Vprašanje o izbiri Lipo

Debate o akumulatorjih in polnilcih.
Odgovori
Grega1407
Razpravljalec
Prispevkov: 105
Pridružen: 23 Jan 2010, 21:03
Kraj: Kranj

Vprašanje o izbiri Lipo

Odgovor Napisal/-a Grega1407 »

Iz Hobby king-a bi naročil Lipote in sicer 3S 2200mAh 35C; 4S 4500mAh 35C. Mene pa zanima katere so vredne nakupa ZIPPY, Turning, Rhino ali katere druge?
Hvala
Gregor
Uporabniški avatar
Primož1
Tekmovalec
Prispevkov: 259
Pridružen: 04 Avg 2009, 21:31
Kraj: Okolica Kranja

Re: Vprašanje o izbiri Lipo

Odgovor Napisal/-a Primož1 »

Moja lestvica po izkušnjah je:
1. Turnigy NanoTech
2. Rhino
3. Turnigy (navadne)
4. Zippy
Lp, Primož
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Vprašanje o izbiri Lipo

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Če"Turnigy NanoTech" daš na zadnje mesto po mojih izkušnjah lestvica odgovarja.....Z"Turnigy NanoTech" pa sem bil v vsakem primeru razočaran,tudi verzija 50C ni tisto kar nalepka obljublja..........
Preračunaj celice,poštnina,carina,da vidiš dejanski strošek in ga primerjaj s celicami ,ki so čisto spodaj na prvi strani foruma,.......samo moje mnenje
Slika
Grega1407
Razpravljalec
Prispevkov: 105
Pridružen: 23 Jan 2010, 21:03
Kraj: Kranj

Re: Vprašanje o izbiri Lipo

Odgovor Napisal/-a Grega1407 »

in ga primerjaj s celicami ,ki so čisto spodaj na prvi strani foruma ??? Kerga foruma?
Gregor
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Vprašanje o izbiri Lipo

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Slika
Grega1407
Razpravljalec
Prispevkov: 105
Pridružen: 23 Jan 2010, 21:03
Kraj: Kranj

Re: Vprašanje o izbiri Lipo

Odgovor Napisal/-a Grega1407 »

U za te pa nisem vedu. Saj vrjetno so vsake, ki niso iz kitajske boljše...??? Nameravam kupiti kar nekaj paketov. Trenutno imam Hyperion, ki so zelo vredu ampak cena ni vredu ;)
Zraven GENS ACE ima pa Holc prste vmes pa vrjamem, da so tudi kvalitetne.
Hvala za informacijo.
Gregor
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Re: Vprašanje o izbiri Lipo

Odgovor Napisal/-a Brane »

Ni treba mislit, da so vsake baterije, ki niso kitajske in stanejo 3x toliko kot kitajske, kar boljše od kitajskih. V preteklosti so se lipoti vsaj ene zelo priznane znamke, izkazali trajnostno zelo slabo, kar pa ni zanemarljivo, saj najbrž večini ni všeč če lipoti dva meseca sekajo, potem jih pa lahko uportabiš za kako lučko, napajanje oddajnika, sprejemnika ali vrtalko, za pogon v modelarstvu pa preveč oslabijo, da bi jih bilo vredno še uporabiti.
Sam se strinjam predvsem z delom pisanja, ki nakazuje, da nano tech baterije obljubljajo bistveno več kot se potem dejansko od njih dobi. Dokler so v dobrem stanju so res dobre a časovno prehitro pretirano oslabijo, ni pa to nujno.
Sicer pa trik, ki je v uporabi pri gens ace, sam uporabljam že vsaj 3 leta in praktično skoraj vsakemu lipotu pomaga do večje trajnosti in zmogljivosti.
Mene osebno zelo moti, da je toliko mnenj o lipotih osnovanih na prvih 10, 20 ali največ 50 ciklih, mene pa zanima kakšen je paket po 100, 200 ali 300 ciklih. To mi veliko pomeni zato, ker se mi zdi skrajni minimum za to, da sem s paketom za skrajno silo zadovoljen, če je v dobri formi do 100 ciklov.
200 ciklov je neko povprečje, več je bonus.
In paketov z bonusom, uporabljam še kar nekaj. Med njimi ni nobene navadne turnigy, zippy tudi ne(a teh nisem kupoval, zato za trajnost, realno ne vem ), ni tudi nobene Flight Power.
So pa Rhino, nekatere manjše nano tech in Saehan, obvezno stisnjene v alu oblogo. Izpostaviti velja še Kokam, ki za današnji standard niso nekaj hudega, so pa edine ki alu obloge ne rabijo in pri meni, je za manj zahtevne zadeve, že nekaj paketov preseglo 400 ciklov.
Pri tem da svojih baterij ne božam, ampak uporabljam, mnogokrat se je zgodilo, da je kak paket naredil 5-6ciklov na dan, jasno, da nisem polnil z 1C.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Vprašanje o izbiri Lipo

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

"trik" je da celice oz paket baterij oviješ v alu folijo ali sem napak prebral? Mogoče kakšna razlaga zakaj tako?
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Re: Vprašanje o izbiri Lipo

Odgovor Napisal/-a Brane »

mihec87 napisal/-a:"trik" je da celice oz paket baterij oviješ v alu folijo ali sem napak prebral? Mogoče kakšna razlaga zakaj tako?
Napak si prebral [-X
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Vprašanje o izbiri Lipo

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Kaj je ta trik potem, možno da me je že prežarčilo sonce na plaži ampak ne zasledim opisa trika?

"Sicer pa trik, ki je v uporabi pri gens ace, sam uporabljam že vsaj 3 leta in praktično skoraj vsakemu lipotu pomaga do večje trajnosti in zmogljivosti."
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Re: Vprašanje o izbiri Lipo

Odgovor Napisal/-a Brane »

mihec87 napisal/-a:Kaj je ta trik potem, možno da me je že prežarčilo sonce na plaži ampak ne zasledim opisa trika?

"Sicer pa trik, ki je v uporabi pri gens ace, sam uporabljam že vsaj 3 leta in praktično skoraj vsakemu lipotu pomaga do večje trajnosti in zmogljivosti."
Če odgovorim, nebi bilo prvič, da bi se potem z nekom, ki ne zna drugega kot po forumih stikat, površno brat in bit pameten da škoduje, prerekal v nedogled, kako in kaj.
Bi pa preprosto odgovoril, če bi vljudno vprašal.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
zup
Začetnik
Prispevkov: 15
Pridružen: 24 Nov 2009, 11:35
Kraj: Naklo

Re: Vprašanje o izbiri Lipo

Odgovor Napisal/-a zup »

Si izposojam temo:

Prejel HK LiPo, ena celica pod 3V.
Kakšne imate izkušnje z vračanjem? Nisem pameten: vrninti ali reševati? Če se rešiti sploh da... (celice: 2.22V, 3.88V, 3.87V)
Baterije nisem priklapljal na porabnik, preden sem jo priključil na charger in balancer.

HK Lipo policy:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... olicy.html
Baterija:
Turnigy 2200mAh 3S 20C Lipo Pack
Odgovori

Vrni se na Akumulatorji in polnilniki