nakup off-road buggiya

Moderatorji: Nebec, jannyy, mihec87

Odgovori
anzeek
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 03 Dec 2011, 22:06
Kraj: Šoštanj

nakup off-road buggiya

Odgovor Napisal/-a anzeek »

do zdaj sem imel nekega kitajca ki je bil vedno raztavljen saj ko si malo bol pospešil je že bilo kaj narobe. Zdaj pa sem se odločil da bom začel tekmovati in izbiram buggiye odločam se med elektro in nitro buggiyi.
izbiram med temi:
http://www.kyosho.com/eng/products/rc/d ... _id=107250

http://www.teamxray.com/teamxray/produc ... d3119b3c8a

http://www.teamxray.com/teamxray/produc ... XRAY%20XB9

http://www.mugenseiki.com/menueefi.htm med MBX-6R in MBX-6 ECO

prosim za odgovore saj res nevem kateri buggy naj vzamem
L.p. Anže
tomazcc
Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: 10 Dec 2007, 23:26
Kraj: Kranj

Re: nakup off-road buggiya

Odgovor Napisal/-a tomazcc »

Prvi link ne dela.

Ampak kljub temu bi se moral sam odločit, elektro ali nitro... Vsak ima svoje prednosti in slabosti. V elektro boš težje tekmoval, ker je še manj razširjen.

Drugač si pa zgoraj same hude stroje navajal.

Tomaž
Uporabniški avatar
major.jure
Razpravljalec
Prispevkov: 112
Pridružen: 28 Sep 2011, 07:05
Kraj: Podlog v sav. dolini

Re: nakup off-road buggiya

Odgovor Napisal/-a major.jure »

Hej

Jaz bi ti priporočal tegale. viewtopic.php?f=10&t=77396 Ta avto je od mojega prijatelja in bil pred nekaj dnevi na dirki v blatnem dolu in dosegel 4. mesto
Tudi jaz osebno sem že vozil ta avto in moram rečti da gre zelo hitro in ovinke ima zelo dobre.
Avto ni nov vendar bi se dal kosati z marsikateremu novemu buggiju, če te zanima kaj več pa ga vprašaj sam. :D

Lep pozdrav

Jure
Lp Jure
Hb ve8
Uporabniški avatar
Marc.us
Razpravljalec
Prispevkov: 88
Pridružen: 12 Avg 2010, 07:55
Kraj: Gorenjska

Re: nakup off-road buggiya

Odgovor Napisal/-a Marc.us »

Jaz ti težko ponudim primerjavo med elektro in nitro, ker z nitro nimam izkušenj. Sem pa o pravi izbiri tudi sam veliko razmišljal in opisal v temi:
viewtopic.php?f=83&t=75424

Na koncu sem se odločil za elektro in mi res ni žal.
Čez 14 dni bodo v Blatnem dolu dirke tako z nitro kot elektro. Če se do takrat še ne boš odločil boš lahko tam dobil veliko odgovorov.

LP in srečno!
Problemov ne moremo rešiti z enakim načinom razmišljanja, kot smo ga uporabljali, ko smo jih ustvarili.
crxesi
Razpravljalec
Prispevkov: 94
Pridružen: 09 Okt 2007, 17:52

Re: nakup off-road buggiya

Odgovor Napisal/-a crxesi »

major.jure napisal/-a:Hej

Jaz bi ti priporočal tegale. viewtopic.php?f=10&t=77396 Ta avto je od mojega prijatelja in bil pred nekaj dnevi na dirki v blatnem dolu in dosegel 4. mesto
Tudi jaz osebno sem že vozil ta avto in moram rečti da gre zelo hitro in ovinke ima zelo dobre.
Avto ni nov vendar bi se dal kosati z marsikateremu novemu buggiju, če te zanima kaj več pa ga vprašaj sam. :D

Lep pozdrav

Jure
Brez zamere ampak ta avto se v nobenem pogledu ne more primerjat z zgoraj navedenimi od anzeeka.
Vsi ti avti na zgornjih linkih so top!! Če si želiš v prihodnje udeležit kakšne dirke vzemi nitro, če pa nimaš potrpljena(znanja) z nastavljanjem nitro motorjev in hočeš samo stikalce "on/off" vzemi elektriko :wink:
Aja, ri izbiri firme-znamke ne pozabi na možnost hitre dobave rezervnih delov... to je eden najpomembnejših faktorjev. 8)

Lp
Erik
Mugen MBX-6R EU
Uporabniški avatar
major.jure
Razpravljalec
Prispevkov: 112
Pridružen: 28 Sep 2011, 07:05
Kraj: Podlog v sav. dolini

