Boeing, DC

... pogovori radijsko vodenih pomanjšanih različicah pravih letal

Moderatorji: Pisaneli, igi

Odgovori
Rixy
Tekmovalec
Prispevkov: 256
Pridružen: 08 Sep 2006, 20:50
Kraj: Starše/Maribor

Boeing, DC

Odgovor Napisal/-a Rixy »

Slučajno kdo ve ali je kje videl, kje bi se dalo dobiti kakšen načrt za kakšno potniško letalo Boeing 727, 737 ali za DC-9 ali kaj podobnega na impelerje?
Ali pa morda kakšen kit za kupit?

Tole izgleda zelo obetavno, vendar še ni bilo nikjer objavljeno!
Uporabniški avatar
crt
Tekmovalec
Prispevkov: 267
Pridružen: 16 Dec 2004, 19:08
Kraj: ljubljana

Odgovor Napisal/-a crt »

Poglej na RC Groups med impelerje. Tam je tega kokr hočeš.
Pameti je na svetu vedno enaka količina, število ljudi se pa povečuje.
Uporabniški avatar
ajnstajn
Freak
Prispevkov: 577
Pridružen: 13 Avg 2006, 09:58
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a ajnstajn »

Krist
Dr. Modelar
Prispevkov: 6864
Pridružen: 09 Jul 2005, 05:22

Odgovor Napisal/-a Krist »

ajnstajn napisal/-a:Kaj takega mogoče?

http://www.parkjets.com/a320.html
Tale zgleda res obetavno, pa še velik je! Letenje pa milina, vsaj na videu.
Rixy
Tekmovalec
Prispevkov: 256
Pridružen: 08 Sep 2006, 20:50
Kraj: Starše/Maribor

Odgovor Napisal/-a Rixy »

To mi deli! =D> :jumpjump: :xmas:

Edino kar me moti je to, da na samih načrtih ni nekih pravih mer (vsaj v PDF verziji)... Očitno bo potrebno AutoCAD naložit... :-?
Slowfly
Profesor
Prispevkov: 1015
Pridružen: 11 Jun 2003, 19:04
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Slowfly »

:-#
Zadnjič spremenil Slowfly, dne 19 Feb 2007, 21:26, skupaj popravljeno 1 krat.
Rixy
Tekmovalec
Prispevkov: 256
Pridružen: 08 Sep 2006, 20:50
Kraj: Starše/Maribor

Odgovor Napisal/-a Rixy »

Slowfly napisal/-a:to ni ravno model zate.
A to pomeni, da me ne sme zanimati in mi biti lep in interesanten, al kaj??? :roll:
modelarthefreak
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 11 Feb 2007, 20:08

Odgovor Napisal/-a modelarthefreak »

Rixy napisal/-a:
Slowfly napisal/-a:to ni ravno model zate.
A to pomeni, da se ne smem zanimati zanj??? :roll:
To pomen, da ubogaj tiste, ki ti zelijo dobro! #-o :o ](*,) ](*,) ](*,)
al pa nehi sprasvat gluposti.
Rixy
Tekmovalec
Prispevkov: 256
Pridružen: 08 Sep 2006, 20:50
Kraj: Starše/Maribor

Odgovor Napisal/-a Rixy »

No comment.... :cry: Čisto ste me sesuli...

Po vaši logiki, če sem lihkar naredil izpit za avto in vozim Yugeca, me ne bi smel (za moje dobro) zanimati za BMW (niti gledati in sanjati ne bi smel)... Žalostno, za odrasle osebe, da tako mislite.

To je žaljenje in nekje na tem forumu piše, da je kakršnokoli žaljenje članov ni dovoljeno.
Zadnjič spremenil Rixy, dne 19 Feb 2007, 15:47, skupaj popravljeno 1 krat.
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Rixy napisal/-a:No comment.... :cry: Čisto ste me sesuli...
Eh, itak bi bilo letenje s tako maketo živ dolgcajt!
Kaj pa lahko narediš...nekaj velikih krogov okoli travnika, in vzlet ter pristanek brez napak.
Ko te zamika kakšno bolj divje letenje, ti pa model potem več ne ustreza...
Rixy
Tekmovalec
Prispevkov: 256
Pridružen: 08 Sep 2006, 20:50
Kraj: Starše/Maribor

Odgovor Napisal/-a Rixy »

A gre pri izdelovanju maket samo za letenje?

