POLNJENJE - Pb

Debate o akumulatorjih in polnilcih.
wince
Razpravljalec
Prispevkov: 106
Pridružen: 26 Maj 2003, 18:23
Kraj: Koper
Kontakt:

Re: Pb akumulator voltaža

Odgovor Napisal/-a wince »

Akumulator lahko gre tudi če se voziš na (pre)kratkih relacijah in se ne uspe napolnit.
Vsake toliko ga pusti čez noč na polnilcu ali še bolje kakšen dan dva, da se napolne do konca, akumulator ti bo hvaležen ;)

LpP
Helicopters can't fly; they're just so ugly the earth repels them...
Andrej981
Razpravljalec
Prispevkov: 99
Pridružen: 24 Feb 2014, 14:12

Re: Pb akumulator voltaža

Odgovor Napisal/-a Andrej981 »

Avto ima 2.0 bencinski motor.
Je pa not na žalost akumulator iz leclerca. Nujno sem ga potreboval pa sem ga kr tam vzel ker glih takrat na petrolu niso imeli takega :)
Kot kaže bom res mogo vdarit po mizi in zahtevat novega.
Bom za vikend nardil par testov na njem da bom 100% da gre za akumulator.
Zmero ga bom pri vžganem motorju, pol ko ga ugasnem in še po 12-16 urah stanja(kleme bom odklopi).
Vse skupaj bom pa primerjal z meritvami na drugem avtu in akumulatorju.
Hvala za odgovore. Sporočim rezultate :)
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3220
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Pb akumulator voltaža

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

ker se je izprazno na 7v.
7V pomeni za svinčev akumulator enako kot če lipote prazniš na 2 V in ponavadi so tudi posledice enake,okvara plošč.če se ti čez noč toliko izprazni je verjetno prisoten zunanji vir praznenja.Normalno praznjenje je okoli 20mA.......recimo da bi ob dobrem in močnejšem akumulatorju šlo nekje do 50,ampak to v primeru če imaš obešeno gor kako neoriginalno opremo.Sodoben avto tam od 2k letnika ti je v večini primerov sposoben po določenem času izklopit večino porabnikov.....recimo!
Slika
MiroP
Razpravljalec
Prispevkov: 159
Pridružen: 06 Feb 2007, 10:50
Kraj: Lj.Crnuce

Re: Pb akumulator voltaža

Odgovor Napisal/-a MiroP »

Andrej981 napisal/-a:Potrebujem nasvet glede Pb akumulatorja za avto. Imam 6 mesecev star akumulator. V tem času sem ga že enkrat nesel na servis, ker se je izprazno na 7v. Na servisu so ga napolnili in trdili, da je ok.
Tudi jaz sem imel akumulator, za katerega so mi na akumulator servisu ugotovil, da je OK. Pa sem ga vzel ven iz avta, napolnil s polnilcem, potem pa nanj priklopil dve avtomobilski žarnici in zapisoval napetost glede na čas (vsakih deset min). Po določenem času sem naredil graf napetost/čas in iz krivulje takoj videl, da je ena celica zanič. Tako smo merili tudi večcelične pakete NiMH po tekmah, če so še uporabni.

Seveda sem šel takoj po drug akumulator, le da je moj bil star štiri leta.
Uporabniški avatar
JozeS
Dr. Modelar
Prispevkov: 2130
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica, SI

Re: Pb akumulator voltaža

Odgovor Napisal/-a JozeS »

Meritve napetosti na neobremenjenem akumulatorju ne pokažejo prave slike stanja akumulatorja.

Meritev napetosti ob zagonu pove veliko več:
- pri temperaturi nad +10C napetost ne sme pasti pod 10V
- pri temperaturi -20C ne sme pasti pod 8V.

V kolikor so napetosti nižje je to znak izpraznjnosti akumulatorja ali pa okvara akumulatorja.

Na strani 7 v spodnjem katalogu so karakteristike zaganjalnikov 1,1 kW in 1,4kW za bencinske motorje.

http://www.letrika.mahle.com/media/att/ ... tors_1.pdf


LP,J.
yyyeb
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 17 Jul 2016, 13:16

Re: POLNJENJE - Pb

Odgovor Napisal/-a yyyeb »

Pozdrav. Imam več svinčenih baterij (akumulatorjev) za daljinski čoln. Baterije so 6 voltne, 4,5 Ah. Imam tudi en polnilec adapter 7.5 volt, 1000mA. Rabil bi več polnilcev, ker en polni prepočasi. A moram popolnoma istega nabavit ali je lahko tudi drugačna amperaža, volti...? Ne spoznam se na to, za to vas prosim za pomoč.
Odgovori

Vrni se na Akumulatorji in polnilniki