LCD nedelovanje pri polnilniku

Debate o akumulatorjih in polnilcih.
Odgovori
MaticK9
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 28 Okt 2012, 07:00

LCD nedelovanje pri polnilniku

Odgovor Napisal/-a MaticK9 »

Pozdravljeni!

Imam polnilnik TechnoLine BC700 za moje NiMH baterije. Zadeva mi odlicno sluzi, ima kup funkcij, razlicni tok, razlicna polnilna mesta, itd.. Pred casom pa se je zacel zatikati gumb Mode, tako sem sklenil, da zadevo odprem in pocistim, saj sem sklepal na prah.
Vse lepo in prav, zadevo odprem, scistim in sestavim nazaj, pa sem naletel na napako - lcd je postal prakticno neviden.

Ko polnilnik priklopim v elektriko se na LCD prikazejo vsa polja tako kot bi se morala: crno, mocan kontrast. Ko pa vstavim baterije in bi se na LCDju morali pokazati podatki baterije, so le ti skoraj nevidni. Vidi se samo delcek besed in številk, v rahlo sivi barvi in samo pod dolocenim kotom.
LCD z vezjem ni z nicemer povezan, ni nobenega kabla. Na plosci so kontakti, LCD pa je v ohisju, ki ima na dnu (sklepam) kontakte in ko se polnilec sestavi skupaj, se oba dela povezeta. Kar tudi se, saj ob priklopu v elektriko LCD dela kot prej, pokazejo se vsi podatki, v crni z velikim kontrastom. Potem pa vse izgine oz. zbledi. Sem še enkrat odprl in s krpico pobrisal kontakte, pa ni razlike, enako kot prej.
Ocitno sem nekaj naredil, ceprav se mi sanja ne kaj, saj sem zadevo zelo enostavno razstavil in sestavil.

Sam se na elektroniko ne spoznam, tako me zanima, ce mogoce kdo ve kaj bi lahko bil vzrok za cudno delovanje oz. nedelovanje mojega lcd displaja?
Ali se da popravit ali sem zadevo unicil? :/

TIA,
Matic
Uporabniški avatar
miharix
Profesor
Prispevkov: 1078
Pridružen: 16 Jun 2008, 22:06
Kraj: Kamnik / LJ
Kontakt:

Re: LCD nedelovanje pri polnilniku

Odgovor Napisal/-a miharix »

A je bila med temi kontatki kakšna "guma" ?

Zgleda znotraj tako? (google)
Slika
Lp,
M.

Uporabno za začetnike: https://zemljevid.miharix.eu
https://tim.izdelal.si

Revija TIM ima 60 let - Če še nikoli nisi nič objavil v TIM-u, se opogumi in napiši kak prispevek(nasveti,predelave,gradnja,tekmovanja,preizkusi...).
MaticK9
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 28 Okt 2012, 07:00

Re: LCD nedelovanje pri polnilniku

Odgovor Napisal/-a MaticK9 »

To je to ja :)

Guma.. hmm.. Celoten lcd je v nekem plasticnem nosilcu, ena stranica pa je iz neke "gume" ja. Ta se stika s kontakti, ki so tamle na desni strani slike, v ravni liniji cez skoraj celo širino.


Thx, lp, M
SlimTomPhantom
Razpravljalec
Prispevkov: 145
Pridružen: 16 Sep 2003, 18:32
Kraj: LJ

Re: LCD nedelovanje pri polnilniku

Odgovor Napisal/-a SlimTomPhantom »

MaticK9 napisal/-a:To je to ja :)
Guma.. hmm.. Celoten lcd je v nekem plasticnem nosilcu, ena stranica pa je iz neke "gume" ja. Ta se stika s kontakti, ki so tamle na desni strani slike, v ravni liniji cez skoraj celo širino.
Thx, lp, M
Znabiti da je ta guma prevodna...da mora nalegati na kontakte in prevajati...
MaticK9
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 28 Okt 2012, 07:00

Re: LCD nedelovanje pri polnilniku

Odgovor Napisal/-a MaticK9 »

SlimTomPhantom napisal/-a:Znabiti da je ta guma prevodna...da mora nalegati na kontakte in prevajati...
Predvidevam, da res. Samo mi ni jasno, zakaj ob priklopu v elektriko LCD deluje kot prej (pokazejo se vsi podatki na displaju), potem naprej pa ne. Razen ce je prvi "info data flash" iz nekega "spomina", naprej se pa podatki prikazujejo preko teh kontaktov in je nekaj narobe.

