Li-Po debata - vredno branja!

Debate o akumulatorjih in polnilcih.
Odgovori
joco000
Razpravljalec
Prispevkov: 65
Pridružen: 26 Apr 2006, 12:12

Li-Po debata - vredno branja!

Odgovor Napisal/-a joco000 »

kakšne imate izkušnje s temi LI-PO baterijami ki jih prodaja TOP.

http://www.top-modeltehnik.si/H2103.htm


cene so precej ugodne.

vsako mnenje dobrodošlo.

lp.j.
Uporabniški avatar
miholič
Freak
Prispevkov: 499
Pridružen: 06 Nov 2005, 11:38
Kraj: Odranci

Odgovor Napisal/-a miholič »

Jaz imam enake! Delujejo koliko toliko.... :-?
Ko dam na mali brezkrtaćnik delujejo vredu....ko pa dam na malce večji močnejši motor pa ko dam pol gas crkne mi motor. :x :x
izdelaj, probaj, izdelaj boljše
joco000
Razpravljalec
Prispevkov: 65
Pridružen: 26 Apr 2006, 12:12

Odgovor Napisal/-a joco000 »

koliko A pa potrebuje tavečji motor?
Uporabniški avatar
miholič
Freak
Prispevkov: 499
Pridružen: 06 Nov 2005, 11:38
Kraj: Odranci

Odgovor Napisal/-a miholič »

40A
izdelaj, probaj, izdelaj boljše
joco000
Razpravljalec
Prispevkov: 65
Pridružen: 26 Apr 2006, 12:12

Odgovor Napisal/-a joco000 »

to je nekako za pričakovat glede na to da je trajna obremenitev 15C. (2100 mAh)
Uporabniški avatar
miholič
Freak
Prispevkov: 499
Pridružen: 06 Nov 2005, 11:38
Kraj: Odranci

Odgovor Napisal/-a miholič »

No jaz imam 1800mAH
izdelaj, probaj, izdelaj boljše
Uporabniški avatar
Tomba
Tekmovalec
Prispevkov: 277
Pridružen: 22 Nov 2004, 08:54
Kraj: Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Tomba »

miholič napisal/-a:No jaz imam 1800mAH
pol se pa ne buni...te celice dajo cca 27A max :-?


Drugače pa jaz prvi paketek pravkar prvič polnim (1800mA)...balacer je imel kar precej dela pri prvem polnjenju :o
Bomo videli drugi cikel...
GRAVITY SUCKS
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Te celice dobro delujejo do 8C. Za kaj več precej pade voltaža.


Primer:

Ko dam v pilona 3s2200, potegne motor 23A pri 9,5V. Po poletu so precej tople, model leti tako, tako.
Ko dam v model 3s1800 Poliquest naraste amperaža skoraj na 30A in voltaža na skoraj 11V. Model leti kot, da bi mu nataknil še eno celico zraven. Slednje celice so podobno tople šele, če jih nabijem na 50A.


Lansko leto sem bil nad njimi precej navdušen, toda kot kaže sem se motil.
lp
Sašo
Slowfly
Profesor
Prispevkov: 1015
Pridružen: 11 Jun 2003, 19:04
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Slowfly »

Naslednje leto boš verjetno imel podobno mnenje o letošnjih Poliquest celicah. 8)

lp
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Srčno upam.Slika
lp
Sašo
Uporabniški avatar
Tomba
Tekmovalec
Prispevkov: 277
Pridružen: 22 Nov 2004, 08:54
Kraj: Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Tomba »

raktivec napisal/-a:Te celice dobro delujejo do 8C. Za kaj več precej pade voltaža.
Upam, da se motiš [-o< ker drugače jih mam lahko samo za zakurit...rabim kakih 20A iz 1800mA packa :roll: po specifikacijah bi moglo it še dosti več !

Jutri bo proba, ko končam z začetnimi tremi cikli, ki jih predlaga mihah v sticky-u...

P.S. Balncer ma polne roke dela pri polnjenju in praznjenju, se pa malo manj trudi v drugem ciklu kot se je v prvem. :jumpjump:
GRAVITY SUCKS
Uporabniški avatar
Tomba
Tekmovalec
Prispevkov: 277
Pridružen: 22 Nov 2004, 08:54
Kraj: Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Tomba »

@reaktivec mislim da imaš prav...celice so šise, vsaj te ki sem jih jaz dobil.

