Prijava soseda

Moderatorji: Nebec, jannyy, mihec87

Odgovori
Uporabniški avatar
igor4
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 18 Maj 2008, 09:38
Kraj: ljubljana

Prijava soseda

Odgovor Napisal/-a igor4 »

Ali me lahko sosed prijavi policiji ,da vozim svoj rv avto po svoji parceli?
Pravi ,da me bo prijavil,da ga zvok zelo moti čeprav se to dogaja med tednom okoli 17.00 ure pa še to živim na vasi.
-imate tudi vi take probleme in kaj naj naredim.
-me lahko policaj kaznuje in če me lahko- kakšna je kazen.
Zadnjič spremenil igor4, dne 25 Maj 2008, 18:48, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
skorp_jon
Profesor
Prispevkov: 1329
Pridružen: 09 Avg 2006, 09:02
Kraj: Beltinci

Odgovor Napisal/-a skorp_jon »

Povej mu naj se nekam zaleti z glavo naprej.

Ti lahko do 22.00 voziš koliko ti paše. Če pa ne pa ti njega prijavi, ko bo kosil travo, ker to tebe zelo moti.
Futaba 12FG & Taranis Q X7
Uporabniški avatar
breny
Freak
Prispevkov: 474
Pridružen: 29 Avg 2005, 09:06
Kraj: Mozirje

Odgovor Napisal/-a breny »

skorp_jon napisal/-a:Povej mu naj se nekam zaleti z glavo naprej.

Ti lahko do 22.00 voziš koliko ti paše. Če pa ne pa ti njega prijavi, ko bo kosil travo, ker to tebe zelo moti.
@ škorpijon

Svetujem ti, da ne učiš krive vere, kadar nisi pripričan! Če pa si prepričan v tisto kar govoriš (pišeš), pa ti povem, da si v zmoti. Zakon o javnem redu in miru se je pred kratkim spremenil in 22. ura nima več nobenega pomena. Poglaviten dejavnik za obstoj prekrška je dejavnost, ki nekoga MOTI. V praksi to pomeni, da te sosed lahko prijavi, kadar so mu bo to pač zahotelo, vendar, pa tega ne bo mogel stroiti anonimno, kajti policisti takega prekrška ne morejo zaznati po lastni dejavnosti kakor se temu reče, temveč bodo za to, da te bodo lahko oglobili (eventuelno) potrebovali pričo, v tem primeru prijavitelja, t.j. tvojega soseda.
Bolje je imeti s sosedom dobre odnose, pa gotovo ne bo prijavil policiji, ali pa te bo pred tem vsaj opozoril. Toliko v razmislek!

LP
Brane
35 MHZ, Ch 76
Uporabniški avatar
AIRGHANADA
Freak
Prispevkov: 976
Pridružen: 30 Nov 2006, 22:41
Kraj: Marburg
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a AIRGHANADA »

breny napisal/-a:
skorp_jon napisal/-a:Povej mu naj se nekam zaleti z glavo naprej.

Ti lahko do 22.00 voziš koliko ti paše. Če pa ne pa ti njega prijavi, ko bo kosil travo, ker to tebe zelo moti.
@ škorpijon

Svetujem ti, da ne učiš krive vere, kadar nisi pripričan! Če pa si prepričan v tisto kar govoriš (pišeš), pa ti povem, da si v zmoti. Zakon o javnem redu in miru se je pred kratkim spremenil in 22. ura nima več nobenega pomena. Poglaviten dejavnik za obstoj prekrška je dejavnost, ki nekoga MOTI. V praksi to pomeni, da te sosed lahko prijavi, kadar so mu bo to pač zahotelo, vendar, pa tega ne bo mogel stroiti anonimno, kajti policisti takega prekrška ne morejo zaznati po lastni dejavnosti kakor se temu reče, temveč bodo za to, da te bodo lahko oglobili (eventuelno) potrebovali pričo, v tem primeru prijavitelja, t.j. tvojega soseda.
Bolje je imeti s sosedom dobre odnose, pa gotovo ne bo prijavil policiji, ali pa te bo pred tem vsaj opozoril. Toliko v razmislek!

