EasyStar...

Cesta 3 julija 7, 1430 Hrastnik, Kanja_hrastnik(at)email.si

Moderator: AD

Odgovori
Uporabniški avatar
RTS
Razpravljalec
Prispevkov: 56
Pridružen: 15 Avg 2006, 10:06

EasyStar...

Odgovor Napisal/-a RTS »

AD je ze razlozil kako "stvar" leti, tukaj pa je nekaj slik izdelave in koncnega rezultata.


Slika
Start.

Slika
Preizkusanje R, T in S.

Slika
Zlepljena verzija (rep zal ne cisto pravokoten na trup, zacetnik+CA+cas lepljenja).

Slika
Dolgcas od spodaj.

Slika
Lepota od zgoraj.

Slika
Futaba, dodatni vtic za ucitelj(Graupner)/ucenec(Futaba). EasyStar propeler, servo, visina, krila, regulator obratov. Brnik (razstava).


Tilen.
Uporabniški avatar
kiwi
Profesor
Prispevkov: 1093
Pridružen: 29 Apr 2003, 07:36
Kraj: Okolica Ptuja - Haloze

Odgovor Napisal/-a kiwi »

Pozdravljen!

Slučajno sem preletel tudi vaš forum in to temo in vidim na sliki, kjer se vidi motor z eliso, da ti bo verjetno eliso snelo, če je ne boš še bolj stisnil na os motorja. Od strani primi stiropor okrog motorja (na trupu) in probaj eliso še bolj na os potisnit.

Lp Boštjan
Uporabniški avatar
racman1
Razpravljalec
Prispevkov: 54
Pridružen: 21 Maj 2006, 14:06
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a racman1 »

Mene pa samo zanima, ali je kdo že preveril če povezava (ucitelj, ucenec)med Graupnerjam in Futabo deluje?? Kaksen vmesnik ali navaden kabel?

LP; Rok
Slowfly
Profesor
Prispevkov: 1015
Pridružen: 11 Jun 2003, 19:04
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Slowfly »

kiwi napisal/-a:Pozdravljen!

Slučajno sem preletel tudi vaš forum in to temo in vidim na sliki, kjer se vidi motor z eliso, da ti bo verjetno eliso snelo, če je ne boš še bolj stisnil na os motorja. Od strani primi stiropor okrog motorja (na trupu) in probaj eliso še bolj na os potisnit.

Lp Boštjan

Pri potisni varianti ni treba, elisa kar sama rine na os.
Uporabniški avatar
Matic M
Tekmovalec
Prispevkov: 333
Pridružen: 25 Mar 2006, 01:35
Kraj: Grosuplje

Odgovor Napisal/-a Matic M »

Verjemi da ravno tako pade dol, s prijateljem nama je 2x padla dol, pa sva jo do konca nabila na os, ravno tako na easy-u.. pa ni bil spinner čisto nič pobran..

LP
Uporabniški avatar
RTS
Razpravljalec
Prispevkov: 56
Pridružen: 15 Avg 2006, 10:06

Res je...

Odgovor Napisal/-a RTS »

Res pade dol. To se mi je zgodilo ravno vceraj. Ko sem jo nataknil nazaj sem ugotovil, da gre velik lazje gor kot prvic. Logicno, saj se s casom guma raztegne.

Ce pa jo clovek zalepi z dvokomponentnim epoksi lepilom je stvar resena. Na 200 stopinjah lepilo popusti, tako da lahko zlomljeno eliso tudi zamenjamo.


Lp, Tilen.
Uporabniški avatar
kiwi
Profesor
Prispevkov: 1093
Pridružen: 29 Apr 2003, 07:36
Kraj: Okolica Ptuja - Haloze

Odgovor Napisal/-a kiwi »

Pozdravljeni!

Tudi sam sem imel takšno izkušnjo pri letečem krilu in potisni varianti. Eliso je potrebno nataknit gor kolikor gre, lahko pa se os še malo pošmirgla in ko natakneš eliso kapneš malo redkega sekundarja na os in je zadeva rešena. Vendar moraš paziti, da imaš takrat model obrnjen navpično in sicer tako da je slisa spodaj in motor zgoraj. V nasprotnem primeru ti lepilo zdrsi do puše in ti bo zalepilo še os motorja v pušo, kar pa ne bi bilo vredu ne :)

Lp Boštjan
Odgovori

Vrni se na LMD Kanja Hrastnik