Merjenje višine leta in altimeter; mini kamera

Moderator: extremist1

Odgovori
Nejo
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 17 Mar 2010, 21:07

Merjenje višine leta in altimeter; mini kamera

Odgovor Napisal/-a Nejo »

Pozdravljeni!

Trenutno se ukvarjam z modeliranjem leta rakete na vodni pogon. Zraven analitičnih in numeričnih rešitev bi rad naredil še več (nad 100) izstelitev, kjer bi spreminjal različne pogoje. Model rakete je v izdelavi, zanima pa me merjenje same višine leta. Za nižje polete bom višino izračunal s koti; drugi način bo, da bom na raketo navezal tanko, lahko vrvico in izmeril dolžino. :)

Obstaja še kakšen način za merjenje višine?? Malo sem razmišljal še v smeri laserskih merilnikov razdalje?

Za polete nad 30 m pa bi rad uporabil altimeter (višinomer) - rad bi določil max. višino poleta. Zanima me, kje lahko altimeter kupim? Malo sem že klical po trgovinah, a neuspešno.

Razmišljal sem tudi, da bi na raketo dodal mini kamero, ki bi snemala polet. V eni temi (ki je ne najdem več) sem videl, da je eden od članov kupil mini kamero v obliki obeska za ključe ter dodal video, katerega kvaliteta je bila glede na ceno kamere (mislim da je napisal okoli 15 evrov?) super. Ker teme več ne najdem, me zanima kje bi kupil takšno mini kamero? Priporočate kakšen preverjen model takšnih majhnih kamer?
Uporabniški avatar
KolarModelar
Freak
Prispevkov: 994
Pridružen: 19 Okt 2007, 15:52
Kraj: Letuš

Odgovor Napisal/-a KolarModelar »

Tista kamera ti ne bo veliko koristila. Prevelike hitrosti in vibracije.

lp, Metod
Nč bat, sam žgat...
Uporabniški avatar
Fido
Razpravljalec
Prispevkov: 192
Pridružen: 09 Jul 2008, 14:04
Kraj: Črnomelj

Odgovor Napisal/-a Fido »

Uporabniški avatar
extremist1
Tekmovalec
Prispevkov: 397
Pridružen: 03 Apr 2004, 22:44
Kraj: lj

Odgovor Napisal/-a extremist1 »

Imaš tuki lahke kvalitetne merilce višine!
www.spacerocket.tk

lp
Odgovori

Vrni se na Rakete in raketoplani