Napajalniki za polnilnike

Debate o akumulatorjih in polnilcih.
simon740
Razpravljalec
Prispevkov: 121
Pridružen: 04 Sep 2008, 14:26

Re: Napajalniki za polnilnike

Odgovor Napisal/-a simon740 »

No super, ga bom kar naročil....
Hvala lepa za pomoč

LP,
Simon
Uporabniški avatar
nejc_l_m
Razpravljalec
Prispevkov: 115
Pridružen: 28 Dec 2011, 08:52
Kraj: Makole

Re: Napajalniki za polnilnike

Odgovor Napisal/-a nejc_l_m »

Mene pa zanima če kdo ve kje se dobi kak cenejši stabilizacijski usmernik.
Napajalnik sem predelo pa mi na malo hodi pa je 400 watt-ov.
30 Amperov bi blo fajn da bi bil.
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Re: Napajalniki za polnilnike

Odgovor Napisal/-a Brane »

Do sedaj sem že tri računalniške napajalnike predelal, da jih lahko uporabljam za polnilnike. Pred kratkim pa sem predelal enega s 550W, ki bi teoretično odlično pasal na en moj polnilec, če bi dejansko dal od sebe približno toliko.
Žal pa da največ 200W oz prav nič več kot kak povsem preprost napajalnik.
Sedaj me pa zanima ali ima kdo idejo, kaj je lahko narobe, oz kako se približati obljubljenim 550W.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
oldtimer 65
Razpravljalec
Prispevkov: 170
Pridružen: 14 Jul 2012, 14:10
Kraj: Ljubljana

Re: Napajalniki za polnilnike

Odgovor Napisal/-a oldtimer 65 »

nejc_l_m napisal/-a:Mene pa zanima če kdo ve kje se dobi kak cenejši stabilizacijski usmernik.
Napajalnik sem predelo pa mi na malo hodi pa je 400 watt-ov.
30 Amperov bi blo fajn da bi bil.
Če si slučajno ljubitelj samogradnje... http://www.reber.si/napajalniki/usmerni ... /index.htm ali pa http://users.belgacom.net/hamradio/homebrew.htm :whistle:
Uporabniški avatar
cmaet
Tekmovalec
Prispevkov: 215
Pridružen: 22 Apr 2009, 20:33
Kraj: Ljubljana

Re: Napajalniki za polnilnike

Odgovor Napisal/-a cmaet »

oldtimer 65 napisal/-a:Če si slučajno ljubitelj samogradnje... http://www.reber.si/napajalniki/usmerni ... /index.htm ali pa http://users.belgacom.net/hamradio/homebrew.htm :whistle:
Morda kdo ve, koliko približno pride material za samogradnjo takega napajalnika?
Elektro pogoni delujejo na bel dim. Če beli dim uide iz pogona, ne dela več.
matej.s
Začetnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 03 Nov 2012, 15:24
Kraj: obala

Re: Napajalniki za polnilnike

Odgovor Napisal/-a matej.s »

Brane napisal/-a:Do sedaj sem že tri računalniške napajalnike predelal, da jih lahko uporabljam za polnilnike. Pred kratkim pa sem predelal enega s 550W, ki bi teoretično odlično pasal na en moj polnilec, če bi dejansko dal od sebe približno toliko.
Žal pa da največ 200W oz prav nič več kot kak povsem preprost napajalnik.
Sedaj me pa zanima ali ima kdo idejo, kaj je lahko narobe, oz kako se približati obljubljenim 550W.
ATX napajalniki imajo 3.3V, 5V, 12V(v1) in 12V(v2) in -12V izhodne napetosti.
12V liniji v1 in v2 naj bi imeli vsaka svojo tokovno omejitev.
v1 je priključena na glavni 24 pinski konektor, v2 pa na tisti dodatni 2x2 konektor.
Kolikor se še spomnem je nazivna moč podana za vse linije skupaj.
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Re: Napajalniki za polnilnike

Odgovor Napisal/-a Brane »

