Reely REX-X buggy 1:8

Moderatorji: Nebec, jannyy, mihec87

Odgovori
mbjoker
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 03 Sep 2009, 13:57

Reely REX-X buggy 1:8

Odgovor Napisal/-a mbjoker »

Pozdravljeni,

imam omenjen model, in sem motor šele začel uvajat.
Prvič mi ga je uspelo štartat, lep zvok, ugasnem. Drugič prižgem, enako, ugasnem. Tretjič ne uspe več štartat. ko potegnem štarter gre v prazno. Tudi po 20-ih poskusih.

Vem edino, da je zalit, ker je svečka mokra, pa tudi iz motorja špricne, ko potegneš štarter, brez svečke.

Kaj predlagate ? Svečko sem že zamenjal.

Lp,
Priponke
Rex - x.jpg
Rex - x.jpg (9.36 KiB) Pogledano 4538 krat
rcbuggy
Začetnik
Prispevkov: 15
Pridružen: 27 Jul 2009, 17:33

Odgovor Napisal/-a rcbuggy »

Predvidevam, da mojega nasveta ne boš upošteval, ampak saj boš videl, čez dva meseca ti bo še žal. Stvar pa je taka. Pred enim mesecem sem dobil enak avto kot ga imaš ti. Mašina mi sicer v začetku ni delala težav in tudi kasneje ne zelo. Ampak mi je na avtu v 80 % voženj crkno en del. Ti deli so zelo dragi, garancije pa ne moreš uveljaviti. Tako je za mojimi 3 litri skurjenega goriva blo tudi 150 € skurjenega denarja za dele. Dvakrat sem bil celo v Conradu v Grazu, v upanju, da bo garancija veljala, ampak to so za njih nadomestni deli. Ker je tudi mojemu prijatlu, ki je imel isti avto, vse po vsaki vožnji crknlo, sem se odločil, da ze tem klumpom odneham in kupil sem si novi LRP S8BX RTR in po skurjenih 8 litrih goriva mi ni šel še niti en del! :)

Moj predlog je, da zdaj ko je še nov, lepo popraviš mašino in ga takoj ampak res TAKOJ prodaš! Zdaj si sicer misliš, da sem nor in da z avtom nisem lepo delal, ampak moj prejšnji avto ni skočo na eni skakalnici! Če me ne boš poslušal, ti bo še žal, res. Ta rex je eno navadno kitajsko sranje, tak pač nažalost je s kitajci.

Večkrat preberi moj post in razmisli![/b]
mbjoker
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 03 Sep 2009, 13:57

Odgovor Napisal/-a mbjoker »

hvala za odgovor. tudi jaz vedno bolj dvomim v kvaliteto tega avtomobila. nisem ga kupil zato, da bi se ukvarjal z "šraufanjem", ampak zato da bi ga vozil in užival.
ker očitno imaš izkušnje z njim, te prosim, da mi predlagaš kaj narediti v mojem primeru, oziroma kaj je pomagalo tebi.

Lp,
megane
Freak
Prispevkov: 693
Pridružen: 20 Avg 2006, 18:08
Kraj: Bogu za hrbtom

Odgovor Napisal/-a megane »

rcbuggy napisal/-a: Moj predlog je, da zdaj ko je še nov, lepo popraviš mašino in ga takoj ampak res TAKOJ prodaš!
mbjoker
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 03 Sep 2009, 13:57

Odgovor Napisal/-a mbjoker »

@ megane : torej se strinjaš z njim ?

lp,
rcbuggy
Začetnik
Prispevkov: 15
Pridružen: 27 Jul 2009, 17:33

Odgovor Napisal/-a rcbuggy »

Vem kako je vrjemi da vem, ko maš novi avto, pa ti nekdo reče da je klump. Ni fajn, ampak jas bi ti rad pomagal, da tvoja denarnica ne bo trpela. Saj prvi teden še gre, potem pa vedno več delov crkuje. Ti jih naštejem nekaj (pa ne vse ker jih je preveč :) ) : sprejemnik, servo krmiljenje, servo gas, sprednja gred, sklopka (mojemu prijatlu mu je na njegovem modelu, ko ma istega RAZNESLO sklopko! ), amortizer, ... No najprej probaj, če svečka žari, če ne, napolni grelec svečke. Pri utekanju se postopoma zapira igla za bencin. Po prvem tanku jo zapreš za 5 min (1/12 kroga), pri drugem isto, dokler ne dobiš optimalne mešanice (mora se dovolj kaditi, hkrati pa ga ne sme dušiti in mora imeti dobre pospeške). Povečaj tudi prosti tek z zasukom spodnje igle v desno smer (not). Ko boš to nardil in če še v nekaj poskusih ne bo vžgal, se javi. Moj predlog pa je seveda, da ga po utekanju prodaš in si kupiš nekaj dobrega, ampak poceni - LRP, HPI, ...
mbjoker
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 03 Sep 2009, 13:57

