GEE BEE R2 - HK - 1.85m

... pogovori radijsko vodenih pomanjšanih različicah pravih letal

Moderatorji: Pisaneli, igi

Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Re: GEE BEE R2 - HK - 1.85m

Odgovor Napisal/-a Brane »

Nor je kdor se s sodom ukvarja
kranjec moj mu osle kaže
pri pristanku vedno sreča laže
na konc ostane brez modela `n dnarja...

Dokler traja je pa zakon O:)
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
RomanM
Tekmovalec
Prispevkov: 394
Pridružen: 02 Maj 2001, 01:00
Kraj: Il._Bistrica

Re: GEE BEE R2 - HK - 1.85m

Odgovor Napisal/-a RomanM »

Ultralajt napisal/-a:Brez amortizerja bo poskakovalo.

Slika

Takšno podvozje bo moja lesenjača imela, to je malo bolj dodelano ker lahko spodnji del copata plava s kolesom gor in dol. Konkretno to podvozje na sliki ne pride prav niti na mojo leseno, ker ga nimam kam upet, so nosilci krila drugače narejeni, ... tako da ga bom verjetno kot za Piperja sam naredil. Edino tega ne vem ali imajo ta podvizja tudi blažilnike al samo vzmeti??


No na hitro sem zrisal model, kako bom predelal podvozje. Originalni del podvozja bom tam, kjer je vtaknjen v trup poravnal, oz. spremenil kot same palice. Kolo bo dano na vzvod, ki ga bo na drugi strani vlekla gumica. Odločil sem se da ga tudi dodatno podprem nazaj, da mi ne potrže krila na prvi grbini.

Na modelu niso narisani vsi detajli, ampak osnovni princip delovanja.

evo tako zgleda tole
Priponke
RM-GB-podv-S.JPG
RM-GB-podv-S.JPG (59.52 KiB) Pogledano 6231 krat
RM-GB-podv-S1.JPG
RM-GB-podv-S1.JPG (59.63 KiB) Pogledano 6231 krat
RM-GB-podv-S2.JPG
RM-GB-podv-S2.JPG (66.29 KiB) Pogledano 6231 krat
KEEP AWAY FROM LAND
Uporabniški avatar
RomanM
Tekmovalec
Prispevkov: 394
Pridružen: 02 Maj 2001, 01:00
Kraj: Il._Bistrica

Re: GEE BEE R2 - HK - 1.85m

Odgovor Napisal/-a RomanM »

Prototip roke podvozja je bil danes narejen, malo sem popravil dizajn, da ne bi tolklo po copatku. Ti kosi niso uporabni so slabo izrezani, tako da bomo odrezali druge, je blo pa za pomerit, kako izgleda pa na slikcah.
Priponke
DSC04393.JPG
DSC04393.JPG (248.04 KiB) Pogledano 6137 krat
DSC04390.JPG
DSC04390.JPG (244.72 KiB) Pogledano 6137 krat
DSC04392.JPG
DSC04392.JPG (169.39 KiB) Pogledano 6137 krat
KEEP AWAY FROM LAND
Uporabniški avatar
RomanM
Tekmovalec
Prispevkov: 394
Pridružen: 02 Maj 2001, 01:00
Kraj: Il._Bistrica

Re: GEE BEE R2 - HK - 1.85m

Odgovor Napisal/-a RomanM »

Tako zgleda pa v copatku
Priponke
DSC04394.JPG
DSC04394.JPG (232.96 KiB) Pogledano 6120 krat
DSC04396.JPG
DSC04396.JPG (196.12 KiB) Pogledano 6120 krat
DSC04397.JPG
DSC04397.JPG (196.99 KiB) Pogledano 6120 krat
KEEP AWAY FROM LAND
Uporabniški avatar
fullspeed
Tekmovalec
Prispevkov: 367
Pridružen: 04 Nov 2003, 12:59
Kraj: in de midl of nouver
Kontakt:

Re: GEE BEE R2 - HK - 1.85m

Odgovor Napisal/-a fullspeed »

=D> =D> =D> =D>
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Re: GEE BEE R2 - HK - 1.85m

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

[-X to pa po mojem ne bo dobro. Spodnji del copata bi se moral premikati (dvigati) zraven s kolesom. Pri pristanku se bo kolo pogreznilo v copat, copat bo zagrabil v tla in povzročil "tipičen" GeeBee pristanek - na hrbtu :lol: ](*,) ](*,) zlomljena elisa in tisti majhen izrastek na koncu trupa, ki predstavlja smetni stabilizator :wink: .
Zadnjič spremenil bruhpilot, dne 08 Maj 2012, 20:51, skupaj popravljeno 1 krat.
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Re: GEE BEE R2 - HK - 1.85m

