Enigma XS 1:8 - pomoč

Moderatorji: Nebec, jannyy

Odgovori
Uporabniški avatar
.:RC:.
Razpravljalec
Prispevkov: 88
Pridružen: 18 Avg 2006, 22:58
Kraj: Kranj

Enigma XS 1:8 - pomoč

Odgovor Napisal/-a .:RC:. »

Zdravo, sem začetnik in me zanima, zakaj mi motor avtomobila ugasne, če dodam gas? Danes sem avto prvič testiral in mi je vsakič ko sem dodal malo gasa, ugasnil. Če sem komando pustil na miru, je motor deloval in nabiral obrate. Ali je to zaradi vlage (bilo je zelo vlažno)? Motor sem pustil, da se je dobro ogrel (2 min) a je kljub temu crknil če sem dodal plin (avto je peljal 10m, na to crknil).

Govorim o modelu Enigma XS 4*4
Slika

Kaj bi bil lahko vzrok tega? Napaka na motorju, vlaga, pritisk,..? Kaj mi svetujete da naj naredim?

PS:Če sem temo napisal pod napačen sklop, naj jo moderator prosim premakne.


Lp
Mkwtr
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 12 Okt 2006, 18:20

Odgovor Napisal/-a Mkwtr »

morde je lahko kompresija! predlagam ti da se odpelješ do modelarji ki ima veliko izkušenj iz tega.
Uporabniški avatar
.:RC:.
Razpravljalec
Prispevkov: 88
Pridružen: 18 Avg 2006, 22:58
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a .:RC:. »

Kje pa bi lahko dobil karoserijo za ta model?
Uporabniški avatar
.:RC:.
Razpravljalec
Prispevkov: 88
Pridružen: 18 Avg 2006, 22:58
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a .:RC:. »

Danes sem avto stestiral in ugotovil da:

1.bremze zelo slabo primejo - tudi pri 20km/h se zelo počasi ustavlja (kot da bi samo spustil gas), kaj šele pri 70km/h..

2.se mi je obrabila "kuplenga" ali kako bi lahko temu rekel. Avto sem 2 min peljal normalno - dobri pospeški/končna (še zmeraj je zelo slabo zaviral), na enkrat se je pa motor začel vrteti v prazno - pri full gasu se je avto peljal 20km/h ali manj..

3.moram kupiti polnilec za sprejemniške baterije (4*AA) - kakšen polnilec priporočate do 15.000?

4.bi bilo dobro, da bi mi kakšen modelar v okolici Kranja, ki se ukvarja z avtomobili na motoren pogon pregledal avto in povedal kaj bi moral še zamenjati.

Mimo grede: okoli diska sta gumica (oz. nekaj podobnega) in pleh+vijaki, ki to gumico držijo gor. Opazil sem, da se tisti pleh malo maje - slabo privit (na drugem disku se ni majal), zato sem ga privil in od takrat naprej mi je motor delal v prazno. Kljub temu da sem tist privil, lahko kolesa brez problema premikam (niso blokirana), avto pa je vseeno slabo zaviral.

Sepravi, ali se je uničila kupljenga, ali pa je bilo tisto problem, ko sem privil ploščico diska (kar dvomim).
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a tornado »

.:RC:. napisal/-a:4.bi bilo dobro, da bi mi kakšen modelar v okolici Kranja, ki se ukvarja z avtomobili na motoren pogon pregledal avto in povedal kaj bi moral še zamenjati.
Glede na nepoznavanje avta ti predlagam naj bo tvoja točka 4 na prvem mestu.
Škoda bi bilo, da v štartu vse uničiš in izgubiš veselje do modelarstva.
Lp Rado
Uporabniški avatar
.:RC:.
Razpravljalec
Prispevkov: 88
Pridružen: 18 Avg 2006, 22:58
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a .:RC:. »

Zdravo, kje bi lahko dobil navodila za enigmo XS, iz katerih bi lahko razbral št. določenega dela ki ga rabim, če hočem npr. pri mibo modeli kupiti tisti del?

Rekli so mi, da navodila najdem na http://www.protech.be, vendar se nisem najbolj znajdel na tisti strani..

Mi lahko kdo da direkten link :roll:
Uporabniški avatar
myha
Začetnik
Prispevkov: 12
Pridružen: 07 Mar 2006, 20:30
Kraj: Grosuplje

Odgovor Napisal/-a myha »

Tukaj imaš navodila
http://b2b.promodels.be/Files/instrucio ... %20web.pdf

Sicer pa bi jih moral dobiti zraven, ko si kupil avto. :)
lp Miha
Uporabniški avatar
.:RC:.
Razpravljalec
Prispevkov: 88
Pridružen: 18 Avg 2006, 22:58
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a .:RC:. »

tnx


..kupil sem rabljenega in nisem dobil navodil zraven :-?
Uporabniški avatar
.:RC:.
Razpravljalec
Prispevkov: 88
Pridružen: 18 Avg 2006, 22:58
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a .:RC:. »

Ali je kdo iz okolice Kranja (za drugam nimam prevoza), ki ima kaj znanja o modelih avtomobilov na bencinski motor in mi je pripravljen avto "pregledati" in kaj svetovati? V avto sem s svojim neznanjem vložil že nekaj ur truda, vendar mi stvar ne gre od rok in počasi zgubljam voljo :(

Za tiste ki vas zanima "kaj mulc sploh hoče":
-Imam rabljen model Protech Enigma XS (slika modela v podpisu)
-Nastaviti mu je potrebno zavore (trenutno ZELO slabo primejo)
-Nastaviti mu je potrebno motor (pribljižno je že nastavljen)
-pogledati je treba, ali se je obrabila "kuplenga" ali pa kaj drugega (če na komandi do konca pritisnem plin, se avto premika max 20km/h - motor se vrti v prazno)


Če je kdo pripravlen pomagat, me lahko kontaktira po ZS ali [email protected]

Lp
Slika
Odgovori

Vrni se na 1:8 RALLY