ZERO

... pogovori radijsko vodenih pomanjšanih različicah pravih letal

Moderatorji: Pisaneli, igi

Odgovori
lucky
Profesor
Prispevkov: 1488
Pridružen: 05 Jul 2002, 01:00
Kraj: Portorož
Kontakt:

ZERO

Odgovor Napisal/-a lucky »

Želel bi samo predstaviti nekaj slik meni čudovitega letala ZERO, modelarja iz Postojne.

Slike so nastale v eni čudoviti nedelji nekaj vikendov nazaj.
Priponke
obdelane majhne (3 of 4).jpg
obdelane majhne (3 of 4).jpg (35.07 KiB) Pogledano 5544 krat
obdelane majhne (2 of 4).jpg
obdelane majhne (2 of 4).jpg (98.84 KiB) Pogledano 5544 krat
obdelane majhne (1 of 4).jpg
obdelane majhne (1 of 4).jpg (60.56 KiB) Pogledano 5544 krat
lucky
Profesor
Prispevkov: 1488
Pridružen: 05 Jul 2002, 01:00
Kraj: Portorož
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a lucky »

pa še ena
Priponke
obdelane majhne (4 of 4).jpg
obdelane majhne (4 of 4).jpg (47.13 KiB) Pogledano 5543 krat
frcac
Freak
Prispevkov: 451
Pridružen: 22 Dec 2003, 17:06
Kraj: Godovič

Odgovor Napisal/-a frcac »

Model je sestavil in po maketarsko dokončal Dušan Čuk iz Postojne, če se ne motim gre pa gre za vzhodno sestavljanko iz avstrijske trgovine... ga je pa lepo "doteral", t.i. weathering na tem modelu je res špica ;)

Lep pozdrav, Sašo
"It's not how close you get to the ground, but how precise you can fly the airplane..." - Bob Hoover
Uporabniški avatar
RomanM
Tekmovalec
Prispevkov: 394
Pridružen: 02 Maj 2001, 01:00
Kraj: Il._Bistrica

Odgovor Napisal/-a RomanM »

Ja Duško ima žilco za take stvari, model je res lep, pa tudi ko leti ga je lepo gledati.


p.s. lahko bi mu kabino zaprl, da ga ne bo zeblo


lp Roman
KEEP AWAY FROM LAND
Uporabniški avatar
UROŠ MURKOVIČ
Dr. Modelar
Prispevkov: 2428
Pridružen: 25 Dec 2005, 12:29
Kraj: Lj-Črnuče MKV-Vrhnika

Odgovor Napisal/-a UROŠ MURKOVIČ »

A jst to prov vidim da na zadnji sliki leti v Divači :lol: .
A ni tam prepovedano leteti :oops: .
Tut moja ženka je sestavljala avione.

http://www.facebook.com/profile.php?id=100002305024191
http://www.mkv-klub.si/
lucky
Profesor
Prispevkov: 1488
Pridružen: 05 Jul 2002, 01:00
Kraj: Portorož
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a lucky »

Sej veš kakšni so japonci.......Tako, kot so brez nobenega nič vprašat napadli Peral harbour, tako so prileteli v Divačo. Sej brez skrbi, preden je lahko kej škode naredil, je bil sestreljen :):):) ter zajet nepoškodovan :):):).

Glede divače kolikor jaz vem je tako, odkar so prekategorizirali vzletišče v letališče se da še vedno letet vendar pod določenimi pogoji ina pa predvsem samo v določenem območju, Smo pa sestavili eno skupino modelarjev, ki bo delala red in pazila kdo kej leti ter opozarjala začetnike kako in kje lahko letijo. pripravlja se tudi seznam modelarjev, ki bodo lahko tam sploh leteli saj bo po novem potrebno biti prav za to območje zavarovan in to bo potekalo preko uprave letališča ne glede če si že preko kakega kluba ali podobno zavaronan.

