Posnetek stanja na področju RV maket !

... pogovori radijsko vodenih pomanjšanih različicah pravih letal

Moderatorji: Pisaneli, igi

Odgovori
Uporabniški avatar
igi
Začetnik
Prispevkov: 49
Pridružen: 16 Nov 2004, 17:05
Kraj: Maribor

Posnetek stanja na področju RV maket !

Odgovor Napisal/-a igi »

Ojla !

Nekako moramo začet !

Fantje, dajte mal napisat, kaj imaste, s čem se ukvarjate - realno in v glavah :-)) da mal vidimo, kaj se dogaja !

Bom začel sam..... dolgo sem razmišljal česa naj se lotim! Naj ne bi bilo preveliko, naj bi bilo zanimivo in nevsakdanje. Lepota je relativna.
Pa je tako naneslo, da sem se nekako zaljubil v Tiger Moth. In to je bilo to !
Sedaj še samo najti pravi izvor pa bo šlo...he he. Ampak da bo stvar lažja (malce time problems) sem se odločil za kit (saj je lepo rezati rebrca..ampak ni dovolj časa). Pa je padla odločitev na Toni Clark.
Kontakt po mailu, mal telefoniranja (skrit račun pred ženo) in moth (nick name) se je znašla pred vrati.

Kako gre dalje, pa drugič ...tudi z kakšno fotko !
Tukaj bom poskušal dokumentirat celotno graditev (seveda ne lepljenja reberc...) ampak globalno in potem tudi detajle posameznih interesantnih segmentov.

Lep pozdrav !

Igor
Lepo nam je, a ne !
Uporabniški avatar
Big A
Dr. Modelar
Prispevkov: 2065
Pridružen: 17 Nov 2003, 09:11
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Big A »

Pozdravljeni,

Nekaj podobnega sem pred časom spraševal tudi jaz. Nihče se ni javil, čeprav osebno poznam kar dosti modelarjev, ki jih ta zvrst zanima. Med starejšimi lahko omenim g. Mencingerja s celo zbirko lepih maket - DC-9, Piper Pawnie ..., Pa Toneta Pavlovčiča, Albina Novaka, g. Smrtnika....Tudi mlajših je kar precej: Mencini na Barju, Marko Frank iz Vrhnike itd. itd..
Morda je zaradi samega načina dela, pristop bolj individualen in samotarski, kot je to drugje. Makete zahevajo več časa za študij in za izdelavo modelov, kot pa druge panoge. Zato modelarji več časa preživijo v delavnicah in manj na pistah, kjer se lahko srečamo s kolegi.

Disciplina F4C, kot se po FAI to imenuje, pri nas ne obstaja. Manjka namreč kompletna 'infrastruktura' (sodniki in organizatorji tovrstnih prireditev). Zato pri nas tekem ni mogoče izvesti.
Še najbolj se je približal miting v Lescah, vendar tam za nastop ni pogoj, da je model maketa, prav tako pa se tudi ne točkuje po F4C pravilih.
Miting v Postoni je še manj primeren. Tam je poudarek na pravih letalih, prava letala in modeli pa nekako ne sodijo na isto prireditev.

Tako ta dejavnost ostaja pri nas le aktivnost nekaj posameznikov, ki jim je to všeč.


A
Uporabniški avatar
igi
Začetnik
Prispevkov: 49
Pridružen: 16 Nov 2004, 17:05
Kraj: Maribor

Makete !

Odgovor Napisal/-a igi »

Pozdravljen BigA !

Ja prav imaš, nekaga srečanja in tekmovalne prireditve pri nas ni. Ok. saj ni vse v tekmovanju. Tudi na ostalih mitingih, se dajo letala pokazat in je kar precej zanimanja zanje, vendar pa je normalno za publiko bolj interesanten in privlačen let nekega 3D akrobata (nič slabega o njih, da ne bo pomote !) kot pa avtentičen let neke makete. Da o porabljenem času izdelave in detajlov niti ne govorimo.
Pa saj to ni pomembno......važno je, da ima modelar svoje veselje da je ustvaril nekaj takšnega in da vsaj nekateri to znajo cenit !

Je pa ravno tem modelarjem namenjen ta del foruma, da malo izmenjamo izkušnje, poskušamo najti rešitev za kakšen problem. Kot si pravilno ugotovil, so takšni modelarji malo bolj samotarji...pač letimo(jo) manj, ampak smo še vedno del klape !

Zato vsi, ki se stem ukvarjate, pomagajte ta del foruma malo obogatit z izkušnjami in nasveti. Ni potrebno neutrudno pošiljanje postov, bi se pa lahko predstavili, da se med seboj malo bolje spoznamo, vidimo kaj kdo gradi, kaj namerava ...eni so že dalj časa v tem poslu (izdelavi maket) drugi pa smo pač nabirali izkušnje najprej z manj "zahtevnimi" modeli in nato prešli na makete.

Upam, da bomo skupaj tukaj ustvarili majhno bazo znanja za pomoč pri izdelavi RV maket. Sem prepričan, da nam bo uspelo...seveda če bo vsak dal delček....bo počasi nekaj ratalo. Ni pa ta del namenjen splošnim temam...teh je napretek na forumu in lahko vsak tam najde kar išče.

Pa lep pozdrav in še enkrat vabilo k sodelovanju..vsak nasvet, opomba, namig prav pride. Saj veste več modelarjev več ve...... :wink:

Tekmovanja in ocenjevanje si bomo pa počasi že uredili...mogoče tud po svoje !

l.p.

Igi
Lepo nam je, a ne !
Uporabniški avatar
Marko Mencin
Freak
Prispevkov: 728
Pridružen: 02 Dec 2004, 20:25
Kraj: LJ-Barje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Marko Mencin »

Pozdravljeni!

Vsekakor sem pripravljen tudi jaz sodelovati pri pomoči in debati, kolikor bom pač znal.
Spodaj na WWW najdete stran mojega sina, tam je tudi Spitfire MKIX, ki se ga je dalo videti v Lescah in Litiji.

LP
We is E-xperts.
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

somisljeniki

Odgovor Napisal/-a 2R »

Evo koncno nekaj tipov, ki isto mislijo kot jaz. Veliko prevec casa porabim za gradnjo kot letenje. Ce se pa dela mora bit pa narejeno kot je treba.
Trenutno me mori Extra 300 S, z razponom 210 cm in maso 6 kg z motorjem MVVS 35 ccm. Ampak ne kit komplet, pac pa od nule naprej. Za enkrat je stvar se na mizi oziroma na ekranu, bo pa kmalu zacela stvar lesti ven. Ker imam cnc masino je treba kar veliko miske premigat, da bo kasneje kar ven padlo.
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Odgovori

Vrni se na RV makete letal