Traxxas Revo in E-Revo

Moderatorji: Nebec, jannyy, mihec87

Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Traxxas Revo in E-Revo

Odgovor Napisal/-a tintek »

Na modelarski mizi se je v teh dneh (kljub mnogim odprtim) znašel nov projekt, gre pa za traxxasov avto, kot je že v naslovu omenjeno Revo.

Dobil sem komplet avto rtr le da mu manjkata dve gumi (če jih kdo ima se priporočam) in pa ima zariban menjalnik.

Kljub temu da vse razen menjalnika na prvi pogled izgleda izpravno sem se odločil, da avto komplet razdrem ga očistim in namažem, mogoče pa mu privoščim še kak nov del.

Pri avtu mi je najbolj všeč menjalnik saj ima vzvratno prestavo ne vem pa še ali ima tudi za naprej 2 ali eno prestavo, tako da mi bo pravi izziv vse to porihtat kot mora bit.
Všeč mi je tudi električni zaganjač, skratka celotna zasnova avta je na vrhuncu, je pa tolk enih delov in vijakov da bo treba posežt kar po kakem načrtu oziroma zelo pazljivo stvar razdirat da bo šlo nazaj tako kot mora...

Nekaj slik vam prilagam v kakšnem stanju je v nadaljevanju pa seveda sveže slike kaj se bo dogajalo z avtom...

Upam da bo sodelovanje tudi z vaše strani če ima kdo tak model naj kaj pove, kakšne so prednosti, šibke točke, izkušnje...

Zaenkrat zgleda tako, par kosov sem že pobral dol:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Z revo-m nimam iskusenj, imel pa sem E-revo, ki se sicer nekoliko razlikuje od tega modela, vendar kolikor je videti so roke itd. zelo podobne, ce ne enake.

Skoki po 2m visine (pazi na trdoto vzmeti, ker drugace avto rado zabija v tla), prekopicanja, salte.. Skratka vse zivo sem pocel z njim a na modelu nobene vidne poskodbe (razen seveda karoserija..). Ko sem dobil naslednji model (nalasc ne omenim znamke, da ne kdo rekel da povisujem Traxxas), prva voznja, niti pol tako nora kot z E-revom, prvo pobralo zobnik v diffu, ko sem to postimal je na naslednji voznji odtrgalo roko (model se je prekucnil na streho in nazaj na kolesa)..

Skratka po mojih izkusnjah.. hudo dobra zadeva.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Odgovor Napisal/-a tintek »

Ja tudi meni se zdi da ima traxxas precej bolj doterane stvari kot hpi je pa res da je za vzdrževanje hpi zakon, traxxasa moraš pol podret da prideš do enega dela, pri hpi-ju vrstni red skorajda ni pomemben...

Me pa tolk prsti srbijo da skopljem ta menjalnjalnik da vidim kako to je z temi senzorji itd =P~
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Ravno iz tega razloga, ki si ga navedel vztrajam na Traxxas modelih (Zaenkrat le Jato 3.3 in Slash 2WD, nekaj pa sem moral prodati, zaradi financ). Je pa res, da so malo bol komplicirani za vzdrzevat..

Hehe, tudi mene mocno zanima kako to deluje, vendar se najraje nebi dotikal - v kolikor zadeva deluje.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Odgovor Napisal/-a tintek »

Zadeva ne deluje, sem pozabil povedat :roll:

Vse je izpravno razen menjalnika ki nekaj riba, sem ga pravkar razdrl in sploh ni neke tehnike bom pa naročil kar komplet novega glede na to da ni tako drag, ker je notri ponucanih nekaj zobnikov, pa zobnik za senzor je brez nekaj zobcel, pa nekako ne gre skupaj in zato drži...

Če kupim par zobnikov sem hitro pri ceni komplet menjalnika pa še kak del mi ostane:

http://www.ebay.com/itm/5309-Traxxas-Ni ... 5ae34892c2

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Odgovor Napisal/-a tintek »

Pa gremo...

Menjalnik je naročen polek pa še nekaj malenkosti

Danes sem se lotil zazdiranja čiščenja in mazanja avta.

