Svečka

Moderatorji: Nebec, jannyy, mihec87

Lynx
Razpravljalec
Prispevkov: 93
Pridružen: 07 Okt 2011, 13:53
Kraj: Celje - Center

Odgovor Napisal/-a Lynx »

Cuj mihec hodis ti kaj v celje? Pa castim kje kavo za tele obrazlozitve pa.se kako debato udarmo na to temo? 8)
If it's worth doing, it's worth overdoing!
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Huh teška bo, parkt na let mogoč..:)
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Lynx
Razpravljalec
Prispevkov: 93
Pridružen: 07 Okt 2011, 13:53
Kraj: Celje - Center

Odgovor Napisal/-a Lynx »

No mogoč pa jz kej uletim v tvoj konec ;)
If it's worth doing, it's worth overdoing!
Lynx
Razpravljalec
Prispevkov: 93
Pridružen: 07 Okt 2011, 13:53
Kraj: Celje - Center

Odgovor Napisal/-a Lynx »

Zadevo z nosilci sem rešil... Sem si kar sam naredil novega... Na starega zalil plastiko, ojačal in luknjo naredil... Pa imam... Ne izgleda najlepše, opravlja pa svojo nalogo!
Prilepim potem eno sliko ker morem še mal popravit pa motor razdiram trenutno...
If it's worth doing, it's worth overdoing!
Lynx
Razpravljalec
Prispevkov: 93
Pridružen: 07 Okt 2011, 13:53
Kraj: Celje - Center

Odgovor Napisal/-a Lynx »

Svečko dal noter Rossi R6 (cold)... Pa poročam... Sem še spucal okoli svečke komprejsiki prostor oz. squish da nima več saj, bat sem obrisal s krpo saje dol, mašino prepucal noter,... Sem si kar dal dela... Dam jutri slike gor ker sem USB kabel pozabil pri punci...
If it's worth doing, it's worth overdoing!
GKLURMAN
Tekmovalec
Prispevkov: 253
Pridružen: 20 Mar 2013, 19:51
Kraj: Polhov Gradec

Re: Svečka

Odgovor Napisal/-a GKLURMAN »

Malo sem sedaj zmeden,ker sm imel original svecko stevilka 3 in je skozi 3l nitra ostala skozi cista pravtako bat. Sedaj pa sem kupil srednjo stevilka 6 ter po 10minutah je postala rahlo rjave barve pravtako bat ali je to dobro ali ne,naj raje stevilko 3 kupim?????????
Zadnjič spremenil GKLURMAN, dne 28 Mar 2013, 20:56, skupaj popravljeno 1 krat.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Svečka

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Če je svečka bela oz sivkaste je premalo goriva..

http://www.nitroaddicts.com/forums/show ... hp?p=69790
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
GKLURMAN
Tekmovalec
Prispevkov: 253
Pridružen: 20 Mar 2013, 19:51
Kraj: Polhov Gradec

Re: Svečka

Odgovor Napisal/-a GKLURMAN »

mihec87 napisal/-a:Če je svečka bela oz sivkaste je premalo goriva..

http://www.nitroaddicts.com/forums/show ... hp?p=69790
Ja sam moja ni bela je samo kot nova, bat je skos mokr samo nima pa nobene barve ko pa dam 6ko notri je pa rahlo rjava!!!! pomojem je najbolje na 3 ustati ker je po mrazu delala odlicno pol bo tudi poleti!!!! Imam samo problem z uziganjem ko je MRZU motor moram dve kapli goriva v frgazer kapniti da prizge! to se pravi 3 manj zari zto je za poleti 6 bolj zari zato je za pozimi ce prov razumem! Ce dam 6ko notri moram pol dati na bolj bogato mesanico??
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Svečka

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Metanol motorčki rabijo nekaj goriva da se zaženejo in lahko sami začnejo vlečti gorivo...

