Savage Flux !

Moderatorji: Nebec, jannyy, mihec87

Odgovori
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a 8pac »

Fantje nujno prodam Leoparda (več v malih oglasih oz na zs-ju).
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a 8pac »

Očitno bo leopard zaenkrat ostal doma :)
Drugače pa pri meni do testa mankajo še konektorji in programska kartica, pride enkrat v petk ali soboto, in pa optiko spredaj bo treba poštimat ker sem na model dal nastavljive zgornje roke.
Ker tale projekt ni tako poceni in bi rad še vsaj nekaj časa obdržal stock amortizerje, vendar so te spredaj preveč mehki me zanima če kdo ve kje bi dobil kakšne pvc cevi z notranjim fijem nekje med 12-13mm. Nekje sem videl pa nevem kje točno da so iz takih cevi delali distančnike da je bila vzmet bol trdna. Sicer imam gor že original od hpi-ja tiste plastične samo jih je premalo :lol:
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a tintek »

Poglej v trgovini z elektro materialom, znajo meti take plastične cevi z podobnim premerom debelin sten ca 1mm, mislim da bo ravno prav.

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

imajo v merkurju tudi drugače..nadometna cev oz zaščita za žico saj boš videl na elektro oddelku..Alkaten in podobno nisem prepričan da je taka mala dimenzija
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a 8pac »

Aha bom pogledal, hvala za info!
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a 8pac »

Ah danes sem uničil čisto novi spur gear ker se mi je preveč mudilo #-o dobro sej nov ne stane velik samo kaj ko bo treba spet čakat. Ima mogoče kdo kakšnega za prodati?
mk
Razpravljalec
Prispevkov: 174
Pridružen: 13 Maj 2008, 22:04
Kraj: Ljubljana

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a mk »

Bom kar tukaj vprašal, je dosti znalcev, da ne okrivam toplo vodo.

Kolega ima Svage Flux 2350.Katero olje gre v amortizerje oz. po izkušnjah od, do. Sem zasledil, da naj bi bilo od 30 - 50.
Fura na 6s, originala ESC se je zelo hitro pokadil, sedaj je HK 150, prestavil sem mu timming na minimum in tudi punch control. Prenosi bodo hvaležni.
Je kar vzdržljiva zadeva. Sva skakala na BMX progi, kar nekaj ponesrečenih skokov. V vseh amortizerjih manjka olje, zato tudi poskakuje, ker ni več pravega blaženja.
Pojavil se je tudi problem, da so se začeli (tower - mislim da se tako reče, kamor pridejo pritrjeni amortizerji), kriviti naprej oz. stran od amortizerja. To je verjetno, ker je imal našponane vzmeti do konca in pri doskoku, še predno je poden prišel do tal, se je vzmet zabila do konca in se je verjetno ves sunk nato prenesl preko amortizerja, rok in nosilcev.
Zakaj imajo eni svage-i dvojne amortizerje (8 vseh skupaj)? So to dodatno montiral, ali je bilo to že tovarniško?
Ali se splača rihtat original amortizerje in kakšne so kvalitete, izkušnje? Verjetno bo tukaj potrebno O-ringe menjat oz. pogledat kaj je dejansko narobe, če manjka olje, ali kupiti kakšne boljše? Če kakšne boljše, kaj predlagate linki?
Na kaj bi bilo potrebno še paziti, začetniške težave. Pinion gear za enkrat še ne pobira, je pa začelo načenjati platišča (hexe).

Hvala za odgovore.
bomba
Razpravljalec
Prispevkov: 129
Pridružen: 29 Okt 2011, 11:48
Kraj: Kamnik

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a bomba »

