1,5V baterije za polnjenje?

Debate o akumulatorjih in polnilcih.
Odgovori
SLOJustMe
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 04 Jun 2011, 10:46

1,5V baterije za polnjenje?

Odgovor Napisal/-a SLOJustMe »

Pozdravljeni,

uporabljam Garminov eTrex GPS, in imam problem.. Žverca namreč deluje samo na alkalne baterije, ki imajo (nove) napetost okrog 1,6V. Če v GPS dam baterije za polnjenje (1,2V), mi naprava avtomatsko pokaže da so baterije prazne in po nekaj sekundah ugasne. V najboljšem primeru nekaj časa kaže da so baterije prazne in potem crkne. Torej, se na trgu najdejo napolnljive baterije, ki bi jih lahko uporabljal v napravi? Se rpavi da imajo polne napetost 1,6 V?

Hvala za odgovore in LP!
Uporabniški avatar
T0RN4D0
Dr. Modelar
Prispevkov: 2979
Pridružen: 15 Feb 2010, 20:40
Kraj: sevnica

Odgovor Napisal/-a T0RN4D0 »

Poglej za NiZn celicami.

Pri nas bo verjetno bolj boga ponudba, čez lužo pa ne bi smel biti problem dobi
Fly it like you stole it!
SLOJustMe
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 04 Jun 2011, 10:46

Odgovor Napisal/-a SLOJustMe »

Našel na Amazonu, vendar sem malce v strahu kako bi se obnašal garmin na višji napetosti oz. če bi bilo zaradi tega kaj narobe, pa seveda tudi kako se to polni. Verjetno z modelarskim polnilcem (imax B6) nebi bilo problema..?
rabu
Začetnik
Prispevkov: 24
Pridružen: 05 Okt 2011, 11:08
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a rabu »

Ali si prepričan, da GPS res deluje le na alkalne baterije? Se mi zdi, da se lahko nastavi tip baterij, ki jih uporabljaš. Če nimaš te možnosti, bi bilo mogoče dobro posodobiti programsko opremo.

Sicer pa se zelo dobro obnesejo Eneloop baterije.

Težave bi lahko bile le ob zelo nizkih temperaturah, ko se NiMh baterije res ne obnesejo najbolje.
PrimozL
Razpravljalec
Prispevkov: 94
Pridružen: 22 Apr 2005, 07:48
Kraj: okolica Vipave

Odgovor Napisal/-a PrimozL »

Živijo,

Podoben problem sem imel s fotoaparatom Canon S2. Na Ebayu sem kupil te baterije s polnilcem in s težavami je konec.

Dve AA bateriji nadomestiš z eno LiFePo in "dummy" baterijo. Paziti je treba samo, da ne bi dal 4 take baterije v napravo. Zato sem dummy člene ovil s selotejpom, da ne izpadejo in še pobarval sem jih.

LP Primož.
mucek
Freak
Prispevkov: 499
Pridružen: 09 Avg 2003, 22:42
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a mucek »

Za Garmin eTrex Vista sem 100%, da deluje bp tudi na NiMh, le v meniju moraš to spremeniti (alkaline/NiMh)!
(pa seveda preveri, da je gor najnovejši firmware, kot se spomnim, je bila avtonomija z eno posodobitvijo bistveno podaljšana!)

Lp, g
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Re:

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

PrimozL napisal/-a:Živijo,

Podoben problem sem imel s fotoaparatom Canon S2. Na Ebayu sem kupil te baterije s polnilcem in s težavami je konec.

Dve AA bateriji nadomestiš z eno LiFePo in "dummy" baterijo. Paziti je treba samo, da ne bi dal 4 take baterije v napravo. Zato sem dummy člene ovil s selotejpom, da ne izpadejo in še pobarval sem jih.

LP Primož.
Ej, hvala ti najlepša. Toliko sem si razbijal glavo, kako se v angleščini imenujejo, ti „prazni” baterijski členi.
Slika
jack9091
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 28 Nov 2012, 07:14

Re: 1,5V baterije za polnjenje?

Odgovor Napisal/-a jack9091 »

Sicer pa se zelo dobro obnesejo Eneloop baterije.
Odgovori

Vrni se na Akumulatorji in polnilniki