Ali je to (v1 in v2) nekako združiti, da bi dobil ven polno moč. Kaj je bilo na katerem konektorju je sedaj pri mojem napajalniku že zgodovina, saj sem konektorje poščipal stran.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
matej.s
Začetnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 03 Nov 2012, 15:24
Kraj: obala

Re: Napajalniki za polnilnike

Odgovor Napisal/-a matej.s »

Polne moči ne boš dobil nikoli, ker teh 550W je skupna moč napajalnika. Na 3.3V in 5V linijo naj bi skupaj odpadlo nekje do 120W, torej za 12V ostane še do 430W.
Kako ločit 12V veji v1 in v2, sklepam, da tisti dve rumeni žici od v2 bi morane biti speljane posebej (ločeno) od preostalih rumenih.
Standardni stikalni napajalniki niso primerni za paralelno vezavo.

Težko boš kaj pametnega dosegel.

lp
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Re: Napajalniki za polnilnike

Odgovor Napisal/-a Brane »

Hvala za odgovor, saj si mi dovolj pomagal, vsaj vem, da je to to in pika.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3220
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Napajalniki za polnilnike

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Že kar nekaj časa uporabljam za polnenje dva napajalnika od strežnikov.Nisem niti kontroliral zmogljivosti,nekako sem delal nekje na 300W.Ko sem bral to temo me je začelo zanimati tudi to.Problem je nastal s čim sploh obremeniti.....šlo je do toliko,stem da je breme bolj trpelo kot napajalnik.
Priponke
IMGP2492.JPG
IMGP2492.JPG (139.19 KiB) Pogledano 10047 krat
IMGP2499.JPG
IMGP2499.JPG (140.48 KiB) Pogledano 10047 krat
IMGP2495.JPG
IMGP2495.JPG (123.93 KiB) Pogledano 10047 krat
Slika
Uporabniški avatar
mega
Razpravljalec
Prispevkov: 179
Pridružen: 13 Okt 2010, 21:12
Kraj: Radovljica

Re: Napajalniki za polnilnike

Odgovor Napisal/-a mega »

Brane napisal/-a:Do sedaj sem že tri računalniške napajalnike predelal, da jih lahko uporabljam za polnilnike. Pred kratkim pa sem predelal enega s 550W, ki bi teoretično odlično pasal na en moj polnilec, če bi dejansko dal od sebe približno toliko.
Žal pa da največ 200W oz prav nič več kot kak povsem preprost napajalnik.
Sedaj me pa zanima ali ima kdo idejo, kaj je lahko narobe, oz kako se približati obljubljenim 550W.
Brane mogoče malo pozno predlagam, ampak vseeno si poglej TA LINK ... torej 12V/30A in 5V/30A. Kupi dva - oba predelaj ter jih veži zaporedno - pa imaš delavni tok 30A in kombinacije napetosti 12V+12V = 24V/30A (720W) ali za "ta male" polnilce, ki potrebujejo le max 18V, pa kombiniraj 12V+5V=17V/30A (510W).

!!!!!! TO MORAM OPOZORIT !!!!
kadar se vežejo ATX napajalniki v serijo, se mora paziti na povezavo ozemljitvenega vodnika (tudi ohišja) in "-" pola, da ne pride do kratkega stika oz. le na enem ATX napajalniku je lahko priključen ozemljitveni vodnik in ohišji morata biti tudi med seboj izolirani! Poglej si ta link ali ta link (mogoče bi bilo celo najbolje oba vezja od napajalnikov kar stlačiti v novo ohišje in paziti na vezave ozemljitvenega vodnika in "-" polov napajalnih napetosti.

