Carson Specter V21/Force V25motor

Moderatorji: Nebec, jannyy, mihec87

mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Nitro

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Čisti ter olji zračni filter na par tankov ali pa konec dneva,motor uteči ter glej da bo vedno nastavljen dobro ali pa bol bogato pa teraj..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
zinko
Freak
Prispevkov: 605
Pridružen: 24 Okt 2007, 14:46

Re: Nitro

Odgovor Napisal/-a zinko »

mihec87 napisal/-a:Čisti ter olji zračni filter na par tankov ali pa konec dneva,motor uteči ter glej da bo vedno nastavljen dobro ali pa bol bogato pa teraj..

Hvala mihec87!
Med nitrašemi sem začetnik,tako da ne vem ravno veliko:)

lp
zinko
Freak
Prispevkov: 605
Pridružen: 24 Okt 2007, 14:46

Re: Nitro

Odgovor Napisal/-a zinko »

Tako danes sem končno dobil box za baterije,ter after run olje!
Čakalo me je prvo utekanje motorja(nasploh prvo zame in za motor)
Nalil sem nitro,odvil svečko,prijel na izpuho luknjo in parkrat v prazno zakurblal,nato sem privil svečko in avto je kresnil v prvo.
Sedaj sem na mestu pokuril 3.tanke goriva,jutri pa mirnejša vožnja:)
Upam da ne bo težav:)
Bi mi kdo svetoval glede after run olja,kako pogosto ga uporabiti,ter kako?
Trgovec mi je dal 25% gorivo,v navodilih piše da mora biti 15% Je to dobro?

Lp
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Nitro

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

After run olje bi se ga naj dalo par kapljic v motor če se model ne bo uporabljal dlje časa nekateri dajejo tudi po končanem dnevu , ter parkrat potegnemo za zaganjač-ideja za tem je ker je metanol higroskopičen oz nase veže vlago ter začne potem notranjost motorja oksidirati oz rjaveti....Je pa tako če je motor umazan itd je pomoje bolje če se uporaba tega izpusti saj če nam v motor pade umazanija smo naredili veliko več škode..Je pa tako tudi motor mazan z oljem iz goriva...V avtomobilih se običajno uporablja gorivo z 15% do 25% nitrometana tako da pomoje je ok.
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
zinko
Freak
Prispevkov: 605
Pridružen: 24 Okt 2007, 14:46

Re: Nitro

Odgovor Napisal/-a zinko »

mihec87 napisal/-a:After run olje bi se ga naj dalo par kapljic v motor če se model ne bo uporabljal dlje časa nekateri dajejo tudi po končanem dnevu , ter parkrat potegnemo za zaganjač-ideja za tem je ker je metanol higroskopičen oz nase veže vlago ter začne potem notranjost motorja oksidirati oz rjaveti....Je pa tako če je motor umazan itd je pomoje bolje če se uporaba tega izpusti saj če nam v motor pade umazanija smo naredili veliko več škode..Je pa tako tudi motor mazan z oljem iz goriva...V avtomobilih se običajno uporablja gorivo z 15% do 25% nitrometana tako da pomoje je ok.
Hvala!

Opazil sem sedaj ko sem model dvignil da je bilo v izpuhu polno nitro goriva,to je normalno?
zinko
Freak
Prispevkov: 605
Pridružen: 24 Okt 2007, 14:46

Re: Nitro

Odgovor Napisal/-a zinko »

zinko napisal/-a:
mihec87 napisal/-a:After run olje bi se ga naj dalo par kapljic v motor če se model ne bo uporabljal dlje časa nekateri dajejo tudi po končanem dnevu , ter parkrat potegnemo za zaganjač-ideja za tem je ker je metanol higroskopičen oz nase veže vlago ter začne potem notranjost motorja oksidirati oz rjaveti....Je pa tako če je motor umazan itd je pomoje bolje če se uporaba tega izpusti saj če nam v motor pade umazanija smo naredili veliko več škode..Je pa tako tudi motor mazan z oljem iz goriva...V avtomobilih se običajno uporablja gorivo z 15% do 25% nitrometana tako da pomoje je ok.
Hvala!

