela

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

maticgrom napisal/-a:Prebral sem že celoten forum..
:roll:
viewtopic.php?f=159&t=79394
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
gambler
Razpravljalec
Prispevkov: 180
Pridružen: 08 Avg 2008, 08:57
Kraj: Novo mesto

Re: nakup buggy modela

Odgovor Napisal/-a gambler »

Imam dobre izkušnje z Reblom. Motor enostaven za nastavljanje, relativno trpežen, če pa slučajno kaj polomiš imaš pri Nebcu večino rezervnih delov na rezervi. Če si začetnik z njim lahko dirkaš na LRP Rebel RTR tekmah....
tim1
Začetnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 06 Avg 2013, 22:20

Re: nakup buggy modela

Odgovor Napisal/-a tim1 »

rebel je zakon! Imam porabljenih 25l goriva in deluje odlicno! Je nenormalno trpezen model,ker mi se ni uspelo nic polomiti. Menjal pa sem sklopko,enosmerni lezaj to pa je tudi vse!! Priporoceno je kupiti kit izpuh ter fedre,se veliko bolje pelje ter servo motorcek za volan z alu roko,Pol si pa zmagu!!!!!
Uporabniški avatar
dadamic
Razpravljalec
Prispevkov: 92
Pridružen: 24 Sep 2013, 13:33

Re: nakup buggy modela

Odgovor Napisal/-a dadamic »

Zanimivo :-k , sem kupil za rebla bigbore amortizerje pa ni tako opazne razlike v vožnji. No ja, avto izgleda pa boljše.
Uporabniški avatar
Domzalcan
Razpravljalec
Prispevkov: 65
Pridružen: 15 Avg 2013, 20:33

Re: nakup buggy modela

Odgovor Napisal/-a Domzalcan »

Jst sm pa nad reblom mal razocaran...
Kr neki je tole!
tim1
Začetnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 06 Avg 2013, 22:20

Re: nakup buggy modela

Odgovor Napisal/-a tim1 »

Domzalcan napisal/-a:Jst sm pa nad reblom mal razocaran...
Potrebno je zamenjati sipke dele, pol pa seka :lol: Rebl buggy nitro je kar trpezen drugace pa nasploh gledano izdelki od lrpja so zelo slabi.Imam blasta s10 elektro same reklamacije glede regulatorja spin in polomljeni deli sploh vec ne vem napamet kaj use sem ze reklamiral in zamenjal! Polomija!
Jerikman
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Dec 2011, 00:29

Re: nakup buggy modela

Odgovor Napisal/-a Jerikman »

Hmm...
Meni je pa prodajalec v Mantui LRP na vse pretege hvalil.
Na forumih pa berem da so bolj švoh.
Po drugi strani sem pa na tekmi v komendi videl da jih večina vozi LRP.
Kako je zdaj s tem?? A lahko še kdo drug napiše mnenje?
tim1
Začetnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 06 Avg 2013, 22:20

Re: nakup buggy modela

Odgovor Napisal/-a tim1 »

Jerikman napisal/-a:Hmm...
Meni je pa prodajalec v Mantui LRP na vse pretege hvalil.
Na forumih pa berem da so bolj švoh.
Po drugi strani sem pa na tekmi v komendi videl da jih večina vozi LRP.
Kako je zdaj s tem?? A lahko še kdo drug napiše mnenje?
Ja ne vem glej meni osebno skos kj crkne razen rebel stari preiskusen model je res vzdrzljiv ostalo kar sem kupil pa same tezave! regulator spin od lrpja je tolk v k....u tipka off on je nezascitena tako da pride smet notri in blokira pa se crknu je po dveh tednih. propelerji od avijona same od sebe razpadajo dobro ,da jo nisem v glavo dobil,deli na blastu s10 se povrsti lomijo brez nekega pretiravanja... in se mnogo slabih iskusen sem dobil letos z lrpjem.Mislim da si taksna firma nebi smela privosciti taksne slamparije.
Gasperowsky
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 13 Sep 2013, 20:12

Re: nakup buggy modela

Odgovor Napisal/-a Gasperowsky »

tim1 napisal/-a:
Domzalcan napisal/-a:Jst sm pa nad reblom mal razocaran...
Potrebno je zamenjati sipke dele, pol pa seka :lol: Rebl buggy nitro je kar trpezen drugace pa nasploh gledano izdelki od lrpja so zelo slabi.Imam blasta s10 elektro same reklamacije glede regulatorja spin in polomljeni deli sploh vec ne vem napamet kaj use sem ze reklamiral in zamenjal! Polomija!
Kateri pa so ti "sipki deli" ? Sam imam Rebela dva tedna pa sem imel tudi nekja začetniških težav.. Zaenkrat me še najbolj muči, da se vedno odvije spodnji vijak na premniku in ne vem kako to rešiti. Poskušal sem z lepilom za vijake pa ni nič bolje. Kakšen nasvet?
tim1
Začetnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 06 Avg 2013, 22:20

Re: nakup buggy modela

Odgovor Napisal/-a tim1 »

dadamic napisal/-a:Zanimivo :-k , sem kupil za rebla bigbore amortizerje pa ni tako opazne razlike v vožnji. No ja, avto izgleda pa boljše.
Tudi sam sem imel na zacetku tezave z nastavitvijo ,ker imajo drugacne nastavitve (so trsi ) samo sedaj ko sem jih pogruntal se bolje pelje. Je pa razlika predusem v vzdrzljivosti ,ker ne puscajo zato jih ni potrebno skozi kontrolerati...
tim1
Začetnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 06 Avg 2013, 22:20

Re: nakup buggy modela

Odgovor Napisal/-a tim1 »