Na "grobo" razkopano:
Slika

Šasija:
Slika

Očiščena šasija:
Slika

Servoti:
Slika

Servote sem očistil, namazal, in zamenjal žice ter konektorje:
Slika

Namontirani servoti:
Slika
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Odgovor Napisal/-a tintek »

Slika

Prednji del:
Slika

Nosilci diffa in rok:
Slika

dif je bil znotraj kot nov zato sem ga samo zunaj očistil in namazal:
Slika

Slika

Očiščeno in zmontrano prednje ohišje difa:
Slika

Slika
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Lepo. Upajmo da bo vse kot se za gre, brez kasnih nepotrebnih komplikacij. :wink:

Se tole, zelo mi je vsec, da so pri Traxxas-u mislili tudi na zascito servov. Sprva na pogled zgleda vse skupaj bolj malo zasciteno, med uporabo pa se izkaze kot izredno ucinkovito.
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Odgovor Napisal/-a tintek »

Ne ne tokrat komplikacij ne bo saj so deli preverjeno kompatibilni.

Ja ima pa traxxas res precej doterano to, zaenkrat me je zmotilo edino to da so tiste modre gumice precej splabe in pa niti ne tako poceni, seveda gre tudi brez njih ampak če so morjo bit 8)

Je pa fino ker američani nove avte razdirajo in prodajajo kot dele za smešne cene naprimer celoten menjalnik z zavoro ter povezavami je bil 50$ samo en zobnik in zmenjalnika pa je 16$ ;)

Da modrih gumic ne omenjam 4 kosi stanejo ca 4$ če pa uzamem 4 hub-e (pač) dobim za 12$ zraven pa še 8 pivot ballsov in pa 8 gumic, tukaj res ni računice oz je vsi smo na dobrem ;) ne vem pa kako je z računom pri njih.
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Heh, se jim ze mora splacati, drugace verjetno nebi poceli tega..
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Dejansko kupijo model v akciji, ob zaprtju trgovine ali pa nabavni ceni...

Ne vem pa kaj delate z modeli da tako lomite oz če gremo primerjavo revo,maxx lahko primerjaš z savage(x 4,6;xl;flux) drugim bolj teško..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Odgovor Napisal/-a tintek »

Saj ni važno kako delajo glavno je da so deli pocen še ena primerjava hpi c hub dobrih 10€ 4x traxxas hub enaka cena ;)

Evo 2 urci harmonije v delavnici z proxxonom v roki in ščetko v proxxonu nastalo je tole:

Slika

Razdrto na prafaktorje razen amortizerji, ker ne vem kakšno olje gre notri, se mi pa zdi da precej gosto kaka ideja, imam 40, 50, 70wt bo kaj dobrega?

Kaj pa menite glede gum so vredne svojih 40€ za par ali je vseeno če vzamem ene cenjše?

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a 8pac »

Ja sicer sem tut sam ratal pristaš Hpi-ja (pač sm zadovoljen z njihovimi modeli) ampak je pa res da take cene kot jih ima traxxas so pa napol zaston. Rečmo polosovine za e-savagea original od Hpi-ja 2 komada cena cca24e cena traxxasovih katere tudi pašejo gor je pa 12e. S tem da hpi-jeve so mi pokale kot po tekočem traku(mogoče zaradi tega ker je bila plastika že bol stara in ne več tako prožna) ampak dejstvo je da od traxxasa nisem zlomil nobene. Drugače pa tine pri delkotu maš tut dost ugodne cene.
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Odgovor Napisal/-a tintek »

Hja saj jaz nisem nič rekel da je HPI slab nasprotno obe sta najboljši firmi le všeč mi je pri traxxasu ker ma mogoče malo bolj razvite stvari pa cene so precej ugodnejše...

Brezskrbi vse cene preverim ampak so pri delkotu še vedno precej višje kot iz zda, uzamem pa kakšno malenkost ali pa kar hitro rabim.

