GEE BEE R2 - HK - 1.85m

... pogovori radijsko vodenih pomanjšanih različicah pravih letal

Moderatorji: Pisaneli, igi

Uporabniški avatar
fullspeed
Tekmovalec
Prispevkov: 367
Pridružen: 04 Nov 2003, 12:59
Kraj: in de midl of nouver
Kontakt:

Re: GEE BEE R2 - HK - 1.85m

Odgovor Napisal/-a fullspeed »

Eno vprašanje....Panti??? Men se tisti listki zdijo hecni....oz ne verjamem ravno v njih.... Kako boš to rešil?
Uporabniški avatar
RomanM
Tekmovalec
Prispevkov: 394
Pridružen: 02 Maj 2001, 01:00
Kraj: Il._Bistrica

Re: GEE BEE R2 - HK - 1.85m

Odgovor Napisal/-a RomanM »

Pante bom zamenjal z običajnimi plastičnimi, mislim da jih imam nekaj na zalogi širine okoli 15mm.
KEEP AWAY FROM LAND
Uporabniški avatar
RomanM
Tekmovalec
Prispevkov: 394
Pridružen: 02 Maj 2001, 01:00
Kraj: Il._Bistrica

Re: GEE BEE R2 - HK - 1.85m

Odgovor Napisal/-a RomanM »

Fullspeed, a si si ti kaj ogledal podvozje, meni nikakor ne paše imam občutek da bo tisti krilo polomilo zelo na hitro.
Kaj boš ti pustil original ali boš kaj predelal?
KEEP AWAY FROM LAND
Uporabniški avatar
RomanM
Tekmovalec
Prispevkov: 394
Pridružen: 02 Maj 2001, 01:00
Kraj: Il._Bistrica

Re: GEE BEE R2 - HK - 1.85m

Odgovor Napisal/-a RomanM »

Evo prazniki so mimo, nekaj se je dogalalo, ma vse bolj na pol.
Provizorično sem zmontiral kaputaž, da vidim kako zgleda. Za končno montažo bom raje počakal na motor, ki je že naročen in upam da kmalu pride.
Odločil sem se za podoben pogon kot pri prejšnjem letalu ki je bil podobno velik, gre za kitajca 63-54/250, šlo bo pa na 10S.
Motor čakam tudi zaradi težišča, saj ne vem kam bi zmontiral repne servote dokler ga nimam.

No da ne gre vse tako gladko je poskrbel že prvi kniping, ki je bil priložen, s katerim sem privijačil nosilec kaputaža. Glava je odletela še preden sem ga do konca privil, tako da originalni knipingi za ta namen odpadejo.

slikce

LP RomanM
Priponke
DSC04377.JPG
DSC04377.JPG (192.76 KiB) Pogledano 6193 krat
DSC04379.JPG
DSC04379.JPG (244.47 KiB) Pogledano 6193 krat
DSC04380.JPG
DSC04380.JPG (195.05 KiB) Pogledano 6193 krat
KEEP AWAY FROM LAND
Uporabniški avatar
Klemen P
Dr. Modelar
Prispevkov: 2369
Pridružen: 25 Feb 2011, 15:14
Kraj: na vasi ..

Re: GEE BEE R2 - HK - 1.85m

Odgovor Napisal/-a Klemen P »

Tale model mene spominja na adaptacijo stare bajte...nekje začneš,potem se pa kar kažejo napake in se sploh ne neha,pa vse je neki na pol narjen.
Najbol da tega v kot pospraviš,pa sezidaš do konca tistega ki si začel z lesa,bo vrjetn manj napak pa bolj za zihr narejen
Uporabniški avatar
fullspeed
Tekmovalec
Prispevkov: 367
Pridružen: 04 Nov 2003, 12:59
Kraj: in de midl of nouver
Kontakt:

Re: GEE BEE R2 - HK - 1.85m

Odgovor Napisal/-a fullspeed »

Ma ne smete bit tko črnogledi hehehe :D :D . Pa menda že leti.., Par pogojev je najbrž potrebnih pa gre.

nabrž nekako takole:

1.lepo vreme
2. rahel vetrič za poletanje
3. mirna roka
4. veliko sreče da zadeva poleti (da ne zavija že po vzletišču)
5. asfaltna pista (primerno široka)
6. še širša pista za pristajanje (asfaltna!!!!)
7. rahel vetrič v gobec pri pristanku
8. sonce za hrbtom
9..
.
.
.
.
.
in pol se čist moker zbudiš :D :D :D :D :D :D ](*,) ](*,)
Uporabniški avatar
RomanM
Tekmovalec
Prispevkov: 394
Pridružen: 02 Maj 2001, 01:00
Kraj: Il._Bistrica