Odgovor Napisal/-a mbjoker »

@ rcbuggy :
moj problem v bistvu zdaj ni ta, da ne bi lepo laufal, problem je ta, da sploh NE vžge.....menjam svečko, nastavim fergazer, dotok bencina je o.k., gorivo je najboljše : 25% nitro za avtomobile, napolnjen polnilec za svečko, nova svečka....ne vem kaj naj še naredim...

s kod pa si ti ? če bi nucal pomoč.....

lp,
Uporabniški avatar
andrejgr
Tekmovalec
Prispevkov: 288
Pridružen: 22 Nov 2003, 14:09
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a andrejgr »

Zlato pravilo:

Nisem tako bogat, da bi kupoval poceni!!!

Jaz sem to vedno upošteval. Se obnese! Raje nimam nič, kot pa komplet avto za 200-300EUR!! Niso zastonj tako dragi tekmovalni modeli :lol:
LP, Andrej
mbjoker
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 03 Sep 2009, 13:57

Odgovor Napisal/-a mbjoker »

vse mi je jasno, da ni bila ok izbira, ampak bi pa potreboval pomoč, kako naj ga pripravim do tega da mi bo vžgal, da ga sploh lahko prodam. Te odgovore bi zdaj prosil.

lp,
rcbuggy
Začetnik
Prispevkov: 15
Pridružen: 27 Jul 2009, 17:33

Odgovor Napisal/-a rcbuggy »

rcbuggy napisal/-a: Povečaj tudi prosti tek z zasukom spodnje igle v desno smer (not). Ko boš to nardil in če še v nekaj poskusih ne bo vžgal, se javi. Moj predlog pa je seveda, da ga po utekanju prodaš in si kupiš nekaj dobrega, ampak poceni - LRP, HPI, ...
Ko daš svečko ven in vlečeš zaganjač ne sme fejst špricat! V bistvu sploh ne sme nevem kaj. Iglo za bencin kr fejst zapri (če ti bo vžgal jo boš potem počasi odpiral). Vrjemi, prej bo vžgal z manj kot več bencina! Toplotna vrednost svečke oz. svečka mora biti pri utekanju vroča ali pa topla.

Saj če je svečka nova sploh ni nujno da deluje, meni se je isto zgodlo ko mi je toti pof****i Conrad poslal Reelyjevo svečko, ki sploh ni delala! Daj jo v grelec da vidiš če sploh žari!

Za iglo za bencin ti priporočam, če ne vžge, da jo do konca zapreš in potem jo za 2 vrtljaja odviješ. Če ne vžge kljub temu, probaj z daljincem dat malo gasa in še malo ga dodaj ... Potem se pa javi.
mbjoker
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 03 Sep 2009, 13:57

Odgovor Napisal/-a mbjoker »

evo poročilo :
- ne šprica več nič iz motorja - torej je to zdaj o.k.
- hmm..igla za bencin je kar odprta...bom poskusil zapret
- svečka zažari če je na grelcu, enako tud druga, je pa res da je ena HLADNA, druga pa extra HLADNA. bi lahko bil to problem ??
- ne daljincu je nastavljen "štamgas" na 9 (od 16)

p.s. poskusim jutri bencin bolj zapret, pa javim. svečke do jutri ne bom dobil druge ;-(

lp,
rcbuggy
Začetnik
Prispevkov: 15
Pridružen: 27 Jul 2009, 17:33

Odgovor Napisal/-a rcbuggy »