LP
Brane
Ja najboljše da te prijavi, pa mu ti vrneš, pa prijaviš njega, pa on pol spet tebe, pa mu ti vrneš, pa ti njega, pa on tebe nazaj, pa ti njega spet nazaj, pa on tebe vnovič, pa ti njega še enkrat,.....

... in kmalu bomo kot glupi severni sosedi in njih severni bratje. Saj itak je največji drek če imaš hipersenzibilne in povrh še nevrotične sosede...

B.
veni, vici, vomiti
escape
Razpravljalec
Prispevkov: 156
Pridružen: 01 Dec 2007, 16:46

Odgovor Napisal/-a escape »

pozdravljeni !
tudi tak primer sem iskusil na lastni koži :
sosed je grozil da me bo prijavil ampak mi je njegov brat (prijatelj) povedal da sovraži rc avtomobile in da jih noče videti
kljub temu se nadaljeval vožnjo ko bi me nekega lepeda dne skoraj
prijavil
Uporabniški avatar
skorp_jon
Profesor
Prispevkov: 1329
Pridružen: 09 Avg 2006, 09:02
Kraj: Beltinci

Odgovor Napisal/-a skorp_jon »

Hvala bogu, da jaz nimam problemov z sosedi.

Še gledat pridejo, ko kaj vozimo.

To pa nisem vedel, da do 22 ure ne velja več.


To so takšni ljudje, ki drugemu nič ne privoščijo in so sami sebi v napoto.
Futaba 12FG & Taranis Q X7
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Mislim, da obstaja v uradnem listu "uredba o hrupu v bivalnem in naravnem okolju"

Tam je zavedeno v katero kategorijo spadajo posamezna okolja (industrijsko okolje, mestno okolje, bivalno okolje, bolnice itd..) in za vsako okolje so določene maksimalne dovoljene ravni hrupa, podnevi in ponoči..ob praznikih itd...
Mislim, da je zajeto tudi kje in kdaj lahko ropotajo motorji z notranjim izgorevanjem (čeprav mislim, da je tam navedeno to bolj za kmetijsko mehanizacijo..)

Če ne presegaš ravni hrupa, ki je določeno za konkretno okolje, potem najbrž ni straha, za kakšno globo....za razne sitnosti v zvezi s tem (sosedi itd..) pa s tem nismo prav nič obvarovani. Danes se lahko vsak pritožuje nad čimerkoli... sploh pa če zasluti, da bi lahko "potegnil kako odškodnino".
Uporabniški avatar
PLAYGAME
Tekmovalec
Prispevkov: 419
Pridružen: 21 Sep 2005, 15:51
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a PLAYGAME »

V Slo je baje bore malo merilnih naprav, če ga pa hudo moti, mu pa povej,da kmalu dobite ene 500+metrov dru, pa bodo 4 motorke pele od 7 do 22.00h, če mu bolje paše...
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Re: Prijava soseda

Odgovor Napisal/-a tornado »

igor4 napisal/-a:Ali me lahko sosed prijavi policiji ,da vozim svoj rv avto po svoji parceli?
Pravi ,da me bo prijavil,da ga zvok zelo moti čeprav se to dogaja med tednom okoli 17.00 ure pa še to živim na vasi.
-imate tudi vi take probleme in kaj naj naredim.
-me lahko policaj kaznuje in če me lahko- kakšna je kazen.
Osnova za dobro sosedskih odnosov je velika mera strpnosti in upoštevanje drug drugega. Po svoje z tvojim sosedom sočustvujem, saj imam sam soseda, ki nas vsak vikend maltretira z košnjo trave, brušenjem, vrtanjem, tolčenjem po kovini in podobnimi hrupnimi zadevami.
Ko sem ga lepo prosil, če bi te reči lahko počel med ob primernem času sem bil vse samo človek ne.
Sedaj, ko pa imajo pri hiši vnuka pa se je stvar obrnila in so tiho kot cerkvene miši, da slučajno ne bi zmotili njihovega otročička.
Ker sem dovolj pameten in mu nisem vračal milo za drago, sem ga samo spomnil na preteklost. Mislim, da se je to zaleglo več kot vso kreganje.

