AA baterije za oddajnik

Debate o akumulatorjih in polnilcih.
Odgovori
Uporabniški avatar
Tilen321
Freak
Prispevkov: 485
Pridružen: 08 Sep 2008, 15:54
Kraj: Hrastnik

AA baterije za oddajnik

Odgovor Napisal/-a Tilen321 »

Katere baterije bi bile najbolj primerne? Verjetno ni ravno veliko razlik, razen v kapaciteti. Verjetno se bolj splača tiste ki imajo nizko stopnjo samopraznenja?

http://www.mixi.tv/katalog/product.php? ... 1310025517

http://ebatt.si/EBATT_SI,,energija,ansm ... logija.htm


Spektrum DX3.0 2.4GHz (8xAA)
mucek4
Začetnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 08 Avg 2009, 15:04
Kraj: Tržič/SG

Odgovor Napisal/-a mucek4 »

Sam sem za svojega Dx6i kupil tele akumulatorčke. Problem je, da sem jih dobil včeraj in oddajnik je obratoval samo za en helikopterski polet.
Poročam čez kakšen teden ali dva...
[bb]|[^bb]
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a tornado »

Lp Rado
Uporabniški avatar
ssikuc
Freak
Prispevkov: 675
Pridružen: 10 Sep 2005, 21:02
Kraj: Zagorje

Odgovor Napisal/-a ssikuc »

Sam uporabljam enake v DX6i in odkar imam oddajnik, jih še nisem polnil, pa sem že kar veliko letel. Prejšnji lastnik jih je zgleda lepo negoval :wink:
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a tornado »

Da se razložim zakaj ENELOOP.
Do sedaj sem imel že več vrst akujev in z vsemi po vrsati sem imel probleme (sicer po svoji krivdi). Odkar imam te akuje lahko za lep čas pozabiš na polnjenje in ko prižgeš komando so še vedno dovolj polni za uporabo. Dejansko dajejo to kar ponujajo; zelo malo samopraznjenje.

V komandi delujejo BP, nikjer še nisem zasledil kako bi se tile akuji obnašali kot sprejemniški kjer je potrošnja malo večja,
Lp Rado
Uporabniški avatar
Tobija
Začetnik
Prispevkov: 38
Pridružen: 14 Maj 2009, 17:25
Kraj: Komenda

Odgovor Napisal/-a Tobija »

Tudi moj glas gre tem baterijam
Uporabniški avatar
štajerc
Dr. Modelar
Prispevkov: 2301
Pridružen: 08 Avg 2006, 14:36
Kraj: Ormož

Odgovor Napisal/-a štajerc »

Lidl kupi' 2700Mah 4kom za 3,99€ trenutno iz svojega stališča nevem povedati praktično nič, vem pa ker kolega uporablja kot sprejemniške(nalota vkup)

L.P.Samo
Štromar ima včasih prav, elektrika pa vedno!
Uporabniški avatar
Tilen321
Freak
Prispevkov: 485
Pridružen: 08 Sep 2008, 15:54
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a Tilen321 »

Sem bil danes, pa niso imeli nič baterij. Sem pa res bolj bežno pogledal.

Bom kar Sanyo vzel.
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a tornado »

štajerc napisal/-a: ...........trenutno iz svojega stališča nevem povedati praktično nič, vem pa ker kolega uporablja kot sprejemniške(nalota vkup)

L.P.Samo
Bravo za konstruktinen nasvet. =D> =D> =D> =D> =D> =D
V bodoče se jih raje zadrži, ker serješ[-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o<
Lp Rado
Graphix
Razpravljalec
Prispevkov: 149
Pridružen: 14 Jan 2009, 23:44
Kraj: Ormož

Odgovor Napisal/-a Graphix »

Lp!