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

Brane napisal/-a:Nor je kdor se s sodom ukvarja
bolj star bolj nor :D :wink: . Ima dobre šanse, da bo tudi moj naslednji zimski projekt (verzija 2,4 m od CARF) - sem zgleda že dovolj star in nor :D #-o , sicer pa sodek od Eflite že uspešno leti =D>
Zadnjič spremenil bruhpilot, dne 08 Maj 2012, 20:55, skupaj popravljeno 1 krat.
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Uporabniški avatar
RomanM
Tekmovalec
Prispevkov: 394
Pridružen: 02 Maj 2001, 01:00
Kraj: Il._Bistrica

Re: GEE BEE R2 - HK - 1.85m

Odgovor Napisal/-a RomanM »

bruhpilot napisal/-a:[-X to pa po mojem ne bo dobro. Spodnji del copata bi se moral premikati zraven s kolesom. Pri pristanku se bo kolo pogreznilo v copat, copat bo zagrabil v tla in povzročil "tipičen" GeeBee pristanek - na hrbtu :lol: ](*,) ](*,) zlomljena elisa in tisti izrastek na koncu trupa, ki predtavlja smetni stabilizator :wink: .

Zato bo pa omejen hod :D , in bo kolo nekje 20-25mm gledalo ven, v najbolj stisnjeni poziciji.
Žal s tako enostavnim podvozjem ni enostavno naredit, da se copat pomika skupaj s kolesom, potrebna bi bila še ena vzporedna vodila, ki bi zagotavljala vertikalno gibanje. Še tako je to nekaj dodatne teže, ki je recimo upravičena.
KEEP AWAY FROM LAND
Uporabniški avatar
RomanM
Tekmovalec
Prispevkov: 394
Pridružen: 02 Maj 2001, 01:00
Kraj: Il._Bistrica

Re: GEE BEE R2 - HK - 1.85m

Odgovor Napisal/-a RomanM »

Brane napisal/-a:Nor je kdor se s sodom ukvarja
kranjec moj mu osle kaže
pri pristanku vedno sreča laže
na konc ostane brez modela `n dnarja...

Dokler traja je pa zakon O:)

Ta verz mi je zelo všeč, lahko bi ga celo dali na levo stran kaputaža, ki je prazen :lol: :lol:
KEEP AWAY FROM LAND
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Re: GEE BEE R2 - HK - 1.85m

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

Se vidi, da je Brane "sosed" od Prešerna, dobra je ja, ni kaj, pa resda ni daleč od resnice =D> :wink: #-o .
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Re: GEE BEE R2 - HK - 1.85m

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

RomanM napisal/-a:
bruhpilot napisal/-a:[-X to pa po mojem ne bo dobro. Spodnji del copata bi se moral premikati zraven s kolesom. Pri pristanku se bo kolo pogreznilo v copat, copat bo zagrabil v tla in povzročil "tipičen" GeeBee pristanek - na hrbtu :lol: ](*,) ](*,) zlomljena elisa in tisti izrastek na koncu trupa, ki predtavlja smetni stabilizator :wink: .

Zato bo pa omejen hod :D , in bo kolo nekje 20-25mm gledalo ven, v najbolj stisnjeni poziciji.
Žal s tako enostavnim podvozjem ni enostavno naredit, da se copat pomika skupaj s kolesom, potrebna bi bila še ena vzporedna vodila, ki bi zagotavljala vertikalno gibanje. Še tako je to nekaj dodatne teže, ki je recimo upravičena.
Ja, to bi znalo biti še sprejemljivo, za lepo pokošeno pisto brez čopov trave.
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Uporabniški avatar
RomanM
Tekmovalec
Prispevkov: 394
Pridružen: 02 Maj 2001, 01:00
Kraj: Il._Bistrica

Re: GEE BEE R2 - HK - 1.85m

Odgovor Napisal/-a RomanM »

bruhpilot napisal/-a:

bolj star bolj nor :D :wink: . Ima dobre šanse, da bo tudi moj naslednji zimski projekt (verzija 2,4 m od CARF) - sem zgleda že dovolj star in nor :D #-o , sicer pa sodek od Eflite že uspešno leti =D>