Zato se jih pogosto vžiga na 2 načina pomoje tudi najlažja(lahko se da tudi malo goriva direkt v motor ampak lahko hitro spravimo umazanijo v motor)
-z izpuha stakneš cevko ki gre iz tanka za gorivo ter pihaš vanjo dokler ne vidiš da pride gorivo do vplinjača natakneš cevko nazaj priklopiš grelec ter zaženeš
-z prstom zamašiš izpuh ter zaganjaš dokler gorivo po cevki ne pride gorivo do vplinjača nato priklopiš grelec ter zaženeš
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
GKLURMAN
Tekmovalec
Prispevkov: 253
Pridružen: 20 Mar 2013, 19:51
Kraj: Polhov Gradec

Re: Svečka

Odgovor Napisal/-a GKLURMAN »

mihec87 napisal/-a:Metanol motorčki rabijo nekaj goriva da se zaženejo in lahko sami začnejo vlečti gorivo...

Zato se jih pogosto vžiga na 2 načina pomoje tudi najlažja(lahko se da tudi malo goriva direkt v motor ampak lahko hitro spravimo umazanijo v motor)
-z izpuha stakneš cevko ki gre iz tanka za gorivo ter pihaš vanjo dokler ne vidiš da pride gorivo do vplinjača natakneš cevko nazaj priklopiš grelec ter zaženeš
-z prstom zamašiš izpuh ter zaganjaš dokler gorivo po cevki ne pride gorivo do vplinjača nato priklopiš grelec ter zaženeš
Samo je pa najhitrejse penco vn potegniti ter tri kaplje not vliti pa je!!!!
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Svečka

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Časovno je približno isto(prst na izpuh parkrat potegneš ali cevko v usta, grelec pa gremo naši..) ne tvegaš pa kakšnega tujka v motorju/vplinjaču..Nekateri motorji imajo filter na gumijastem kolenu ki je z vezico pritrjeno na vplinjač ter dvostopenjski filter(notranja pena ki se olji ter zunanja ki je suha) tele je veselje kopati narazen..Vsak po svoje važn da na koncu žge..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
GKLURMAN
Tekmovalec
Prispevkov: 253
Pridružen: 20 Mar 2013, 19:51
Kraj: Polhov Gradec

Re: Svečka

Odgovor Napisal/-a GKLURMAN »

RES JE SAM DA PALI :)
GKLURMAN
Tekmovalec
Prispevkov: 253
Pridružen: 20 Mar 2013, 19:51
Kraj: Polhov Gradec

Re: Svečka

Odgovor Napisal/-a GKLURMAN »

mihec87 napisal/-a:Časovno je približno isto(prst na izpuh parkrat potegneš ali cevko v usta, grelec pa gremo naši..) ne tvegaš pa kakšnega tujka v motorju/vplinjaču..Nekateri motorji imajo filter na gumijastem kolenu ki je z vezico pritrjeno na vplinjač ter dvostopenjski filter(notranja pena ki se olji ter zunanja ki je suha) tele je veselje kopati narazen..Vsak po svoje važn da na koncu žge..
Sedaj imam na svojemu rebelu taksen filter in sem glih iskal ali se zunanja pena tudi maze pa sem dobil odgovor,ki ga je celo funkcija iskanje najdla!! ali lahko uporabljam olje v spreju od motula za filtre pri avtih in motorjih????
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Re: Svečka

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Olje za filtre je menda najbolj uporabno in ugodno tisto, ki ga uporabljajo motokrosisti.
Slika
GKLURMAN
Tekmovalec
Prispevkov: 253
Pridružen: 20 Mar 2013, 19:51
Kraj: Polhov Gradec

Re: Svečka

Odgovor Napisal/-a GKLURMAN »

shqwarch napisal/-a:Olje za filtre je menda najbolj uporabno in ugodno tisto, ki ga uporabljajo motokrosisti.
Super tega ima motul extra off road
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Svečka

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Olje za penaste zračne filtre(foam air filter oil) lahko je tudi v spreju, drži vsaka trgovina z motoristično opremo.
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Odgovori

Vrni se na 1:8 OFF-ROAD