Re: nakup off-road buggiya

Odgovor Napisal/-a major.jure »

crxesi napisal/-a:
major.jure napisal/-a:Hej

Jaz bi ti priporočal tegale. viewtopic.php?f=10&t=77396 Ta avto je od mojega prijatelja in bil pred nekaj dnevi na dirki v blatnem dolu in dosegel 4. mesto
Tudi jaz osebno sem že vozil ta avto in moram rečti da gre zelo hitro in ovinke ima zelo dobre.
Avto ni nov vendar bi se dal kosati z marsikateremu novemu buggiju, če te zanima kaj več pa ga vprašaj sam. :D

Lep pozdrav

Jure
Brez zamere ampak ta avto se v nobenem pogledu ne more primerjat z zgoraj navedenimi od anzeeka.
Vsi ti avti na zgornjih linkih so top!! Če si želiš v prihodnje udeležit kakšne dirke vzemi nitro, če pa nimaš potrpljena(znanja) z nastavljanjem nitro motorjev in hočeš samo stikalce "on/off" vzemi elektriko :wink:
Aja, ri izbiri firme-znamke ne pozabi na možnost hitre dobave rezervnih delov... to je eden najpomembnejših faktorjev. 8)

Lp
Erik

Brez zamere ampak mislim da ne moreš govoriti kakšen je avto dokler ga ne vidiš in poiskusiš sam. :evil:

Lp Jure
Lp Jure
Hb ve8
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Re: nakup off-road buggiya

Odgovor Napisal/-a 8pac »

major.jure napisal/-a:
crxesi napisal/-a:
major.jure napisal/-a:Hej

Jaz bi ti priporočal tegale. viewtopic.php?f=10&t=77396 Ta avto je od mojega prijatelja in bil pred nekaj dnevi na dirki v blatnem dolu in dosegel 4. mesto
Tudi jaz osebno sem že vozil ta avto in moram rečti da gre zelo hitro in ovinke ima zelo dobre.
Avto ni nov vendar bi se dal kosati z marsikateremu novemu buggiju, če te zanima kaj več pa ga vprašaj sam. :D

Lep pozdrav

Jure
Brez zamere ampak ta avto se v nobenem pogledu ne more primerjat z zgoraj navedenimi od anzeeka.
Vsi ti avti na zgornjih linkih so top!! Če si želiš v prihodnje udeležit kakšne dirke vzemi nitro, če pa nimaš potrpljena(znanja) z nastavljanjem nitro motorjev in hočeš samo stikalce "on/off" vzemi elektriko :wink:
Aja, ri izbiri firme-znamke ne pozabi na možnost hitre dobave rezervnih delov... to je eden najpomembnejših faktorjev. 8)

Lp
Erik

Brez zamere ampak mislim da ne moreš govoriti kakšen je avto dokler ga ne vidiš in poiskusiš sam. :evil:

Lp Jure
Dejstvo je da model mora biti zato kvalitetn da zdrži dirko, vse ostalo je roka :wink:
nejcD
Razpravljalec
Prispevkov: 56
Pridružen: 15 Dec 2004, 18:42
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: nakup off-road buggiya

Odgovor Napisal/-a nejcD »

Če se ne motim je avto ki ga ponuja @major.jure nek star mantuin model. Če se kaj polomi/pokvari bi težko dobil kakšne rezervne dele. Je pa anzeek napisal da bi rad začel tekmovati, zato je fajn da izbereš malo boljši avto - da se ti ne bo dogajalo kot s tvojim 'kitajcem'. Se pa strinjam z @crxesi, pomembnejši faktor pri izbiri modela je dobavljivost rezervnih delov. info: Mugen-ovi rez.deli so na voljo tudi na dirkah offroad za DP.
Uporabniški avatar
major.jure
Razpravljalec
Prispevkov: 112
Pridružen: 28 Sep 2011, 07:05
Kraj: Podlog v sav. dolini

Re: nakup off-road buggiya

Odgovor Napisal/-a major.jure »

nejcD napisal/-a:Če se ne motim je avto ki ga ponuja @major.jure nek star mantuin model. Če se kaj polomi/pokvari bi težko dobil kakšne rezervne dele. Je pa anzeek napisal da bi rad začel tekmovati, zato je fajn da izbereš malo boljši avto - da se ti ne bo dogajalo kot s tvojim 'kitajcem'. Se pa strinjam z @crxesi, pomembnejši faktor pri izbiri modela je dobavljivost rezervnih delov. info: Mugen-ovi rez.deli so na voljo tudi na dirkah offroad za DP.