Re: GEE BEE R2 - HK - 1.85m

Odgovor Napisal/-a RomanM »

Klemen P napisal/-a:Tale model mene spominja na adaptacijo stare bajte...nekje začneš,potem se pa kar kažejo napake in se sploh ne neha,pa vse je neki na pol narjen.
Najbol da tega v kot pospraviš,pa sezidaš do konca tistega ki si začel z lesa,bo vrjetn manj napak pa bolj za zihr narejen

Ma ne to je pač del modelarstva, da se razumemo 3/4 tega kar delam ni potrebno delat za letet z modelom.

Kar se pa tiče lesenjače, ta ne bo še tako hitro končana, pa tudi nimam skoraj s čim letet in je ta za to sezono, pa seveda za trening za taveliko.


1.lepo vreme
2. rahel vetrič za poletanje
3. mirna roka
4. veliko sreče da zadeva poleti (da ne zavija že po vzletišču)
5. asfaltna pista (primerno široka)
6. še širša pista za pristajanje (asfaltna!!!!)
7. rahel vetrič v gobec pri pristanku
8. sonce za hrbtom
9. hosteso da ti briše čelo
.
.
.
.
.
in pol se čist moker zbudiš -pristaneš na realnih tleh

FS upam da ne zameriš za dopolnitev
KEEP AWAY FROM LAND
Uporabniški avatar
fullspeed
Tekmovalec
Prispevkov: 367
Pridružen: 04 Nov 2003, 12:59
Kraj: in de midl of nouver
Kontakt:

Re: GEE BEE R2 - HK - 1.85m

Odgovor Napisal/-a fullspeed »

=D> =D> =D> #-o #-o
Uporabniški avatar
fullspeed
Tekmovalec
Prispevkov: 367
Pridružen: 04 Nov 2003, 12:59
Kraj: in de midl of nouver
Kontakt:

Re: GEE BEE R2 - HK - 1.85m

Odgovor Napisal/-a fullspeed »

jAZ SEM OČITNO PREVEČ MODELOV SAM IZ NULE NAREDIL....

A tole podvozje... zatakneš v tisti lesen kloc in to naj bi držalo al kako??? #-o #-o . Pa razbijam si glavo kam grejo servoti v krila??? Če prav razumem spodaj...na začetku elerona.. Ampak mam spet problem. Tam je folija in pa številka gor. Pokrovčki pa so beli... #-o #-o A to pomeni da moram nekako tisto folijo lepo odrezat in poskusit napeglat na pokrovček??

Aja pa to...S čim pritrdiš copatke na krilo?? Po logiki morjo bit kar trdno pritrjeni ker to je Ä�IBI ne?

Pa med šraufki so neki čudni čepki... A to natakneš na cevko in je za pogon višine???

Kaj pa tisti šraufi na WC desko(tko zgledajo no) :D :D :D Za krila???

Pa dobr.. Če mi nobeden ne bo odgovoru bom že nekak.. Ampak tisto okoli koles bi pa rad kak nasvet :)

LP
Sebastjan
Uporabniški avatar
RomanM
Tekmovalec
Prispevkov: 394
Pridružen: 02 Maj 2001, 01:00
Kraj: Il._Bistrica

Re: GEE BEE R2 - HK - 1.85m

Odgovor Napisal/-a RomanM »

fullspeed napisal/-a:jAZ SEM OČITNO PREVEČ MODELOV SAM IZ NULE NAREDIL....

A tole podvozje... zatakneš v tisti lesen kloc in to naj bi držalo al kako??? #-o #-o . Pa razbijam si glavo kam grejo servoti v krila??? Če prav razumem spodaj...na začetku elerona.. Ampak mam spet problem. Tam je folija in pa številka gor. Pokrovčki pa so beli... #-o #-o A to pomeni da moram nekako tisto folijo lepo odrezat in poskusit napeglat na pokrovček??

Aja pa to...S čim pritrdiš copatke na krilo?? Po logiki morjo bit kar trdno pritrjeni ker to je Ä�IBI ne?

Pa med šraufki so neki čudni čepki... A to natakneš na cevko in je za pogon višine???