Nisi napisal če hočeš akumulatorske AA, ali navadne batarije.
Trenutno uporabljam batarije iz špara najceneše, in mi držijo že
kar nekaj časa. Ponavadi pa uporabljam Duracelke 2300mah in mi služijo tudi
dobro le da komanda začne prej "tulit" ker je nižja skupna napetost

Graphix
When nothing goes right, Go left...:)
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Z telimi sanyo eneloop kot sprejemniške je imel raktivec težave ob večji porabi so se sesedle(mislim da ob 6 servotih), če malo pobrskaš po forumu je celo tema o teh baterijah. Jaz jih uporabljam v 1:8 avtu savage torej dva servota pa ni problemov.
Uporabniški avatar
Tilen321
Freak
Prispevkov: 485
Pridružen: 08 Sep 2008, 15:54
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a Tilen321 »

Sej jaz vozim elektro, torej regler posilja voltazo v servo iz pogonskih baterij. Te bom pa uporabljal v komandi, tako da ne bi smelo biti tezav, glede na to da sem do zdaj uporabljal 5 let stare graupner 800mah nicd. :lol:
suler71
Tekmovalec
Prispevkov: 224
Pridružen: 18 Mar 2006, 20:31
Kraj: mežica

Odgovor Napisal/-a suler71 »

Tudi sam uporabljam eneloop akumulatorje za napajanje oddajnika(DX6i).Uporabljam ga že približno šest mesecev,vsaj dvakrat na teden po eno uro minimalno,napetost pa je še vedno 5,0V.
Zanima pa me pri kakšni voltaži oddajnik začne javljati da je napetost prenizka,kajti tega podatka v navodilih nisem zasledil.
V spitfire-ju pa uporabljam 4xAAA eneloop,ki napajajo pet 9g servomotorjev ter sprejemnik,pa zaenkrat še nisem imel problemov.
Lp Boris
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

V mojem modelu je bilo digitalnih 6 servotov Futaba S3150 in polno mixov. Za nagib so vedno zapeli vsaj štirje in sicer dva elerona, ki sta jim sledila flapa. Ob letenju brez akrobacij jim je sledil tudi smernik, torej 5 digitalcev naenkrat in očitno je bilo preveč amperov. Ne vem koliko te žverce potegnejo, a sumim da je kar hudo.

Enak model že dolgo letim na bec reglerja YGE 120 pylon ali Jazz 80 in oboje deluje.

Za oddajnik so enelop zagotovo prva liga!
lp
Sašo
mk
Razpravljalec
Prispevkov: 174
Pridružen: 13 Maj 2008, 22:04
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a mk »

To je prava izbira.

Imam te baterije v DX6i in je za cca. 20 ur oddajanja. To je do alarma, ko začne oddajnik piskat, da je nizka voltaža, 4,1V. V navodilih pa piše, da DX6i deluje do 3,5V, amapk tega še nisem testiral. Je še kar nekaj rezerve.

Napetost je skoz 5,2V, edino na začetku, ko so frišne s polnilca je 5,7V. Ko začne padat pod 5,2V, jih je dobro filat, čeprav je še nekaj ur letenja.
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Odgovor Napisal/-a tintek »

Bom kar tule vprašal.

Imam navadne AA baterije za fotoaparat zdaj pa bom naredil nastavek da bom z modelarskim polnilcem polnil te baterije pa me zanima a je bolje da jih filam Vzporedno ali Zaporedno (4 ali 2 komada) prednost vzporednega je ta da lahko polniš poljubno število (1,2,...)

Zanima pa me še s kolikšnim tokom bi lahko polnil take baterije:
http://www.mimovrste.com/artikel/279003 ... mah-4-kosi



LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
mk
Razpravljalec
Prispevkov: 174
Pridružen: 13 Maj 2008, 22:04
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a mk »

Baterije obvezno filaj zaporedno.

Glede toka polnjenja jaz nebi presegel 0,5A, ker to niso neke močne baterije. Najbolje je pa 200mA pa 14 ur.
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Odgovor Napisal/-a tintek »

hvala odločil sem se da bom uzel kar komplet z polnilcem zgolj zardi praktičnosti. cena pa takorekoč simbolična mislim da so 2000mah

http://www.mimovrste.com/artikel/301001 ... qn04-4x-aa
LP Tine

Kaj malga tut postružim
mucek4
Začetnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 08 Avg 2009, 15:04
Kraj: Tržič/SG

Odgovor Napisal/-a mucek4 »

mucek4 napisal/-a:Poročam čez kakšen teden ali dva...
Še vedno isti pack baterij. Je pa res, da je treba na začetku narediti cca 3 cikle da pridejo do kapacitete.
[bb]|[^bb]
Uporabniški avatar
cuvaj
Tekmovalec
Prispevkov: 211
Pridružen: 03 Avg 2009, 10:59
Kraj: Sevnica