@8pack če je lahko zdržal avto celo dirko v blatnem dolu, potem avto ne more biti tako slab.


podrobneje si oglejte oglas in boste videli da da lastnik zraven še zelo veliko rezervnih delov.

Lp Jure
Lp Jure
Hb ve8
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: nakup off-road buggiya

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

major.jure napisal/-a:
nejcD napisal/-a:Če se ne motim je avto ki ga ponuja @major.jure nek star mantuin model. Če se kaj polomi/pokvari bi težko dobil kakšne rezervne dele. Je pa anzeek napisal da bi rad začel tekmovati, zato je fajn da izbereš malo boljši avto - da se ti ne bo dogajalo kot s tvojim 'kitajcem'. Se pa strinjam z @crxesi, pomembnejši faktor pri izbiri modela je dobavljivost rezervnih delov. info: Mugen-ovi rez.deli so na voljo tudi na dirkah offroad za DP.

@8pack če je lahko zdržal avto celo dirko v blatnem dolu, potem avto ne more biti tako slab.


podrobneje si oglejte oglas in boste videli da da lastnik zraven še zelo veliko rezervnih delov.

Lp Jure
To je ena dirka..4.mesto lepo na prvi elektro dirki pri nas(kaj so vozili ostali?), počakaj da se zadeva razpase in bojo vsi vedeli kaj delajo ter pridejo zraven konkretno naštelani modeli.Pa še to model ki je predelan iz nitro v elektro ali pa model ki je zasnovan z elektro pogonom v mislih se lahko kar fajn razlikuje v sami uravnoteženosti, težišča modela..
Ne rečem model verjetno ni slab, samo primerjanje z zgoraj naštetimi bo pa malo teška..

Prvo pravilo ki si ga naj zapomni vsak ki kupuje model-rezervni deli morajo biti na voljo brez problema kadarkoli(sploh za tekmovalca)..Avto z nedobavljivimi ali teško dobavljivimi deli je drag modelček za na polico(bi bilo bolje da bi kupil revellovo maketo).

In ko zmanjka teh delov pa kaj?
Prodaja se v malih oglasih, oglas sem pogledal že 10x pa še vedno ne vem kaj je to zaen model-toliko o resnosti oglasa....Sedaj pa že nehaj silit zadevo...

Taprvo se more avtor odločit elektro ali notranje izgorevanje-Glede na to da se bliža DP ter poleg elektro se pomoje splača vzeti čas in it zadevo pogledat
Zadnjič spremenil mihec87, dne 14 Maj 2012, 11:55, skupaj popravljeno 2 krat.
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Re: nakup off-road buggiya

Odgovor Napisal/-a 8pac »

major.jure napisal/-a:
nejcD napisal/-a:Če se ne motim je avto ki ga ponuja @major.jure nek star mantuin model. Če se kaj polomi/pokvari bi težko dobil kakšne rezervne dele. Je pa anzeek napisal da bi rad začel tekmovati, zato je fajn da izbereš malo boljši avto - da se ti ne bo dogajalo kot s tvojim 'kitajcem'. Se pa strinjam z @crxesi, pomembnejši faktor pri izbiri modela je dobavljivost rezervnih delov. info: Mugen-ovi rez.deli so na voljo tudi na dirkah offroad za DP.

@8pack če je lahko zdržal avto celo dirko v blatnem dolu, potem avto ne more biti tako slab.


podrobneje si oglejte oglas in boste videli da da lastnik zraven še zelo veliko rezervnih delov.

Lp Jure
Ti si tut en kekc, o stvari sem govoril nasplošno ](*,)
crxesi
Razpravljalec
Prispevkov: 94
Pridružen: 09 Okt 2007, 17:52

Re: nakup off-road buggiya

Odgovor Napisal/-a crxesi »

major.jure napisal/-a:
crxesi napisal/-a:
major.jure napisal/-a:Hej

Jaz bi ti priporočal tegale. viewtopic.php?f=10&t=77396 Ta avto je od mojega prijatelja in bil pred nekaj dnevi na dirki v blatnem dolu in dosegel 4. mesto
Tudi jaz osebno sem že vozil ta avto in moram rečti da gre zelo hitro in ovinke ima zelo dobre.
Avto ni nov vendar bi se dal kosati z marsikateremu novemu buggiju, če te zanima kaj več pa ga vprašaj sam. :D

Lep pozdrav

Jure
Brez zamere ampak ta avto se v nobenem pogledu ne more primerjat z zgoraj navedenimi od anzeeka.
Vsi ti avti na zgornjih linkih so top!! Če si želiš v prihodnje udeležit kakšne dirke vzemi nitro, če pa nimaš potrpljena(znanja) z nastavljanjem nitro motorjev in hočeš samo stikalce "on/off" vzemi elektriko :wink:
Aja, ri izbiri firme-znamke ne pozabi na možnost hitre dobave rezervnih delov... to je eden najpomembnejših faktorjev. 8)

