Top Flite F4U Corsair 60"

... pogovori radijsko vodenih pomanjšanih različicah pravih letal

Moderatorji: Pisaneli, igi

Odgovori
Shark-357
Razpravljalec
Prispevkov: 75
Pridružen: 13 Dec 2014, 10:10
Kraj: Domžale

Top Flite F4U Corsair 60"

Odgovor Napisal/-a Shark-357 »

Že dlje časa mi je bil všeč TF model Corsaira 60", ko sem ga opazil pri sosedih z popustom -44% se nisem mogel zadržati in sem ga nabavil, saj mi je F4U manjkal v hangarju vse od lanske prodaje FMS-jevega elektro 1400mm.

Kmalu sem nabavil še motor P.H. FS91AR, hotel sem sicer Saito ali OS, ampak dobiti v ok stanju rabljenega in po "normalni" ceni je bila nemogoča (spet sem imel srečo z blackfriday in sem ga dobil ugodneje, kot so mi pri nas prodajali rabljenega ASP-ja...), Servo pogoni so Emaxovi standard analogni z 9-10kg navora, Bec je BecBoy 12A, magnetno stikalo Zepsus, onboard glow driver od Rcexl, podvozje je komplet FMS F4U iz njihove 1700mm serije (predelano krilo da sprejme večje retracte in prav tako predelani oleo nogi, skrajšani za cca 1cm), v krilo sem prav tako vgradil še LED osvetlitev katero sem uporabil zopet od FMS(bele pristajalne LED diode sta krmiljeni z stikalom, tako da svetita samo ko je podvozje zunaj).
Na kaputažu sem še uredil vratca za dostop do glow driverja, zauga, HS igle ter ventila za tankanje goriva .Originalne nalepke so bile za en drek, tako da sem se ponovno obrnil na Callie Graphic iz USA za nove, nato sem model polakiral še z mat prozornim lakom. Za dosego težišča sem v nos kaputaža vlepil še 260g svinca.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Še posnetek včerajšnjega krstnega poleta:

https://www.youtube.com/watch?v=2d71w6s1d0E
Zadnjič spremenil Shark-357, dne 04 Mar 2019, 09:50, skupaj popravljeno 3 krat.
Uporabniški avatar
štajerc
Dr. Modelar
Prispevkov: 2301
Pridružen: 08 Avg 2006, 14:36
Kraj: Ormož

Re: Top Flite F4U Corsair 60"

Odgovor Napisal/-a štajerc »

=D> wow...glas pa seveda, skoraj tam kot ta prav :D Imam enak motor na Piperju, ti 4takterčki dajo čar modelu, poraba pa... šparavčki 8)
Čestitke za krstni let in naj ti dolgo in dobro služi ;)

L.P.
Štromar ima včasih prav, elektrika pa vedno!
Odgovori

Vrni se na RV makete letal