Nabava LIPO baterij iz Kitajske - izkušnje?

Debate o akumulatorjih in polnilcih.
Odgovori
Skpinus
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 12 Maj 2017, 09:52

Nabava LIPO baterij iz Kitajske - izkušnje?

Odgovor Napisal/-a Skpinus »

Zdravo!

Mene zanima če ima kdo izkušnje z nabavo Lipo baterij iz Kitajske? Sprašujem, ker vem da so v zadnjih letih precej poostrili zakone in predpise, ker se tiče pošiljanja Lipo baterij. Rad bi poskusil naročiti kak lipo za FPV racerja iz China Hobby Line (http://www.chinahobbyline.us/), pa ne bi rad da kakšna carina zaseže pošiljko, ker ne bi rad metal denarja stran. A bi znal bit kak problem na carini oz pošti? Sej ne bi naročil 20 lipotov naenkrat, za začetek samo en 1300/1500 4s da vidim če gre skozi in potem sproti po max 2 komada na naročilo vsake toliko.
Mnenja? :-k
Niko
Profesor
Prispevkov: 1540
Pridružen: 05 Dec 2001, 01:00
Kraj: Hrastnik

Re: Nabava LIPO baterij iz Kitajske - izkušnje?

Odgovor Napisal/-a Niko »

Zdravo
Si preveril zgoraj (Gens ace), pa vsa presenečenja in čakalne dobe odpadejo?
LP Niko
Uporabniški avatar
cmaet
Tekmovalec
Prispevkov: 215
Pridružen: 22 Apr 2009, 20:33
Kraj: Ljubljana

Re: Nabava LIPO baterij iz Kitajske - izkušnje?

Odgovor Napisal/-a cmaet »

Iz Hobbykinga vedno brez kakršnihkoli problemov.
Z ostalimi konkretno glede Lipo baterij nimam izkušenj.
Zakaj bi carina zaplenila pošiljke lipecov, si ne znam zamislit.
Moraš pa, ob odločanju kje je najbolje naročit želeno, upoštevat da ti bodo načeloma (ne vedno) za robo ki jo naročiš s kitajske (ali od koderkoli izven EU), za pošiljke nad vrednostjo 22eur na naši carini zaračunali še 22% DDV, za pošiljke nad vrednostjo 150eur pa še carino. Carinska stopnja je odvisna od tega kaj je v pošiljki, če se ne motim je za tehnično robo 7%? Aja pa še to, po mojih izkušnjah carina vse našteto zaračuna glede na vrednost pošiljke vključno s poštnino. Kitajci so pred časom imeli navado prilagat račune v bistveno manjši vrednosti kot je dejanska (prav zaradi carine), vendar to že kar nekaj časa ne pali več - carina te v carinskem postopku pozove da jim predložiš dejanske cene - lahko v spletni trgovini, lahko potrdilo o plačilu, ... in jih tudi preverjajo.
Elektro pogoni delujejo na bel dim. Če beli dim uide iz pogona, ne dela več.
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3220
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Nabava LIPO baterij iz Kitajske - izkušnje?

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

carina te v carinskem postopku pozove da jim predložiš dejanske cene - lahko v spletni trgovini, lahko potrdilo o plačilu, ... in jih tudi preverjajo.
...in ta postopek tudi plačaš...od odpiranja pakete,do obveščanja,pritiskanja žiga ..itd.....
Slika
Skpinus
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 12 Maj 2017, 09:52

Re: Nabava LIPO baterij iz Kitajske - izkušnje?

Odgovor Napisal/-a Skpinus »

Poznam vse postopke, kar se tiče naročanja izven EU, to ni problem :) Bolj me skrbi, da bi na carini/pošti smatrali Lipo kot nevarno pošiljo (sploh ker je s Kitajske) in mi jo ne bi hotli dostaviti.

Kar se pa tiče GensACE in podobnih zadev - sem pregledal vse mogoče evropske spletne trgovine za ugodne Lipote in so preprosto predragi. Dobim enak lipo s kitajske za 17$ kot je v evropi za 25€. Kvaliteta ChinaHobbyLine lipotov pa je usaj po review-jih odlična, tako da to me ne skrbi. Čakat tisti mesec da pride, pa tud ni problem, mam dovolj lipotov za normalno letenje, to bi bilo bolj da bi si naredil "zalogo" ;)

Pomoje bom poskusil naročiti en lipo za začetek, da vidim če gre skozi brez problema in če ne, me za tistih izgubljenih 15-20€ ne skrbi preveč.
MiroP
Razpravljalec
Prispevkov: 159
Pridružen: 06 Feb 2007, 10:50
Kraj: Lj.Crnuce

Re: Nabava LIPO baterij iz Kitajske - izkušnje?

Odgovor Napisal/-a MiroP »

Skpinus napisal/-a:Poznam vse postopke, kar se tiče naročanja izven EU, to ni problem Bolj me skrbi, da bi na carini/pošti smatrali Lipo kot nevarno pošiljo (sploh ker je s Kitajske) in mi jo ne bi hotli dostaviti.
Ne verjamem, da res poznaš vse postopke naročanja. Carina ti ne bo zaplenila Lipotev, pač pa se lahko zgodi, da jih kitajska pošta ne bo hotela poslati avionsko in jih bo poslala z ladjo. In potem boš vsak teden spraševal, kje je paket, ki bo rabil dva meseca in pol, da pride do tebe.