Kaj pa tisti šraufi na WC desko(tko zgledajo no) :D :D :D Za krila???

Pa dobr.. Če mi nobeden ne bo odgovoru bom že nekak.. Ampak tisto okoli koles bi pa rad kak nasvet :)

LP
Sebastjan

Ko berem ta post se mi zdi, kot da si komaj danes pogledal kaj vse je v škatli :whistle: , se pa pridružujem tvojim spoznanjem.

Kar se tiče podvozja, tisto ni niti za se potleh peljat, sploh pa po travi bi pomoje takoj odletelo, jaz s takim ne grem v zrak, ga bom predelal v vzmeteno, malo še razmišljam kako pa kaj, aja pa tudi koleščka so razred zase #-o

Kam pridejo servoti v krilu še nisem pogledal, zgleda da me čaka presenečenje.

Copatki so na krilo, oz. naj bi bili prišraufani z knipingi (drži vodu dok majstori odu) #-o .

Kar se tiče tistih črnih čepkov, pa res ne vem kam bi jih dal, WC vijaki - no jaz jih bom zamenjal.

Meni je tudi ful smešno zadnje podvozje, ki je modre barve, sicer zelo lepo za kakšnega akrobata, tukaj pa čisto mimo.


Evo še par slik, kako napredujejo dela na repu, vlepil sem pane na smer in pa provizorično na trup. Zdaj moram preverit kolko hoda mi omogoča ta postavitev pantov, če bo premalo jih bom moral še bolj pomaknit stran od trupa. Ko bo stvar narejena do te mere, da bo mahala bom naredil še okroglino na sprednjem delu smeri.

lp RomanM
Priponke
DSC04382.JPG
DSC04382.JPG (180.51 KiB) Pogledano 6023 krat
DSC04381.JPG
DSC04381.JPG (179.99 KiB) Pogledano 6023 krat
DSC04383.JPG
DSC04383.JPG (212.29 KiB) Pogledano 6023 krat
KEEP AWAY FROM LAND
Uporabniški avatar
fullspeed
Tekmovalec
Prispevkov: 367
Pridružen: 04 Nov 2003, 12:59
Kraj: in de midl of nouver
Kontakt:

Re: GEE BEE R2 - HK - 1.85m

Odgovor Napisal/-a fullspeed »

A zadnje podvozje je??? Hm....morm še enkrat preverit. #-o Ja drugač pa sem si danes malo bolj ogledoval tole čudo... Najbolj me je "impresioniralo "podvozje, naslednji pa so bili pokrovčki...

kako boš pa režo med trupom in smernim zaprl?
Uporabniški avatar
Mipo
Dr. Modelar
Prispevkov: 3307
Pridružen: 15 Nov 2004, 11:59
Kraj: Vrtojba

Re: GEE BEE R2 - HK - 1.85m

Odgovor Napisal/-a Mipo »

fullspeed napisal/-a:Eno vprašanje....Panti??? Men se tisti listki zdijo hecni....oz ne verjamem ravno v njih.... Kako boš to rešil?
Morda res izgledajo hecni, pa mi odlično služijo že mnogo let. Na GeeBeeju so služili dalj, kot je bila njegova življenjska doba (čez sto poletov).
Sam sem nabavljal listke tudi za druge modele in ne le za tiste, ki so jim bili priloženi.

Več: viewtopic.php?f=21&t=18727
Zadnjič spremenil Mipo, dne 05 Maj 2012, 19:03, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
fullspeed
Tekmovalec
Prispevkov: 367
Pridružen: 04 Nov 2003, 12:59
Kraj: in de midl of nouver
Kontakt:

Re: GEE BEE R2 - HK - 1.85m

Odgovor Napisal/-a fullspeed »

Pa bo to držalo tudi 30 ccm bencinarja(vibracije)??? Pa s čim se ta zadeva zalepi da dobro drži?
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1069
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: GEE BEE R2 - HK - 1.85m

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

CA panti sploh niso tako 'zanič', kot je večina modelarjev prepričanih: http://www.rcuniverse.com/magazine/arti ... le_id=1180
Je pa treba uporabljati sveže redko sekundno lepilo.

LP
RC Addict!
Uporabniški avatar
ssikuc
Freak
Prispevkov: 675
Pridružen: 10 Sep 2005, 21:02
Kraj: Zagorje

Re: GEE BEE R2 - HK - 1.85m

Odgovor Napisal/-a ssikuc »

A to so Kitajci naredili RTF različico?

