tekmovalen buggy

Moderatorji: Nebec, jannyy, mihec87

NDagarin
Tekmovalec
Prispevkov: 414
Pridružen: 11 Jul 2011, 15:13
Kraj: Škofja Loka

tekmovalen buggy

Odgovor Napisal/-a NDagarin »

se pravi takole..čisto me je navdušil že traxxas e revo 1:16..zato sem se odločil, da se bom nasledno sezono odpravil v tekmovalne vode z 1:8 buggy-i na elektro pogon..koliko berem po forumu so najbolši lrp S8Bxe ali xray808e (nekaj takega9 zanima me..katerega priporočate vi (drug avto, ali pa samo povejte svoje mnenje glede telih dve)

se pravi prosim če predlAGATE enega super, tekmovalnga elektro buggya 1:8..hvala..
Uporabniški avatar
dejan_cigy
Tekmovalec
Prispevkov: 391
Pridružen: 31 Maj 2009, 11:01
Kraj: Kaplja vas

Re: tekmovalen buggy

Odgovor Napisal/-a dejan_cigy »

glede lrp s8bxe je problem z rezernimi deli drugače je pa to super avto

eden bolših je tudi MUGEN MBX6

Lp Dejan :wink:
uživajte v modelarstvu
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Re: tekmovalen buggy

Odgovor Napisal/-a 8pac »

dejan_cigy napisal/-a:glede lrp s8bxe je problem z rezernimi deli drugače je pa to super avto

eden bolših je tudi MUGEN MBX6

Lp Dejan :wink:
Kako sej a nima Nebec večino delov zanj?
NDagarin
Tekmovalec
Prispevkov: 414
Pridružen: 11 Jul 2011, 15:13
Kraj: Škofja Loka

Re: tekmovalen buggy

Odgovor Napisal/-a NDagarin »

za lrp-ja se dobi dele v maunti ...to vem..
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: tekmovalen buggy

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
rcmarko
Razpravljalec
Prispevkov: 91
Pridružen: 10 Mar 2010, 22:50
Kraj: Pernica,Slovenija
Kontakt:

Re: tekmovalen buggy

Odgovor Napisal/-a rcmarko »

To si kupi!(ni ga boljšega) =D> 8)
http://www.teamxray.com/teamxray/produc ... 00640f77e1

Za rezervne dele ni problem. :lol: Jih dobiš pri nas(RC-HOBI, Top RC in na Ebay-u)
lp MB

ni ga čez nitro
NDagarin
Tekmovalec
Prispevkov: 414
Pridružen: 11 Jul 2011, 15:13
Kraj: Škofja Loka

Re: tekmovalen buggy

Odgovor Napisal/-a NDagarin »

rcmarko napisal/-a:To si kupi!(ni ga boljšega) =D> 8)
http://www.teamxray.com/teamxray/produc ... 00640f77e1

Za rezervne dele ni problem. :lol: Jih dobiš pri nas(RC-HOBI, Top RC in na Ebay-u)
kaj ima ta model že motor, ali je treba še dokupit vso elektroniko??
Uporabniški avatar
rcmarko
Razpravljalec
Prispevkov: 91
Pridružen: 10 Mar 2010, 22:50
Kraj: Pernica,Slovenija
Kontakt:

Re: tekmovalen buggy

Odgovor Napisal/-a rcmarko »

Vso elektroniko je treba seveda kupit. :cry:
Samo je pa avto prve klase, je skoraj neuničljiv O:), ker je zelo dobro skonstruiran in narejen iz kvalitetnih materialov (zato tudi takšna cena).
Jaz imam nitraša in sem z njim zelo zadovoljen. Sedaj razmišljam o nakupu novega modela vendar se še nisem odločil ali bo še en nitraš(xb9) ali pa ta elektro xb808E. Sem bolj za nitro :P , saj veš, vonj in zvok motorja :D 8) .
lp MB

ni ga čez nitro
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Re: tekmovalen buggy

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

Jaz imam S8BXe in z modelom nisem najbol zadovoljen.... če bi vedu kolko me bo prša obnova avta + ESC in lipo (+servo je še krepnu) bi šou raj glanc nouga iskat.