Moje razmišljanje je, da upoštevaj soseda in nehaj ropotati na dvorišču, četudi ti to dopušča Občinski odlok, ki regulira te zadeve.
Verjetno mu ta zate ''mili zvok'' para živce. Sigurno je več vredno imeti dobre odnose z sosedom kot nekaj minutno lastno izživljanje in postavljanje.
Žal, te vrste modelarstvo ne spada na domače dvorišče v strnjenem naselju.
Lp Rado
Uporabniški avatar
KolarModelar
Freak
Prispevkov: 994
Pridružen: 19 Okt 2007, 15:52
Kraj: Letuš

Odgovor Napisal/-a KolarModelar »

Preidi na elektro in ne bo nobenih problemov! :D :D :D

lp
Uporabniški avatar
SUKHOI
Profesor
Prispevkov: 1141
Pridružen: 11 Okt 2007, 20:14
Kraj: Vir
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a SUKHOI »

Mojega prijatelja je tudi sosed skoraj prijavil pa je vozil sharka. :roll: :roll: :roll:
Počasi se daleč pride, hitr pa še dlje.
http://www.micra-tech.com

LP Miha
Uporabniški avatar
jannyy
Freak
Prispevkov: 918
Pridružen: 19 Jul 2006, 12:37
Kraj: koper-škofije

Odgovor Napisal/-a jannyy »

SUKHOI napisal/-a:Mojega prijatelja je tudi sosed skoraj prijavil pa je vozil sharka. :roll: :roll: :roll:
res al se hecaš ? :o
Uporabniški avatar
SUKHOI
Profesor
Prispevkov: 1141
Pridružen: 11 Okt 2007, 20:14
Kraj: Vir
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a SUKHOI »

Res res!
Počasi se daleč pride, hitr pa še dlje.
http://www.micra-tech.com

LP Miha
Uporabniški avatar
AIRGHANADA
Freak
Prispevkov: 976
Pridružen: 30 Nov 2006, 22:41
Kraj: Marburg
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a AIRGHANADA »

Mene je en sosed v bloku zatožil, ker sem žagal aluminij z laufžagico (ročno)!


B.
veni, vici, vomiti
Uporabniški avatar
Astraeus
Tekmovalec
Prispevkov: 412
Pridružen: 17 Mar 2007, 13:17

Odgovor Napisal/-a Astraeus »

Ultralajt napisal/-a:Mislim, da obstaja v uradnem listu "uredba o hrupu v bivalnem in naravnem okolju"

Tam je zavedeno v katero kategorijo spadajo posamezna okolja (industrijsko okolje, mestno okolje, bivalno okolje, bolnice itd..) in za vsako okolje so določene maksimalne dovoljene ravni hrupa, podnevi in ponoči..ob praznikih itd...
Mislim, da je zajeto tudi kje in kdaj lahko ropotajo motorji z notranjim izgorevanjem (čeprav mislim, da je tam navedeno to bolj za kmetijsko mehanizacijo..)

Če ne presegaš ravni hrupa, ki je določeno za konkretno okolje, potem najbrž ni straha, za kakšno globo....za razne sitnosti v zvezi s tem (sosedi itd..) pa s tem nismo prav nič obvarovani. Danes se lahko vsak pritožuje nad čimerkoli... sploh pa če zasluti, da bi lahko "potegnil kako odškodnino".
Evo, to je ta uredba.

