pomoč pri nastavitvi nitro vozila

Moderatorji: Nebec, jannyy

Odgovori
dtriller
Začetnik
Prispevkov: 13
Pridružen: 17 Jun 2007, 20:00
Kraj: Tržič

pomoč pri nastavitvi nitro vozila

Odgovor Napisal/-a dtriller »

ker sem bolj začetnik v modelarstvu, me zanima, če mi je kdo v bližini pripravljen pomagati, sem pa iz Leš(okolica Tržiča)
Problem: avto ima pogon spredaj in zadaj, mislim pa da je problem pri sprednjih kolesih, ker ko dam gas, se kolesa spredaj ne vrtijo, sprednji diferencial sem že podrl in sestavil nazaj vendar spet ista zadeva

Se opravičujem, ker ne znam strokovno razložiti
Lp!
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Kateri avto imaš?
Lahko še preveriš sredinski diferencial če ga ima..

Lahko pa kar greš od sklopke naprej gledat do kje se vrti ter kje se zadeva neha..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
dtriller
Začetnik
Prispevkov: 13
Pridružen: 17 Jun 2007, 20:00
Kraj: Tržič

Odgovor Napisal/-a dtriller »

Uporabniški avatar
yan
Tekmovalec
Prispevkov: 404
Pridružen: 09 Nov 2007, 19:07
Kraj: Vir pri Domžalah

Odgovor Napisal/-a yan »

Preveri, če se sprednja kolesa premikajo gladko. Pa preveri še sredinjski diff.
Kakšno olje pa imaš v sredinskem diffu.? Če hočeš, da bo imel avto čim več časa 4x4 pogon moraš imaeti gosteješe olje, če pa hočeš, da se 4x4 pogon prilagaja pa moraš imeti redkejše olje ampak ne preveč, da ti ne skuha olja...

P.S. Drugič vprašanja v zvezi z off-roadom ne postavljaj v Rally sekcijo ampak v off.road ali pa v splošno.
LP Jan V.
Team Losi 8)
Buy, drive, crash, fix :P
dtriller
Začetnik
Prispevkov: 13
Pridružen: 17 Jun 2007, 20:00
Kraj: Tržič

Odgovor Napisal/-a dtriller »

sprednja kolesa se malo zatikajo, v sprednjem delu je mast, sredinskega pa zaenkrat še nisem preverjal
se pa opravičujem, ker sem pomotoma dal v rally temo
Uporabniški avatar
yan
Tekmovalec
Prispevkov: 404
Pridružen: 09 Nov 2007, 19:07
Kraj: Vir pri Domžalah

Odgovor Napisal/-a yan »

Kako močno se zatikajo? Lahko, da je to vzrok, da se ti kolesa ne premikajo, ker verjetno tud v sredinjskem diffu, ni olja kar pa pomeni, da je diff. zelo mehek in posledično tudi več deluje.Najprej odpravi zatikanje koles(verjetno so ležaji) in poskusi, če pa še vedno ne bo učinkovalo pa v sredinjski diff. nalij olje gostote približno 10000 ali več tako naredi tudi v ostalih diffih v zadnjega daj olje gostote od 1000 do maksimalno 5000, v sprednjega pa od 5000 do 10000.
LP Jan V.
Team Losi 8)
Buy, drive, crash, fix :P
Odgovori

Vrni se na 1:8 RALLY