pomoč prosim

Moderatorji: Nebec, jannyy

Odgovori
zumtobel
Začetnik
Prispevkov: 16
Pridružen: 19 Jun 2011, 19:19

pomoč prosim

Odgovor Napisal/-a zumtobel »

Pozdravljeni! Imam eno težavo, in sicer. Pred kratkim mi je zmanjkalo goriva za moj nitro motor in se poskušal avtek vozit na metanol in ricinusovo olje, sicer mi je uspelo z manjšimi popravki dovoda zraka in benzina... ko pa sem sedaj kupil gorivo orginal pa mi ne uspe nastavit motor da bi normalno deloval, ali mi sploh ne vžge al pa deluje na polno pao, in se vgasne... rabil bi kakega strokovnjaka ki bi mi na tem področju lahko pomagal! propravljen sem avtek tudi pripeljati k komu da mi nastavi. LP Kristofer.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Nitro gorivo ni nič drugega kot metanol+nekaj procentov nitrometana ter okoli 10% olja(ricinus ali pa sintetično).

Povrni nastavitve igl na tovarniške nastavitve ter začni od tam..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
zumtobel
Začetnik
Prispevkov: 16
Pridružen: 19 Jun 2011, 19:19

Odgovor Napisal/-a zumtobel »

saj sem poskušal povrnit iglo na svojo mesto, kot je pisalo v navodilih, samo pa mi pol ne vžge. Nevem brez idej sem... ne uspeva mi.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Si povrnil vse tri igle(iglo za prosti tek,iglo za nizke obrat ter iglo za visoke)?

Iglo za prosti tek nastaviš približno tako če z vplinjača potegneš zračni filter(peno ter gumijasto cev) ter pogledaš v vplinjač tam vidiš da če daš gas se en tak batek odpira.No če spustiš gas oz daš bremzo mora ta batek imeti še cca 1mm lufta da bi bil popolnoma zaprt.

Lahko pa tudi da ti kje vleče zrak...
http://www.youtube.com/watch?v=epEGetU7NFU
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
zekozajc
Tekmovalec
Prispevkov: 240
Pridružen: 24 Dec 2010, 10:22
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a zekozajc »

Lahko še probaš pri štartu dodat malo gasa ali pa prosti tek dvignit..
Lp. Marko

Poslušaj mnjena in najdi rešitev.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Če mu avto štarta ter nabije gas za par sekund potem pa crkne...
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
zumtobel
Začetnik
Prispevkov: 16
Pridružen: 19 Jun 2011, 19:19

Odgovor Napisal/-a zumtobel »

ja nastavil sem na 1-1.5mm batek do zaprtja... samo pa pa nastavil sem iglo katera zapira gorivo tako: v navodilih piše odprite gas do konca privijte iglo do konca not ( v smeri urinega kazalca ) in nato odvijte 7.5 obratov navzven... evo vse to nardil pa ne vžge... poskušal sem še malo ven zvit pa ko vžge z polno paro dela, pa dela 4-5 sec, in se ugasne... ali ni mi jasno kako lahko dela z polno paro če sem jaz batek privil tako da ima 1-1.5mm lufta... kako to možno?????
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Lej avto ima ponavadi 3 igle ena je ta ki regulira odprtje bateka(igla za prosti tek),potem imaš iglo tam kjer pride cevka za gorivo na vplinjač(igla za visoke obrate) ter potem še iglo na zunanjem delu bateka na nasprotni strani igle za visoki tek(igla za nizke obrate).
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
zumtobel
Začetnik
Prispevkov: 16
Pridružen: 19 Jun 2011, 19:19

Odgovor Napisal/-a zumtobel »

mi je čist jasno ja. torej: iglo za odprtje bateka imam na 1mm nastavljeno.
igla kjer je gori cevka, torej dovod goriva je ena proti sto nastavljena, pač po občutku kak je prej bilo.
in igla na bateku torej za nizke obrate je toliko zavit noter da ne ustavi čist dovod goriva ( po tovarniško, 7.5 obratov proti urinemu kazalcu )
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Poglej še zgornji video ki sem ga pripel...
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Re: pomoč prosim

Odgovor Napisal/-a tornado »

zumtobel napisal/-a:Pozdravljeni! Imam eno težavo, in sicer. Pred kratkim mi je zmanjkalo goriva za moj nitro motor in se poskušal avtek vozit na metanol in ricinusovo olje, sicer mi je uspelo z manjšimi popravki dovoda zraka in benzina... ko pa sem sedaj kupil gorivo orginal pa mi ne uspe nastavit motor da bi normalno deloval, ali mi sploh ne vžge al pa deluje na polno pao, in se vgasne... rabil bi kakega strokovnjaka ki bi mi na tem področju lahko pomagal! propravljen sem avtek tudi pripeljati k komu da mi nastavi. LP Kristofer.
V profilu imaš možnost napisati od kje si. Če bi imel to napisano, bi lažje našel koga iz tvoje bližine za pomoč. :wink:
Lp Rado
zumtobel
Začetnik
Prispevkov: 16
Pridružen: 19 Jun 2011, 19:19

Odgovor Napisal/-a zumtobel »

jou, avtek je zrihtan. problem je pa bil da je dobil več zraka kot pa gorivo in zato je gas da do daske, pol pa ugasnil ker je blo premalo goriva... hvala vsem! posebno mihecu. THX!
Odgovori

Vrni se na 1:8 RALLY