1:8 GT ponovno sestavljen

Moderatorji: Nebec, jannyy

Odgovori
weiiuu
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 06 Maj 2003, 19:57

1:8 GT ponovno sestavljen

Odgovor Napisal/-a weiiuu »

Zdravo! Zadnje čase se ukvarjam z obnovo hobija, s podstrešja sem iz prašnih škatel sestavil Mantua 1:8 Rally Race l.2000.
Motor OPS .21 Rally Game je še razstavljen, čakam na vrnitev bloka, da vgradim nove ležaje. Novi so filter za gorivo, vsa elektrika (novi servo, 2.4g), imam še nekaj kompletov gum, spredaj je potrebno še zamenjat peno na odbijaču, itd...

Spet se zanimam kaj tekmovat, imam še starega Crono Rally 1:8 z 3660 brushless 60A na 3S na sprednji pogon, lepo se pelje ob pravi kombinaciji gum, le iz nule počasi pospešuje.
S tem 1:8 Mantuo pa še ne vem ali bo nitro ali elektro. Zanj imam naročen brushless 4068 2050KV 2200W, 120A 4S kombo.
Zdaj je odvisno le kaj bo prej prišlo, blok motorja ali elektrika. :)

V bistvu me zanima kako danes delujejo tekmovanja po Sloveniji, je še kaj 1:8 nitro tekmovalcev ali je glavnina elektro?

Verjetno potrebujem svoj transponder, zaenkrat še nimam pojma kje in katerega kupit.

Hvala za nasvet!

LP, Uroš
Priponke
20171013_153142_2.jpg
20171013_153142_2.jpg (120.44 KiB) Pogledano 7164 krat
CS! Uroš
mimixrv
Razpravljalec
Prispevkov: 182
Pridružen: 29 Nov 2016, 18:31

Re: 1:8 GT ponovno sestavljen

Odgovor Napisal/-a mimixrv »

Kolikor sem sam sledil, sem kar se tiče on road tekmovanja našel samo tekmovanje Grand prix Ježica:

http://avto.modraptica.si/novice/

To je izklučno elektro. Sem si stvar enkrat tudi ogledal v živo. Je zanimivo, samo mogoče se človek naveliča ves čas isti krog vozit. Po drugi strani pa, hvala bogu da sploh kaj je.

Off road je bolj množičen,, poteka državno prvenstvo. Letos se je vozilo v Blatnem dolu in Strugi. Obe progi sta zgledno urejeni. Razpišejo vedno za nitro in elektro. Praksa pa je taka, da se za nitro prijavi eden, mogoče 2 ali pa celo nobeden. In tako ga sploh ne izpeljejo.

Letos sem vozil nekajkrat v Zelenem dolu in nekajkrat v Strugi. Srečal sem vsaj 10 - 15 drugih voznikov, od tega je 1 vozil nitro, 1 nitro in elektro, vsi ostali elektro. :-k :(

Sam sem vozil včasih eno, včasih drugo - v glavnem skupaj s sinom. Če sva vozila nitro, sva vzela samo 1 nitro buggy. Eden špila pitmana (tanka, preverja temperaturo,...), drugi pa vozi.

Nekaj drži kot pribito: vsakič, ko sva vozila nitro, so vsi rekli: Maaaatrrr kok to lepo poje in tuli. :wink: =D> :D
matevzfurlan22
Razpravljalec
Prispevkov: 74
Pridružen: 24 Avg 2014, 09:28

Re: 1:8 GT ponovno sestavljen

Odgovor Napisal/-a matevzfurlan22 »

Nitro gt pri nas za rečt ne obstaja več žal.. se pa vozi gt nitro pri useh sosedih. Tudi gt na sploh ni več kot je bil enkrat po mojem mnenju naprimer ltos nismo imeli niti državnega prvanstva v gt elektro. Je pa res ježica kot se je že omenilo kjer pa žal nisem še utegnil biti zaradi pokrivanja tekme z drugimi zato več nebi znal povedat je pa za it sprovat tja zgleda kar fajn prvenstvo :wink:
Xray xb8e
Xray xb8e gt
Xray X1
in še kaj se najde :)
Uporabniški avatar
RokyLuk
Začetnik
Prispevkov: 36
Pridružen: 06 Sep 2004, 20:46
Kraj: Šmarje pri Jelšah

Re: 1:8 GT ponovno sestavljen

Odgovor Napisal/-a RokyLuk »

Kje so časi modelov Manuta pentium ,evo in začetniškega hrošča... To so bili pravi cajti, takrat se je res dirkalo... danes sploh je še kje kaj ?
mimixrv
Razpravljalec
Prispevkov: 182
Pridružen: 29 Nov 2016, 18:31

Re: 1:8 GT ponovno sestavljen

Odgovor Napisal/-a mimixrv »

1:8 off road je.
Odgovori

Vrni se na 1:8 RALLY