Ready To Fix :wink:
How hard can it be?
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Re: GEE BEE R2 - HK - 1.85m

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

Ti panti so primerni za elektro modele in metanolarje in tam lahko dolgo držijo. Pri bencinskih modelih, kjer so navadno močnejše vibracije, zamenjamo te pante s tapravimi, ker se bodo počasi potrgali - izkušnja iz prve roke (sicer ne vem, če bo življenjska doba GeeBeeja presegla ž. dobo teh pantov :-k :wink: ).

Da bi bili pošteni panti na principu upogibanja plastike? [-X #-o
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Uporabniški avatar
Klemen P
Dr. Modelar
Prispevkov: 2369
Pridružen: 25 Feb 2011, 15:14
Kraj: na vasi ..

Re: GEE BEE R2 - HK - 1.85m

Odgovor Napisal/-a Klemen P »

Tudi sam imam te CA pante na 2.7m citabriji - 38ccm,pa se do sedaj ni strgal še noben.Prilepljeni so s sekundnim,je pa dobro dati skozi bucike oz. jaz imam kar majhne knipinge da se nebi slučajno iztaknili iz balze...drži kot mora =D>
Sem pa veliko oz. vglavnem skoraj za vse metanolarje uporabljal le te.
Pri CMPro šit Cessni so bili panti iz plastike-okrogli,tisto pa ni držalo niti poskusnega laufanja med utekanjem,še dobro da so popustili na tleh.Takoj sem jih zamenjal s CA.Crknu je pa ravno na pregibu ](*,) #-o
@Bruh..drugače pa 1x za foro poskusi CA pant do konca prepogibnit ali po sredini pretrgat...ni šans!!
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: GEE BEE R2 - HK - 1.85m

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Tudi sam imam te CA pante na 2.7m citabriji - 38ccm,pa se do sedaj ni strgal še noben.Prilepljeni so s sekundnim
Isto ,meni to super drži.Edino na mestu kjer se tečaj pregiba narišem tanko črtico s starim flomastrom pomočenim v olje.....je pa potem potrebno malo pazljivosti,da se zadeva ne spaca naokoli.............
Slika
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Re: GEE BEE R2 - HK - 1.85m

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

Na dolgi rok ne drži, vsaj na modelu, kjer so precejšnje vibracije in relativno velika krmila ne. Meni je na bencinskem modelu z 62 ccm motorjem zdržalo okrog 45 ur letenja in nekje dve leti, potem pa so začeli razpadat. Panta že ne moreš z roko pretrgat, ampak material se sčasoma postara - sploh plastika, utrudi in po nekaj letih zagotovo ne bo več držal, sploh če zadeva vibrira. Vprašanje je, če bo Ä�ibi nekaj let zdržal :wink: ...

Če bi bili ti panti tako čudoviti, bi tudi v pravi aviaciji zamenjali pante z vrtiščem :roll:
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Uporabniški avatar
fullspeed
Tekmovalec
Prispevkov: 367
Pridružen: 04 Nov 2003, 12:59
Kraj: in de midl of nouver
Kontakt:

Re: GEE BEE R2 - HK - 1.85m

Odgovor Napisal/-a fullspeed »

No zdej pa dost od teh pantov... Listki niso panti in NE grejo na Ä‘ibija.(pa še komplicirano mi je bilo to limat noter -1x sem poskusil) Sicer pa ne vem zakaj ne bi Ä�IBI več let??? Pri meni se to zna zgodit ko bolj malo letim ](*,) ](*,) ](*,)
Uporabniški avatar
RomanM
Tekmovalec
Prispevkov: 394
Pridružen: 02 Maj 2001, 01:00
Kraj: Il._Bistrica

Re: GEE BEE R2 - HK - 1.85m

Odgovor Napisal/-a RomanM »

Tudi jaz nisem še uporabljal CA pantov, mogoče tudi niso tako slabi, vsaj komentarji tako kažejo. No jaz sem že naročil klasične plastične in te bom tudi vgradil.

No pa nazaj k modelu, oz. repu, ki je danes celo malo pomahal, pante sem postavil na mesto. Da se lepše nagiba oz. da bolj krene sem tudi malo pogoljufal in sam trup na sredini malenkost razširil, ampak to se nikjer ne pozna. Hoda mislim da je dovolj, bomo videli na testu kako bo. Če bi hotel hod, oz. nagib še povečati, bi moral vrtišče panta še za kakšen mm bolj ven pomakniti. Zaključit moram še sprednji del smeri in malo pobrusit pa bo.

