Savage Flux !

Moderatorji: Nebec, jannyy, mihec87

Odgovori
Uporabniški avatar
MatBurgi
Tekmovalec
Prispevkov: 421
Pridružen: 19 Sep 2009, 13:27
Kraj: Mengeš

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a MatBurgi »

no pa mi je končno ratalo narediti optiko vsa kolesa sem dal malenkost v negativno stekanje. Upam da nisem pretiraval razlika je cca 4mm negativnega stekanja
Priponke
DSC05403.JPG
DSC05403.JPG (46.85 KiB) Pogledano 7550 krat
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Zadevo se da nastavit brez pripomočkov potrebuješ samo šablono ter kvadrat(les, aluminij) debel par mm v katerega izvrtaš luknjo in ga priviješ na avto namesto gume..Za camber si narediš šablono z kotom ki ga želiš, za toe pa na list papirja narediš dve črti v razmaku medosne razdalje ter na črti v širini koloteka narediš kot ki želiš nato pa samo avto postaviš gor..Načeloma je pa tako(camber je v večini negativen kolesa nagnjena navznot),toe pa je zadaj malo na noter spredaj pa malo na ven...
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
MatBurgi
Tekmovalec
Prispevkov: 421
Pridružen: 19 Sep 2009, 13:27
Kraj: Mengeš

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a MatBurgi »

No avto je skoraj končan nekaj vijakov mi manjka in še detajli .Ker gre zadeva koncu mi je pa težko izbrati barvno kombinacijo bodya .Zamislil sem si par kombinaci : črno - temno vijolična ,oranžna -črna ,črna -zlata ,mat črna folija .....no ja no ker je toliko barvnih kombinaci jih je težko zbrati ampak postimo se presenetiti :D
Priponke
DSC05407.JPG
DSC05407.JPG (52.39 KiB) Pogledano 7497 krat
DSC05405.JPG
DSC05405.JPG (76.94 KiB) Pogledano 7497 krat
DSC05406.JPG
DSC05406.JPG (47.04 KiB) Pogledano 7497 krat
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

[email protected] napisal/-a:No avto je skoraj končan nekaj vijakov mi manjka in še detajli .Ker gre zadeva koncu mi je pa težko izbrati barvno kombinacijo bodya .Zamislil sem si par kombinaci : črno - temno vijolična ,oranžna -črna ,črna -zlata ,mat črna folija .....no ja no ker je toliko barvnih kombinaci jih je težko zbrati ampak postimo se presenetiti :D
Lep! =D> :wink:

Črno-oranžna kombinacija se mi zdi da bi znala pasat, seveda obločitev bo tvoja...
Slika
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

8pac napisal/-a:A tole imaš alu komplet ali so plastični? Tintek kolikor se spomnim je imel probleme z plastičnimi, so preživeli samo eno vožno... potem jih je prodal meni in sem jih hotel obnoviti samo sem raje posegel po alu amortizerjih za e-savagea sicer je potem tako in tako tist avto šel od doma ker sem kupil tvojega.
Drugeče pa itak dobiš alu dele za njih.

P.S. Pozabil sem napisat vzrok težave je bil v tisti zgornji rinki, katera je počla, drugih problemov ni bilo.
Komplet so plastični. Se mi zdi, da če bodo prav nastavljeni, jim ne bi smel bit hudega, če bi jih pa recimo zabijal, potem pa zna kej odleteti.
Slika
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

mihec87 napisal/-a:Zadevo se da nastavit brez pripomočkov potrebuješ samo šablono ter kvadrat(les, aluminij) debel par mm v katerega izvrtaš luknjo in ga priviješ na avto namesto gume..Za camber si narediš šablono z kotom ki ga želiš, za toe pa na list papirja narediš dve črti v razmaku medosne razdalje ter na črti v širini koloteka narediš kot ki želiš nato pa samo avto postaviš gor..Načeloma je pa tako(camber je v večini negativen kolesa nagnjena navznot),toe pa je zadaj malo na noter spredaj pa malo na ven...
Zakaj spredaj das toe na ven? Ze tako sama sila potegne kolesa na ven ko startas.
Slika
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a 8pac »

Neo32 napisal/-a:
8pac napisal/-a:A tole imaš alu komplet ali so plastični? Tintek kolikor se spomnim je imel probleme z plastičnimi, so preživeli samo eno vožno... potem jih je prodal meni in sem jih hotel obnoviti samo sem raje posegel po alu amortizerjih za e-savagea sicer je potem tako in tako tist avto šel od doma ker sem kupil tvojega.
Drugeče pa itak dobiš alu dele za njih.

