POLNILNIK: Fusion L702B Pro Emperor DC 2x 300W

Debate o akumulatorjih in polnilcih.
sasos
Freak
Prispevkov: 713
Pridružen: 19 Sep 2003, 02:21
Kraj: Postojna
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a sasos »

tomazcc napisal/-a: Če sem prestavil 90:10, je polnil s cca 13.5A.
Aaaaa, to je pa čisto nekaj drugega :D
Oziroma točno toliko (ali več), kot obljubljajo (300W na 1 izhod ali max 2 x 200W, če uporabimo oba izhoda). Se pravi, da višja napetost na vhodu ni potrebna...in da po vsej verjetnosti 13.8V /40A napajalnik zadostuje.
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

V prvem postu piše, da je ta polnilec 2X 300W ne 2x200W, 300W pa samo pogojno, če se uporablja samo en izhod.
Najdi nekje dva akumulatorja in ju zaporedno zveži, potem pa probaj, da boš videl, če potem oba izhoda naenkrat dajeta po 300W.
Morda je pa možnost nastavitve različnih moči na izhodu prav zato, da če nimaš 24 V napajanja še vedno lahko en izhod rabiš s polno močjo, drugi, je pa še zmeraj uporaben za kaj manj zahtevnega.

Sicer pa 300W itak ne zadostuje, da bi 6S paket polnil z 20A
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
tomazcc
Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: 10 Dec 2007, 23:26
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a tomazcc »

Brane napisal/-a: Najdi nekje dva akumulatorja in ju zaporedno zveži, potem pa probaj, da boš videl, če potem oba izhoda naenkrat dajeta po 300W.
Imam dva akumulatorja, samo eden je 45ah, drugi 85ah. A jih lohk zaporedno vežem, ker nista enako močna?
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Lahko zvežeš zaporedno za test, vprašanje je, itak koliko sta iztrošena...
Z voltmetrom pomeri napetost na akumulatorjih med polnjenjem pa ti bo hitro jasno.
lp Melly
sasos
Freak
Prispevkov: 713
Pridružen: 19 Sep 2003, 02:21
Kraj: Postojna
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a sasos »

Brane napisal/-a:V prvem postu piše, da je ta polnilec 2X 300W ne 2x200W, 300W pa samo pogojno, če se uporablja samo en izhod.
:whistle: Ne, ne bo držalo. Nikjer ne piše 2x 300W ali oba skupaj 600W. Piše samo 300W na izhod.
Zanimivo, tudi v navodilih od Fusiona tega ne piše oziroma sploh ni podatka, koliko zmoreta oba skupaj. (Temu se sicer reče zavajanje potrošnika, ampak dokazati pa ne moreš.)
Poleg sicer ponujajo 550W napajalnik, ki menda v celoti zadosti potrebam, iz česar lahko sklepaš, da polnilec niti teoretično ne more dati ven 600W...


Vendar pa na spletnih straneh in v navodilih, kjer prodajajo isti polnilec z drugo nalepko, jasno piše: max. 1x 300W ali 2x 200W...

Še vedno, za 153 eur je to zelooooooo velika moč.

P.S. Komaj zdaj sem videl...2x 300W piše v naslovu teme...ampak to je zaradi napačnega sklepanja napisal avtor teme in ne prodajalec polnilca...
tomazcc
Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: 10 Dec 2007, 23:26
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a tomazcc »

Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

No ja :roll: dva akumulatorja skupaj, pa se proba 8) sicer pa se stvari premikajo, prihajajo vedno bolj hudobni polnilci, pa tudi prvič ni, da akumulatorji prehitevajo opremo. Ob prihodu lipotov, so bili polnilci, balancerjev pa še ne.

Kar se pa tiče prodajnih umetnikov, se pa spomnim, ko sem kupoval Bantama, do 5S lipo z do 5A, 50W :lol: :lol: :lol:
Mi pač ni šlo skupaj, pa sem poslal prodajalcu mail s konkretnim vprašanjem, če bom lahko polnil 5S pakete s 5A.
Odgovor je bil: polnilec polni 5S pakete s 5A, do 50W #-o :roll: :lol: :lol: :lol:
Seveda, je potem polnil 5S z največ nekaj nad 2.5A 8)
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
teddy1908
Tekmovalec
Prispevkov: 254
Pridružen: 27 Dec 2004, 15:19

Odgovor Napisal/-a teddy1908 »

No sedaj pa še nazaj na planet Zemlja, kjer vsi domujemo...

Če ima ta polnilec res 2x200 W izhoda in nanj priklopimo 2x5S 5000 mAh, bo polnil z 10 A in jo napolnil v pol ure 2x6S pa par minut dlje. To ni dolgo.

Sedaj pa upoštevajmo, da je komplet teh baterij (tudi kitajskih) dražji od polnilca. Za moje pojme je za 150 € tole svetovno dober polnilec, kateri bo moral biti napajan z 24 V in vsaj 40Ah. V poštev pridejo le želatinasti akumulatorji (avtomobilske ni pametno globoko praznit). Cena želatinastega 12V 42Ah pa je 137€ (delko), kar je skoraj toliko kot polnilec.

Tako da fantje, če mislite se jit resno letenje na štrom (Brane, v kolikor vem to že dela), se ne sekirajte glede polnilnika (taka lahko kupite 2), problem je kje dobit štrom za njih in to za ugodno ceno. Seveda lahko uporabite tukaj tudi akumulator od tovornjaka, vendar potrebujete potem tovornjak, oziroma boste imeli zelo poseden avto.