Glede na tako majhno razliko v ceni raje kupi pri nas, itak ne veš kaj bi rad, če te izgubljenih 15-20 € ne skrbi preveč. Pa pri nas lahko reklamiraš, slabo baterijo iz Kitajske boš lahko pa samo stran vrgel. In očitno ne veš, da če paket ne pride, lahko vklopiš "dispute" in dobiš denar povrnjen. Jaz sem ravno prejšnji teden poslal nazaj na Kitajsko "slabo" delujoč izdelek in so mi povrnili tudi poštnino. In jaz kupim vsaj 50 izdelkov letno na Kitajskem, lipote pa pri Lipo.si v Ljubljani (da jih ne čakam celo večnost).
ogblaz
Razpravljalec
Prispevkov: 160
Pridružen: 14 Dec 2015, 21:45
Kraj: Domžale

Re: Nabava LIPO baterij iz Kitajske - izkušnje?

Odgovor Napisal/-a ogblaz »

Tudi jaz sem mnenja, da kupi pri nas gensace na lipo.si, ker se pozna kvaliteta, skupaj kupljene tattu in turnigy, tattu mi še vedno služijo, turnigy so pa že zdavnaj končale svojo zgodbo z žebljom v hrbtu :)
Triatlet
Razpravljalec
Prispevkov: 95
Pridružen: 01 Avg 2013, 06:38
Kraj: Kranj - Stražišče

Re: Nabava LIPO baterij iz Kitajske - izkušnje?

Odgovor Napisal/-a Triatlet »

Odvisno, za kaj se baterija uporablja.
Meni moji dve turnigy za Bixlerja še vedno delujeta, ena je sicer že malo bolj opešala, druga, ki sem jo kupil leto kasneje, ko sem se tudi naučil lepše ravnati za baterijami pa še vedno šopa na polno! Seveda v rangu tistih 25C kolikor jih potrebujem jaz za moj način uporabe!
In cena pač prevlada. Pa tudi, če se naroči iz EU strani HKja je pošiljka v roku parih dni tukaj, s sledljivostjo!

Če pa bi rabil za kaj druegega baterijo, kjer bi rabil višje tokove ter večjo zanesljivost, pa bi verjetno res pogledal tudi za višjo kvaliteto izdelkov in se pač obrnil na domače trgovce!
robar
Tekmovalec
Prispevkov: 294
Pridružen: 13 Dec 2008, 17:42
Kraj: Škofja Loka

Re: Nabava LIPO baterij iz Kitajske - izkušnje?

Odgovor Napisal/-a robar »

Poštnina za Lipo baterije s Kitajske je zelo visoka, zato je bolje če jih naročiš v EU. Iz Hobby Kinga - EU skladišče, te pošiljanje stane približno 10 Eur do teže več kot 10kg. Kvaliteta pa je glede na ceno čisto v redu.
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Re: Nabava LIPO baterij iz Kitajske - izkušnje?

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Hobbykingovi akuji so v modelarstvu ppogojno uporabni. Vsaj za letalske modele morajo biti pretežki, da dobiš kaj pametnega iz njih.
Po mojih izkušnjah je bolje uporabit zmogljivejši aku z manjšo kapaciteto kot nek težak paket. Z lažjim je navadno več veselja v zraku in polet zna biti daljši kot z dovolj veliko smrkljasto celico, ki v končni fazi sploh ni cenejša.
lp
Sašo
Uporabniški avatar
letalko
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Mar 2006, 17:25
Kraj: PREBOLD
Kontakt:

Re: Nabava LIPO baterij iz Kitajske - izkušnje?

Odgovor Napisal/-a letalko »

Zdravo,

Ravnokar sem hotel naročiti 3 pakete lipo baterij iz Hobbykinga; eu skladišče in mi je izračunalo 30 eur poštnine. Ali to drži, še kupijete sploh kaj od njih???

Lp, Aleš
Uporabniški avatar
belovic
Profesor
Prispevkov: 1396
Pridružen: 16 Nov 2004, 00:06

Re: Nabava LIPO baterij iz Kitajske - izkušnje?

Odgovor Napisal/-a belovic »

je že tako.. običajna kuverta iz HK je sedaj 16€ poštnine. Ko bi vsaj to z zalogami izkoristili domači prodajalci ampak ne, low budget micro MG servotov ni nikjer na zalogi in spet je treba naročevat iz Avstrije ](*,)
Uporabniški avatar
letalko
Tekmovalec
Prispevkov: 286
Pridružen: 13 Mar 2006, 17:25
Kraj: PREBOLD
Kontakt:

Re: Nabava LIPO baterij iz Kitajske - izkušnje?

Odgovor Napisal/-a letalko »

Vse povsod ni izbire in cene so ohoho😒🤪
Uporabniški avatar
peugeot1
Freak
Prispevkov: 924
Pridružen: 16 Nov 2004, 18:05
Kraj: Selca

Re: Nabava LIPO baterij iz Kitajske - izkušnje?

Odgovor Napisal/-a peugeot1 »

Pozdravljeni.

Bolj kot to, da se naroča iz tujine, je vprašanje kaj dobiš, Ker sam z neko celico ki bo 20% cenejša kot v SLO, pa da naredim 100-120 ciklov pa je za v kanto, nisem zadovoljen.

Konkretno, kolega ima SLS, na katerih je 500 ciklov, na heliju pa jih dobro goni, pa še delajo. Pa tale še ne pomeni, da se vse skupaj vleče..da se razumemo.
Moji Gensi so imeli 300 ciklov, ko sem jih sam uničil bo nesreči.

So dražji ampak več dobiš. Seveda ob uporabi, ki je lipotom prijazna (kar spet ne pomeni, da jih ne teramo v podn), ker večino celic modelarji zaradi lastnih napak uničimo. Šele od tukaj dalje se lahko pogovarjamo o kvaliteti.

Lp,Klemen
Ljubezen: ime ji je letenje!!!
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3220
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Nabava LIPO baterij iz Kitajske - izkušnje?

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Slika
Odgovori

Vrni se na Akumulatorji in polnilniki