Drgač avto kot avto se mi dopade, do zdej je šla 1 roka (s polnim gasom in zlizanimi gumami je avto zletel iz ovinka v gumo od 1:1 avta) in te mantua ni mela na zalogi... Nevem no al mam samo jaz tako srečo, ko se blasta parkirou u zid tudi ni imel vseh kosou... Na trgovine se ni ravno za zanašat po mojih izkušnjah, pa še kosi iz drugega konca sveta z dostavo na so cenejši kot, da ga greš v trgovino iskat, ni pa takoj to se pa strinjam.

Kosi za s8 se dobijo na nemškem ebay-u oz na globalnem pod drugim imenom, sam nimam linka pr roki... z-car al neki takega

Buggya kupuješ za resno tekmovat? Elektro klasa je prnas bl bwoga...

@rcmarko: kašna je poraba pri nitro motorjih? Napiši prosim prostornino motorja, rezervarja in čas vožnje, oz kolko časa traja 1l soka, zadnič sem vozil s8 na makadamu in je bla baterija prehitro prazna pa me zamikalo, da bi imel nitraša...
Tekmovalni goseničar MadCat 1:5 http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?f=78&t=77572
NDagarin
Tekmovalec
Prispevkov: 414
Pridružen: 11 Jul 2011, 15:13
Kraj: Škofja Loka

Re: tekmovalen buggy

Odgovor Napisal/-a NDagarin »

pravite da je elektro pi nas še bol boga..kaj pa če bi šev na nitro, samo je problem, ker bi rabil nekoga da mi bomaga vse nastavit in me vse nauči gle nitra, saj sam nimam izkušenj v nitru.. če bi šev na nitro bi vrjetno vzel xb9-ko..

če bi ži šev n elektro..kaj pravite v tej kombinaciji:

xray 808E+mamba monster (2650kv)+ 6s lipo?

hvala za vse odgovore..


samo sedaj ko ste mi rekli mi bolše diši nitro, saj je tam vsaj prvenstvo in vse je zrihtano..
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: tekmovalen buggy

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Elektro scena sicer ni tako razvita, vendar zaradi tega ni nic manj kvalitetna - casi krogov niso nic kaj slabsi od nitrasev.
Akumulatorji zdrzijo odvisno od kapacitete, ponavadi vozimo okrog 5000mAh in z temi akumulatorji gre model dobrih 20min.
Na tekmah so 3Ă—7min dolge kvalifikacije in 20min polfinalne voznje. Sledi se 20min finalna voznja. Pri zadnjih 2 je obvezna menjava akumulatorjev. Ce mislis da bi zdrzal celo voznjo, moras akumulator vzeti ven, ga odloziti, nato pobrati in model zapakirati nazaj za na stezo. Tako se omogoci konkurencnost tudi tistim, ki pac nimajo taksnih akumulatorjev, da bi zdrzali celo voznjo.

Pocasi se uveljavlja elektro scena. Letos sta 2 dirki ze bili, nekaj jih je se napovedanih. Tekmovalcev je okrog 10, odvisno od tekme..

Skratka po zelji, nebi pa bilo slabo, ce bi elektro scena dobila tekmovalca vec.. :wink:

Kar se tice akumulatorjev, ce mislis vozit na tekmovanjih, je omejeno max. 4S.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
jokeR
Tekmovalec
Prispevkov: 405
Pridružen: 23 Jan 2006, 19:34
Kraj: petrovče

Re: tekmovalen buggy

Odgovor Napisal/-a jokeR »

NDagarin napisal/-a: xray 808E+mamba monster (2650kv)+ 6s lipo?
Avto je super, samo setup za na progo ne, optimalno motor 1900-2200kV motor teže okol 400g na 4S pa pravi zobnik. Moči dovolj da BP skočiš čez taveliko skakalnico v Blatnem dolu, če si upaš :lol:
Uporabniški avatar
rcmarko
Razpravljalec
Prispevkov: 91
Pridružen: 10 Mar 2010, 22:50
Kraj: Pernica,Slovenija
Kontakt:

Re: tekmovalen buggy

Odgovor Napisal/-a rcmarko »

NDagarin napisal/-a:pravite da je elektro pi nas še bol boga..kaj pa če bi šev na nitro, samo je problem, ker bi rabil nekoga da mi bomaga vse nastavit in me vse nauči gle nitra, saj sam nimam izkušenj v nitru.. če bi šev na nitro bi vrjetno vzel xb9-ko..

