LRP S8 REBEL TX

Moderatorji: Nebec, jannyy, mihec87

Odgovori
weiiuu
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 06 Maj 2003, 19:57

LRP S8 REBEL TX

Odgovor Napisal/-a weiiuu »

Živjo, po 10 letih pavze sem si nabavil lrpjevega truggyja in moram rečt, da me je zelo potegnil nazaj v ta hobby. Prej sem vozil 1:8 rally, ta avto je še vedno v kleti, potreben celovite obnove, tudi OPSov rally game rabi nove ležaje, časa itak ni, volja pa tako-tako, sploh ko sem zvedel da te klase ni več.

Za hoby truggyja sem se odločil predvsem zato, ker ga mislim vozit za zabavo po različnih terenih. Ima nastavljivo podvozje (ok razen toe in/out na zadnjih kolesih) ima fajn oljne amortizerje, je že sestavljen in glede na komplet dokaj poceni, tudi če kaj razbijem me ne bo hudo bolelo. Presenetila me je današnja ponudba hoby vozil, ki so po kvaliteti dosti boljši kot nekdanji cenejši modeli, hkrati je pa cena nitra kr huda, razumljivo.

Kjub temu, da imam izkušnje od prej sem vseeno pustil, da mi motor vlavfajo v trgovini (hvala Grega), pri vlavfavanju sem veliko znanja obudil, pridobil pa tudi nekaj zelo koristnih informacij (zagon z odvito svečko, po vožnji odtegneš svečko, ustavljanje motorja s pritiskom na vztrajnik,..), pač s pull-startom še nisem delal, berem pa, da znajo biti problemi z enosmernim ležajem, zdaj po 1.5L nitra, BP. Motor je nastavljen na precej bogato mešanico, ne želim ga preveč terat, po posluhu pa mislim, da obrati pri polnem gasu ne presežejo 20kRPM. Zaenkrat dovolj, da se motor lepo maže + da počasi dobim občutek na komandah. Aja komande, 2.4Ghz, super zadeva, pa ko oddajnik ugasneš se servoti postavijo v lock pozicijo (to bi v mojem otroštvu veliko strahov odgnalo, hehe).

Še kakšen liter pa ga nastavim na optimum, kasneje mogoče zamenjam zvonček z več zobmi, imam kar nekaj starih rally gum za ponucat in glede na premer truggy gume bi znalo bit prestavno razmerje precej nizko. Sem pa opazil, da ima ena matica za pritrdit kolo postrani vrezan navoj in ko matico zategneš se celo kolo zvije :) bo treba zamenjat.
Dobro, da sem zraven dobil lrp accu za sprejemnik, ker je napajanje z original vložkom + navadne baterije rizično. Na eni vožnji mi je z baterijami sprejemnik zgubljal napajanje in ni blo za vozit, mi je model enkrat skoraj zbežal. Po tej vožnji sem za vsak slučaj še vstavil peno okoli sprejemnika, da se zmanjšajo vibracije.

Mogoče se kje kdaj srečamo na kaki open dirki, želja pa je tudi najti ljudi ki bi se šli rally, pa tudi v varianti z rally gumami na off-road avtih :) .

Lep vikend,
Uroš

http://shrani.si/f/2/sp/4cRN3o5O/130420139161.jpg
CS! Uroš
GKLURMAN
Tekmovalec
Prispevkov: 253
Pridružen: 20 Mar 2013, 19:51
Kraj: Polhov Gradec

Re: LRP S8 REBEL TX

Odgovor Napisal/-a GKLURMAN »

Lepo da si zadovoljen sva se srecala ze dvakrat v trgovini? tudi sam sem se odlocal med tema dvema modeloma samo sem raje izbral buggya rebel bx ker ga hitro lahko spremenis tudi za asval v kolikor te prime. Ja v Mantuni so res prijazni in pomagajo svaka cast sam imam namremc malo smole z enosmernim lezajom,Ki mi je zaribal ter ga je grega popravil vendam samo za 30 minut voznje in je ponovno igla vn padla,potem sem sestavil brez dveh igel in je lavfalo ene pol litra pa spet konec veselja tako da sedaj cakam da dobijo robo ta teden pol pa gasa. Sem pa tudi sam narocil se enega tazga kot imas ti samo da je elektro vendar brez elektronike ker jo imam doma in mi bojo prevekslal tako da bom imal dva v rezervi v kolikor en odpove in bom moral cakati na dele. Namrec sem rojen pod taksno zvezdo da ne bojo imeli kljub veliki izbiri rezernih delov na zalogi glih tistega,ki ga jaz rabim.Opazil pa sem ,da v enosmerni lezaj ki je tik za potezno vrvico pride zunanja svinarija kot je voda in prah zato bom ko dobim novi lezaj ta predel zatesnil z tesnilno maso,ker umes med plastiko in bloko slabo tesni zato tudi pomojem prihaja do tezav!
weiiuu
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 06 Maj 2003, 19:57

Re: LRP S8 REBEL TX

Odgovor Napisal/-a weiiuu »

Sva se srečala, ja. Na truggyja niti pomislil nisem, šele ko sem ga v živo videl ter po premisleku kje se bo vse vozil je bila odločitev jasna.

Hehe ja, začetna smola, te je včasih pri meni ni manjkalo. Hvala za zanimiv namig glede tesnitve pri zaganjaču, ob priliki preverim tisti del.

Ko porihtaš zadeve se lahko kaj srečamo na stari ktl progi na letališki v btc, imam nekaj ekstra rally gum :).
CS! Uroš
GKLURMAN
Tekmovalec
Prispevkov: 253
Pridružen: 20 Mar 2013, 19:51
Kraj: Polhov Gradec

Re: LRP S8 REBEL TX

Odgovor Napisal/-a GKLURMAN »

weiiuu napisal/-a:Sva se srečala, ja. Na truggyja niti pomislil nisem, šele ko sem ga v živo videl ter po premisleku kje se bo vse vozil je bila odločitev jasna.

Hehe ja, začetna smola, te je včasih pri meni ni manjkalo. Hvala za zanimiv namig glede tesnitve pri zaganjaču, ob priliki preverim tisti del.

Ko porihtaš zadeve se lahko kaj srečamo na stari ktl progi na letališki v btc, imam nekaj ekstra rally gum :).
Danes sem klical v trgovino za lezaj pa je rekel da cez 14 dni pride lezaj zato sem se odlocil da kupim start box od lrpja.Malo sem popilil plato in zadeva deluje! Takoj sem nadoknadil zamujeno ter pokuril liter goriva :D Ja lahko se kj ujameva ter sprobava zadeve.truggy je pa super izbera,Ker ima ze v osnovi bolse fedre ter servo kar bom pa sam na buggiju zamenju v priliki samo prej pridejo na vrsto gume pa feltne zaprte.Na Te original feltne bom pa cestake gor nataknu!
Odgovori

Vrni se na 1:8 OFF-ROAD