Pomoč pri nakupu Kyosho Avtomobila

Moderatorji: Nebec, jannyy

Odgovori
Uporabniški avatar
Hribi
Tekmovalec
Prispevkov: 278
Pridružen: 07 Jan 2007, 08:47
Kraj: Ljubljana

Pomoč pri nakupu Kyosho Avtomobila

Odgovor Napisal/-a Hribi »

LP pozdravljam vse uporabnike foruma.
Sem začetnik in me zanima kje bi se dal v sloveniji oziroma sosednjih državah kupet tale avto od Kyosho (Kyosho Inferno GT Subaru 2006)?

Hvala za vse informacije Žiga

http://www.storacingproducts.com/cgi-bi ... prod_31811

Slika
Uporabniški avatar
Tyco
Razpravljalec
Prispevkov: 55
Pridružen: 10 Jan 2003, 01:00
Kraj: Slivnica pri Mariboru

Odgovor Napisal/-a Tyco »

V Slovenji najbrž nikjer.
Pa tudi če, ga boš naročil po pošti, boš mel velik problem z rezevnimi deli, na katere boš moral dolgo čakati, na koncu te bo pa poštnina stala več kot sam del.

Sicer je pa to rally avto. Rally avte pa pri nas v Slovenji prodaja Mantua Model v LJ www.mantua-model.si ali pa Top Modeltehnik v NG www.top-modeltehnik.si
Lp
Nejc
Uporabniški avatar
ZERO
Razpravljalec
Prispevkov: 117
Pridružen: 25 Dec 2006, 11:02
Kraj: Ormož

Odgovor Napisal/-a ZERO »

Hribi jaz kopujem podoben model, le da je 1:10, bolj natančno:
KYOSHO FW-05T SUBARU IMPREZA
Jaz še trenutno iščem koga ki bi lahko to spravil čim ceneje v Slovenijo, tako če najdem kaj ti sporočim, pol se bo vrjetno tudi tega dalo, če pa te slučajno oni zanima si pa tu pogelj slike:
http://korearc.com/KYOSHO/On-road/FW05T ... SUBARU.htm
Uporabniški avatar
rokec
Razpravljalec
Prispevkov: 143
Pridružen: 29 Jan 2005, 18:23
Kraj: Žalec

Odgovor Napisal/-a rokec »

Najpametnejša stvar, ki jo lahko začetnik naredi je, da kupuje avto prek interneta!!! Po možnosti iz Culukafrije. Dva dni za tem, ko boste dobili avto, boste pa tule jokali in spraševali kje dobiti ta in on rezervni del, kako nastaviti to in ono... Ej fantje, pamet v roke.
Uporabniški avatar
Hribi
Tekmovalec
Prispevkov: 278
Pridružen: 07 Jan 2007, 08:47
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Hribi »

Hvala za odgovore

Mam še eno manjše vprašanje, gledu sm mal te linke od trgovin k so tu na tem foromu a to k je na njihovih straneh je vsa ponudba glede modelov avtomobilov al je to samo za vzorc in majo dejansko več v trgovini ????? :o
Uporabniški avatar
Hribi
Tekmovalec
Prispevkov: 278
Pridružen: 07 Jan 2007, 08:47
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Hribi »

Imam še eno vprašanje, več ko gledam po internetu vedno bolj opažam da je večina teeh kitov kot je ta ki sem ga jaz navedeu že sestavljenih. Jst bi pa to rad ram sestavu do neke mer, kot je naprimer ta R40 Hara Edition kit. Se to da pr ns dobit?
Slika
Uporabniški avatar
Hribi
Tekmovalec
Prispevkov: 278
Pridružen: 07 Jan 2007, 08:47
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Hribi »

ZREO tega 1:10 se da tut tlele v nemčiji dobit.
http://www.modellbau-friedel.com/
Uporabniški avatar
Elanko
Tekmovalec
Prispevkov: 233
Pridružen: 04 Mar 2005, 19:04
Kraj: Međwode
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Elanko »

glede avtov za na cesto in rally avtov nevem ali se tudi tako lomijo stvari...
sam imam tamiyo df-02 in sicer to je off-rpad avto ampak na kakšnji 10 vožnji sem se zaletev in se mi je zlomil držalo za amortizerje (sprednji) najn čakam že več kot 2meseca in pol nazadnje sem si ga sam naredil...
tako da dobavljivost delov je res ključnega pomena, meni so vsi govorili da je slaba dobavljivost rezervnih delov in verjemi ali ne mi je zelo žal...
sam avto je bil z še nekatreimi deli nekaj čez 30k raje bi kupil rabljen avto res da bi moral prišparati še nekaj denarja...

tako da res bolje da dasta za avto nekoliko več in ima avto dobro dobavljivost rezervnih delov!!!!
>>-LP-Blaž->ker je treba neki počet
m_cerle
Začetnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 19 Maj 2005, 11:11
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a m_cerle »

Najbolje pa bi bilo, da se za začetek odločiš za nakup elektro avtomobila, saj se na njem lahko vse naučiš in nato greš na boljši avto(nitro).Ker če kot začetnik kupiš Nitro avto, je veliko več možnosti, da ga boš kmalu polomil, kot pa če že imaš izkušnje. Nitro avtomobili so zelo hitri in za začetnike neobladljivi. Zato bi ti priporočal elektro avto.Tudi deli se lažje dobavijo. Vsaj jaz sem raje začel iz elektro nato pa prešel na nitro(bilo je veliko manj škode, kot pa če bi začel obratno).
Lp Marko
nejcD
Razpravljalec
Prispevkov: 56
Pridružen: 15 Dec 2004, 18:42
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a nejcD »