Balancer mi že 10 min balasira pack, pa še vedno ne uspe (pack ob tem miruje-se ne polni oz. prazni)...
Naj še povem da so celice 1800mAh pri praznjenju z 2A že tople...kar pri manjših kokamih (1250) ne doživiš...
GRAVITY SUCKS
Uporabniški avatar
Živnorc
Dr. Modelar
Prispevkov: 3093
Pridružen: 22 Nov 2004, 09:54
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

Slowfly napisal/-a:Naslednje leto boš verjetno imel podobno mnenje o letošnjih Poliquest celicah. 8)

lp
=D> =D>

Jest tudi uporabljam TOPMPDELT... celice in sem zelo zadovoljen. Sicer ne letim veliko na elektro, vendar so moji kolegi, ki so zagrizeni elektraši zeloooo zadovoljni z njimi.
Nisem štromar, vendar so mi kolegi štromarji jasno razložili osnovne pojme o LiPotih.
Na celicah so napisani podatki o kapacitetah in obremenitvah celic..itd, kar ti pove, koliko spraviš v oz. iz celice, ...vendar NIKOLI izprazniti celice več kot za 3/4 nominalne kapacitete in NIKOLI obremenjevati celice za več, kot piše za TRAJNO obremenitev in ne trenutno. S kolegi se držimo teh načel in celice delajo, delajo in delajo. Smo testirali nekaj paketov teh celic med polnjenjem in obremenitvijo in so delale ko šus. Razlike v napetosti med celicami skoraj da ni bilo (na 1/100 V tolerance).
Poznam fante, ki jim crkujejo celice, vendar samo zaradi nepravilne uporabe.
Te celice, kupljene v Novi Gorici, so bile pred enim letom ( celice v rdeči obleki) deklarirane za 8C trajne obremenitve, potem so imeli celice z 12 C, sedaj ( kakih 14 dni) pa imajo celice, ki brez najmanjših problemov zdržijo 15C trajne obremenitve (testirano in preverjeno).
Mislim, da je pametno preboleti tistih nekaj dodatnih gramov in kupiti močnejše celice, pa bodo dolgo živele.
Pa še to so mi povedali kolegi štromeraši, da je treba nove celice ravno tako ulavfavati, kot bencinske motorje....
Prvo polnjenje na 0,3C, praznjenje na ene 5C pa da ostane še 1/3 štroma v celici, potem polnjenje na 0,4C, pa praznjenje na 8C , pol pa počasi na ful gas...
Pa še to. Jaz jih vedno polnim na 0,5C...
Pridemo tudi na dom...

Lep dan še naprej!
Živnorc.
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Saj nisem dejal, da so celice slabe in da crknejo, le z 12C jim napetost bolj pade kot kakim Hyperion na 30C. Kaj to pomeni si pa lahko vsak sam razloži. Mislim, da celicam na katerih piše 12C v resnici odgovarja 8C, ker se pri višjih tokovih zelo segrejejo.
lp
Sašo
Uporabniški avatar
Živnorc
Dr. Modelar
Prispevkov: 3093
Pridružen: 22 Nov 2004, 09:54
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

..sej ni blema....

pravzaprav si vse s tem povedal... Ne moraš primerjati po zmogljivostih celic z 12C s tistimi s 30 C...

Naredi test, obremeni vsake celice za kolikor so deklarirane, pa :o ... :wink:

Grem stavit, da ti bojo prej crknile tiste, ki jih boš gnal na 30 C :wink:

...aja pa še to...koliko stanejo ene :o pa druge... #-o ...pa mislim, da se splača namesto recimo 1800mAh kupiti 2500 ali več.... (pa še dlje si v zraku :wink: ).

Tko. V kakšne hude strokovne debate se ne bom spuščal, ker več o tem nimam pojma, delam samo tako, kot so mi svetovali prrjatli, pa sem zelooo zadovoljen.
Pridemo tudi na dom...

Lep dan še naprej!
Živnorc.
Uporabniški avatar
Električar
Tekmovalec
Prispevkov: 310
Pridružen: 13 Sep 2006, 16:16
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a Električar »

raktivec napisal/-a:Saj nisem dejal, da so celice slabe in da crknejo, le z 12C jim napetost bolj pade kot kakim Hyperion na 30C. Kaj to pomeni si pa lahko vsak sam razloži. Mislim, da celicam na katerih piše 12C v resnici odgovarja 8C, ker se pri višjih tokovih zelo segrejejo.
Tako je. =D>
Uporabniški avatar
Tomba
Tekmovalec
Prispevkov: 277
Pridružen: 22 Nov 2004, 08:54
Kraj: Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Tomba »

