S8E/p

Moderator: extremist1

Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Mitja pazi, da ne nastanejo Lipo balončki :wink:
Sej jst bom tut šel pred odhodom na preventivni trening, samo raketo moram še dokončat in novi strimer. Ziher je ziher.
Uporabniški avatar
extremist1
Tekmovalec
Prispevkov: 397
Pridružen: 03 Apr 2004, 22:44
Kraj: lj

Odgovor Napisal/-a extremist1 »

Kaj je zdej kje je reportaža?
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

extremist1 napisal/-a:Kaj je zdej kje je reportaža?
#-o Naj si revež malo oddahne!
Sem slišal, da je bilo gor kar hudo....

:lol:
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Evo Sam zate Blaž!
Sicer ne vem zakaj tebe ni bilo tam, čeprav si imel prevoz zastojn do Nitre in nazaj....

Kaj čem rečt, tekma je bila divja. Veter je začel že zjutraj pihat in se je samo še bolj stopnjeval. Tekma v S8 je bila 2x prekinjena zaradi neregularnih pogojev. V prvem turnusu so samo trije odleteli, Mitja je imel srečo, da mu je veter premikal model po rampi, tako da je užigalnik vžgal mimo. Ker Če b itakrat štartal, bi verjetno ostal brez modela. Čez pol ure so ponovno začeli tekmovanje, tako da sva oba v prvem turnusu odletela. Mitja je dobil 0 zaradi Marjana, ki mu je štartal model, čeprav ni bil na vrsti. Sicer je tu največ kriv organizator tekmovanja, ki ni zagotovil ustreznega ozvočenja, pa tudi drugi pilot se je urinil pred njega, čeprav je Mitja magal vsaj 2 minuti pred njim, da bi rad štartal. Sreča, da sem stal poleg Mitje. Verjetno, če ne bi zavpil: "pazi model!", ne bi sploh poštuderal, da je njegov v zraku. Moram pa reči, da ga je odpeljal vrhunsko, glede na pogoje in na to, da sploh ni pričakoval štarta njegovega modela. Sicer se je ta zadeva pripetila še enemu modelarju, tako da ni bil osamljen primer. Moj prvi štart je bil kar uredu, edino model je bil popolnoma raztriman, tako da ga je zelo sililo naprej, ampak sem ga odpeljal do vrha brez težav. Samo letenje pa je bilo bolj žalost kot ne. Prvo minuto sem še lepo letel, potem pa je model iz ljubega mera naredil luping, čeprav sam nisem pipal ročice. Celih 10s sem imel akro zono na nebu, tako da sem ga komaj umiril, sam veter pa ni nikakor pojenjal, še slabše je bilo. Pristal sem v polje in sicer 63cm od sredine. Ko je letela 4. skupina, so zopet prekinili tekmo #-o Seveda je en modelar med tem ostal brez modela. Z motorjem ga je pičil direktno na sredino piste. Drugi pa ga je rešil po nekje 100 metrih pikiranja z motorjem tik nad kuruzo. Ne vem če je bilo umes 10cm lufta. Model so iskali skoraj pol ure v kuruzi.
Potem sva z Mitjo spokala vse, ker je že kazalo na hudo nevihto, a se je kasneje ozračje malce umirilo. Sam sem zamudil drugi turnus, Mitja pa ga je še ujel, tako da je odletel. Naletel je 340s in pristal nekje 2m od sredine.
V zadnjem turnusu pa je dobil zopet 0 zaradi motorja. Pri štartu se je model vlekel kot šmrkelj, tako da ko je rep zapustil rampo, je model vrhlo na hrbet in letel je direktno na naju. Verjetno, če bi bila 3m bliže, bi lahko model ujel v roke. Mitja je rešil model in ga lepo odpeljal naprej, ker pa je dobil 0, sem mu rekel naj raje pristane, kot pa da reskira model. Model je spustil, jaz pa sem ga ujel v roke. Pri meni je štart uspel perfektno ampak pogoji so bili čisti poden. Ker sem štartal takoj na začetku delovnega časa, sem se moral malce odmakniti od rampe, kjer so bili pogoji za letenje veliko boljši, kot pa na moji desni strani. Najbolj me je bilo strah, da me kdo prestreli med motornim letom, ker pri teh pogojih je bil skoraj vsak polet mala akro zona. Model je tiščalo proti tlom, tako da sem naletel vsega 107s in pristal 10cm od roba polja za pristanek. Še zgledalo je, kot da sem padel noter v polje. Če bi pristal na črto ali pa vsaj 1cm bolj noter, bi dobil 100 točk za pristanek, tako pa sem samo pobral model in vrnil komando.

To je to.
Mogoče še malo statistike:
povprečje vetra je bilo 8m/s
Max je bil 15,4m/s
Min pa 4m/s
Pihalo pa je ves dan.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

No še tekma v Beogradu...
Zmaga..........
Je bil že cajt........