če bi ži šev n elektro..kaj pravite v tej kombinaciji:

xray 808E+mamba monster (2650kv)+ 6s lipo?

hvala za vse odgovore..


samo sedaj ko ste mi rekli mi bolše diši nitro, saj je tam vsaj prvenstvo in vse je zrihtano..
Saj ni tako hudo, se hitro naučiš :-? Ko ga imaš enkrat doma bi samo vozil in vozil :D in s tem pridobivaš na znanju(na napakah se učimo), pa še ostali na forumu ti lahko pomagamo, tako da, ne se bat. :) Če imaš voljo in veselje bo vse šlo. Bi pa ti predlagal, da za začetek nabaviš rabljen model(ceneje je in ni ga tolk škoda, če kaj polomiš 8) ).
lp MB

ni ga čez nitro
NDagarin
Tekmovalec
Prispevkov: 414
Pridružen: 11 Jul 2011, 15:13
Kraj: Škofja Loka

Re: tekmovalen buggy

Odgovor Napisal/-a NDagarin »

ja kaj pa 2 setup od mambe ki je se mi zdi da je 2200kv..je sploh dobra izbira, ali je keri drugi motor bolši?

da kupim amba monster 2200kv+4S okoli 5000mAh..ali je keri drugi motor bolši?
Uporabniški avatar
rcmarko
Razpravljalec
Prispevkov: 91
Pridružen: 10 Mar 2010, 22:50
Kraj: Pernica,Slovenija
Kontakt:

Re: tekmovalen buggy

Odgovor Napisal/-a rcmarko »

Kemenb napisal/-a:Jaz imam S8BXe in z modelom nisem najbol zadovoljen.... če bi vedu kolko me bo prša obnova avta + ESC in lipo (+servo je še krepnu) bi šou raj glanc nouga iskat.

Drgač avto kot avto se mi dopade, do zdej je šla 1 roka (s polnim gasom in zlizanimi gumami je avto zletel iz ovinka v gumo od 1:1 avta) in te mantua ni mela na zalogi... Nevem no al mam samo jaz tako srečo, ko se blasta parkirou u zid tudi ni imel vseh kosou... Na trgovine se ni ravno za zanašat po mojih izkušnjah, pa še kosi iz drugega konca sveta z dostavo na so cenejši kot, da ga greš v trgovino iskat, ni pa takoj to se pa strinjam.

Kosi za s8 se dobijo na nemškem ebay-u oz na globalnem pod drugim imenom, sam nimam linka pr roki... z-car al neki takega

Buggya kupuješ za resno tekmovat? Elektro klasa je prnas bl bwoga...

@rcmarko: kašna je poraba pri nitro motorjih? Napiši prosim prostornino motorja, rezervarja in čas vožnje, oz kolko časa traja 1l soka, zadnič sem vozil s8 na makadamu in je bla baterija prehitro prazna pa me zamikalo, da bi imel nitraša...
Na Ebay se vse dobi =D> (je sicer malo modelov, zato pa veliko rez. delov). Govorim za XRAY!!
Poraba nitra je odvisna od: motorja, stila vožnje, terena, nastavitve itd.
Poraba pri motorju, ki je 3,6ccm in z tankom 125ml je približno: na dirki 6min,
hobi vožnja po asfaltu 8-10min, po makadamu 8 min, po travi(pokošeni) 7min
divja vožnja kjerkoli 6-7min.
Tu nekje se vrti, ne pa jemat to za čisto točno. :D
lp MB

ni ga čez nitro
Uporabniški avatar
rcmarko
Razpravljalec
Prispevkov: 91
Pridružen: 10 Mar 2010, 22:50
Kraj: Pernica,Slovenija
Kontakt:

Re: tekmovalen buggy

Odgovor Napisal/-a rcmarko »

NDagarin napisal/-a:ja kaj pa 2 setup od mambe ki je se mi zdi da je 2200kv..je sploh dobra izbira, ali je keri drugi motor bolši?

da kupim amba monster 2200kv+4S okoli 5000mAh..ali je keri drugi motor bolši?
Mamba je kar dobra izbira :-k .
lp MB

ni ga čez nitro
Uporabniški avatar
jokeR
Tekmovalec
Prispevkov: 405
Pridružen: 23 Jan 2006, 19:34
Kraj: petrovče

Re: tekmovalen buggy

Odgovor Napisal/-a jokeR »

