MX-16/12/.... in menjava oddajniškega akumulatorja

Debate o akumulatorjih in polnilcih.
Odgovori
Uporabniški avatar
Tekmovalec
Prispevkov: 278
Pridružen: 04 Apr 2002, 01:00
Kraj: Bloke - Notranjska

MX-16/12/.... in menjava oddajniškega akumulatorja

Odgovor Napisal/-a »

8-celičnemu NiMH akumulator v MX-16s se počasi končuje življenje. S čim naj jih zamenjam?

- 3S LiPo? Zgornja voltaža ne bi smela biti problem... Sodeč po navodilih se spodnjega alarma ne da premaknit.
- 3S Life?
- preprosto 8xNiMH.

Sem prepričan, da je kar nekaj ljudi, ki je imelo podobno dilemo. Kakšne so vaše izkušnje?
Uporabniški avatar
JKSniper
Dr. Modelar
Prispevkov: 3614
Pridružen: 02 Sep 2005, 12:38
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: MX-16/12/.... in menjava oddajniškega akumulatorja

Odgovor Napisal/-a JKSniper »

3s lipo oddajniški. Jaz imam v MX24s, prej v mx22 že vsaj ene 3 leta, pa zadeva še zdaj deluje kot nova. Oddajniški lipo je tako narejen, da lahko ostane poln in se ne uniči. Imam eno polnenje za par mesecev dovolj, glede na to da zadnje čase manj letim in da nima lipo prakitčno nič samopraznenja.

Jaz uporabljam sicer Rhino (mislim da je 2650mah?) 3s, maš pa tudi Turnigy nanotech 2500, ki mi zgleda res soliden.

LP!
Jure
CNC Frezanje Aluminija, medenine, lesa, karbona in umetnih materialov + Struženje kovin
3D Tisk PLA, PETG, ABS, TPU
Konstruiranje, izdelava in lotanje tiskanih vezij
www.JKTech.si
robar
Tekmovalec
Prispevkov: 294
Pridružen: 13 Dec 2008, 17:42
Kraj: Škofja Loka

Re: MX-16/12/.... in menjava oddajniškega akumulatorja

Odgovor Napisal/-a robar »

Po moje moraš biti previden samo pri polnjenju. Če ga polniš tako, da priklopiš tudi balanser, se nima kaj zgoditi, če pa ga polniš preko priključka na oddajniku in brez balanserja, je zadeva precej nevarna.
Lp
Robar
Uporabniški avatar
dart2
Tekmovalec
Prispevkov: 339
Pridružen: 17 Jan 2007, 16:14
Kraj: ptuj

Re: MX-16/12/.... in menjava oddajniškega akumulatorja

Odgovor Napisal/-a dart2 »

Sam uporabljam 3s LiFe v mx-12 že tretje leto, brez težav.
Lp, Nejc
Uporabniški avatar
Tekmovalec
Prispevkov: 278
Pridružen: 04 Apr 2002, 01:00
Kraj: Bloke - Notranjska

Re: MX-16/12/.... in menjava oddajniškega akumulatorja

Odgovor Napisal/-a »

Sem že dobil Zippijev 3S Lipo 2500mAh. Polnill bom seveda tako, da bom vzel baterijo ven in prek balanserja. Bolj me je skrbel tisti del z preveliko napetostjo na porabniku. Ampak očitno ne bi smelo bit problemov.

Hvala za informacijo.
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Re: MX-16/12/.... in menjava oddajniškega akumulatorja

Odgovor Napisal/-a Brane »

TŠ napisal/-a:Sem že dobil Zippijev 3S Lipo 2500mAh. Polnill bom seveda tako, da bom vzel baterijo ven in prek balanserja. Bolj me je skrbel tisti del z preveliko napetostjo na porabniku. Ampak očitno ne bi smelo bit problemov.

Hvala za informacijo.
Kakšen del s prerveliko napetostjo :-k Poln Lipo 3S ima 12,6V in nič več. Polno napolnjena NiMh celica ima lahko 1,6V morda kdaj še celo več. 1,6Vx8=12,8V...Res da se NiMh malo hitreje in malo bolj sesede pod obremenitvijo, a oddajnik nima meke hude porabe, začetna napetost je pa le začetna napetost. Brez skrbi, če oddajniki niso crkavali od 8xNiMh tudi od 3SLipo ne bodo.
Skrb je brez potrebe.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
robar
Tekmovalec
Prispevkov: 294
Pridružen: 13 Dec 2008, 17:42
Kraj: Škofja Loka

Re: MX-16/12/.... in menjava oddajniškega akumulatorja

Odgovor Napisal/-a robar »

Elektronika v oddajniku se napaja iz stabilizatorja napetosti, ki bo brez težav prebavil kakšno desetinko volta višjo napetost, ki jo dobiš iz 3S Lipo, zato si glede previsoke napetosti lahko brez skrbi.
Lp
Robar
Odgovori

Vrni se na Akumulatorji in polnilniki