P.S. Pozabil sem napisat vzrok težave je bil v tisti zgornji rinki, katera je počla, drugih problemov ni bilo.
Komplet so plastični. Se mi zdi, da če bodo prav nastavljeni, jim ne bi smel bit hudega, če bi jih pa recimo zabijal, potem pa zna kej odleteti.
Ma ja sej zamenjaš za alu dele pa je...
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a tintek »

Saj malo kater amortizer je da se bo pokvaril oz zlomil, če bo avto vedno lepo na kolesih pa če še bolj skačeš, težava je ko ti avto obrne in priletiš narobe ornjen ob pristanku pa nekako "zaklukaš" za kolo takrat na amortizer deluje sila v obratni smeri in ti kaj odtrže, to težavo bi rešil če bi hod omejil z jeklenico, tako sem imel sam v mislih vendar pri alu tega ni potrebno.

Drugače pa vi tole najverjetneje prodelujete bolj za on road?
LP Tine

Kaj malga tut postružim
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Neo32 napisal/-a:
mihec87 napisal/-a:Zadevo se da nastavit brez pripomočkov potrebuješ samo šablono ter kvadrat(les, aluminij) debel par mm v katerega izvrtaš luknjo in ga priviješ na avto namesto gume..Za camber si narediš šablono z kotom ki ga želiš, za toe pa na list papirja narediš dve črti v razmaku medosne razdalje ter na črti v širini koloteka narediš kot ki želiš nato pa samo avto postaviš gor..Načeloma je pa tako(camber je v večini negativen kolesa nagnjena navznot),toe pa je zadaj malo na noter spredaj pa malo na ven...
Zakaj spredaj das toe na ven? Ze tako sama sila potegne kolesa na ven ko startas.
V bistvu daš kakor ti ustreza potem obnašanje avtomobila..V štartu ja kaj pa ko greš v ovinek npr...
http://www.competitionx.com/rc-racing/r ... n-toe-out/
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Druga vožnja za mano...

Rezultat: ostal brez reglerja ](*,) :(

Dobra novica: vse ostalo preživelo :D

V glavnem, HK 150A je prenehal delovat, nič dimčka, nič buma, enostavno se je ugasnil. Temperature so bile vse v mejah, zaradi nizkih nastavitev se ni nobena komponenta zgrela na več kot 35°C. Ne vem kaj je bilo. Ker bo garancija trajale mesece (če ga bodo sploh hotel zamenjat) sem preko RCECHO.com vzel Xerun-a 150A, da vidim, če je kaj bolši.

Kar se vožnje tiče in podvozja se mi zdi da super pobira teren, treba ga bo poširit, ker se malo preveč prevrača (mal sem tudi jaz ven iz vaje). Wide axle sem sicer dobil, ampak moram zamenjat še dogbone in diff cupse, ker nimam XL modela ampak X in s tem manjšo glavo na dog bonih.

And the story goes on...
Slika
Uporabniški avatar
MatBurgi
Tekmovalec
Prispevkov: 421
Pridružen: 19 Sep 2009, 13:27
Kraj: Mengeš

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a MatBurgi »

Ali ima kdo višek vijak-vijake hpi86094 to je vijak ,ki pride čez cup
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

[email protected] napisal/-a:Ali ima kdo višek vijak-vijake hpi86094 to je vijak ,ki pride čez cup
Sem pogledal pri sebi in nimam, ebay ali pa cool pc.
Slika
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Ok, da teme čisto ne zamre, malo updejta.

IZ RCECHO.com so me presenetili z hitro dostavo reglerja in sem ga dobil v začetku tega tedna. Kakor je dopuščal čas, sem se lotil montaže. Postopoma so pricurljali še ostali deli, da naredim avto spet vozen.