:) predelava ATX napajalnikov je res "gorenjcu prijazna tehnologija" - za cca 42EUR pa imaš 24V/30A 720W napajalnik, ki bi bil lahko celo dovolj za iCharger 360B (kak W manjka- ne veliko) :)

l.p.
Nikola Tesla - The Forgotten Wizard but Man who Invented the Twentieth Century
Uporabniški avatar
AnteJ
Freak
Prispevkov: 560
Pridružen: 08 Okt 2007, 07:11

Re: Napajalniki za polnilnike

Odgovor Napisal/-a AnteJ »

Kot AlešZ vam tudi jaz predlagam da nabavite serverske napajalnike. Na rcgroups obstaja tema kateri
napajalniki so primerni za predelave. Če malenkost pogledate na e-bay ali specializirane štacune kjer prodajajo
serversko robo dobite 500W-1000W 12V napajalnik za 6-20€. Za večje moči vežete dva zaporedno za 24V.
Ti napajalniki brez težav dajo ven tisto kar na njih piše (oziroma celo malenkost več).
Edina slabost je hrup. Če rabite 24V je potrebno pri enem od napajalnikov tiskano vezije izolirati od
ohišja (minus izhoda ni več vezan na ohišje), zraven je dobro prek izhodov vezati Schottky diode.
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3220
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Napajalniki za polnilnike

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Če rabite 24V je potrebno pri enem od napajalnikov tiskano vezije izolirati od
ohišja (minus izhoda ni več vezan na ohišje)
To me je od začetka nekaj zaj.........,potem sem pa razdrl oba kompletno , tiskovino izoliral od ohisja in pritrdil s plastičnimi vijaki...tako da se sedaj lahko tiščita in tudi zaščita je na obeh ohišjih....
Slika
Uporabniški avatar
nejc_l_m
Razpravljalec
Prispevkov: 115
Pridružen: 28 Dec 2011, 08:52
Kraj: Makole

Re: Napajalniki za polnilnike

Odgovor Napisal/-a nejc_l_m »

Samogradnja mi ne diši najbolj.
Ma kdo slučajno HobbyKing-ovega 40A ?

Prosim za iskušnje ker bi nabavil enega pametnega pa je pol mir.
Tam 70 -do 80 € je moja meja.
Uporabniški avatar
anda
Razpravljalec
Prispevkov: 88
Pridružen: 24 Feb 2012, 11:41
Kraj: Vranji Vrh

Re: Napajalniki za polnilnike

Odgovor Napisal/-a anda »

Zdravo.
Jaz sem kupil napajalnik v Avstriji od firme Graupner. Ima 13,8V in da ven 40A. Sem ga včeraj sprobal in dela super. je bil znižan, tako da sem dal okrog 70 eur. Sem si kupil malo močnejšega, čeprav mi sedanje polnilec tega ne dopušča, da bi ga v celoti izkoristil, ampak za v prihodnje se nikoli ne ve, če ne bom nabavil kaj močnejšega. Napajalnik bom tako lahko uporabljal kasneje pri močnejšem polnilcu.
Uspešen nakup.

lp, andrej
T-Rex 500 ESP
T-Rex 700 E DFC
cain
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 27 Apr 2013, 14:03

Re: Napajalniki za polnilnike

Odgovor Napisal/-a cain »

Zdravo!

Sem kar veliko prebral, pa nisem našel odgovora.

Kupil sem polnilec accucel 6 in je prišel brez adapterja za polnjenje na 220V. Doma sem našel napajalnik 12V in 2A (rad bi malo omejil začetne stroške). Zanima me ali bo ta napajalnik zmogel napolniti bateriji 3S 2200mAh 20C in 3S 2500mAh 5C.

Hvala za odgovore
Uporabniški avatar
nejc_l_m
Razpravljalec
Prispevkov: 115
Pridružen: 28 Dec 2011, 08:52
Kraj: Makole

Re: Napajalniki za polnilnike

Odgovor Napisal/-a nejc_l_m »

Lahko filaš z 2A. Dobiš pa kakega 5A za par evrov.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Napajalniki za polnilnike

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

12x2A=24W polnil boš lahko z polovično močjo polnilca(50w) oz malo manj ker zadeve nimajo 100% izkoristka.