U to pa bo konkurenca =D> , bo treba kak dan dopusta vzet pa pohitet z lesenjačo :lol: :lol: :lol:
KEEP AWAY FROM LAND
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Re: GEE BEE R2 - HK - 1.85m

Odgovor Napisal/-a Brane »

bruhpilot napisal/-a:Se vidi, da je Brane "sosed" od Prešerna, dobra je ja, ni kaj, pa resda ni daleč od resnice =D> :wink: #-o .
V Vrbi so imeli vaškega posebneža, klošarja z imenom Pršeren Radoslav ( je že umrl), ki je zbiral staro železo. Bil je pa res skoraj sosed od Prešerna vešč sukanja jezika in celo izražal se je zelo kjižno in v verzih.Bil je tako poseben, da je doživel celo intervju, v katerem ga je novinarka enega od lokalnih medijev vprašala:
- "Pravijo, da ste celo v sorodu s Prešernom, je to res???"
-pa odgovori "Seveda je res, jaz sem sin....." po kratkem premolku ob vsej osuplosti novinarke, pa doda " ampak od Rudolfa" (ne od Franceta) :lol: :lol: :lol:
Isti posebnež, se je okoli prevažal s konjem in vozom, ki ga je okajenega običajno sam pripeljal domov (konj namreč), kasneje pa se je moderniziral in si kupil Ferarija (majhen traktor-da nebi kdo mislil kaj hujšega). V tistih časih je imel nemalo opravka s policijo, saj skoraj ni minil dan, da nebi komu naredil kako udrtino ali prasko na avto.
Tako so ga iskali policaji in srečali, ko se je z vozom peljal od Vrbe proti Breznici. Vprašali so, kje bi našli Prešeren Radoslava, pa jim odgovori "Pravkar se nahaja na poti od Vrbe proti Breznici" ....odšli so naprej, on pa tudi svojo pot :lol: :lol:
V tistem času je bil seveda tudi veliko na sodišču. Pa ga nekoč sodnica vpraša "Vam ni nič neprijetno, ko se tolikokrat srečava" pa ji odgovori "Meni je iti na sodišče, kakor iz sobe v stranišče..." :lol: :lol: :lol:


Ok dovolj kulture nazaj k Janezu Banezu, ampak saj tudi Gee Bee je posebnež, smo pa tudi Slovenci. Prejle sem namreč malo bral komentarje kupcev tega Gee Bee-ja, pa so vsi razen enega, ki je dobil poškodovan paket in počen trup, super zadovoljni s kvaliteto, kaj šele da bi se kdo obregnil ob tisto smer, le to jih moti da so navodila slaba, ali pa jih sploh ni :lol: :lol: :lol:
P.S. Kako se pristaja nobeden ne omenja =;
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
RomanM
Tekmovalec
Prispevkov: 394
Pridružen: 02 Maj 2001, 01:00
Kraj: Il._Bistrica

Re: GEE BEE R2 - HK - 1.85m

Odgovor Napisal/-a RomanM »

Ta teden imam totalno zabasan, pa se nič ne dogaja, včeraj sem vendarle dobil motor, odločil sem se za velikost 63/54-250obr/v, gnan bo na 10S.

Zdraven motorja je bil tudi alu spiner, ki mislim da bo glih ta prav za GB. :D

Prop imam doma 20x10 APCE, imam tudi lesenega 20x15 ma mislim, da bo prehud.


Zdraven modela je prišel tudi nosilec za el. motor, provizorično sem zložil skupaj, da sem dobil višino, ki pa je za okoli 10mm prenizka. potrebno bo narediti podlogo, s katero bom tudi uravnal nagib motorja.

Kot je na sliki razvidno je nosilec izdelan iz 3mm VP, malo se mi zdi švoh tako po občutku :-k

Drugi teden pričakujem še ostale komponente, regler, pa servote in pilota :lol:

LP RomanM
Priponke
DSC04401.JPG
DSC04401.JPG (177.48 KiB) Pogledano 5870 krat
DSC04398.JPG
DSC04398.JPG (253.6 KiB) Pogledano 5870 krat
DSC04399.JPG
DSC04399.JPG (232.75 KiB) Pogledano 5870 krat
KEEP AWAY FROM LAND
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Re: GEE BEE R2 - HK - 1.85m