Sploh ni res da je elektro avto lažji za začetnika [-X
Sicer pa...odločitev je pa itak njegova...sam sem pa tut začel na nitro in ga vozim še zdej :)
m_cerle
Začetnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 19 Maj 2005, 11:11
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a m_cerle »

Aja?? tudi možno!! A pa si naredil velik škode na autu??
nejcD
Razpravljalec
Prispevkov: 56
Pridružen: 15 Dec 2004, 18:42
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a nejcD »

Če znaš vsaj mal uporabljat komande, ne vem zakaj bi bil to problem :o
Uporabniški avatar
Hribi
Tekmovalec
Prispevkov: 278
Pridružen: 07 Jan 2007, 08:47
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Hribi »

Sej vem da sem že počas nadležen samo me zanima če obstaja set, ki ga lahko čisto sam sestaviš, dobiš vse v dele nesestavljen v škatli ne pa že 3/4 sestavljeno.
Hvala

Drgač grem pa jutr itak mal okol pogledat po trgovinah.
m_cerle
Začetnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 19 Maj 2005, 11:11
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a m_cerle »

seveda obstajajo tudi taki paketi!! pojdi v mantua model in tam je večina avtomobilov razstavljenih ravno zato, da se modelar že medtem, ko avto sestavlja nauči kako ravnati iz avtom.

Lp Marko
Uporabniški avatar
Hribi
Tekmovalec
Prispevkov: 278
Pridružen: 07 Jan 2007, 08:47
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Hribi »

Po krajšem premisleku in branju po foromu sem prišeu do zaklučka in bom kupil enega izmed teh KITOV. Prosim vas še za zadnjo pomoč in mnenje glede kateri avto izmed teh bi bil najbolj primeren za začetnika.

Hvala

1. RALLY RACE 4WD - KOMPLET
http://www.mantua-model.si/artikel.asp? ... me=2:15:14
CENA: 133.000SIT

2. Mugen MRX-4 (Sam tale je bol pod vprašajem saj je cesten???)
http://www.mimovrste.com/katalog/produc ... 1390163528
CENA: 135.000SIT

3. SERPENT S720 4WD Combo 1
http://www.top-modeltehnik.si/S803081.htm
CENA: 142.000SIT
Uporabniški avatar
Alex 76
Profesor
Prispevkov: 1189
Pridružen: 27 Okt 2006, 08:14
Kraj: Ljubljana

Primernost izbire

Odgovor Napisal/-a Alex 76 »

Zanimiv izbor!

Hruške, jabolka in pomaranče pa vse v istem košu.
·Nobeden od navedenih avtomobilov ni slab.
·Vsak od njih je v drugi kategoriji, kar pomeni, da so med seboj tehnično dejansko neprimerljivi
·Ne glede na to, da so cene po ceniku istega ranga, so dejansko zelo različne saj je sestava paketov neprimerljiva.

Fantje, te stvari se ne kupuje po krajšem premisleku. Najprej temeljito preberi celoten forum, pa morda ne le tega, se včlani v katerega od klubov, poglej si nekaj tekem, pogovori se z izkušenimi modelarji ter šele nato, ko si pridobiš nekaj znanja, začni razmišljati o nakupu,.

Po mojem mnenju je od teh Mantuin model edini, ki je primeren za začetnika in je celo dobra izbira, Serpent bi bil zelo zelo pogojno primeren in dejstvo, da se je znašel Mugen MRX na tem seznamu prikliče nasmešek na usta izkušenih modelarjev. Za začetnika ni primeren niti pogojno. Predstavlja namreč kraljevsko kategorijo, ki jo obvladajo le redki modelarji z dolgoletnim modelarskim stažem.

Marsikaterega izkušenega modelarja takšni lapsusi odvrnejo od tega, da bi objavil odgovor. Veliko večjo kredibilnost in odziv bi si objavitelj vprašanja pridobil, če bi pokazal, da se je lotil spoznavanja tega področja bolj sistematično in ne ad hoc.

Želim ti še veliko modelarskega veselja,
Alex
Zadnjič spremenil Alex 76, dne 09 Jan 2007, 11:39, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Hribi
Tekmovalec
Prispevkov: 278
Pridružen: 07 Jan 2007, 08:47
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Hribi »

ON MOGOČE SEM SE MALO ALI PA PREVEČ ZALETEV :^o :o :o :o :o :o :^o

Da povem drugače prosim če mi vi lahko svetujete kateri kit bi bil primeren zame.
:-k
Drgače pa imam izkušnje s izdelavo madelo takšnih in drugačnih (naredu že Jadralno letalo in čoln) :D
mtaevz
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 10 Jan 2007, 19:15
Kraj: vir,domžale

Odgovor Napisal/-a mtaevz »

mantua model, janez ti bo vse razložu to je vse..
Uporabniški avatar
Hribi
Tekmovalec
Prispevkov: 278
Pridružen: 07 Jan 2007, 08:47
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Hribi »

Lep Pozdrav

Avto je že kupjen in skoraj sestavljen RALLY RACE 4WD

Hvala za vašo pomoč
Odgovori

Vrni se na 1:8 RALLY