Kateri pa so ti "sipki deli" ? Sam imam Rebela dva tedna pa sem imel tudi nekja začetniških težav.. Zaenkrat me še najbolj muči, da se vedno odvije spodnji vijak na premniku in ne vem kako to rešiti. Poskušal sem z lepilom za vijake pa ni nič bolje. Kakšen nasvet?[/quote]

Menjaj servo volan za sovox in alu roko serva, potem izpuh zamenjaj,ker bo tisji ter veliko mocnejsi avto,fedre,vijake vse zalepi z plavim lepilom. Meni so se nehali odvijati doloceni vijaki sele ko sem jih zamenjal z drugimi vijaki na krizni nastavek ,ker lahko bolje zategnes kot tisti mali inbusi.Pa obvezno nalij olje v dif. sedaj samo se redno kontroleram vijake in nimam vec vecjih tezav avto sedaj deluje odlicno. Pokuril sem 30l goriva in zamenjal motor.Res pa je da moras lezaje na zobniku pri sklopki menjati najbolje na 3l ker se mi je razletel tudi prej. original lezaji tisti prvi so pa zdrzali 12l te k pa sedaj kupujem so pa katastrofa slabi.
Uporabniški avatar
Domzalcan
Razpravljalec
Prispevkov: 65
Pridružen: 15 Avg 2013, 20:33

Re: nakup buggy modela

Odgovor Napisal/-a Domzalcan »

Menda se premnike zamenja z kyoshinim... boljši materjal in je to to. Men se je na levi strani kar odtrgal ... precej zanimivo da prav pri spodnjem šraufu. Pa sem šraufe zamenjal z boljšimi... no, potem se izkaže da je material za en K!

Slika


Potem šraufi od serva, to je vse fino delno odšraufat in dodat loctite (imajo ga v Ljubljani na Letališki M&M za OMW pumpo...), vzamite modrega, malo flaško, zadostuje za nekaj časa.. številko pa 243 in bo to to. Fino drži in se vijaki ne odvijejo kar tako ;)
Kr neki je tole!
Uporabniški avatar
Domzalcan
Razpravljalec
Prispevkov: 65
Pridružen: 15 Avg 2013, 20:33

Re: nakup buggy modela

Odgovor Napisal/-a Domzalcan »

Aja pa še neki... Jst če bi bil začetnik, definitivno nebi kupoval buggya, ampak bi si omislil truggya. Lažje za vozit, večji...verjamem da neboš kar takoj zašel na progo ampak se boš izživljal na kakem makadamu... :-D
Kr neki je tole!
tim1
Začetnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 06 Avg 2013, 22:20

Re: nakup buggy modela

Odgovor Napisal/-a tim1 »

[quote="Domzalcan"]Menda se premnike zamenja z kyoshinim... boljši materjal in je to to. Men se je na levi strani kar odtrgal ... precej zanimivo da prav pri spodnjem šraufu. Pa sem šraufe zamenjal z boljšimi... no, potem se izkaže da je material za en K!

Slika


tudi meni je takole pocila roka, :D samo sem res grdo skocil in priletel iz visine na kolo za kar ni opravicila,je moralo nekaj odleteti.
Uporabniški avatar
Domzalcan
Razpravljalec
Prispevkov: 65
Pridružen: 15 Avg 2013, 20:33

Re: nakup buggy modela

Odgovor Napisal/-a Domzalcan »

Ah, jst sm tut mal skrivu nosilc... :-D

Nimas kej...sam mene je fajn razmetaval, sm mislu da je komplet šasija počla :-D Najprej me je razmetaval na progi levo desno in sem ga lovil, nakar sm prikrivu preveč postran na "kucelj" in grdo "odskoču" in rezultat je bilo to...

Men je še plastika počila na vrhu, sej se vid da je šrauf še vedno na premniku - zgornji... razpoka na plastiki se pa ne vidi.

Bom pa definitivno si naročil kyoshine premnike :)
Kr neki je tole!
Gasperowsky
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 13 Sep 2013, 20:12

Re: nakup buggy modela

Odgovor Napisal/-a Gasperowsky »

tim1 napisal/-a:
Domzalcan napisal/-a:Menda se premnike zamenja z kyoshinim... boljši materjal in je to to. Men se je na levi strani kar odtrgal ... precej zanimivo da prav pri spodnjem šraufu. Pa sem šraufe zamenjal z boljšimi... no, potem se izkaže da je material za en K!

Slika


tudi meni je takole pocila roka, :D samo sem res grdo skocil in priletel iz visine na kolo za kar ni opravicila,je moralo nekaj odleteti.
Na popolnoma istem mestu je meni počila! Ter zgoraj pri vijaku na plastičnem delu. Res pa je da sem grdo priletel v trdo oviro :-? Kje pa bi dobil te Kyoshine premnike?
Uporabniški avatar
Domzalcan
Razpravljalec
Prispevkov: 65
Pridružen: 15 Avg 2013, 20:33

Re: nakup buggy modela

Odgovor Napisal/-a Domzalcan »

Kontaktiraj Gasper Šimca ;)
Kr neki je tole!
Uporabniški avatar
dadamic
Razpravljalec
Prispevkov: 92
Pridružen: 24 Sep 2013, 13:33

Re: nakup buggy modela

Odgovor Napisal/-a dadamic »

Kyoshotovi premniki so res nekoliko bolj trpežni od original Reblovih. Kar pa se drugače tiče LRPja; imam buggya 1:8 S8BRe in S8BXR, v celi sezoni mi ni ratalo nič polomit. Aja crknil je servo. Imam pa tudi regulator iX8, kjer pa mi zaradi prahu ne delajo več gumbi za setup :(.
Odgovori

Vrni se na 1:8 OFF-ROAD