Zamenjava napajalnega polnilnega kabla

Debate o akumulatorjih in polnilcih.
Odgovori
mk
Razpravljalec
Prispevkov: 174
Pridružen: 13 Maj 2008, 22:04
Kraj: Ljubljana

Zamenjava napajalnega polnilnega kabla

Odgovor Napisal/-a mk »

Na dveh polnilcih 50W in 90W imam napajalni kabel za 230V, ki ima ozemljitev, je debel, trd in dejansko izgleda kot da je za par kW moči. Ta kabel je znan kot euro (glej sliko). Rokovanje s tem je res nepriročno, dejansko je kabel težji od polnilca.

Ali lahko ta kabel nadomestim z dvožilnim tanjšim 2x 0.75mm2 in normalnim majhnim konektorjem na drugi strani (glej sliko). Pomislek imam predvsem zato, ker potem polnilec nebi bil več ozemljen. Dejansko ne vem ali ima ta ozemljitev kakšno funkcijo. Itak je vse plastično in kakor sem meril ozemljitev ni vezana na noben kontakt na polnilcu.

Ali kdo ve kaj več, oz. ali lahko to izvedem, oz. ali sem preveč pameten?
original
original
c1.jpg (4.92 KiB) Pogledano 1355 krat
zamenjava
zamenjava
c2.jpg (15.5 KiB) Pogledano 1355 krat
hanzek1
Razpravljalec
Prispevkov: 161
Pridružen: 18 Nov 2014, 14:36
Kraj: Laško

Re: Zamenjava napajalnega polnilnega kabla

Odgovor Napisal/-a hanzek1 »

Glede na to, da najbrž polnilec veliko uporabljaš se jaz ne bi igral. Lahko malo noter pogledaš ali je ohišje sploh ozemljeno, ampak po odklopu iz napetosti počakaj nekaj minut, da te ne strese(nabit visokonapetostni kondenzator v switcherju). Glede EURO konektorja imaš prav ocenjen je za 250V ter 10A. =D> Če oceniš, da je dovolj varno se lahko igraš z različnimi kabli ter konektorji(na lastno odgovornost). :evilfly:
PS: Če želiš uporabiti ta kabel boš moral zamenjati konektor, kar je z luknjo v ohišju za tisti EURO konektor težko izpeljati.
PPS: Jaz imam te EURO kable na skoraj vseh svojih usmernikih, pa se mi sploh ne zdijo težki, je pa res, da so zelo trdi.
Kako noro leteti miniquade? Samo tole moraš imet u glavi:
I can accept failure, but I can´t accept not trying.-Michael Jordan
Fly like you stole it!-nevem avtorja :D
Failsafe, ki jih nočem:
RTME- return to mother earth
RTK- return to kit :D
mk
Razpravljalec
Prispevkov: 174
Pridružen: 13 Maj 2008, 22:04
Kraj: Ljubljana

Re: Zamenjava napajalnega polnilnega kabla

Odgovor Napisal/-a mk »

Hvala za odgovor.
Ja, na drugi strani bi zamenjal konektor na kablu, ne na ohišju.

Moram dobiti nekje en pokvarjen adapter, da ga odprem in fizično vidim, kam gre masa, da ne bo res kakšna fora z visoko-napetostnimi kondezatorji.

Nekateri adapterji pa že originalno nimajo mase.
Odgovori

Vrni se na Akumulatorji in polnilniki