Savage Flux !

Moderatorji: Nebec, jannyy, mihec87

Odgovori
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Super no bom tako verjetno probal toro-ta..regulator oz krmilnik pa xerun.
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
sebastjan_b
Razpravljalec
Prispevkov: 113
Pridružen: 15 Avg 2010, 10:13
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

HPI Savage Flux HP

Odgovor Napisal/-a sebastjan_b »

Zdravo

Imam vprašanje glede diferencialov. Na Flux-u mi je uspelo zdrobiti zobnike, vendar to še ni največji problem. Težava je ker sem zlomil tudi "palčke" ki nosijo zobnike. Ko sem naročil nov komplet zobnikov sem pričakoval da pridejo v kompletu tudi te "palčke" ampak na moje presenečenje jih ni bilo.

No in sedaj vprašanje. Ali moram nekje poiskati točno te palčke ali lahko uporabim tudi kakšnega drugega proizvajalca. Na njihovi strani jih namreč ne najdem.


Hvala za pomoč



Sebastjan
TRAXXS E-Revo VXL Brushless
Tamiya Midnight Pumpkin
HPI E-Savage
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Če misliva iste.. Imajo v navodilih kat.št 87194(to vneseš v iskalnik na hpi strani) http://www.hpiracing.com/en/part/87194

ebay pa(isces "hpi 87194") http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_trksi ... &_from=R40

Lahko vzameš tudi druge samo enaki morajo bit..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Lahko jih narediš kar sam - iz dveh svedrov ali patentne žice, ki jo dobiš v Mladem Tehniku.
Samo zreze moraš ročno z brusiti z Dremelom...

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
sebastjan_b
Razpravljalec
Prispevkov: 113
Pridružen: 15 Avg 2010, 10:13
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a sebastjan_b »

mihec87 napisal/-a:Če misliva iste.. Imajo v navodilih kat.št 87194(to vneseš v iskalnik na hpi strani) http://www.hpiracing.com/en/part/87194

ebay pa(isces "hpi 87194") http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_trksi ... &_from=R40

Lahko vzameš tudi druge samo enaki morajo bit..
Ja to je to. Hvala za pomoc. Sem preiskal vse ko sem narocal... A ima kdo 2 viska? Mislim da sta dva. Je minilo ze skoraj eno leto od "nesrece".
TRAXXS E-Revo VXL Brushless
Tamiya Midnight Pumpkin
HPI E-Savage
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Sedaj pa končno bo, še zadnji manjkajoči del je končno doma(xerun 150A regulator sem čakal da bo v schweighoferju na lagerju, namreč konec julija sem jih zamudil zaradi dopusta in so jih sedaj končno dobili po dveh mesecih)..

Model je bil ob prevzemu čist ter v dobrem stanju, ker pa imam navado da vsak model ki mi pride pod roke razstavim do zadnjega vijaka ter pregledam/zamenjam če je kaj potrebno tudi tukaj ni bilo izjeme, žal vmes nisem kaj dosti slikal.. Model je dobil kompletno nove ležaje, diferenciale sem obnovil(tesnila) ter napolnil z silikonskim oljem(50k wt spredaj ter 30k wt zadaj) in ob vgradnji podložil da nima "lufta" v ohišju ter tako zobnika optimalno nalegata. V zavijalnemu mehanizmu sem plastične puše nadomestil z ležaji ter "servo saverju" vgradil HD vzmet..
Slika

Vmes je padla odločitev da se znebim celotnega menjalnika in vgradim sredinski diferencial. Rešitev na dlani ima ALZA racing(pa še made in Slovenia) http://www.alza-racing.com/ tako da sem rabil dokupit samo še ustrezen sredinski diferencial in sicer od HPI Vorze, žal se dobi samo z 48Z zobnikom tako da sem dokupil 50Z zobnik(drugače z tem motorjem ki ga bom uporabil ne dobim ustreznega zobniškega razmerja) ter ga napolnil z 500k wt silikonskim oljem.Zadeva je res lepo izdelana in gre super skupaj..
Vsebina kit-a sredinskega diferenciala(bling bling)
Slika

Delno sestavljen(manjka še diferencial ter ena stranica)
Slika

Zgoraj omenjeni manjkajoči diferencial ter stranica
Slika

Pa kompletno pripravljeno za montažo motorja in vgradnjo v model
Slika

Zaenkrat je toto, zadeve je še potrebno vgraditi, nalotati ustrezne konektorje itd..
Nadaljevanje sledi..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Po dolgem času...Savage je bil med tem časom sproban. Na 6s in defaul punch nastavitvi na regulatorju je vse skupaj malo preveč brutalno saj je treba plin dodajati res previdno v nasprotnem si takoj na zadnjih kolesih/hrbtu...Sem mu pa letos privoščil integy hd rear hub carrier oz alu zadnji končnik saj se z tem znebim tistega nadležne povezave ki povezuje končnik da ne zavija zadaj-ja savage ima sprednji in zadnji del popolnoma isti(sprednji ima dodan zavijalni mehanizem... Nisem ravno fan integy robe saj večina je alu bolj takotako kvalitete(za neobremenjene dele ok) za tele končnike pa kolikor sem bral večina zadovoljna..
Slika
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
MatBurgi
Tekmovalec
Prispevkov: 421
Pridružen: 19 Sep 2009, 13:27
Kraj: Mengeš

Re: Savage Flux !

Odgovor Napisal/-a MatBurgi »

LP,že dolgo nisem bil na tej strani..... od takrat ko sem prodal hpi svageta se mi kolca po njemu ali je se v takem stanju kot je bil oz kje sploh je .... prodal sem ga v Ljubljano tok vem ....
Odgovori

Vrni se na 1:8 OFF-ROAD