Drugi set up je vreji. Lahko zbereš tudi kakšen drug motor, recimo nekaj jih je tukaj http://shop.in-racing.de
tale je primeren (jz imam istega samo square verzijo).
http://shop.in-racing.de/index.php?page ... t&info=233
al pa high clas robo
http://shop.in-racing.de/index.php?page ... t&info=421
NDagarin
Tekmovalec
Prispevkov: 414
Pridružen: 11 Jul 2011, 15:13
Kraj: Škofja Loka

Re: tekmovalen buggy

Odgovor Napisal/-a NDagarin »

hja..sedaj pa tisti problem..kateri izmed njih je najbolši..oz katerega izbrati..vidim da ima mamba še največ kv (220kv) je to dobo če jih ma toliko ali slabo?
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Re: tekmovalen buggy

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

Jaz imam Xerun 150A, toppower 2200 in 4s 5000mah
z 17z zobnikom in cestnimi gumami na parkirišču v pospeških dviga sprednji konec rahlo od tal samo se dokaj segreje, sedaj vozim s 15 če se ne motim...

rcmarko hvala
Tekmovalni goseničar MadCat 1:5 http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?f=78&t=77572
NDagarin
Tekmovalec
Prispevkov: 414
Pridružen: 11 Jul 2011, 15:13
Kraj: Škofja Loka

Re: tekmovalen buggy

Odgovor Napisal/-a NDagarin »

mi prosim malo napišete..katere buggy-je vozte na tekmah?
xgo
Tekmovalec
Prispevkov: 227
Pridružen: 21 Feb 2011, 11:04
Kraj: Ljubljana, Jesenice

Re: tekmovalen buggy

Odgovor Napisal/-a xgo »

mugen mbx5
hobbyking 150A esc
leopard 2000kv motor (tekin motor mount)
5000mah 4S Turnigy Nano tech
NDagarin
Tekmovalec
Prispevkov: 414
Pridružen: 11 Jul 2011, 15:13
Kraj: Škofja Loka

Re: tekmovalen buggy

Odgovor Napisal/-a NDagarin »

kateri se vam zdi boljši:

xray 808e http://www.teamxray.com/xshop/products/ ... tName=XRAY XB808E - Luxury 1/8 Electric Off-Road Car
ali

mugen mbx6 eco http://www.amainhobbies.com/product_inf ... ller-Buggy

kateri je vam bolši..nvm kateri mi je bolši..oba sta super..nvm pa kateri je z deli in ostalo bolši..seveda ga rabim za dirke..

hvala..
xgo
Tekmovalec
Prispevkov: 227
Pridružen: 21 Feb 2011, 11:04
Kraj: Ljubljana, Jesenice

Re: tekmovalen buggy

Odgovor Napisal/-a xgo »

jaz ce bi sedaj vzel bi tko k ma joker. mugen mbx6 (rabljenega) s tekno plato (da je diff cist zadi, zato da sta baterija in motor cim bolj blizu centra). pa za mugene prodaja gospod iz delkota kar direkt na progi (stestirano :) )
DJ Urko
Tekmovalec
Prispevkov: 248
Pridružen: 21 Feb 2008, 17:31
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: tekmovalen buggy

Odgovor Napisal/-a DJ Urko »

Če boš vzel Mugna imaš rezervne na dirkah za DP, saj jih ima Dušan vedno zraven. Drugače pa je tudi pri TOPrc dobro poskrbljeno za rezervne dele.

LP
Čur
Tekmovalec
Prispevkov: 274
Pridružen: 05 Dec 2004, 14:58
Kraj: Novo mesto

Re: tekmovalen buggy

Odgovor Napisal/-a Čur »

"kateri se vam zdi boljši" - na taka vprašanja ne boš NIKOLI dobil odgovora, ki ti bo ustrezal.

V čem boljši?
DA ima v ležaju bolj okrogle kroglice.
Ali da gre ob pospeševenju na zadnje kolo?
Preveri podatke, preveri dobavo rezervnih delov, kupi avto, ki se tukaj prodaja, za katerega imaš podporo pri domačem trgovcu, oceni koliko denarja boš za to namenil in kupuj v teh okvirjih.

Razne trditve v stilu jaz imam tega, ta ja najboljši, so v naslednjem odgovoru zanikane s strani drugega uporabnka; seceda z z istim odgovorom.

Pokliči trgovca, ali še bolje, obišči ga v trgovini in naj ti predstavi prednosti avta, ki ga prodaja, sam pa se odloči kaj boš storil.
Odgovori

Vrni se na 1:8 OFF-ROAD