Kaj je bilo narejenega:

- zamenjan regler in dodan UBEC
- zamenjan servo za zavijanje (RHINO digi 4)
- predelava reciever boxa za novi servo
- začasna montaža nosilca za GoPro kamero
- izdelava roll-bara nad kamero v primeru prevračanja
- poširjen prednji konec z wide axli

V glavnem avto spet vozen, zunaj dež... Poznana zgodba že iz šolskih dni, ko sem imel moped, ko sem bil v šoli je bil sonce, ko sem prišel domov in se usedel na moped dež!!!

Upam na kaj več suhega vremena naslednji teden...
Priponke
nekje med montažo reglerja...
nekje med montažo reglerja...
Savage_XL_Xerun_150A.jpg (203.72 KiB) Pogledano 7116 krat
rezanje kablov na reglerju me je pripeljalo do spoznanja, da uporabljam napačne klešče in to 2Ă—
rezanje kablov na reglerju me je pripeljalo do spoznanja, da uporabljam napačne klešče in to 2Ă—
klesce.jpg (140.04 KiB) Pogledano 7116 krat
avto "ready to go" amapk očitno ne danes
avto "ready to go" amapk očitno ne danes
savage_xl_gopro.jpg (146.51 KiB) Pogledano 7116 krat
Slika
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Med čakanjem delov in med deževnimi dni, pa sem si omislil 1:16 Buggy-a od revella. Kupil sem rabljenega od enega uporabnika tu na forumu, par stvari poštimal in za tiščanje po stanovanju je več kot odličen :D

Ima Losijev 7400kv motor, 25A regler EZRUN, amortizerje sem ukradel iz 1:10 Audija (tisti rumeni če se še kdo spomni), nastavil podvozje, povečal kot obračanja koles in pozamenjal konektorje. Nabavit moram še par baterij 2S in kakšne nove gume oz kar cela kolesa.
Priponke
mini-buggy.jpg
mini-buggy.jpg (153.74 KiB) Pogledano 7101 krat
mini-buggy_1.jpg
mini-buggy_1.jpg (136.98 KiB) Pogledano 7101 krat
mini-buggy_2.jpg
mini-buggy_2.jpg (141.47 KiB) Pogledano 7101 krat
Slika
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a 8pac »

Uf hude slike =D> sploh zadna je huda :wink:
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

8pac napisal/-a:Uf hude slike =D> sploh zadna je huda :wink:
Hvala :D , počas bo treba še kakšen video skupej vržt...
Slika
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Končno mi je ratal video skupej spacat, morm počas razmišljat o novem računalniku, ker sta ga samo 2 kameri čisto iztrošli :D

V glavnem v soboto sva šla (s punco) vozit/snemat, teren je bil razmočen, tako da zdej že dva dni premišljujem, kako naj spucam avto :roll: :whistle:

Avto je bil skoz v prvi prestavi, tako da morm menjalnik še naštelat, ker ni hotel prestavt v drugo. Vzmetenje je bilo mogče malo premehko, ampak se vsaj prevračal ni (no ja 2Ă—). Vozil sem cca 20 minut, baterije so ostale na 3,8 V/celica, ko sem jih vzel ven z avta. Zamenjat morm bremzo, ker ta preveč "grize" in se avta ne da normalno ustavit.

Ostalo v videu...

http://www.youtube.com/watch?v=w7Zxq5h7dbU
Slika
ansmannterrier
Začetnik
Prispevkov: 12
Pridružen: 12 Sep 2012, 17:19

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a ansmannterrier »

Lep pozdrav
lep avto zeloo in hud posnetek tudi tisti revel mi je zelo všečen.
Imam pa eno vprašanje kateri servo za smer uporabljaš v avtu v savagu misl. Maš še original al si kupil kaj drugega?
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

ansmannterrier napisal/-a:Lep pozdrav
lep avto zeloo in hud posnetek tudi tisti revel mi je zelo všečen.
Imam pa eno vprašanje kateri servo za smer uporabljaš v avtu v savagu misl. Maš še original al si kupil kaj drugega?
Avto je bil kupljen rabljen, tako da je bil servo že mal odslužen (original) in sem nabavil Hitec 5745 (Rhino 4). Sicer je servo večji od standardnega, vendar se mi zdi, da za monster truck rabiš tak servo, sploh če daš še kakšne večje gume. Servo je špica, hiter in močen tako da če nimaš end pointov nastavljenih ti polomi servo saver.