Poglej tega modela, tale razdira nove avte in prodaja dele po ugodnih cenah so pa deli brez etiket in videt da so "rabljeni" pač v plastikah so vrezani navoji, deli so namazani... Ima pa tud fluxa razmontiranega:

http://myworld.ebay.com/dollarhobbyz_2/ ... 4340.l2559

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Odgovor Napisal/-a tintek »

Te dni se je kar delelo vsak dan urco dve ali več no avto že počasi prihaja v svoje pravo stanje:

Zadaj je bila razlika malo večje pred in po čiščenju, a žal so roke malo "speskane" tako da se popolnoma ne da očistiti.
Slika

Trenutno stanje:
Slika

Slika

Slika


Amerikanci so kar hitro priskrbeli nove dele tako da do zastojev ni prišlo
=D>
Slika
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a 8pac »

Lepo lepo. Kakšno tehniko pa uporabljaš za čiščenje??
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Odgovor Napisal/-a tintek »

Kar je mastnega operem z temle:
http://www.fuchs.si/index.php?page=stat ... ee_root=16

Super napram kakšnem bencinu...

Kar je suho pa na grobo z zobno ščetko na fino pa z temle:
http://images.ceneje.si/products/thumbn ... 24x768.jpg

Različnih oblik katere vpnem v prokson in se igram graverja, zamudno vendar efekt je res dober.

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Super ti gre. Tole z gravirnim orodjem sicer se nisem probaval, gre pa veliko stran ze z zobno scetko ja..
Kako pa je kaj na stvari z motorjem?
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Odgovor Napisal/-a tintek »

do tam še nisem prišel grem lepo po vrsti po sklopih...

Danes pa nafural e maxxa in ga bo treba dat mal na mizo da odpravimo par pomankljivosti.

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Odgovor Napisal/-a tintek »

Namontiral sem še povezave na steering servote in jih lepo nastavil, nacentriral... in montiral menjalnik ter sredinske osovine.
Potem pa se lotil motorja, najprej sem ga komplet razdrl, ter očistil in sparvil skupaj:

Slika

Slika

Slika

Slika

Toliko...
LP Tine

Kaj malga tut postružim
zekozajc
Tekmovalec
Prispevkov: 240
Pridružen: 24 Dec 2010, 10:22
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a zekozajc »

Če vam smem predlagat za hitro čiščenje mojo idejo oz. kak jaz čistim, da avto izgleda kot nov. Kupim WD40 ali oni sprej ko je za avto, da se plastika sveti. Avtek razstavim in vse plastike prvo rešim grobe svinjarije s čopičem, nato pa dele našpricam (zmerno..) z WDjem ali šprej za plastike in vse skupaj pustim kakšno minuto ali več, potem pa obrišem oz. spoliram s WC paprijem. In plastike so kot nove.

Probajte enkrat na kakšnem delu, pa boste videli.

Avto, pa si drugač zelo lepo sčistil, pa upam da ne bo dolgo čist. :D :D :D
Lp. Marko

Poslušaj mnjena in najdi rešitev.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Samo opomba ponavadi je pri tako obsežnem razdiranju motorja pametno izvesti rahlo utekanje pred polno uporabo..

Če je dihtuga pri izpuhu slaba je tudi pametno zamenjat isto z cevkami za gorivo saj lahko že mala luknjica dela težave..
Upam(mora biti) da je izpuha še kaj več kot pa samo ta krivina..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Odgovor Napisal/-a tintek »

@zekozajc bomo probal

@mihec87- hvala za opozorila, tesnila so vsa ok ni vidnih kakšnih poškodb v utore tudi lepo sedejo, tak da pomoje ni potrebe po menjavi, bom pa od začetka mal na minimumu lavfal.

Prejle sem spravil motor skupaj in ga namontiral na model.

Očistil in namazal ez start
Slika

Motor precej lepši kot prej
Slika

Slika

Slika

Slika
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a 8pac »

Sam tole pa ma Traxxas doteran z elektro štarterjem =D>
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Odlicno zgleda tale zadeva, cezdalje bolse.

Glede starterja, seveda imajo doterano, kje si pa ze videl Americana, da bo sam delal nekaj, kar zanj lahko naredijo drugi (v tem primeru elektrika). V RC modelarstvu so oni pac ze na fazi elektronskega starta, drugi se ostajajo na klasicni vinti (v pravih avtomobilih, tistih starejsih..).

Prav nic se nebi cudil, ce bo v prihodnje na voljo model z moznim daljinskim zagonom.. Le akumulator bi se znal biti tezaven (teza pac..).
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Odgovori

Vrni se na 1:8 OFF-ROAD