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

Danes in včeraj sem spet malo letal z mini sodom in bolj kot letim z njim, bolj mi je všeč :D =D> . Pomembno je samo, da ima vedno dovolj hitrosti in takrat se leti kot vsako drugo letalo. Pa še super se rola in leti na nož - skoraj lepše, kot kak akrobat. Če pa je hitrost prenizka, pa je to sod v zraku #-o , totalno nestabilen. Ko izklopiš motor, je finesa 2:1 - 1 m ravno in 2 m dol [-o< #-o #-o . Ni mi še uspelo pojahat termike z njim :P #-o

Z večjimi modeli bo menda treba pristajati na sprednjih nogah, s precej veliko hitrostjo, drugače tvegaš skakanje in pri poskoku iz tritočkovne poze je hitrost že premajhna, da bi bil sod dalje obvladljiv. Podobno, kot je pristajal Delmar Benjamin s pravim (repliko originala). Če ga je on obvladal, zakaj ne bi še mi obvladovali modelov :-k
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Uporabniški avatar
fullspeed
Tekmovalec
Prispevkov: 367
Pridružen: 04 Nov 2003, 12:59
Kraj: in de midl of nouver
Kontakt:

Re: GEE BEE R2 - HK - 1.85m

Odgovor Napisal/-a fullspeed »

Ja in zdej si ti nek profi ko maš sod že ene par dni hehehehehe. Hvala vseeno za vse infote, čeprav približno vsi vemo v teoriji kako je s to "neletečo" zadevo. Ampak pomoje je to le stvar treninga...Če seveda dovolj dolgo traja hahahahaha (sod namreč)

Jaz uglavnem mam skoraj vse komponente. Motor je doma, servote mam tud, baterije imam, čakam še tole: http://www.rctoys.com/rc-toys-and-parts ... GGERS.html

@Bruhpilot: a misliš da bo to kaj "nucalo"?

Edin kar je nimam cajtaaaaaaa #-o #-o :( :(
Uporabniški avatar
RomanM
Tekmovalec
Prispevkov: 394
Pridružen: 02 Maj 2001, 01:00
Kraj: Il._Bistrica

Re: GEE BEE R2 - HK - 1.85m

Odgovor Napisal/-a RomanM »

bruhpilot napisal/-a:Z večjimi modeli bo menda treba pristajati na sprednjih nogah, s precej veliko hitrostjo, drugače tvegaš skakanje in pri poskoku iz tritočkovne poze je hitrost že premajhna, da bi bil sod dalje obvladljiv. Podobno, kot je pristajal Delmar Benjamin s pravim (repliko originala). Če ga je on obvladal, zakaj ne bi še mi obvladovali modelov :-k
Se popolnoma strinjam s tabo, v pristajanje z gasom in ko si par cm nad pisto spuščat gas in ga vleč na vičino, dokler se ne sesede. To bi bil seveda idealen pristanek, ma ja bomo vidli kaj bo, BP ti si pa prav priden s tem tamalim sodom, zgleda da ni prav muha enodnevnica in kar traja. A te je kdo kaj posnel, bomo kaj videli :D

Danes me je celo poštar presenetu in mi prinesel pilota in dva beca, ki bosta vzporedno vezana na kretnico, tako sem imel narejeno tudi na Yaku.
Malo me je začel čas preganjat, nisem uspel niti repa še končat, pa je že skoraj vse doma ](*,)

LP RomanM
KEEP AWAY FROM LAND
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Re: GEE BEE R2 - HK - 1.85m

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

Mah, ponavadi nihče ne snema pri nas. Ampak zadeva gre nekako tako kot na uradnih videih, lepo precizno leti zaradi stabilizacije - ki pa čisto nič ne pomaga, če je hitrost pod mejo, pravzaprav moti, ker model ne kaže opozorilnih znakov... Včeraj se mi je celo pristanek na kolesih posrečil, ker sem sredi ogromne travnate piste v Cerkvenjaku zadel ravno 30 cm široko tlakovano oznako piste :o . Čisto slučajno. Drugače pa če pristajam v malo močnejši veter, je hitrost pri dotiku s tlemi tako majhna, da se niti ne prekucne :D Ponavadi pa se pristanek konča s prevalom in na hrbtu (kot se za sod spodobi), ker pač nimam primerne asfaltne površine :evil: ...

