klima rakete

Moderator: extremist1

Odgovori
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

klima rakete

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Pozdravljeni,


Pisanka se bliža in nečakoma sem nabavil Klimazačetniške rakete z motorji, ki naj bi zagotovili okrog 75 m višine Karakteristiko imajo 0,6-4 sekunde.
Raketi sta z strimer trakom in me zanima, ali moram vstavit kaj vate med strimer in motor? Včasih sem moral dat vato pod padalo, ampak to je bilo desetletja nazaj. Se je kaj spremenilo?
lp
Sašo
maki
Razpravljalec
Prispevkov: 189
Pridružen: 30 Nov 2004, 20:50

Re: klima rakete

Odgovor Napisal/-a maki »

ja, kosem vate ki bo lepo šla noter - nalahko in obvezno smukec ali pa otroški puder. Če je preveč kompaktna jo malce rastegni - razcufaj in posmukcaj pa bo :D :D :D
lp
prije stavljanja jezika u pogon ukljuci mozak!
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Re: klima rakete

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Kako dolgo rampo naj jima pripravim?
Je treba te rakete kaj balansirat z utežjo v konici? Spomnim se, da sem včasih pri močnih motorjih raketo obešal na nit in vanjo pihal z fenom, da sem našel težišče, a se ne spomnim kje sem jo vezal. Tudi vrtel sem jo okrog sebe kot vrtavko in, ko je lepo "letela" je bilo težišče pravo, a spet ne vem več kje je ta točka.

Bo tale mali motorček za katerega piše, da naj bi jo pognal do 75 m višine sploh kaj dal od sebe? bojim se 4 sekundnega zamika, da ne bo odprl padala, ko bo raketa zapičena v zemljo. :o
lp
Sašo
maki
Razpravljalec
Prispevkov: 189
Pridružen: 30 Nov 2004, 20:50

Re: klima rakete

Odgovor Napisal/-a maki »

Če imaš cel komplet od Roberta potem ni bojazni, samo sestavi in štartaj. Rampa bo dovolj varilna žica 1m (bolje je 1,5m), seveda potem ne smeš dati modela pol metra od tal :D :D tam 10cm bo kar ok če jo še kakšnih 10 zapičiš...
Da raketo fiksiraš, da ne pade na tla ko je na rampi uborabi ščipalko.
4s traserja je kar veliko vendar model ni najlažji. Verjetno bo odprla na pričetku poti navzdol tako, da tista obljubljena višina bo na vrhu in ne na točki odpiranja...
lp
prije stavljanja jezika u pogon ukljuci mozak!
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Re: klima rakete

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Leti ko svinja! :D Z A6-4 motorjem jo vrže povsem dovolj visoko za našo malo kotlino in fanta sta dobila svetle oči. (Pa fotr in stric tudi!) :D :D :D
Za vsak slučaj sem jima nabavil še B4-4 motorje, ki pa bodo vsaj do obiska bazenov v Moravcih povsem neuporabni.
Prav lepo je videt, da v tej nategunski poplavi obljubljenih zmogljivosti raznoraznih naprav, neka zadeva v resnici deluje in to celo bolje od objavljenih karakteristik. [-o< [-o< [-o<

Krilca sem aerodinamično zbrusil, drugega pa nič in Luna z tremi krilci odpre strimer med vzpenjanjem, Ganymed z štirimi ima očitno več upora in verjetno to skupaj z 3-4 dodatnimi grami pomeni, da je že na poti nazaj domov, ko poči in odpre strimer. A vseeno je zanimivo!
lp
Sašo
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Re: klima rakete

Odgovor Napisal/-a Krist »

Traser je v prvem primeru prekratek. Rabil bi vsaj 5 ali 6s. V drugem primeru pa malce povrtaj traser. To storiš tako, da zadaj odstraniš papirnat čep in daš smodnik nekam na kos papirja (pazi, da se ne raztrese) in vzameš sveder 2mm ter previdno povrtavaš. Nekje 1mm je 1s. Potem pa samo stresi smodnik nazaj in zapri zadevo z original pokrovčkom ali kosom vate.
Odgovori

Vrni se na Rakete in raketoplani