Pokvarjena nova baterija??

Debate o akumulatorjih in polnilcih.
Odgovori
hkavsc
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 13 Sep 2013, 06:55

Pokvarjena nova baterija??

Odgovor Napisal/-a hkavsc »

Včeraj sem kupil v mantua-model novo baterijo http://www.mantua-model.si/elektro2-2/a ... 00mah.html in ko jo napolnim(polnilec začne piskati da je polna) jo priključim na model, ta dela 2 sekundi in ugasne, isto se nardi če jo priklopim na avtomobilsko luč, 2 sekunde pa ugasne, a je to zanič baterija? glede na to d je nova ne bi smel bit tega.
Producer
Razpravljalec
Prispevkov: 57
Pridružen: 29 Maj 2009, 07:03

Re: Pokvarjena nova baterija??

Odgovor Napisal/-a Producer »

Splača se ti reklamirati zadevo, drugače pa bi jo lahko popravil če imaš kaj znanja elektrotehnike, mogoče je da je v packu nek sklop-celica, ki je slaba oz. nedelujoča.
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: Pokvarjena nova baterija??

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Glede na to, da ti tudi s popolnoma novim akumulatorjem motor deluje popolnoma enako kot s starim, torej le par momentov, močno dvomim, da bi bil nov akumulator pokvarjen.

Najbrž je težava v krmilniku vrtljajev motorja (okvara, napačna zaznava števila celic, napačna zaznava tipa akumulatorja...starejšim krmilnikom za krtačne motorje je bilo treba nastaviti tip in število celic pogonskega paketa...ni delovalo vse na avtomatiko, nekaterim si moral tudi z ročico za plin na oddajniku "pokazati" skrajne lege plina), lahko, da jima motor montiran prevelik propeler in se krmilnik ugasne zaradi padca napetosti na akumulatorju (Cut off voltage), lahko pa tudi, da enostavno tvoj polnilec ne napolni akumulatorja (ne glede na to kaj ti na koncu "polnjenja" "čivka"...

Takojšnja misel na škartiran izdelek, ter reklamiranje, je v tem primeru, kjer je ima formula preveč "neznank", je po moje preuranjena, če ne celo malenkost nesramna.

LP Mitja
robar
Tekmovalec
Prispevkov: 294
Pridružen: 13 Dec 2008, 17:42
Kraj: Škofja Loka

Re: Pokvarjena nova baterija??

Odgovor Napisal/-a robar »

Če ti tudi žarnica hitro ugasne, potem je napaka sigurno na bateriji. Paziti moraš samo, da imaš žarnico primerno kapaciteti baterije. Na primer 55W žarnica porabi pri polni 3S bateriji približno 4,5A. Baterija 3300mAh, 3S je zato prazna v približno 3300:4500=0,73 ure. Ker imaš ti nižjo napetost bo tok še manjši in bi morala žarnica svetiti sigurno eno uro. Po mojem mnenju je najbolje, če baterijo reklamiraš in zahtevaš drugo.
Lp
uvz123
Tekmovalec
Prispevkov: 276
Pridružen: 07 Mar 2011, 14:02

Re: Pokvarjena nova baterija??

Odgovor Napisal/-a uvz123 »

robar napisal/-a:da imaš žarnico primerno kapaciteti baterije.
Da te ne bo zmedlo... mislil je napetosti baterije.

Če je dejansko baterija problem, potem jo reklamiraj. Vsak poseg v njo (četudi se spoznaš), bo razveljavil reklamacijo.
LangusJ
Tekmovalec
Prispevkov: 442
Pridružen: 28 Jun 2011, 06:30
Kraj: Križe

Re: Pokvarjena nova baterija??

Odgovor Napisal/-a LangusJ »

Pri novih NiMh pogonskih celicah smo včasih delali tako imenovano formiranje celice. Prvih par polnjenj si naredil s tokom, ki ustreza 1/10 kapacitete. Se pravi v tvojem primeru 3000 mAh -> formirni tok 300 mA ali 0.3 A. Ker pri formiranju celice malo "presiliš" je bolje uporabiti polnjenje brez avtomatičnega odklopa. Celice smo s tem tokom polnili 12-14 ur, nato počasi izpraznili na bremenu (žarnica, šibkejši elektro motor...) do ustrezne napetosti. V tvojem primeru bi na začetku spraznil recimo na 6.5V na paktet, ker se zna zgoditi da se pri praznjenju ena celica zelo izprazni, ostale pa imajo še vedno dovolj napetosti.

Ali mogoče veš, do katere napetosti napolniš paket? Do 7.2 V? Ali je napetost polnega paketa večja?
Čisto možno je, da regulator misli da imaš paket s 7 celicami, kot je napisal Ultralajt.
LP
Janez
robar
Tekmovalec
Prispevkov: 294
Pridružen: 13 Dec 2008, 17:42
Kraj: Škofja Loka

Re: Pokvarjena nova baterija??

Odgovor Napisal/-a robar »

Da ne bo pomote, jaz sem mislil na 12V, 55W avtomobilsko žarnico, ker je najbližja 7,2V. Kapaciteta baterije je poleg napetosti važna zato, da ne bi slučajno praznil z večjim tokom, kot je za določeno baterijo dovoljeno.
Lp
digibum
Razpravljalec
Prispevkov: 113
Pridružen: 24 Feb 2013, 20:19

Re: Pokvarjena nova baterija??

Odgovor Napisal/-a digibum »

Hjaooo, kakšne komplikacije...

Če ti žarnica (priklopljena direktno na baterijo) sveti 2 sekundi in potem nenadoma crkne, je zagotovo baterija in jo čim prej reklamiraj.
Če pa žarnica ponehuje, pa čisto možno, da tvoj polnilec ni opravil svojega dela.
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: Pokvarjena nova baterija??

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

To kar piše tu, je nadaljevanje te zgodbe: viewtopic.php?f=32&t=85067&p=516393#p516393
Že s staro baterijo ni šlo, z "novo" pa še slabše.... Mora biti pa huda smola, da je nova pokvarjena. (no sedaj po kdo ve kolikšnem praznjenju in kdovekakem polnjenju, je mogoče res crknila.)
hkavsc
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 13 Sep 2013, 06:55

Re: Pokvarjena nova baterija??

Odgovor Napisal/-a hkavsc »

Sem upošteval vaše nasvete in jo polnil brez avtomatskega cikla in ja baterija dela. se opravičujem ampak sem začetnik in sploh šele začenjam dojemat stvari :) hvala za pomoč!! :))
Odgovori

Vrni se na Akumulatorji in polnilniki