Evo pa še malo slikc...
Priponke
DSC04385.JPG
DSC04385.JPG (188.28 KiB) Pogledano 5783 krat
DSC04384.JPG
DSC04384.JPG (204.89 KiB) Pogledano 5783 krat
DSC04386.JPG
DSC04386.JPG (207.56 KiB) Pogledano 5783 krat
KEEP AWAY FROM LAND
Uporabniški avatar
RomanM
Tekmovalec
Prispevkov: 394
Pridružen: 02 Maj 2001, 01:00
Kraj: Il._Bistrica

Re: GEE BEE R2 - HK - 1.85m

Odgovor Napisal/-a RomanM »

Še pogled z drugih strani in pa modro podvozje ki sploh ne paše #-o


LP RomanM
Priponke
DSC04387.JPG
DSC04387.JPG (195.65 KiB) Pogledano 5781 krat
DSC04388.JPG
DSC04388.JPG (183.74 KiB) Pogledano 5781 krat
DSC04389.JPG
DSC04389.JPG (194.81 KiB) Pogledano 5781 krat
KEEP AWAY FROM LAND
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Re: GEE BEE R2 - HK - 1.85m

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

Kaj pa tole Roman:


http://www.carf-models.com/public_carf/ ... &proId=752

Nekje v velikosti tvojega lesenega soda.

Prav lepo leti, paziti pri pristankih na horizontalno in vertikalno hitrost, naredili so vzmetenje, kar prepreči marsikakšen preval. Podvozje je šibka točka teh letal. Če bi se bolj podajalo in bilo ublaženo, bi bilo pristajanje dosti lažje.

Pa obvezno kitajca noter, kajti z 3W sem že 3c jadral s Pittsom, kar ni preveč zabavno.

Iskra je preskočila pri Eflite mini Ä‘ibiju, ki zelo dobro nakazuje letalne lasnosti tega letala, pa vendar se čisto OK leti. In - ne lomi se pri prevalih in padanju po tleh =D> =D>
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Uporabniški avatar
RomanM
Tekmovalec
Prispevkov: 394
Pridružen: 02 Maj 2001, 01:00
Kraj: Il._Bistrica

Re: GEE BEE R2 - HK - 1.85m

Odgovor Napisal/-a RomanM »

bruhpilot napisal/-a:Kaj pa tole Roman:


http://www.carf-models.com/public_carf/ ... &proId=752

Nekje v velikosti tvojega lesenega soda.

Prav lepo leti, paziti pri pristankih na horizontalno in vertikalno hitrost, naredili so vzmetenje, kar prepreči marsikakšen preval. Podvozje je šibka točka teh letal. Če bi se bolj podajalo in bilo ublaženo, bi bilo pristajanje dosti lažje.

Pa obvezno kitajca noter, kajti z 3W sem že 3c jadral s Pittsom, kar ni preveč zabavno.

Iskra je preskočila pri Eflite mini Ä‘ibiju, ki zelo dobro nakazuje letalne lasnosti tega letala, pa vendar se čisto OK leti. In - ne lomi se pri prevalih in padanju po tleh =D> =D>

Ja poznam to sem jo gledal, cena je nekaj čez jurčka, mogoče zgleda dosti ampak računica moje lesenjače verjetno preseže to ceno, če seveda vse komponente kupiš. Cene so tu ubitačne npr. podvozje je okoli 300 eur, kaputaž mislim da je 250 $, kit je bil 285 funtov + ze dobrih 100 eur balze za prekrivanje, ... skratka je ta "plastična " poceni, ampak MENI JE GUŠT DELAT :lol: :lol: :lol:


glede podvozja sem malo naštudiral, kako bom to originalno predelal, da bo imelo 3cm hoda, kar mislim da je dovolj, se strinjam da bo to preprečilo marsikatero prevrnitev na nos.

Aja sem gledal na nekem nemškem forumu, kako je en šminks tako GeeBee od Carfsa pobarval z metalno rdečo [-X in metalno belo barvo [-X pa so ga ful skritizirali #-o
KEEP AWAY FROM LAND
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Re: GEE BEE R2 - HK - 1.85m

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Brez amortizerja bo poskakovalo.

Slika
Odgovori

Vrni se na RV makete letal