Lp
Erik

Brez zamere ampak mislim da ne moreš govoriti kakšen je avto dokler ga ne vidiš in poiskusiš sam. :evil:

Lp Jure
Opa opa počasi... [-X Ne dvomim, da je zate tisti buggy OK in ti verjamem, ampak dejstvo je, da avti, ki jih ogleduje anzeek so za vsaj 2-3 razrede boljši od unga na tvojem linku...lahko bi zasedel tudi 1. mesto...fantu pač svetujem kar vem da je dobro oz. v tem primeru boljše :wink:

Lp
Mugen MBX-6R EU
DJ Urko
Tekmovalec
Prispevkov: 248
Pridružen: 21 Feb 2008, 17:31
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: nakup off-road buggiya

Odgovor Napisal/-a DJ Urko »

Jaz ti predlagam Mugna. Res je, da sam vozim Mugna in ga tudi ne bi zamenjal (v dveh sezonah so bili minimalni stroški z lomljenjem). Deli so dobavljivi v nekaj dneh oziroma na sami dirki jih prodaja Dušan. Prav tako veliko dirkačev za DP vozi mugna in ti lahko pomagajo z nasveti ali ti prodajo kakšen rezervni del če se slučajno kaj zlomi.

Sam pa se boš moral odločit nitro ali elektro.
Uporabniški avatar
dejan_cigy
Tekmovalec
Prispevkov: 391
Pridružen: 31 Maj 2009, 11:01
Kraj: Kaplja vas

Re: nakup off-road buggiya

Odgovor Napisal/-a dejan_cigy »

Zdravo

bom kar v tej temi vprašal ž
rad bi si nabavil tekmovalni avto in sicer 1:8 brushless buggy-ja
odločam sem med
http://www.hpieurope.com/kit-info.php?p ... 06&lang=en

in

http://www.hpieurope.com/kit-info.php?l ... rtNo=67536

kakšni so vaši predlogi oz. mnenje o teh dveh avtih
Hvala za odgovore

Lp Dejan :wink:
uživajte v modelarstvu
xgo
Tekmovalec
Prispevkov: 227
Pridružen: 21 Feb 2011, 11:04
Kraj: Ljubljana, Jesenice

Re: nakup off-road buggiya

Odgovor Napisal/-a xgo »

Ta drugi ima zgreseno razporeditev komponemt. Motor in batrrija na isti strani je cist zgreseno kar se tice razporesitve teze.
Uporabniški avatar
dejan_cigy
Tekmovalec
Prispevkov: 391
Pridružen: 31 Maj 2009, 11:01
Kraj: Kaplja vas

Re: nakup off-road buggiya

Odgovor Napisal/-a dejan_cigy »

ko sem ga gledal v blatnem dolu je bil pa dober tudi na skokih kakor je zgledalo je lepo letel

kako je pa z modelalo drugače pa nevem zato sem tudi rajši vprašal

lp Dejan :wink:
uživajte v modelarstvu
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: nakup off-road buggiya

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Vorzo si kaj pogledal, se mi zdi skor bolj kot trophy..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
dejan_cigy
Tekmovalec
Prispevkov: 391
Pridružen: 31 Maj 2009, 11:01
Kraj: Kaplja vas

Re: nakup off-road buggiya

Odgovor Napisal/-a dejan_cigy »

tudu vorzo sem gledu sam mislim da je mal predraga

a potem bi se hpi trophy bol splačal kot ve8

Lp Dejan :wink:
uživajte v modelarstvu
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: nakup off-road buggiya

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Na prvi pogled je tale HB veliko bolj tekmovalno nastrojen kot HPI Trophy.. Tako je moje mnenje.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
dejan_cigy
Tekmovalec
Prispevkov: 391
Pridružen: 31 Maj 2009, 11:01
Kraj: Kaplja vas

Re: nakup off-road buggiya

Odgovor Napisal/-a dejan_cigy »

ali je mogoče že kdo preizkusil ta dva modela ali vsaj enega da bi lahko povedal kako se kaj obnese
in pove kateri bi bil bolj primeren za dirke

Lp Dejan :wink:
uživajte v modelarstvu
jurejurman
Začetnik
Prispevkov: 16
Pridružen: 28 Nov 2005, 07:49
Kraj: NovaGorica

Re: nakup off-road buggiya

Odgovor Napisal/-a jurejurman »