Opazil sem sedaj ko sem model dvignil da je bilo v izpuhu polno nitro goriva,to je normalno?
Iskal sem tudi malo rezervne svečke,katero naročit? Na moji svečki je oznaka B4,na spletu pa je nisem zasledil,razen r4 in ostale. Kaj sedaj naročit?
zinko
Freak
Prispevkov: 605
Pridružen: 24 Okt 2007, 14:46

Re: Nitro

Odgovor Napisal/-a zinko »

Nihče?
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Nitro

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Ne gledat oznak ker proizvajalci vsak po svoje označujejo..V bistvu ugotovi katero svečko imaš-hladno,toplo itd..in potem pri drugem proizvajalcu poišči ekvivalent..Ravno tako verjetno ni turbo svečka je navadna..Najlažje je če se z svečko oglasiš v eni trgovini..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
zinko
Freak
Prispevkov: 605
Pridružen: 24 Okt 2007, 14:46

Re: Nitro

Odgovor Napisal/-a zinko »

Kar nekaj časa nazaj sem zasledil članek o svečkah na forumo,kjer je bilo vse lepo opisano glede teh svečk.
kdaj se katera uporablja in tako dalje,bile so tudi slike svečk kjer je nakazovalo kako je bil motor nastavljen,sedaj že kar nekaj časa iščem to temo, a je ne najdem.
Če kdo ve kje je,bi prosil da prilepi link.

Hvala!
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Re: Nitro

Odgovor Napisal/-a 8pac »

Tole dobiš tukaj http://www.conrad.si/Drzalo-za-baterije ... 20_0501190, čeprav sam nemaram preveč navadnih aa baterij ker so tokovno prešvoh, take so tudi večina aa baterij za polnit, poglej si malo že narejene pakete za sprejemnik...
zinko
Freak
Prispevkov: 605
Pridružen: 24 Okt 2007, 14:46

Re: Nitro

Odgovor Napisal/-a zinko »

8pac napisal/-a:Tole dobiš tukaj http://www.conrad.si/Drzalo-za-baterije ... 20_0501190, čeprav sam nemaram preveč navadnih aa baterij ker so tokovno prešvoh, take so tudi večina aa baterij za polnit, poglej si malo že narejene pakete za sprejemnik...
Tole je že rešeno:)

Kar nekaj časa nazaj sem zasledil članek o svečkah na forumo,kjer je bilo vse lepo opisano glede teh svečk.
kdaj se katera uporablja in tako dalje,bile so tudi slike svečk kjer je nakazovalo kako je bil motor nastavljen,sedaj že kar nekaj časa iščem to temo, a je ne najdem.
Če kdo ve kje je,bi prosil da prilepi link.

Hvala!
Uporabniški avatar
Paps
Tekmovalec
Prispevkov: 444
Pridružen: 12 Jun 2008, 17:49
Kraj: Tržič

Re: Nitro

Odgovor Napisal/-a Paps »

Jaz mam na svojem Bullittu P3 svečke. Ko sem kupu motor so mi še te zraven dal
zinko
Freak
Prispevkov: 605
Pridružen: 24 Okt 2007, 14:46

Re: Nitro

Odgovor Napisal/-a zinko »

Kako je pa kaj z vožnjo pozimi? Sneg in mraz?
Se lahko vozi ali kaj škoduje modelu?
Kje kopujete nadmestne vrvice za pull starter?

LP
zinko
Freak
Prispevkov: 605
Pridružen: 24 Okt 2007, 14:46

Re: Carson Specter V21/Force V25motor

Odgovor Napisal/-a zinko »

Dajte se malo razpisat no :-k
mimixrv
Razpravljalec
Prispevkov: 182
Pridružen: 29 Nov 2016, 18:31

Re: Carson Specter V21/Force V25motor

Odgovor Napisal/-a mimixrv »

Kako je pa kaj z vožnjo pozimi? Sneg in mraz?
Se lahko vozi ali kaj škoduje modelu?
Stara tema, ampak da ne odpiram nove.
Gre v snegu, gre. :D
Čakam še paddle gume od kitajcev. Potem bo šlo še bolje. :wink:

https://www.youtube.com/watch?v=5jQ6jv6ffdc
Odgovori

Vrni se na 1:8 OFF-ROAD