1. Na daljincu se štantgas ne nastavlja. Iz uplinjača vzemi cev zračnega filtra vred z filtrom. Znotraj mora biti odprtinica od 1 do 2 mm široka. Če je manjša, spodnji vijak zavij, če je večja pa odvij (v tvojem primeru raje ne bi odvijal). Ko na daljincu daš polni gas, se more "batek" (ki se odpira in zapira v uplinjaču) premakniti za toliko, da je "luknja" popolnoma odprta, nič več in nič manj. Če to ni v redu, maš na drugi strani uplinjača eno iglo ki jo odvijaš (odviješ če je premalo odprt pri polnem gasu in zaviješ če je preveč odprt pri polnem gasu). Ko na mestu daš bremzo se "batek" ne sme premakniti v nobeno smer!
Mislim da imaš vse to, kar sem ti povedal opisano tudi v navodilih. Preberi jih, zato so!

2. Za svečko ne vem, če je lahko nižja toplotna vrednost, in da zaradi tega ne bi vžgal? Ampak posebej ti piše da je za uteknje vroča svečka. Torej, če ti ne vžge, menjaj svečko! V vsakem primeru jo pa takoj naroči, potreboval jo boš v vsakem primeru.

LP
mbjoker
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 03 Sep 2009, 13:57

Odgovor Napisal/-a mbjoker »

@ rcbuggy :

vergaser je nastavljen o.k. batek se pri polnem gasu odpre popolnoma, odprtina je o.k.

Kar se tiče navodil :
- ti praviš VROČA svečka, v navodilih piše HLADNA svečka.

Tako da zdaj ne vem na koga se lahko zanesem.....ali ???

p.s. vžge seveda še vedno ne. #-o :roll:
rcbuggy
Začetnik
Prispevkov: 15
Pridružen: 27 Jul 2009, 17:33

Odgovor Napisal/-a rcbuggy »

Pri vseh nitro modelih je za utekanje priporočena vroča ali topla svečka, kasneje se jo lahko zamenja s hladno ali sper hladno. Če ne vrjameš, pa kontaktiraj koga drugega, na primer @nitro-s bo vedel.

P.S.: Od kod si ti?
mbjoker
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 03 Sep 2009, 13:57

Odgovor Napisal/-a mbjoker »

sem iz Maribor-a.

lp,
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Mbjoker, pred štartom vzameš cevko iz izpuha ter pihaš vanjo dokler ne vidiš da gorivo priteče po cevki do vplinjača. pa medtem ko zaganjaš lahko daš malenkost gasa. Igle pa povrni na tovarniško nastavitev ter poskusi zagnat (iglo za visoke obrate (hsn) lahko poskusiš malenkost pripreti iz tovarniških nastavitev če nebo hotelo vžgati)
mbjoker
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 03 Sep 2009, 13:57

Odgovor Napisal/-a mbjoker »

mihec, hvala.

sem poizkusil že vse možne variante, prebral naše forume, nemške, naša navodila, original navodila, igla ven, igla noter, svečka mrzla, topla svečka,....

jutri ga nesem na reklamacijo....ne vem kaj še naj....

lp,
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Si preveril če ima motor kaj kompresije z roko zavrtiš vztrajnik(z privijačeno svečko) če ga teško zavrtiš skozi gornjo točko cilindra potem je ok. Poskusiš tudi lahko z nekje 1/4 odprtega gasa pri vžiganju če je mogoče štandgas prenizko nastavljen.

Gorivo pride v cilinder oz naprej od vplinjača,lahko tudi da je kakšna smet zamašila kaj v vplinjaču.Če lahko daj kakšen video bo mogoče potem še gdo vedel povedati kaj več..
mbjoker
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 03 Sep 2009, 13:57

Odgovor Napisal/-a mbjoker »

dolgo se nisem javil.....

hvala vsem za pomoč.

torej, avto z užitkom vozim že tri tedne, lepo je utečen (TORNADO 25%), vžiga takoj, nastavljenje motorja je odlično.

vožen zaenkrat po makadamu, nekaj gozda, travnikih (odličen je tudi pri dajših skokih). čakam še na sneg ;-))

zaenkrat sem super zadovoljen (šli so že štirje litri), vse deluje, nič še ni zlomljeno :lol:

skratka priporočam vsem !!!

lep pozdrav
Priponke
13092009133_resize_resize.jpg
13092009133_resize_resize.jpg (203.95 KiB) Pogledano 3393 krat
Odgovori

Vrni se na 1:8 OFF-ROAD