Predelava nitro motorja

Moderatorji: Nebec, jannyy, mihec87

Odgovori
Uporabniški avatar
mateyy
Razpravljalec
Prispevkov: 62
Pridružen: 10 Avg 2007, 18:37
Kraj: Postojna-Ljubljana

Predelava nitro motorja

Odgovor Napisal/-a mateyy »

Lep pozdrav.

Imam(o) problem s cenami nitro goriv na tržišču saj so zame občutno predrage. Prijatelj mi je podaril avtomobil magika XS še original zapakiran, saj ga ni uporabljal.
Problem je v tem, da imam doma le še 2 litra nitro goriva, ki pa bo v naslednjih par dneh pošlo.
Zato me zanima, če so možnosti in kako predelati takšen motor (.21)
na neosvinčen bencin? Razmišljal sem o CDI Vžigu in prilagojeni svečki.

Kaj menite?

HVALA ZA ODGOVORE :D
A si ti tud not padu ???
Uporabniški avatar
mikelica
Razpravljalec
Prispevkov: 74
Pridružen: 18 Feb 2008, 13:53
Kraj: Vrtojba

Odgovor Napisal/-a mikelica »

pa dej še mehansko turbino gor
LP
Klemen

HPI Baja SS---->the best
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Re: Predelava nitro motorja

Odgovor Napisal/-a tornado »

mateyy napisal/-a:Lep pozdrav.

Imam(o) problem s cenami nitro goriv na tržišču saj so zame občutno predrage. Prijatelj mi je podaril avtomobil magika XS še original zapakiran, saj ga ni uporabljal.
Problem je v tem, da imam doma le še 2 litra nitro goriva, ki pa bo v naslednjih par dneh pošlo.
Zato me zanima, če so možnosti in kako predelati takšen motor (.21)
na neosvinčen bencin? Razmišljal sem o CDI Vžigu in prilagojeni svečki.

Kaj menite?

HVALA ZA ODGOVORE :D
Pozabi, da si sploh razmišljal o tej varijanti.!!!
Kaj misliš koliko stane CDI vžig? Verjetno veliko več kot bo stalo gorivo, ki ga boš porabil v času ko se boš naveličal avta.
Lp Rado
Uporabniški avatar
mateyy
Razpravljalec
Prispevkov: 62
Pridružen: 10 Avg 2007, 18:37
Kraj: Postojna-Ljubljana

Odgovor Napisal/-a mateyy »

http://www.not2fast.com/ignition/cap-dis-ignit-cdi.pdf Tega sem tako ali tako nameraval narediti za tomosa . :D

Tega pa sem mimogrede našel http://ot40.com/cdi_ignition.htm .


Zdaj za ceno domačega CDI-ja ni ravno tak problem. Zanima me če je možnost, da zaradi menjave goriva kaj uničim (razen če ne nastavim pravilnega predvžiga).
A si ti tud not padu ???
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a tornado »

Da ne boš mislil, da predelava ni možna je tukaj nekaj slik predelave 15ccm ''nitro'' motorja v bencinarja.

LINK

Ta motor je mnog večji od 3,5 ccm motorja in je vprašanje kam boš dal svečko (ne vem ali obstajajo takomajhne svečke). Naslednja stvar je velikost karburatorja, velikost vžigalne tuljave ali elektronike. Verjetno je še kup problemov na kateri bi naletel ob takšni predlelavi. #-o #-o
Kot si sam napisal bi rad vozil ceneje, ker je gorivo predrago in zopet prideva do tega, da bo takšna predelava (če je sploh možna, smiselna ni) dražja od goriva, ki ga boš porabil.

Moj predlog je, da uporabiš manj ''nitrirano'' gorivo in kar ostaneš na tem motorju.
Lp Rado
Uporabniški avatar
Alex 76
Profesor
Prispevkov: 1189
Pridružen: 27 Okt 2006, 08:14
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Alex 76 »

tornado napisal/-a:...
Moj predlog je, da uporabiš manj ''nitrirano'' gorivo in kar ostaneš na tem motorju
...
Zmanjšanje deleža Nitrometana je edina smiselna rešitev, za kar pa bo seveda potrebno ustrezno prenastaviti uplinjač. Manj smiselna je predelava v elektro pogon, razmišlanje o predelavi tako majhnega motorja na bencin pa je docela utopična in zapravljanje časa.

LP
Alex
Zadnjič spremenil Alex 76, dne 26 Avg 2010, 10:43, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
mateyy
Razpravljalec
Prispevkov: 62
Pridružen: 10 Avg 2007, 18:37
Kraj: Postojna-Ljubljana

Odgovor Napisal/-a mateyy »

Ja sedaj uporabljam 5% gorivo. Pa je tank kar na hitro prazen. Fergazer pa je nastavljen pravilno na to gorivo, saj sem prej imel kar nekaj problemov.
A si ti tud not padu ???
Uporabniški avatar
Alex 76
Profesor
Prispevkov: 1189
Pridružen: 27 Okt 2006, 08:14
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Alex 76 »

5% vsebnosti Nitrometana je malo, nadaljne zmanjševanje pa bi znalo povzročati težave. Z nižanjem deleža Nitrometana je na uplinjaču potreano nastaviti nekoliko revnejšo mešanico goriva in zraka, prav tako pa ne škodi malenkostno povečanje deleža olj v gorivu.

V vsakem primeru bo težko zmanjšati strošek za gorivo od sedanjega.

LP
Alex
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Ostane ti edino da si ubodeš bajo ali pa kaj podobnega z bencinskim motorjem.
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
Nanix
Tekmovalec
Prispevkov: 344
Pridružen: 24 Okt 2006, 07:29
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Nanix »

Edina smiselna predelava je na elektriko. Sploh ni draga, stroškov pa potem praktično ni. Tudi navor in zmogljivosti daleč presegajo tako nitro kot bencin.
Odgovori

Vrni se na 1:8 OFF-ROAD