Električar napisal/-a:
raktivec napisal/-a:Saj nisem dejal, da so celice slabe in da crknejo, le z 12C jim napetost bolj pade kot kakim Hyperion na 30C. Kaj to pomeni si pa lahko vsak sam razloži. Mislim, da celicam na katerih piše 12C v resnici odgovarja 8C, ker se pri višjih tokovih zelo segrejejo.
Tako je. =D>
3x
Zadnjič spremenil Tomba, dne 24 Nov 2006, 22:07, skupaj popravljeno 1 krat.
GRAVITY SUCKS
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Kupiti je treba pač svojim potrebam primerne lipote, vedno ni mogoče uporabiti celic z veliko kapaciteto, takrat morajo biti pač take z veliko C, in take skoraj obvezno tudi več stanejo, ne moreš pa gledat samo na ceno, potem pa jamrat, da celice niso dobre.
So pa tudi tiste najcenejše lahko odlične, samo če so namenu primerno izbrane.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
Živnorc
Dr. Modelar
Prispevkov: 3093
Pridružen: 22 Nov 2004, 09:54
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

=D>
...si mi z jezika snel....

:wink:
Pridemo tudi na dom...

Lep dan še naprej!
Živnorc.
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Pa še to, če imajo balancerji že pri prvem polnjenju, preden so šle celice v uporabo, veliko dela, je paket ZANIČ :-$
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
Električar
Tekmovalec
Prispevkov: 310
Pridružen: 13 Sep 2006, 16:16
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a Električar »

Brane napisal/-a:Pa še to, če imajo balancerji že pri prvem polnjenju, preden so šle celice v uporabo, veliko dela, je paket ZANIČ :-$
In ga je treba poslati nazaj trgovcu ... :wink:
Uporabniški avatar
Tomba
Tekmovalec
Prispevkov: 277
Pridružen: 22 Nov 2004, 08:54
Kraj: Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Tomba »

Električar napisal/-a:
Brane napisal/-a:Pa še to, če imajo balancerji že pri prvem polnjenju, preden so šle celice v uporabo, veliko dela, je paket ZANIČ :-$
In ga je treba poslati nazaj trgovcu ... :wink:
In z kakšnim razlogom !?! Ma ne da se mi :lol:

@Brane. Načeloma se strinjam s tabo. Primerna roba za prieren denar. Ampak, na celicah ipak piše 15C =P~
Konkretno potrebujem 11-12C - pa je to že na skrajni meji možnosti teh celic. Torej ? Specifikacija ne štima! To me moti.

Mogoče se pa res bad pack fasal :lol: balancer mi če izdahnit (začenjam 3 cikel-na suho)
GRAVITY SUCKS
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Živnorc napisal/-a:..sej ni blema....

pravzaprav si vse s tem povedal... Ne moraš primerjati po zmogljivostih celic z 12C s tistimi s 30 C...
.

Poliquest naj bi imele 15C trajno in ne 30C!
lp
Sašo
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Tomba napisal/-a:
Električar napisal/-a:
Brane napisal/-a:Pa še to, če imajo balancerji že pri prvem polnjenju, preden so šle celice v uporabo, veliko dela, je paket ZANIČ :-$
In ga je treba poslati nazaj trgovcu ... :wink:
In z kakšnim razlogom !?! Ma ne da se mi :lol:

@Brane. Načeloma se strinjam s tabo. Primerna roba za prieren denar. Ampak, na celicah ipak piše 15C =P~
Konkretno potrebujem 11-12C - pa je to že na skrajni meji možnosti teh celic. Torej ? Specifikacija ne štima! To me moti.

Mogoče se pa res bad pack fasal :lol: balancer mi če izdahnit (začenjam 3 cikel-na suho)
Včasih se mi zdi da smo pri nas postali kot stranke prezahtevni, velikokrat se ne strinjam s komentarji in se mi zdi da mnogi od trgovcev zahtevajo preveč.
Lipo paket, ki je nov, pa ni malo boljši in malo slabši, je dober ali pa je slab (zanič).
Moj odgovor zgoraj (in električarjev dodatek) je zelo jasen in po moje razumljiv, kaj boš pa naredil, je pa tvoja stvar :roll:
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
Tomba
Tekmovalec
Prispevkov: 277
Pridružen: 22 Nov 2004, 08:54
Kraj: Slov. Konjice

Odgovor Napisal/-a Tomba »

Brane napisal/-a:Pa še to, če imajo balancerji že pri prvem polnjenju, preden so šle celice v uporabo, veliko dela, je paket ZANIČ :-$
Na tem principu jih ne moreš reklamirat, oz. če bi jih bi se ti smejali.

Od (modelarskih) trgovcev pa nobeden nič ne zahteva...no vsaj jaz ne več :D
Pač nabiramo izkušnje z raznoraznimi (vsak dan novimi) izdelki. Pomoje je prav, da se o teh izkušnjah piše. Potem se človek lažje odloča.

Nobeden ne govori nič o trgovcu...govora je o izdelku !
GRAVITY SUCKS
Odgovori

Vrni se na Akumulatorji in polnilniki