Savage modifikacije ter razne info.

Moderatorji: Nebec, jannyy, mihec87

mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Savage modifikacije ter razne info.

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

V tej temi bom skušal predstaviti modifikacijo povezave gas/bremza na avtomobilu Hpi savage.
Saj savage iz škatle bolj slabo zavira, zato nekateri zamenjajo vzmet na povezavi zavore z cevko za gorivo. Toda kljub temu imam občutek da zaviranje prenaša veliko silo na povezavo z uplinjačem ko zaviramo.

Najprej kaj potrebujemo:
-1x M2 viličko(letalci jih uporabljajo za povezavo krmilnih povšin z servotom)
-1x komplet gas bremza iz lindgnerja(50358)tole
-kos cevke za gorivo lahko tudi brez

Iz orginalnega avta zavržemo povezavo za gas ter servo ročico, naprej pa mislim da bodo fotografije povedale največ(malo slabše kvalitete telefon pač)
Slika
Slika



Kolikor edina pomanjkljivost tega kompleta je v tem da je notri samo en drsnik, tako da lahko vzamemo dva kompleta ali pa si ga izdelamo sami, sam sem uporabil kar medeninasti cevki 4/3 ter 3/2 ter jih zlotal skupaj eno na drugo pod kotom 90stopinj(vidno na povezavi zavore).

P.S. seveda ne jemljem vseh zaslug,saj takšnih modifikacij čez lužo vidimo kar precej (ofna linkage mod) jaz sem samo uporabil stvari ki so tukaj na voljo.
Zadnjič spremenil mihec87, dne 05 Jan 2010, 22:00, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
S1m0n
Razpravljalec
Prispevkov: 102
Pridružen: 17 Jul 2007, 17:58
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a S1m0n »

Meni tudi zelo slabo prime zavora na X 4.6 RTR z dual diski.
A naj zamenjam vzmet z cevko ali se da tudi kako rešit brez zamenjave vzmeti na ročici ? Tako kot je v navodilih napisano z obračanjem tistega plastičnega vijaka mi ga niti obrnit ne uspe :)
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Zamenjaj tisto vzmet z kosom cevke za gorivo bo kot dan in noč.
Tisti plastični del ki ga vrtiš je samo matica ki jo bolj navijaš(bremza bolj prime) ter odvijaš(slabše prime) ta se more dati šraufati, lahko da si že prišel do konca navoja.

Svetujem pa tudi pregled vijakov ki držijo zavoro skupaj saj se dogaja da se ti vijaki odtegnejo naposled se tudi zgubi kakšen.
Uporabniški avatar
S1m0n
Razpravljalec
Prispevkov: 102
Pridružen: 17 Jul 2007, 17:58
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a S1m0n »

Bom, in kak je najlažje, da namestim cevko za gorivo ? Najhitrejši postopek!
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Odšraufaš tist šraufek za nastavljanje dol, ter zamenjaš in prišraufaš nazaj oz prišraufaš po želji kolikor hočeš da bremza drži.

Drugače pa res preveri šraufe saj se radi odvijejo.
mulc
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 12 Jan 2009, 07:55
Kraj: Wajdovšna

Odgovor Napisal/-a mulc »

Jst sem že zamenjal vzmet s cevko, pa tudi na bremzah sem bolj stisnil, da bi prijelo prej in močnej..., sam še zmeri mi ne prijemlje kot bi moralo....
mihec87, dej naredi malo bolj svetle slikce......, da vidimo, kako si ti to uštimal.. Hvala
Savage = vedno in povsod
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Problem pri zavori od savage je da je originalna povezava narejena tako da ima servo za bremzo čisto malo hoda ker ga omejuje povezava za gas.Čeprav meni je z cevko za gorivo zadeva bremzala kar dobro mogoče si dal prekratko cevko.

Ja sem videl slike telefona, žal bo treba počakati do petka da pridem domov ter poslikam.
Drugače pa nič posebnega kupil sem ta kit ter zadeve zložil skupaj,samo kot pravim edina pomanjkljivost tega kita je da ne vsebuje dveh drsnikov(tako je potreben nakup dveh kitov ali pa samostojna izdelava drsnika),ter M2 vilčke.