LP
Slika
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Popoldne sem bil spet priden, naredil nov quick release nosilec za kamero. Možnosti kotov snemanja je večja, poleg tega pa ga lahko takoj snamem, upam samo, da bodo vsi zglobi zdržali.
Priponke
gopro_mount_1.jpg
gopro_mount_1.jpg (144.13 KiB) Pogledano 7604 krat
gopro_mount_2.jpg
gopro_mount_2.jpg (149.83 KiB) Pogledano 7604 krat
gopro_mount_3.jpg
gopro_mount_3.jpg (135.02 KiB) Pogledano 7604 krat
Slika
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Danes prispeli kondenzatorji in veroboard. Dal bom 5 Ă— 1000uF kondenzatorje (baje da so low ESR) vzporedno z reglerjem, da vsaj malo ublažim sunke pri speljevanju. Zaenkrat mam pounch mode na minimumu (3), ker mi tele kitajske baterije ne delujejo ravno 60 C.

Naslednji projekt na avtu so blatniki za sprednja kolesa. Sicer ideja še za časa eSavage-a, ki jo nisem nikoli uspel izpeljat. Ma kdo kakšno idejo? Dal bi recimo nek plastičen polkrog (nosilec???), na koncu tega pa tanko gume (zavesice). Bom kasneje naložil slike kako sem si zamisli.
Priponke
testiranje o poziciji in številu kondenzatorjev...
testiranje o poziciji in številu kondenzatorjev...
cap_pack.jpg (137.91 KiB) Pogledano 7544 krat
na koncu sem se odločil za 5 kondenzatorjev
na koncu sem se odločil za 5 kondenzatorjev
cap_pack_assembled.jpg (130 KiB) Pogledano 7544 krat
Slika
ansmannterrier
Začetnik
Prispevkov: 12
Pridružen: 12 Sep 2012, 17:19

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a ansmannterrier »

Pozdravljen
Jaz pa bi vprasal glede tiste ploscice na katere si dal kondenzatorje zanima me kaksa je ta ploscica je to ze navrtana ? Ter kje se to kupi ker bi potreboval nekaj podobnega.
Hvala lp
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

Reče se ji protobord, je navrtana, dobiš jo v Conradu, HTE in ostalih bolje založenih trgovinah z elektroniko (elektronika je mišljeno kot upori, kondi...)

Mene pa zanima kje si kupil konde in koliko so stali?
Tekmovalni goseničar MadCat 1:5 http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?f=78&t=77572
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Ploščici se reče tudi veroboard (če boš iskal po eBay-u, tam sem jo tudi nabavil). Maš različne kombinacije, v mojem primeru so vzporedne povezave vzdolž ploščice prevodne, lahko pa poiščeš tudi take, ki je v kompletu zjedkana samo pri luknjah ne (recimo če delaš kakšno vezje), vglavnem opcij neomejeno. Kondenzatorje sem prav tako nabavil preko eBay-a, so firme KZE (bojda niso tako kvalitetni kot Panasonic, Sanyo,...) amapk vseeno.

Spodaj še linka obojega:

Kondenzatorji: http://www.ebay.com/itm/160822096936?va ... 1439.l2649

Veroboard: http://www.ebay.com/itm/120538023713?ss ... 1439.l2649
Slika
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

Malo poceni so za LOW ESR, ko sem jih iskal zase so ble same navite cene, pol mi je pa prjatu prnesu 20 navadnih elektrolitou is HTE-ja 470 uF 63V. Meni so svetovali naj uzamem 2x napajalna napetost in raje več manjših kot manj večjih. Sestavil sem 2 vezji po 10 kondou, namenjeni bodo Mambam XL2, napajani z 8s.

Tnx za linke.
Tekmovalni goseničar MadCat 1:5 http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?f=78&t=77572
Odgovori

Vrni se na 1:8 OFF-ROAD