Moj LS8

... pogovori radijsko vodenih pomanjšanih različicah pravih letal

Moderatorji: Pisaneli, igi

Odgovori
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Moj LS8

Odgovor Napisal/-a Intruder »

Pozdravljeni. Trajalo je 1 "zimo", ampak sedaj je končano. V model sem vložil nekoliko več truda, mu popravil vse počene dele, ga pokital, prebarval, mu naredil dizajn, priskrbel sem mu tudi nalepke, novo elektroniko in pa novo kabino. Dela je bilo kar nekaj, zadeva se je pa zavlekla zaradi pomanjkanja materjala in pa orodja za izdelavo (predvsem airbrush).

Podatki:

Mibo LS8
2500mm
1650g
RG15 mod.
2x Hitec HS-81 MG
2x Graupner C5077
4x Sanyo 3000mAh NiMH (SubC)
Graupner R700

Lep pozdrav!


Jan
Priponke
LS83_s.jpg
LS83_s.jpg (58.82 KiB) Pogledano 3560 krat
LS82_s.jpg
LS82_s.jpg (59.66 KiB) Pogledano 3560 krat
LS81_s.jpg
LS81_s.jpg (74.5 KiB) Pogledano 3560 krat
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

=D> =D> =D> lep k svi... :P mal je podoben mojmu ventusu 8)
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
Uporabniški avatar
belovic
Profesor
Prispevkov: 1396
Pridružen: 16 Nov 2004, 00:06

Odgovor Napisal/-a belovic »

zelo lepo 8) 8) 8)
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Intruder »

Spomnil sem se na to temo in vam bom napisal še par izkušenj ki sem jih dobil sedaj z časom, ko imam za sabo že par uric letenja!


Moram rečt, da je model res postal pravi jadralec in sedaj mu lahko rečem maketa - pomanjšani pravi. Služi svojemu nameno. Vozil sem ga v 2m/s in vozil sem ga v 8m/s. Razlike pravzaprav ni....je le ta, da je v drugem primeru imel 80g težji bajonet.

Sicer model ni za izvajanje zahtevnejših akrobacij, mu pa dobro uspeva looping ter dinamični kovit. V brisancih je model zelo prodoren ter stabilen. Paše mu bolj hitra vožnja, čeprav je tudi ob počasnih preletih zelo ubogljiv in domač. Brez smeri model NE leti.

Glede težišča... Mibo predlaga 45mm - 55mm. Sprva sem imel na 55mm vendar mi je model ob dviganjih dvigoval nos in je bil po dolžini zelo nestabilen. sedaj ga imam na 50 oz. še kak milimeter naprej. Mislim da sva našla skupni jezik.

dodatno sem zadelal še špranje med eleroni, kar je model občutno utišalo ter ga v minimalnih pogojih tudi vidno izboljšalo. to se res splača narediti!

Slik žal nimam - le to:

Lep pozdrav!

Jan P.
Priponke
Pred vzletom!
Pred vzletom!
moj LS8.jpg (37.52 KiB) Pogledano 3258 krat
Odgovori

Vrni se na RV makete letal