Žijo,
Jaz imam HB Ve8. Avto je dober in se lepo pelje. Razporeditev motorja in baterije ni napačna kot je napisal xgo , saj je motor in diferencial bistveno bližje težišču kot baterija in vse ostale komponente so na drugi strani. Opcijsko lahko voziš tudi z mehanskimi zavorami kot pri nitro modelu (rabiš še en servo). Sam vozim brez mehanskih zavor in je model uravnotežen levo- desno zlo dobro. Model sem dal na 4 elektronske tehtnice in je razlika 60g levo-desno (odvisno od baterije). Moja baterija ima okoli 550g. Tako, da če na modelu uporabljaš še servo z zavoro je skoraj uravnotežen.
Model je tekmovalen in pravi elektro buggy (ni konverzija kot večena modelov) in cenejši. Pazi! HB Ve8 rabi takoj nekaj bistvenih ALU up-gradov ( prištej še za 50 EUR komponent), da je bolj robusten. Cena je pri nas 300 Eur + 50 Eur up-gradov. Rezervni deli so pri nas dobavljivi saj HB divizija HPI, niso pa tako hitro dobavljivi kot Mugen, Serpent, Xray, LRP...

Hitra dobavljivost rezervnih delov je pomembna, če dosti voziš. Tako da sam ti svetujem še nekaj dobrih modelov: Serpent 811-Be (TOP RC ) , Mugen mbx6 Eco (TOP RC , Delko...), LRP modeli (Nebec ,...)
Mugen je dober in popularen,rezervni deli so dobavljivi hitro.

Tako da moj nasvet bi bil, raje HB Ve8 kot HPI Trophy.

Lp
Uporabniški avatar
dejan_cigy
Tekmovalec
Prispevkov: 391
Pridružen: 31 Maj 2009, 11:01
Kraj: Kaplja vas

Re: nakup off-road buggiya

Odgovor Napisal/-a dejan_cigy »

saj sem malo gledal pa sem našel HB ve8 za 300 evrov brez elektronike

LP Dejan :wink:
uživajte v modelarstvu
1:8jure
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 10 Jun 2012, 21:24

Re: nakup off-road buggiya

Odgovor Napisal/-a 1:8jure »

LP!
Zanima me nakup teh dveh vozil:
http://www.amainhobbies.com/product_inf ... io-Mach-28
http://www.amainhobbies.com/product_inf ... F35-Engine
Ker imam doma že ansmann virusa 2.0 nitro,že nekaj osnov vožnje poznam,zdaj pa me zanima če bi bila taledva avta primerna in dovolj kakovostna nadgradnja.Predvsem pa me zanima kateri je boljši in bolj kakovosten,čeprav se sam bolj nagibam k prvemu.
LP! Jure :-s
Uporabniški avatar
rcmarko
Razpravljalec
Prispevkov: 91
Pridružen: 10 Mar 2010, 22:50
Kraj: Pernica,Slovenija
Kontakt:

Re: nakup off-road buggiya

Odgovor Napisal/-a rcmarko »

anzeek napisal/-a:do zdaj sem imel nekega kitajca ki je bil vedno raztavljen saj ko si malo bol pospešil je že bilo kaj narobe. Zdaj pa sem se odločil da bom začel tekmovati in izbiram buggiye odločam se med elektro in nitro buggiyi.
izbiram med temi:
http://www.kyosho.com/eng/products/rc/d ... _id=107250

http://www.teamxray.com/teamxray/produc ... d3119b3c8a

http://www.teamxray.com/teamxray/produc ... XRAY%20XB9

http://www.mugenseiki.com/menueefi.htm med MBX-6R in MBX-6 ECO

prosim za odgovore saj res nevem kateri buggy naj vzamem
Zdravo!
Anže, jaz ti predlagam xray ali mugen, ne moreš kaj zgrešit [-X . Ni važno katerega boš vzel, rez. deli so dobavljivi. Izberi si tistega, ki ti je lepši, saj sta oba med najboljšimi. Jaz sem imel obe firmi in sem bil zadovoljen z obema, sem pa ostal na xray-u, ker mi je bolj prirasel k srcu :P . In ko bom jaz kupoval nov model, bom izbiral le med tema dvema :wink: .
Kar se pa tiče elktro ali nitro, se moraš pa odločit, kaj ti je ljubše: samo tiho brnenje elektro motorja ali pa prodoren glas nitraša in vonj po skurjenem gorivu :lol: :-k .

Odločitev je tvoja želja!!!
lp MB

ni ga čez nitro
Odgovori

Vrni se na 1:8 OFF-ROAD