Če ima Savage fluxa 2350 in fura na 6S je logično da se mu je pokadil- Ker je esc na tem avtu narejen samo za 4S !!!
Olje v amortizerje nej da 40wt, vsaj men tkole najbol ustreza za igračkanje po skakalnicah hehe :) Ja tisto so towerji in se men tud krivijo, nimaš kej. Furaš dokler se da potem pa jih zamenaš - po možnosti za vzdržljivejše :D
Savagei so sprva bili nitro varijanta, in na njem je bilo namonteranih 8 bolj švoh amortizerjev. Na elektro pa so namonterani precej bolj vzdržljivejši Big Bore Amortizerji, teh je samo 4, ker imajo enak učinek kot 8 nitro amortizerjev. Veliko jih te amortizerje al menja za aluminjaste ali pa se dodajo še šterje plastični.
Jah pinion gear predlagam da ma enega al pa dva na rezervi ker jih hitr pobere. Hexe bo na teh original hpi gumah poberal pa če se na trepalnco postavš, jih je pa tud fajn pred vsako vožnjo fajn zategnit, ker bojo zdržal dl.
Aja vijake na amortizerjih nej obrne okol, ker se drugače kabli zatikajo za njih in se sem pa tja tut pretrgajo. Če se avto po skoku odbija, rab mehkejše vzmeti. Am vsaj enkrat na teden nej preveri "sklopko" to je tisti vijak ki drži spur gear. Če motor prehitro pospeši bo ta "sklopka" poskrbela da avtu ne potrga vseh zobnikov, jo je pa zato treba zategovati sproti (več preberita v navodilih).
Battery boxe je treba na šasijo pritrditi z ježkom (trakovi) drugače se odlomijo. Če želi ohraniti karoserijo kokr tok lepo, nej na streho prilepi dva kosa starih brisalcev, drugače bo kar kmalu na strehi luknja. Na towerje pa da lahko tut kej pene, drugače lahko tud nastanejo luknje v karoseriji 8-[
mk
Razpravljalec
Prispevkov: 174
Pridružen: 13 Maj 2008, 22:04
Kraj: Ljubljana

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a mk »

Bomba hvala za info. Ja ESC je bil skurjen že pri prvem paketu baterij, me ni bilo zraven. Sklopko je potrebno občasno zategovati.
Drugače sem pa kar navdušen, nad savage, dober kos plastike.
bomba
Razpravljalec
Prispevkov: 129
Pridružen: 29 Okt 2011, 11:48
Kraj: Kamnik

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a bomba »

Aja pa tista dva kosa plastike (spredaj in zadaj) ki držita odbijač k avtu, je fajn povezat s kakšno vezico drugače se rado zgodi da se zgornje roke odtaknejo.
btw. dej pridta s kolegom na elektro tekmo :D Tisto skakanje po parkih... ni nč proti tekmi :D Res prava uživancija :D
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a tintek »

ja itaqk 8pac zrihtej pa prit na tekmo da nas bo mal več monstrov :) proga je super tudi za take avte.

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a 8pac »

tintek napisal/-a:ja itaqk 8pac zrihtej pa prit na tekmo da nas bo mal več monstrov :) proga je super tudi za take avte.

LP
Hehe mal se mi je utrgalo pa sem menjal fluxa za carbon fighterja z kurentom :lol: zaenkrat sem z avtom zadovoljen, upam da tudi njemu avto dobro služi :D
Uporabniški avatar
MatBurgi
Tekmovalec
Prispevkov: 421
Pridružen: 19 Sep 2009, 13:27
Kraj: Mengeš

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a MatBurgi »

no se zadnji kosi da začnem sestavljati mojega fluxa 5b
Priponke
DSC05329.JPG
DSC05329.JPG (68.51 KiB) Pogledano 3342 krat
Uporabniški avatar
MatBurgi
Tekmovalec
Prispevkov: 421
Pridružen: 19 Sep 2009, 13:27
Kraj: Mengeš

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a MatBurgi »

nekaj napredka
v sprednje diferenciale sem dal 100.000 in malo 50,000 silikonskega olja .Difi so jekleni prav tako šalčka (cup) dal sem tudi druge brace za raširitev avtomobila 1.3cm v vsako stran
Priponke
DSC05331.JPG
DSC05331.JPG (53.45 KiB) Pogledano 3318 krat
DSC05334.JPG
DSC05334.JPG (55.36 KiB) Pogledano 3318 krat
megane
Freak
Prispevkov: 693
Pridružen: 20 Avg 2006, 18:08
Kraj: Bogu za hrbtom

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a megane »

Da še jaz prilepim nekaj slik aktualnega projekta :)
Savage FLUX XL 5B


LP, Dejan

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
megane
Freak
Prispevkov: 693
Pridružen: 20 Avg 2006, 18:08
Kraj: Bogu za hrbtom

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a megane »

Da še malo predstavim mojo trenutno FLUX kreacijo :) katero bom tudi sam vozil.

Savage FLUX XL s "Truggy style" podvozjem. S tem se je težišče pomaknilo precej nižje
in avto se zelo dobro drži podlage glede na to da je v osnovi vseeno "Monster Truck".

Prav tako na avtu ni več originalnega "menjalnika", saj ga je zamenjal sredinski diferencial.