Osebno mislim, da je to popolnoma prav, saj en red mora bit tako ali drugače in rzumem upravo letališča da umiri modelarje, saj so že imeli oz. kot modelar smo imeli "pilote" ki so kot vzletišče ta modele uporabljali kar progo letališča.

l.p. Luka.
Priponke
untitled.JPG
untitled.JPG (17.61 KiB) Pogledano 4923 krat
Uporabniški avatar
slo-warhavk
Freak
Prispevkov: 704
Pridružen: 19 Nov 2004, 00:10
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a slo-warhavk »

Glede divače kolikor jaz vem je tako, odkar so prekategorizirali vzletišče v letališče se da še vedno letet vendar pod določenimi pogoji ina pa predvsem samo v določenem območju, Smo pa sestavili eno skupino modelarjev, ki bo delala red in pazila kdo kej leti ter opozarjala začetnike kako in kje lahko letijo. pripravlja se tudi seznam modelarjev, ki bodo lahko tam sploh leteli saj bo po novem potrebno biti prav za to območje zavarovan in to bo potekalo preko uprave letališča ne glede če si že preko kakega kluba ali podobno zavaronan.

Osebno mislim, da je to popolnoma prav, saj en red mora bit tako ali drugače in rzumem upravo letališča da umiri modelarje, saj so že imeli oz. kot modelar smo imeli "pilote" ki so kot vzletišče ta modele uporabljali kar progo letališča.



Res da v Divači še nisem letel, čeprav me je že držalo da bi šel v vaše konce pogledat.. Po tem, žal ne več... Sedaj pa poskušajte organizirat miting če praktično tam ne bo mogel leteti nihče... pa zavarovanje za vsak dan posebaj plačevat...Men se to ne zdi u redu še posebno če daje takšno mnenje modelar.... No pa saj imaste itak dovolj svojih članov, da prišlekov, ki vam bodo svinjali nebo, pa še kaj.. itak ne rabite...

LP
Uporabniški avatar
robin24
Profesor
Prispevkov: 1035
Pridružen: 25 Jan 2007, 17:02
Kraj: Komen

Odgovor Napisal/-a robin24 »

Živjo!
V Divači že nekaj časa nisem letel, vendar pa, ko sem bil tam, sem bil navadno edini Slovenec. Bilo pa je tudi po trideset makaronarjev z zelo različnimi letečimi gradbenimi materijali, vzdušje seveda italijansko, bog ne daj, da bi kdo povprašal za kakšno frekvenco ali kanal. Še to, bil sem večkrat edini z letalom, ki je imelo kolesa in prav zaradi tega sem bil vezan na divaško letališče ( trainer ) saj sem se učil pristajati in poletati...
LP Robi
Majhna žaba daleč skoči...
lucky
Profesor
Prispevkov: 1488
Pridružen: 05 Jul 2002, 01:00
Kraj: Portorož
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a lucky »

pač to je bila edina varjanta, da bi lahko še vedno tam leteli, ker zdaj ima letališče dejansko status letališča, sicer ni še mednarodno bo pa kot sem zaslledil v kratkem in če se nebi določenim pogojem podredili, bi nas enostavno spodili od tam.

Sej naj kdo poskusi it letet 150m daleč od kakega podobnega letališča, portorož, brnik oz. vzletet in pristajat kr na asfaltni stezi letališča......mislim, da nebi bili legitimni uporabniki steze prav veseli.

Sej mislim, da imajo v Ajdovščini prav tako podobne probleme. s tem, pa da tako blizu letališču kot letijo modeli v senožečah jih ni. pristajanje malček večjih tetal poteka točno nad hangarjem letališča pa tudi nizek prelet steze je dokaj pogost.

Ne vem, nočem bit pri taki situaciji pameten vendar je pa prav, da se nekaj uredi predvsem kar se tiče obnašanja okoli modelarske steze.