Polnilec je "made in Germany", zadeva zelo trdna in so vodila za LCD na 0.1mm natancna, tako si ne morem misliti, da je zamaknjeno ali kaj podobnega.
Ali je na teh kontaktih kakšna snov, ki sem jo jaz mogoce pobrisal in zato ni dobrega stika?
Uporabniški avatar
miharix
Profesor
Prispevkov: 1078
Pridružen: 16 Jun 2008, 22:06
Kraj: Kamnik / LJ
Kontakt:

Re: LCD nedelovanje pri polnilniku

Odgovor Napisal/-a miharix »

Ta "guma" (nimam pojma kak je strokovni izraz) ti je namesto žic, počisti kontakte na na najej pa bi moglo špilat.
Zakaj je tako vidno kot praviš... paš naklučje, da še točno tisti potrebni kontakti delujejo oziroma deloma prevajajo.
Lp,
M.

Uporabno za začetnike: https://zemljevid.miharix.eu
https://tim.izdelal.si

Revija TIM ima 60 let - Če še nikoli nisi nič objavil v TIM-u, se opogumi in napiši kak prispevek(nasveti,predelave,gradnja,tekmovanja,preizkusi...).
MaticK9
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 28 Okt 2012, 07:00

Re: LCD nedelovanje pri polnilniku

Odgovor Napisal/-a MaticK9 »

To sem sicer ze vceraj probal in je izgledalo vse cisto.. Bom še enkrat pa porocam :)
LangusJ
Tekmovalec
Prispevkov: 442
Pridružen: 28 Jun 2011, 06:30
Kraj: Križe

Re: LCD nedelovanje pri polnilniku

Odgovor Napisal/-a LangusJ »

Podoben problem sem imel na tehtnici z LCD prikazovalnikom. Med LCD in plastično ohišje sem dal koščke pločevine, tako da so kontakti malo bolj pritisnili na tiskano vezje.
LP
Janez
MaticK9
Začetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: 28 Okt 2012, 07:00

Re: LCD nedelovanje pri polnilniku

Odgovor Napisal/-a MaticK9 »

Sem probal pocistiti (je vse cisto tako ni bilo dela), ter razne trakce papirja nad/med/ob kontakte.. zal nic posebnega.
V enem primeru je vse izginilo, zdaj pod enim kotom nekako vidim.
Sem pisal tudi na uradni support, tu je skoraj sigurno bila neka prevodna snov, ki pa sem jo jaz ocitno pobrisal. Ker nemogoce, da bi se kontakt kar izgubil in je treba dajati nekaj vmes. Porocam kaj/ko/ce mi odgovorijo.

Hvala vsem za pomoc!
Uporabniški avatar
miharix
Profesor
Prispevkov: 1078
Pridružen: 16 Jun 2008, 22:06
Kraj: Kamnik / LJ
Kontakt:

Re: LCD nedelovanje pri polnilniku

Odgovor Napisal/-a miharix »

Odgovor boš, če boš dobil, bo v stilu: Grancija uničena, daj na uradni servis pa fajn plačaj ali kupi novo.

Če ti gre lotanje dobro od rok in je še dovolj placa v ohišju zalotaj kabel namesto "gume". Za kabel lahko vzameš npr star ATA kabel ali pa tistega od disketnikov.
Lp,
M.

Uporabno za začetnike: https://zemljevid.miharix.eu
https://tim.izdelal.si

Revija TIM ima 60 let - Če še nikoli nisi nič objavil v TIM-u, se opogumi in napiši kak prispevek(nasveti,predelave,gradnja,tekmovanja,preizkusi...).
Odgovori

Vrni se na Akumulatorji in polnilniki