Odvisno je pa tudi od zavornih ploščic oz krogcev rdeči so zelo dobri.
Uporabniški avatar
S1m0n
Razpravljalec
Prispevkov: 102
Pridružen: 17 Jul 2007, 17:58
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a S1m0n »

Ja rdeča vlakna so kar solidna, sem jaz prav zdaj zamenjal vzmet za enake dolžine dolg kos cevke za gorivo. Zdaj primejo čisto dovol :)


EDIT: zdaj ko pa sem ga vozil pa sem ugotovil da vseeno premalo zavira :) Cevko sem dal enako dolgo kot je bila vzmet, zdaj pa bom probal z ca 2-3mm daljšo ker se mi zdi, da sploh ne pride do tega da bi dovol globoko porilno.
mulc
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 12 Jan 2009, 07:55
Kraj: Wajdovšna

Odgovor Napisal/-a mulc »

Daj, če ne boš poslikal, vsaj mal ročno nariši..., ker me malo logika ne nese, kako si to uštimal....

lohk pošlješ na porkodijo @ gmail . com

Pol ti bom pa povedal če sm kej ustvaril :)
Savage = vedno in povsod
Uporabniški avatar
S1m0n
Razpravljalec
Prispevkov: 102
Pridružen: 17 Jul 2007, 17:58
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a S1m0n »

Ah jaz sem uredil z odvečno cevko za gorivo in serijsko vzmetjo, ki je gor! In zavora prime kot mora :) prav nagne ga naprej. Sem pa tudi pazil, da je tako nastavljena, da v nevtralnem položaju servota zavora ne prijema.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Tukaj bom prilepil spisek dimenzij ter količino ležajev za savage.

prt.n./ dimenzije/ namestitev/ vrsta zaprtja/ količina
B085/ 8x16x5/ axles&pinions/ guma/ 14 kosov
B032/ 10x16x5/ diferencial/ guma/ 4 kosi
B021/ 5x10x4/ zvonček skl./ kovina/ 2 kosa
B023/ 5x10x4/ menjalnik/ guma/ 5 kosov
6x10x3 mod zavij./ guma/ 4 kosi

Zadnji 6x10x3 so ležaji ki jih zamenjamo oz damo namesto plastičnih puš v zavijalnem mehanizmu, saj plastični sčasoma dobijo na zračnosti pa še ležaji omogočajo lažje vrtenje.

p.s.2
Vem da sem še dolžan fotografije, samo še nisem prišel do fotoaparata, telefon pa tako vidite kakšne dela.
jaki 3
Tekmovalec
Prispevkov: 276
Pridružen: 08 Sep 2008, 13:07

Odgovor Napisal/-a jaki 3 »

Bi mogoče lahko kdo poslikal kako ste to rešili? Ker s tistih slik se res težko kaj razbere. [-o<
Jakob :lol:
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

http://www.rccoh.com/rc.how-to/savage.o ... ottle.html evo nekaj slik(edino kar sem imel drugače sem vzmet na bremzi zamenjal z cevko za gorivo,kar je tako tudi na original povezavi narediti saj precej izboljša zaviranje napram originalu z cevko se da super na rahlo bremzat če pa hočeš pa tudi bremze direkt zaklene tako prime)Ter namesto kugelgelenka sem uporabil m2 viličko, svojih slik nimam pa tut narest jih ne morem namreč savage ni več v moji garaži :(

Drugače pa če v google naklofaš savage ofna throttle brake mod
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
jaki 3
Tekmovalec
Prispevkov: 276
Pridružen: 08 Sep 2008, 13:07

Odgovor Napisal/-a jaki 3 »

Da ne odpiram nove teme....

Kje kopujete svečke za motor? Predvidevam da ebay. Ima kdo mogoče kašen link?

Ker sem kupil rabljen avto zraven nisem dobil polnilca za 'grelec svečke'. Zato se je baterija spraznila in ne deluje več kot bi moral. Za to me zanima kateri komplet(polnilec, grelec svečke) bi bil najbolj primeren? Sem gledal že po ebayu ampak je toliko različnih da se ne znam odločit.
Zaenkrat sem najbolj za tega odločen. Bi bil OK?

http://cgi.ebay.com/HSP-RC-Nitro-Starte ... 3518wt_905
Jakob :lol:
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Takle grelec sem imel tudi sam je ok(tole kar si ti pokazal je celi komplet z flaško, ključi itd..).Načeloma je ok katerikoli modelarski grelec svečke.