Sej, kot sem razumu, se bo dalo še vedno letet vendar če bo kdo letel tam kjer naj nebi smel se ga bo pač opozorilo. Sicer pa tako, mi seveda opozarjamo že nekaj časa modelarje, da naj ne letijo nad parkiranimi vozili in nad "publiko" kar bi sicer moral že vsak modelar sam pri sebi že vedet. Zdaj pa se jih bo opozarjalo pač kje ne smejo letet še drugje.

l.p. Luka.
frcac
Freak
Prispevkov: 451
Pridružen: 22 Dec 2003, 17:06
Kraj: Godovič

Odgovor Napisal/-a frcac »

... v Ajdovščini problemov ni, ker enostavno modelarji na novi asfaltni stezi skoraj ne letijo. Seveda se pa tudi tam da čisto vse zmenit, problem je edino v tem, ker je UL steza precej blizu in je treba bit na to precej pozoren. Je pa letališče kar prometno. Steza je sedaj premaknjena precej proti zahodu, tako da letenje nad ploščadjo in hangarji odpade, je pa res da si včasih nedomačini privoščijo kakšne zanimive manevre.

Da bi bilo letališče mednarodno, rabi policijo in carino, tega pa v Divači ne glede na Cerarjeve ambicije še dolgo dolgo dolgo časa ne bodo videli. No, pa ne samo to - tako da to izzvenijo kot pobožne želje. Je pa vprašanje kam pripopat titulo "mednarodno" - znotraj ali zunaj Schengena. Po prvem kriteriju je že, po drugemu mu pa do tako "resnega" letališča manjkajo svetlobna leta. Tam ni problem samo v modelarjih, temveč tudi v dveh polih ki vlečeta letališče vsak po svoje, torej dva hangarja na vsaki strani... da pred leti hudo odmevnega trka modela in Blanika na pobočju Vremščice ne omenjam.

Ko sem zadnjič preletaval Divačo, je bilo v zraku našteti šest (!) modelov, od tega je vmes nažigal en jet... ko pa pridem dol z modelom, ponavadi sploh ne razpakiram ampak pogledam morje italijanov ki govorijo in letijo drug čez drugega.

Vsekakor razumen človek hitro pride do tega, da red mora biti, da mora nekdo enostavno napisati in postaviti pravila in red letenja in pol tudi malo špilat policaja... hudo popularna funkcija.

Lep pozdrav, Sašo
"It's not how close you get to the ground, but how precise you can fly the airplane..." - Bob Hoover
Uporabniški avatar
RomanM
Tekmovalec
Prispevkov: 394
Pridružen: 02 Maj 2001, 01:00
Kraj: Il._Bistrica

Odgovor Napisal/-a RomanM »

Ja kar se letenja v Divaèi tièe je blo zakon, zdaj oèitno ne veè. Sam sem letel kar nekaj èasa tam, vendar po pogovoru z enim od modelarjev me je seznanil s sledeèimi pogoji letenja, kateri naj bi veljali: letenje od hangarja do hangarja pa od piste mora bit linija ( pravokotno na pisto ) po 14 stopinjskim kotom kar pri 100 m znese 24 m višine, kar pa vsekakor ni primerno za veèje in pa hitrejše modele (pa tudi za nobenga druzga ne), tako da bo osip kar velik, sèasoma verjetno popoln.
Zanima me èe imajo tudi kaj upliva na VremšĂ¨ico res upam da ne.


No Divaèa si verjetno zasluži svojo temo, jaz pa v èast ZEROTU in Duškotu, katerima je tema namenjena dodajam še eno slikco iz Lesc


lp Roman
Priponke
zero.JPG
zero.JPG (184.79 KiB) Pogledano 4074 krat
KEEP AWAY FROM LAND
Uporabniški avatar
sandi.smid
Freak
Prispevkov: 974
Pridružen: 06 Mar 2006, 07:16
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a sandi.smid »

No pa še dve iz Lesc.. Čudovit model.

Slika

Slika

LP
Slika
Uporabniški avatar
robin24
Profesor
Prispevkov: 1035
Pridružen: 25 Jan 2007, 17:02
Kraj: Komen

Odgovor Napisal/-a robin24 »

A, ja ZERO? ČUDOVIT!!!
LP Robi
Majhna žaba daleč skoči...
Pingi
Tekmovalec
Prispevkov: 401
Pridružen: 22 Nov 2004, 12:28
Kraj: Selnica ob Dravi

Odgovor Napisal/-a Pingi »

Ne naslov teme je ZERO kar tako brez veze. #-o :roll:
"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former."
- Albert Einstein
Odgovori

Vrni se na RV makete letal