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp? ... vilka=4558

Če prav ima breny prav, ne verjamem, da te lahko oglobijo kar tako, saj ti v trenutku prijave ali obiska policajev nihče ne more dokazati ali si presegal raven hrupa. Na konec koncev te potem takem lahko sosed prijavi, ker preglasno rigaš in prdiš na svoji parceli.

Ponavadi so nabolj glasni priseljenci in jih vse moti, dovolijo si pa marsikaj. Sploh pa kakšni upokojenci, ki nimajo kaj počet. Take bi bilo treba dati v vrtec za odrasle.

Me zanima, kaj bo rekel novi sosed (mestno dete kot jaz), v kraju kjer redno zahajam. Bajto si je postavil med dve kmetiji. Me zanima, kako bo reagiral, ko bo treba kositi tudi za nedeljo in praznik in ko mu bo prismrdel silos :D

@igor4

pa kaj se ti ljubi vsak dan gonit avto? Se boš ja naveličal :lol: Moram pa priznati, da če bi jaz bil tvoj sosed, verjetno ne bi prenašal tistega tečnega zvoka vsaki dan ob isti uri. Verjamem, da ti nikomur ne želiš nič slabega in ne razumeš soseda. Sosed pa nima smisla za komuniciranje in te ne zna oviti okrog prsta ;). na monec koncev pa je družba postala taka zato, ker vsi mislijo, da lahko počnejo kar se jim zljubi.

Nekdo je omenil drva. Drva ne cepiš in žagaš nonstop vsaki dan. Tudi kosiš ne vsaki dan, razen če si psiho.
pek007
Razpravljalec
Prispevkov: 147
Pridružen: 07 Okt 2007, 20:24
Kraj: Rakek

Odgovor Napisal/-a pek007 »

Astraeus napisal/-a: Nekdo je omenil drva. Drva ne cepiš in žagaš nonstop vsaki dan. Tudi kosiš ne vsaki dan, razen če si psiho.
nikdar ni prekasno, da zacnes :lol:
pek007
Razpravljalec
Prispevkov: 147
Pridružen: 07 Okt 2007, 20:24
Kraj: Rakek

Odgovor Napisal/-a pek007 »

sicer je pa v vecini primerov tako, vec pred svojim pragom pospravljat, pa sosedovega na mir pustit...
Uporabniški avatar
Astraeus
Tekmovalec
Prispevkov: 412
Pridružen: 17 Mar 2007, 13:17

Odgovor Napisal/-a Astraeus »

pek007 napisal/-a:
Astraeus napisal/-a: Nekdo je omenil drva. Drva ne cepiš in žagaš nonstop vsaki dan. Tudi kosiš ne vsaki dan, razen če si psiho.
nikdar ni prekasno, da zacnes :lol:
To je pa tud res :lol:
Uporabniški avatar
Astraeus
Tekmovalec
Prispevkov: 412
Pridružen: 17 Mar 2007, 13:17

Odgovor Napisal/-a Astraeus »

pek007 napisal/-a:sicer je pa v vecini primerov tako, vec pred svojim pragom pospravljat, pa sosedovega na mir pustit...
To pa še bolj drži, še zlasti med Slovenceljni :lol:
Uporabniški avatar
breny
Freak
Prispevkov: 474
Pridružen: 29 Avg 2005, 09:06
Kraj: Mozirje

Odgovor Napisal/-a breny »

Pozdravljeni!
Astraeus čisto dobro razmišlja! Razlika je le v tem, da te fanes nihče več ne vpraša za raven ali stopnjo hrupa in je tudi ni potrebno dokazovati. Vse kar je potrebno je to, da to, kar počneš nekoga MOTI in te prijavi. Dobro pa je to, da ne more tega storiti anonimno, temveč se mora izjasniti s polnim imenom in priimkom in stati za svojo izjavo, saj bo njegovo ime na plačilnem nalogu za globo, katerega bodo izdali policisti.