Odgovor Napisal/-a cuvaj »

Živjo.
Zanima me, koliko AA baterij je v vaših oddajnikih (recimo v DX6i ).
Sam imam namreč osnovni oddajnik Zebra 4 pro (easy star) in je notri 6 baterij. Zanima me zato, ker je zgoraj govora o voltaži, ko začne oddajnk opozarjati na iztrošene baterije. Lučka na mojem oddajniku prične utripati nekje pri 5.5V (Pri uporabi Duracel baterij). Je to v redu?
Pa še to:
Če vzamem recimo tole
http://www.mimovrste.com/artikel/301001 ... qn04-4x-aa
A je potem možno kupiti še dva enaka akumulatorja in ali lahko polnim samo dva?
Hvala in lep pozdrav
Uporabniški avatar
ssikuc
Freak
Prispevkov: 675
Pridružen: 10 Sep 2005, 21:02
Kraj: Zagorje

Odgovor Napisal/-a ssikuc »

DX6i rabi samo 4 baterije.

Mislim da se ti najbolj splača vzet polnilec + 4 baterije ki jih že zraven dobiš in potem lahko še dokupiš 2.
Recimo:
http://www.mimovrste.com/artikel/301001 ... qn04-4x-aa

in
http://www.mimovrste.com/artikel/279003 ... mah-2-kosa


S tem polnilcem lahko polniš tudi samo 2 bateriji.


Lep pozdrav!
Simon
Uporabniški avatar
spiky
Tekmovalec
Prispevkov: 436
Pridružen: 31 Mar 2008, 12:46
Kraj: Mengeš

Odgovor Napisal/-a spiky »

@cuvaj

Glede polnilca... Bi na tvojem mestu raje še malo pogledal in poiskal polnilec s katerim lahko naenkrat polniš vseh 6 baterij; oz. bi si naredil "pack" in ga polnil z modelarskim polnilcem...

Sicer boš čakal v nedogled; 2x 10ur #-o




Lp Izi
Uporabniški avatar
cuvaj
Tekmovalec
Prispevkov: 211
Pridružen: 03 Avg 2009, 10:59
Kraj: Sevnica

Odgovor Napisal/-a cuvaj »

spiky napisal/-a:@cuvaj

Glede polnilca... Bi na tvojem mestu raje še malo pogledal in poiskal polnilec s katerim lahko naenkrat polniš vseh 6 baterij; oz. bi si naredil "pack" in ga polnil z modelarskim polnilcem...

Sicer boš čakal v nedogled; 2x 10ur #-o




Lp Izi
@spiky
Se popolnoma strinjam s taboj. Težava je le v tem, da imam trenutno komplet kit Easy star, kjer je pripadajoči polnilec ena sama žalost. Prva naložba je Ultramate, ali kak kitajček z balanserjem za Li-po celice.
Pa tudi oddajnik bom v prihodnosti menjal, od Easy-a pa se še lep čas ne bom poslovil. Dobil bo le drug motor, baterijo in zakrilca, pa seveda kakega bratca :D .
Lp
Uporabniški avatar
cheech
Začetnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 10 Jan 2005, 11:02

Odgovor Napisal/-a cheech »

samo v opozorilo, na trgu se je pojavilo extra veliko kopij baterij eneloop in gprecyko, tudi pri nas !
že na sami embalaži če piše made in china je zadeva extra kočljiva !

na RC groups, na candel forumu in nekaterih kitajskih spletnih trgovinah so uporabniki že mnogokrat potrdili kot se reče po angleško, da so nekatere baterije FAKE-ponaredek

eneloop in gprecyko na DX strani so fake, govorimiz lastnih izkšenj in treh batchev teh baterij, ki so šle skozi 3 in 4 mesečni test, zato vam samo pravim bodite previdni in ne slepo zaupat, sploh pa baterijam ki poganjajo vaše postaje in sprejemnike !

enaki batch-i eneloopk in gprecyko se pojavljajo po naših trgovinah......
in ..... ni vsaka ENELOOP LSD :)

lp,simon
Odgovori

Vrni se na Akumulatorji in polnilniki