LP Tadej
Flying, by itself, is not paintful; it's the landings that can hurt you.
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

teddy1908 napisal/-a:No sedaj pa še nazaj na planet Zemlja, kjer vsi domujemo...

Če ima ta polnilec res 2x200 W izhoda in nanj priklopimo 2x5S 5000 mAh, bo polnil z 10 A in jo napolnil v pol ure 2x6S pa par minut dlje. To ni dolgo.

Sedaj pa upoštevajmo, da je komplet teh baterij (tudi kitajskih) dražji od polnilca. Za moje pojme je za 150 € tole svetovno dober polnilec, kateri bo moral biti napajan z 24 V in vsaj 40Ah. V poštev pridejo le želatinasti akumulatorji (avtomobilske ni pametno globoko praznit). Cena želatinastega 12V 42Ah pa je 137€ (delko), kar je skoraj toliko kot polnilec.

Tako da fantje, če mislite se jit resno letenje na štrom (Brane, v kolikor vem to že dela), se ne sekirajte glede polnilnika (taka lahko kupite 2), problem je kje dobit štrom za njih in to za ugodno ceno. Seveda lahko uporabite tukaj tudi akumulator od tovornjaka, vendar potrebujete potem tovornjak, oziroma boste imeli zelo poseden avto.

LP Tadej
Agregat 1500 do 3000W... in 600W napajalnik (230V na 24V DC). Benecin je cenejši od akumulatorjev.
lp Melly
teddy1908
Tekmovalec
Prispevkov: 254
Pridružen: 27 Dec 2004, 15:19

Odgovor Napisal/-a teddy1908 »

E pa smo spet na bencinu ... ampak ... imaš prav. Btw agregat ponavadi s seboj pripelješ = avto. Če imaš kolikor tolko normaln avto lahko celo povečaš moč alternatorja. pol pa gasa.

Ma moja želja je bit zelen, zato akumulatorji (no neda so svinčeni akumulatorji zelo zeleni, ma pretvarjam se pa lahko da nimajo emisij, ko jih jaz uporabljam ;).

LP Tedi
Flying, by itself, is not paintful; it's the landings that can hurt you.
Uporabniški avatar
nejc11
Tekmovalec
Prispevkov: 202
Pridružen: 26 Maj 2005, 09:36
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a nejc11 »

Je morda kdo posodabljal softeare na tem polnilcu?
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Katera verzija pa trenutno postoji......meni pri zagonu napiše V4,1,sicer dokler mi zadeve delijejo jih pustim na miru..............

malo popravljen....http://cgi.ebay.fr/MegaPower-Gemini-302 ... 35b2d5c19a
Slika
Sharky
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 22 Okt 2006, 10:46

Odgovor Napisal/-a Sharky »

Verzija od robbe 2x500W polnilec.

http://www.der-schweighofer.at/artikel/ ... win_eq-bid

Z napajalnikom 26V 1000W lepih 20A na 6S. Seveda pa ob normalnem polnenju zadostuje ze vec kot pol manj moci :)
Jan-P
Začetnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 19 Maj 2008, 20:25
Kraj: Maribor

Re: POLNILNIK: Fusion L702B Pro Emperor DC 2x 300W

Odgovor Napisal/-a Jan-P »

Zdravo,

Imam težavo, imam enak polnilec (Fusion Emperor L702B Pro) in mi je pred nekaj časa "crknil" levi kanal, sedaj pa še desni.
Javlja napako: "Output is short circuited".
Imam občutek, kot da bi bil slabi stik, saj je deloval vendar je občasno javilo napako (ob preverjanju baterije), nato pa je prenehal delovati.
Sedaj se je zgodilo enako še z desnim kanalom.
Polnilec je star približno 2 leti.
Pisal sem na Logic RC, kjer so odgovorili, da tudi oni nimajo načrta polnilca.

Ali ima kdo oz. če kdo ve, kje bi dobil načrt polnilca, da bi ga dal popraviti.
tomazcc
Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: 10 Dec 2007, 23:26
Kraj: Kranj

Re: POLNILNIK: Fusion L702B Pro Emperor DC 2x 300W

Odgovor Napisal/-a tomazcc »

Ali so mogoče crknili balancerski priključki? Mogoče samo probaj polniti brez balancerja, da vidiš stanje.
Jan-P
Začetnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 19 Maj 2008, 20:25
Kraj: Maribor

Re: POLNILNIK: Fusion L702B Pro Emperor DC 2x 300W

Odgovor Napisal/-a Jan-P »

tomazcc napisal/-a:Ali so mogoče crknili balancerski priključki? Mogoče samo probaj polniti brez balancerja, da vidiš stanje.
Sem probal polniti NiMh pa javi enako napako !! :grrrrrrrrrrr: :grrrrrrrrrrr:
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: POLNILNIK: Fusion L702B Pro Emperor DC 2x 300W

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Pred kratkim sem kupil ta polnilec in sem (ne najdem presežnika...) zadovoljen!

Sicer so po prehodu iz raznih kitajskih BC6 tipa polnilcev meniji za začetek malo nerezumljivi - a ko pokapiraš - še bolj enostavni!

Predvsem pa opažam sledeče - balansiranje lipotov bistveno (bistveno!) bolj natančno, polnjenje hitrejše, končna napetost v "nulo".

Priporočam!

Najceneje sem ga našel tule: http://modelarstvo-stopar.si/index.php? ... er=product

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Odgovori

Vrni se na Akumulatorji in polnilniki