LP Brane
35 MHZ, Ch 76
Uporabniški avatar
AIRGHANADA
Freak
Prispevkov: 976
Pridružen: 30 Nov 2006, 22:41
Kraj: Marburg
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a AIRGHANADA »

Ja samo, če ni blo nič dokazano z merilnim inštrumentom, se on lahko repenči kolk se hoče, pa mu ne bo nič pomagalo.

To je ja isto, kot če (in to se je kolegu že zgodilo) bi te policaj ustavil in rekel, da ste prehitro vozili. Kako pa veste? Ocenil sem na oko (zdelo se mi je)! V redu! Hvala! Nasvidenje!


B.
veni, vici, vomiti
Uporabniški avatar
Astraeus
Tekmovalec
Prispevkov: 412
Pridružen: 17 Mar 2007, 13:17

Odgovor Napisal/-a Astraeus »

breny napisal/-a:Pozdravljeni!
Astraeus čisto dobro razmišlja! Razlika je le v tem, da te fanes nihče več ne vpraša za raven ali stopnjo hrupa in je tudi ni potrebno dokazovati. Vse kar je potrebno je to, da to, kar počneš nekoga MOTI in te prijavi. Dobro pa je to, da ne more tega storiti anonimno, temveč se mora izjasniti s polnim imenom in priimkom in stati za svojo izjavo, saj bo njegovo ime na plačilnem nalogu za globo, katerega bodo izdali policisti.


LP Brane
...in potem začnejo služiti odvetniki in sodnija, ker ti policaji naložijo globo na neotipljivih dokazih in moraš ti, kot povzročitelj dokazovati, da nisi motil soseda in začarani krog se začne vrteti.. A sem prav razumel? V katerem zakonu pa je definirano, kaj lahko človeka moti, da je upravičen do ovadbe na osnovi ene priče in neopravljenih meritev, izdana globa? Potem takem mene moti 20 dB, ki jih povzroča sosedov prdec. Ker pa mi sosed ni simpatičen, sem označil, da je prdec 100 dB na uč oz. uhelj. Sicer pa kakor jaz vem, policaji ne morejo nikomur nič, če ni dokazano. Samo poglejte slovenske domnevne morilce današnje dobe, pa jim nič kaj ne morejo, a policaj pa bo kar globo pisal na osnovi ene izjave? #-o Mislim, da ne. Ali pa te predlaga k sodniku, kateremu podaš izjavo? Po moje bo moralo pasti precej prijav in povzročitelj ulovljen pri dejanju, predno se bo kaj premaknilo napram povzročitelju.

To ni mišljeno kot kritika ampak me resno zanima, kateri zakoni opredeljujo "kaj koga MOTI", ker lahko nam vsem še kako prav pride :wink: . Morate se zavedati, da odvetnik ne dela za vas temveč za svoj žep.

Sicer pa policaji pravzaprav ne morejo narediti kaj dosti. V Celju v Novi vasi je grupa nekih preprodajalcev avtov, kateri velikokrat tudi divjajo po novi vasi. Večkrat sem že poklical na policijo in kak odgovor? Ja sej vemo kdo je... Zgodi se pa nič, ker moje pričanje nič ne velja. Niti prišli niso. In še vedno divjajo... Tako so pač napisani zakoni.
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a tornado »

Včasih so ljudje rekli, da se je bolje z žlahto skregati kot z sosedi.
Bi rekel, da to velja še danes. :wink:
Lp Rado
Uporabniški avatar
saMx
Freak
Prispevkov: 749
Pridružen: 28 Mar 2008, 22:34

Odgovor Napisal/-a saMx »

Js vozim svojga v blokovskem naselju. Hvala bogu me se ni kdo prijavu, upam da tudi nebo :)
Odgovori

Vrni se na 1:8 OFF-ROAD