Pa še malo dopinga je blo prejšnji večer, tako da sem spal vsega 2 uri pred prihodom na poligon....
Uporabniški avatar
mitjazgajner
Tekmovalec
Prispevkov: 355
Pridružen: 12 Dec 2006, 21:16
Kraj: lenart

Odgovor Napisal/-a mitjazgajner »

Zakaj nisem šau na tekmo da bi dobo pokal enga bi ziher dol udaro. 8) lp. mitja
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

mitjazgajner napisal/-a:Zakaj nisem šau na tekmo da bi dobo pokal enga bi ziher dol udaro. 8) lp. mitja
Jah....
Po bitki je lahko vsak general.
Sej k sem jst zvedu, da bomo sam trije tekmoval, mi je blo prov bedno. Po pravici sem pričakoval, da nas bo vsaj ene 6 komadov in da bo tekma napeta. Sej ne rečem, je blo še vedno pestro, vsi smo se boril na polno. Sicer sem bil zjutrej čist zliman, ker sem spal sam 2 uri (feštanje po Beogradu naredi svoje), tako da sem prvi štart komaj spremljal model. Sej tisti let je bil še najbolj perfekten, k sem se pa normalizeral, pa je šlo na slabše. :oops:
Za tiste, ki vas ni bilo na tekmi, vam je lahko samo žal. Mislim, da je to bil en zelo dober trening za vse reprezentante pred odhodom na svetovno prvenstvo v Španijo.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Danes opravili reprezentanti zadnji uradni trening pred odhodom na svetovno prvenstvo.
Prisotni so bili Blaž G., Mitja Ž., Tomaž S. in moja malenkost. Glavni snemalec je bil Slavko B.
Kaj čem rečt, bilo je kičasto termično... Trening uspel, razen Mitja ga je nekaj biksal :oops: Ampak se je vse dobro izšlo.
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

...
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

...
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Evo, moje gajbice pripravljene za tekmo ;)
tomzi
Razpravljalec
Prispevkov: 131
Pridružen: 20 Nov 2004, 21:14
Kraj: Hoče
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a tomzi »

Dejmo naši!
Nebo je črno, Zemlja je modra. J. Gagarin.

****************
Tomzijev page:

http://tomzi.org
Uporabniški avatar
muto
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 01 Maj 2009, 03:07

Odgovor Napisal/-a muto »

Pozdravljeni prijatelji. Nekaj mesecev se je začela na lastno raketoplan razred S8E / P. Tarseiki neta najdete na tem forumu. Sem iz Bolgarije, vendar od 10 let živi v USA.
Uporabniški avatar
extremist1
Tekmovalec
Prispevkov: 397
Pridružen: 03 Apr 2004, 22:44
Kraj: lj

Odgovor Napisal/-a extremist1 »

Lep raketoplanski s8 pozdrav:)
Vse pohvale za pisanje slovenščine =D>
Sem spremljal tvoje izdelke na rc-groups.

lp
Uporabniški avatar
muto
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 01 Maj 2009, 03:07

Odgovor Napisal/-a muto »

Tove sedaj dobil 64 gramov.
Slika
Uporabniški avatar
extremist1
Tekmovalec
Prispevkov: 397
Pridružen: 03 Apr 2004, 22:44
Kraj: lj

Odgovor Napisal/-a extremist1 »

Koliko gramov je trup,repi,palica?
Uporabniški avatar
muto
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 01 Maj 2009, 03:07

Odgovor Napisal/-a muto »

trup 28
repi 9
palica 27
Uporabniški avatar
extremist1
Tekmovalec
Prispevkov: 397
Pridružen: 03 Apr 2004, 22:44
Kraj: lj

Odgovor Napisal/-a extremist1 »

Repi so lahki?
Ali si že tekmoval v s8e/P?
lp
Uporabniški avatar
mitjazgajner
Tekmovalec
Prispevkov: 355
Pridružen: 12 Dec 2006, 21:16
Kraj: lenart

Odgovor Napisal/-a mitjazgajner »

Za pokušino še nova krila iz kalupa. Teža kril je 65g.
Slika
Slika
Slika
Slika
Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

Odlično!
Poročaj, kako se obnesejo.
Uporabniški avatar
extremist1
Tekmovalec
Prispevkov: 397
Pridružen: 03 Apr 2004, 22:44
Kraj: lj

Odgovor Napisal/-a extremist1 »

Sej bo počas se kr dogaja:)
Kumi čakam nov model pa goro štroma not:)
Uporabniški avatar
extremist1
Tekmovalec
Prispevkov: 397
Pridružen: 03 Apr 2004, 22:44
Kraj: lj

Odgovor Napisal/-a extremist1 »

GRAF
Priponke
piston2.jpg
piston2.jpg (39.19 KiB) Pogledano 4980 krat
Uporabniški avatar
muto
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 01 Maj 2009, 03:07

Odgovor Napisal/-a muto »

Nikoli nisem letela S8E / P. Ampak računam na to sem elektroplaneri. Tukaj je končal model v dveh sprememb:

Slika

Slika
Uporabniški avatar
extremist1
Tekmovalec
Prispevkov: 397
Pridružen: 03 Apr 2004, 22:44
Kraj: lj

Odgovor Napisal/-a extremist1 »

Lepo, da je za klaso s8 vedno več zanimanja.
Kdaj se srečamo na tekmovanju?
lp
Uporabniški avatar
mitjazgajner
Tekmovalec
Prispevkov: 355
Pridružen: 12 Dec 2006, 21:16
Kraj: lenart

Odgovor Napisal/-a mitjazgajner »

Danes sem za spajko nov baterijo ki ima vgrajen BEC.
Podatki o bateriji:
-240mAh
-2S
-20C
-praznilna napetost 6V
-polnilna napetost 8.4V
Slika
Slika
Odgovori

Vrni se na Rakete in raketoplani