Motor je Robitronic Razer (TenShock) s 1900 kv in 11/46 razmerjem "pinion/spur", ter
tako nastavljen na teoretičnih 61 km/h (po "speed" kalkulatorju).

RTR teža s 4S "Hardcase" Turnigy akumulatorjem in brez alu zaščite proti blatu, je malenkost manj kot 5,5 kg.

To še sicer ni končna verzija, kajti čakam še plastični set od Vorze (MudGuards, Battery Tray, Servo/Radio Tray).

Slika

Slika

Slika

Slika

LP, Dejan
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Dan.

Evo mene :)

Nov projekt, sicer bolj v počasnem slogu, ker mi je zelo malo stvari ostalo od mojega eSavage in vse čakam in china towna.

Kupil sem Savage x z 4,6 motorjem, motor hin, en diferencial hin, amortizerji brez olja, drugače pa kar dobro ohranjen. Amortizerje sem obnovil, diff zamenjal, motor pospravil v škatlo in od megane dobil TVP-je z vsem pripadajočimi deli za brushless preobrazbo.

Zaenkrat mehanska zavora ostane, menjalnik ostane, po prvem testu pa se odločim kaj in kako naprej.

Še slike:
Priponke
IMG_9302.jpg
IMG_9302.jpg (83.88 KiB) Pogledano 3229 krat
IMG_9304.jpg
IMG_9304.jpg (82.99 KiB) Pogledano 3229 krat
IMG_9305.jpg
IMG_9305.jpg (83.61 KiB) Pogledano 3229 krat
Slika
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a 8pac »

Neo32 welcome back :D
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Hvala :)
Slika
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a 8pac »

Kaj maš pa to za eno mašino gor?
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Enga senzorskega kitajca, 2250, TORO al kaj že..., 4polni, bomo vidl kako se obnese

E savage je imel tudi senzorski motor neki časa in mi je bil zelo všeč način kako štarta (brez tresenja) tako da sem se odločil za senzorskega, z malo višjim KV-jem, ker bo samo 4s lipo.

A nisi ti tacga imel? Malo me skrbi, da bo prešvoh, ampak bi ga znal s ta pravim roll-outom poštimat, da se ne bo preveč grel.
Priponke
SkyRC Toro
SkyRC Toro
IMG_9295.jpg (51.74 KiB) Pogledano 3600 krat
Slika
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a 8pac »

Ne jaz sem imel tole zadevo http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... Motor.html pa mi je dife potrgala na tvojmu e-savageu #-o (ja sej vem da nebi smel štartat na ful tko da je blo po 5min konec veselice) pol sem pa isto savage-a 3,5 nabavil in ga ubistvu začel po istem postopku modificirat kot ti samo nisem končal z projektom, sem zadevo menjal za carbon fighter-ja, tako da nebi vedel kako se bo kaj tvoj motor obnesel. Je pa motor videt kar konkreten že po velikosti tako da pomojem neboš imel težav, pač neboš postavljal hitrostnih rekordov bo pa na terenu pokazal zobe :wink: Je pa dejstvo da so že natikal na fluxa motorje 2 polne 3674 velikosti pa so se avti tudi peljali kar vredu, tukaj imaš pa sigurno še nekaj rezerve zraven.
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Esavage ma prešvoh diffe za take motorje, z Losi-jem je bil ravno prav nastavljen, seveda pa polni štarti odpadejo.

Ja lej upam, da bo motor ustrezal, ker je avto že v osnovi težji kot Esavage, tako je ze tukaj problem.

S tem setupom mam ze tako ali tako previsok roll out, ker je končna z drugo prestavo skoraj oz. cez 70, kar pomen da bo na teh gumah in s to tezo zelo tezko obvladljiv in še baterije se bodo prehitro praznile. Tako al tako pa ne bo za na cesto, ker mam, odkar sem se preselil, en tak fajn hribček pa en kup travnikov 100 m stran, tako da bolj ciljam offroad.

Bomo videli, čakam HK pošiljko z reglerjem in baterijama, pol pa akcija :D
Slika
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a 8pac »

Jah sej temu je namenjen. No ko boš pa kaj v moj konc hodil se pa lahko kaj zmenimo pa skupaj kakšno odfuramo, da vidš kako se sliš navita kosilnca :lol: #-o
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Zmenjeno :D
Slika
Odgovori

Vrni se na 1:8 OFF-ROAD