Če bi želel polniti omenjeni bateriji z 1C(prva 2,2A ter druga 2,5A) da je napolnjena v cca dobri uri je to 28W(12,6Vx2,2A) ter 31W(12,6Vx2,5A)+par W več ker ni 100% izkoristka tako da z tem napajalnikom bo šlo polnit z manj kot 1C.Omenjeni napajalnik je močno podhranjen za ta polnilec.Na ebay dobiš za cca 10eur 60+W napajalnik za prenosni računalnik.Vzami par 10W močnejšega kot potrebuje polnilec.
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
digibum
Razpravljalec
Prispevkov: 113
Pridružen: 24 Feb 2013, 20:19

Re: Napajalniki za polnilnike

Odgovor Napisal/-a digibum »

Danes sem doživel pravi pekel.

Najprej se mi iz neznanega razloga ni hotel zagnat levi napajalnik...
Zato sem se odločil, da naredim novega, ker se mi res ni dalo ubadat s starim...

No desni je pa tisti, ki sem ga danes naredil. Vsi izhodi lepo poštimani, LED lučka za prikaz delovanja, stikalo, reset tipka. Use kot mora biti.

In potem mi rata narediti kratek stik na 5V liniji, kar načeloma nebi smel bit problem. Stisnem reset tipko (za trenutek prekine PowerOn linijo) in glej ga zlomka nič se ne zgodi.
Obrnem zadevo na glavo, prečekiram use kar se da, brez uspeha. Očitno je šla zaščita proti kratkemu stiku... Upalim multimeter in z ohm metrom zmerim skoraj 300V!!!! Hjoooo keru budalu :/ Pa da ne moreš verjet no. Ne samo da mam dva napajalnika fuč, še multimeter je šou rakom žvižgat :/

Pa ne moreš no #-o
Priponke
IMG_20130713_145815.jpg
IMG_20130713_145815.jpg (206.94 KiB) Pogledano 9653 krat
digibum
Razpravljalec
Prispevkov: 113
Pridružen: 24 Feb 2013, 20:19

Re: Napajalniki za polnilnike

Odgovor Napisal/-a digibum »

Če jaz za nekaj porabim ogromno časa in potem ta stvar ne deluje, sm tok pist of, da vse skup vržem v kot in preko spleta nabavim najjačo mrcino kar jih je :D

EFUEL 1200 W Power Supply 15-25 V @ 60 A :-({|=
Priponke
IMG_20130715_161643.jpg
IMG_20130715_161643.jpg (256.59 KiB) Pogledano 9621 krat
uvz123
Tekmovalec
Prispevkov: 276
Pridružen: 07 Mar 2011, 14:02

Re: Napajalniki za polnilnike

Odgovor Napisal/-a uvz123 »

digibum
Razpravljalec
Prispevkov: 113
Pridružen: 24 Feb 2013, 20:19

Re: Napajalniki za polnilnike

Odgovor Napisal/-a digibum »

Nižja napetost vsekakor pride prav vendar pa je to že zelo velika cenovna razlika...
Jaz sem za mojega dal ÂŁ139.99 tvoj je pa ÂŁ386.99 auč :D
Vicon
Začetnik
Prispevkov: 36
Pridružen: 01 Maj 2011, 12:34
Kraj: Ljubljana

Re: Napajalniki za polnilnike

Odgovor Napisal/-a Vicon »

Hi, veliko povedanega in vse drži.
Pri PC napajalnikih je dobro uporaviti čim starejšega, iz ta velikih stolpov. tem ni treba obremeniti izhod za 5V da bi delali. Sam uporabljam takega in na 12V gre lepo 8A konstantno.
LP
endvatri
Začetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: 10 Dec 2013, 17:19

turnigy accucel-6 50w 6a power supply

Odgovor Napisal/-a endvatri »

sem kupil tole
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html

zdaj pa potrebujem še adapter. Malo sem gledal da lahko uporabim kar star napajalnik od računalnika.
a obstaja kakšen primeren adapter ki se ga da pri nas kupit?

*
Premaknili ste me v temo ki je odgovor. #-o
Hvala.
*
endvatri
Začetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: 10 Dec 2013, 17:19

Re: Napajalniki za polnilnike

Odgovor Napisal/-a endvatri »

Nasel sem en napajalnik doma, 12V 0.5A, a to pomeni da lahko polnem 2S LiPo z nekje 0.8A?
Odgovori

Vrni se na Akumulatorji in polnilniki