Vodna raketa...

Moderator: extremist1

Odgovori
Uporabniški avatar
jakc94
Freak
Prispevkov: 588
Pridružen: 28 Okt 2007, 23:28
Kraj: Domžale
Kontakt:

Vodna raketa...

Odgovor Napisal/-a jakc94 »

Pozdravljeni,
danes sem se malo pozabaval z plastenkami in ustvaril tole
Slika
selotejp sem pa kar fajn okrog napopal da bo držalo samo nevem če bo zaradi tega raketa pretežka
Nimam pa ideje za sprožilni mehanizem... In še to ali se mi splača narediti padalo?
Hvala in
Lp
Uporabniški avatar
MarE69
Freak
Prispevkov: 525
Pridružen: 30 Nov 2004, 07:45
Kraj: NM

Odgovor Napisal/-a MarE69 »

Jaz sem naredil takole:

Slika

Slika


Spodaj je odrezan kos zračnice z ventilčkom, da lahko "pumpaš" z vsako tlačilko, pa še voda ne uide nazaj, ker deluje ventilček. Sprožiš tako, da potegneš tisti "U" iz žice ven.
Uporabniški avatar
jakc94
Freak
Prispevkov: 588
Pridružen: 28 Okt 2007, 23:28
Kraj: Domžale
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a jakc94 »

Hvala lepa
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Za prvič, je najbolje, da ne kompliciraš s podaljševanjem plastenk. Vzameš samo eno plastenko in ji raje kot podaljševanje, izdelaj krilca (smerne stabilizatorje), ter premisli, kaj narediti, da bo raketa "mehko" padla nazaj na tla.

Raketa pade nazaj na zemljo s kar veliko hitrostjo in če pade na beton ali asfalt, se ji prednji del zmečka od udarca. (da ne govorimo o strehii novega avta ;) )

Originalna plastenka prenese okoli 11 barov. Če jo sestavimo s selotejpom, dvomiim, da bo to varno in učinkovito.

Pri mehanizmu, ki je prikazan na zgornjih slikah, pa pazi, da ko cukneš za vrvico, da "U" iz žice, ne bo priletel vate ali kakega opazovalca!

Mitja
Uporabniški avatar
jakc94
Freak
Prispevkov: 588
Pridružen: 28 Okt 2007, 23:28
Kraj: Domžale
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a jakc94 »

Ja hvala za tole... Drugače sem pa že delal vodne rakete le da sem dal v plutovinast zamašek od gume nastavek in pumpal vendar je šlo le okrog 20m v zrak.. sklepam da je prehitro odneslo... Imel sem tako naštimano da pumpaš in ko je v flaši toliko dovolj pritiska samo od sebe odnese plutovinast zamašek...
Uporabniški avatar
T3PC
Razpravljalec
Prispevkov: 153
Pridružen: 18 Nov 2007, 12:41
Kraj: Imeno

Odgovor Napisal/-a T3PC »

Jaz sem se igral s pirotehničnimi raketami in jih dal na letalo.
(eno sem spustil iz grma, ker nisem našel primerne točke)
Odgovori

Vrni se na Rakete in raketoplani