PS: Roman - Elektro GB - saj ne more sod brenčati kot komar [-X to se ne spodobi...
Sod pa res ne more biti muha enodnevnica [-X (razen če ga v enem dnevu kreširaš #-o ). Leteti tako posebno letalo na meji aerodinamike, ki se ga vsi tako bojijo in so se vsi po vrsti pobijali z originali...., pa čeprav je moj tako majhen in iz izolacijskih materialov :oops: , je poseben filing =P~
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Re: GEE BEE R2 - HK - 1.85m

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

Brane napisal/-a: kranjec moj mu osle kaže
kdo za vraga je Branetov kranjec :P #-o ?
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Uporabniški avatar
RomanM
Tekmovalec
Prispevkov: 394
Pridružen: 02 Maj 2001, 01:00
Kraj: Il._Bistrica

Re: GEE BEE R2 - HK - 1.85m

Odgovor Napisal/-a RomanM »

bruhpilot napisal/-a:PS: Roman - Elektro GB - saj ne more sod brenčati kot komar [-X to se ne spodobi...

ja zdaj kar je je, bo pa brenčalo, bokser je bil pretežek, metanol mi pa ne diši, če bi pa bil benzinar bi imel pa obvezno smoke gor, :lol:
KEEP AWAY FROM LAND
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Re: GEE BEE R2 - HK - 1.85m

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

fullspeed napisal/-a:Ja in zdej si ti nek profi ko maš sod že ene par dni hehehehehe. Hvala vseeno za vse infote, čeprav približno vsi vemo v teoriji kako je s to "neletečo" zadevo. Ampak pomoje je to le stvar treninga...Če seveda dovolj dolgo traja hahahahaha (sod namreč)

Jaz uglavnem mam skoraj vse komponente. Motor je doma, servote mam tud, baterije imam, čakam še tole: http://www.rctoys.com/rc-toys-and-parts ... GGERS.html

@Bruhpilot: a misliš da bo to kaj "nucalo"?

Edin kar je nimam cajtaaaaaaa #-o #-o :( :(
Boš videl, menda že bo, boš lahko šel na F3A z njim, ko bo tako lepe linije letel :P . Jaz ne bom dajal nobene stabilizacije na velikega GB-ja, če si ga bom omislil. Taveliki GB-ji kar dobro in stabilno letijo, kolikor sem lahko iz youtuba potegnil, samo dovolj šusa rabi.
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Re: GEE BEE R2 - HK - 1.85m

Odgovor Napisal/-a Brane »

bruhpilot napisal/-a:
Brane napisal/-a: kranjec moj mu osle kaže
kdo za vraga je Branetov kranjec :P #-o ?
Isti kot pri Prešernu, tisti ki od strani opazuje, se prikrito ali manj prikrito hihita, ker v svoji plitkosti ne dojame poante početja :wink:
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
RomanM
Tekmovalec
Prispevkov: 394
Pridružen: 02 Maj 2001, 01:00
Kraj: Il._Bistrica

Re: GEE BEE R2 - HK - 1.85m

Odgovor Napisal/-a RomanM »

Evo pilot je že na mestu, še malo lepila pa bo in niti ni tako slab za tistih nekaj dolarjev :D
Priponke
2012-05-13 21.25.13.jpg
2012-05-13 21.25.13.jpg (93.44 KiB) Pogledano 5468 krat
2012-05-13 21.27.02.jpg
2012-05-13 21.27.02.jpg (100.91 KiB) Pogledano 5468 krat
2012-05-13 21.27.13.jpg
2012-05-13 21.27.13.jpg (107.12 KiB) Pogledano 5468 krat
KEEP AWAY FROM LAND
LangusJ
Tekmovalec
Prispevkov: 442
Pridružen: 28 Jun 2011, 06:30
Kraj: Križe

Re: GEE BEE R2 - HK - 1.85m

Odgovor Napisal/-a LangusJ »

Ko je bil še zunaj se mi je zdelo, da ima bolj samozavesten izraz na obrazu :)
LP
Janez
Uporabniški avatar
RomanM
Tekmovalec
Prispevkov: 394
Pridružen: 02 Maj 2001, 01:00
Kraj: Il._Bistrica

Re: GEE BEE R2 - HK - 1.85m

Odgovor Napisal/-a RomanM »

LangusJ napisal/-a:Ko je bil še zunaj se mi je zdelo, da ima bolj samozavesten izraz na obrazu :)

res prav bogo gleda :( , to pa zato ker ve kaj ga čaka :lol:
KEEP AWAY FROM LAND
Odgovori

Vrni se na RV makete letal