P.s.Sem šele sedajle videl polnilec v kompletu je za ameriški trg,lahko pa še vedno stran odrežeš priključek ki paše v grelec ter si prilotaš na konektor za modelarski polnilec če imaš takšnega kjer se da nastavljati polnjenje itd..

Za podobno ceno oz celo za kavico ti bo ostalo, dobiš isti komplet tukaj
http://shop.lindinger.at/product_info.p ... s_id=78085

Ali pa če na ebay kupiš takšnega kateremu se da odstranit baterija ter jo polniš posebaj.Namreč tile v kompletih imajo baterijo pritrjeno kar z termo skrčljivim šlauhom.
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
jaki 3
Tekmovalec
Prispevkov: 276
Pridružen: 08 Sep 2008, 13:07

Odgovor Napisal/-a jaki 3 »

Vem da je potrebujem tudi flaško in ključ bo prav prišel.

Aha, potem ne bo problema.
Kaj pa svečke?
Jakob :lol:
jaki 3
Tekmovalec
Prispevkov: 276
Pridružen: 08 Sep 2008, 13:07

Odgovor Napisal/-a jaki 3 »

Vem da je potrebujem tudi flaško in ključ bo prav prišel.

Aha, potem ne bo problema.
Kaj pa svečke?
Jakob :lol:
Uporabniški avatar
MatBurgi
Tekmovalec
Prispevkov: 421
Pridružen: 19 Sep 2009, 13:27
Kraj: Mengeš

Odgovor Napisal/-a MatBurgi »

svečke pa dobite u mantua ali delkotu
jaki 3
Tekmovalec
Prispevkov: 276
Pridružen: 08 Sep 2008, 13:07

Odgovor Napisal/-a jaki 3 »

Kakšna je razlika med? Hladnimi/srednjimi/vročim svečkami?
Jakob :lol:
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Če se ne motim je odvisno katero svečko od vsebnosti nitro-ja več nitra hladnejša svečka ter obratno.Nekateri tudi pravijo da je odvisno od vremena.

Tukaj je nekaj napisanega okoli tega.
http://www.scootworks.com/rdrc/gloplugs.html

Pri svečkah je še treba gledati da niso turbo ali pa kratke oz kaj podobnega, za savage je namreč standard svečka.Amiji majo kar radi MCoy MC-8.

Upam da bo glede tega vskočil gdo ki ima več pojma...
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
yan
Tekmovalec
Prispevkov: 404
Pridružen: 09 Nov 2007, 19:07
Kraj: Vir pri Domžalah

Odgovor Napisal/-a yan »

Pri svečkah je tako, da več kot je % nitrometana hladnejša mora biti svečka.
Glede temperature gre pa za 3,5ccm (pa tudi večje) motorje in 25% nitro nekako takole:
0°C - 15°C --> Srednja svečka
15°C - 25/30°C --> Mrzla svečka
25/30°C - 40°C --> Extra mrzla svečka
LP Jan V.
Team Losi 8)
Buy, drive, crash, fix :P
jaki 3
Tekmovalec
Prispevkov: 276
Pridružen: 08 Sep 2008, 13:07

Odgovor Napisal/-a jaki 3 »

Potem je za ta čas najbolj primerna srednja?
Jakob :lol:
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Kolikor sem jaz vozil savage bp dela z original skozi celo leto ki če se ne motim je mrzla.
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
jaki 3
Tekmovalec
Prispevkov: 276
Pridružen: 08 Sep 2008, 13:07

Odgovor Napisal/-a jaki 3 »

Kje bi originalno svečko lahko najhitreje dobil? Oz. ni nujno da je originalna. Pri manuta models imajo samo lrpjeve katere ne vem če pašejo?
Pri delkotu pa majo toploto po stopnjah in tudi ne vem katera je prava? Imajo mogoče kje v tujini?
Jakob :lol:
Uporabniški avatar
MatBurgi
Tekmovalec
Prispevkov: 421
Pridružen: 19 Sep 2009, 13:27
Kraj: Mengeš

Odgovor Napisal/-a MatBurgi »

Lrpjeve svečka paše saj jst sm jo uporabljal pri hpi 3.5

Ali kodo ve kje bi jst dobil samo "stangco " za bremzo res pa je da imam jst predelavo savageta na bajo (predelava megane) in rabim cca 20 cm dolgo stangco in sm že iskal in ni nič kaj takega
Odgovori

Vrni se na 1:8 OFF-ROAD