Bom raje nehal, da ne bom še koga užalil s svojimi bedastimi in glupimi vprašanji...
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Intruder »

modelarthefreak napisal/-a:
Rixy napisal/-a:
Slowfly napisal/-a:to ni ravno model zate.
A to pomeni, da se ne smem zanimati zanj??? :roll:
To pomen, da ubogaj tiste, ki ti zelijo dobro! #-o :o ](*,) ](*,) ](*,)
al pa nehi sprasvat gluposti.
Reče nekdo, ki je še nižje na lestvici!


Rixy, ne poslušaj te favšljive ljudi. Nekateri res hočejo dobro (slowfly) drugi malenkost manj, tretji so pa enostavno grebatorski nevmestni in favšljivi (kot pač slovenci znamo bit).
Če te zanimajo potniški avioni in lahko zadeva odstopa od realnosti, imaš tudi iz EPPju podobnega materiala DCje in podobno! Poglej po netu. Nekdo iz okolice MBja ga dostikrat leti na Račjem Dvoru v Mariboru pri kmetijski šoli!

Jan
Rixy
Tekmovalec
Prispevkov: 256
Pridružen: 08 Sep 2006, 20:50
Kraj: Starše/Maribor

Odgovor Napisal/-a Rixy »

@Intruder: HVALA ZA SUPPORT! :)
Uporabniški avatar
Stormovik
Trgovina
Prispevkov: 389
Pridružen: 24 Jan 2006, 08:40
Kraj: Ptuj

modeli

Odgovor Napisal/-a Stormovik »

Pozdravljen Iztok!

Tudi če si začetnik lahko začneš s sestavljanjem manj začetniškega letala, ker vem da si zelo zaposlen človek bi verjetno gradnja takega modela trajala ravno toliko časa, da do dobra osvojiš šolsko letenje...pomoč pri gradnji pa itak veš kje iskati...

Vsekakor pa sanje so dovoljene...sam sanjam o turbini...že dolgo...pa še verjetno dolgo bom!!!

LP G
"Moč ni v obrambi, pač pa v napadu!!!!!!"
www.balcore.si
Uporabniški avatar
Matic7
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 13 Sep 2005, 10:58
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Matic7 »

Rixy, evo ti še enega, ki ga zanimajo takšna letala, pa nikoli ne vem, če jih bom kdaj letel. Upam pa, da bom kdaj letel za začetek Twinstara, kasneje pa Cargota - oba sta od Multiplexa, če me spomin ne vara.

Prvi je dvomotorec in je tudi jako lep, drugi pa ni tako lep, je pa 4-motorec, ki lahko potegne zraven cca. pol kg teže in jo izpusti iz lopute, ko si zaželiš; predstavljaj si, da iz lopute poletijo bonboni pred kup otrok ali pa RV padalec, ki ga drugi "pilot" pripelje varno na tla... Ni divje in oh in sploh, je impozantno...

Zraven tega pa sta modela ARF, kar pomeni da je verjetnost, da ju bom kdaj letel precej velika, saj me baše čas in znanje za gradnjo. No ja, tudi finančno 4-motorna zverinica ni mačji kašelj zaradi velikih LiPo celic in močnega regulatorja, ampak vsake sanje nekaj stanejo...

LP in prijetne sanje!
Uporabniški avatar
Moho
Freak
Prispevkov: 558
Pridružen: 17 Jan 2007, 20:57
Kraj: Medvode

Odgovor Napisal/-a Moho »

Rixy ne oziraj se na druge, pejt svojo pot. =D> Načrti so zato, da se jih uresniči tako ali drugače...
Pa veliko podvigov pri izpoljevanju tvojih načrtov! :D :D :D
Matic, če boš kdaj vozu svojo marcino z bonboni prlet mimo mene, sam jih bo treba kr eno kilo not dat. :D :D
Rixy
Tekmovalec
Prispevkov: 256
Pridružen: 08 Sep 2006, 20:50
Kraj: Starše/Maribor

Odgovor Napisal/-a Rixy »

Najlepša hvala čisto vsem za podporo! Vesel sem, da je tukaj toliko pozitivnih ljudi, ki so te pripravljeni vspodbujati in ti pomagati.

Dolgo sem si želel se ukvarjati z modelarstvom, predvsem sem sanjal o tem kako letim - bilokaj, samo da letim. Pa si tega dolga leta nisem mogel uresničiti, ker nisem vedel koga vprašati za nasvet. Sedaj, po tolikem času sem pa si le nekako, s pomočjo ljudi s tega foruma (Gorazd, hvala ti! =D> ), začel uresničevati svoje sanje.

No, zdaj bo treba še malo trenirati na simulatorju, potem pa napolniti baterije, zbrati pogum in vreči EasyStarja v zrak...
Zakaj bi moral zbirati pogum za to? :-k Zato, ker mi ni vseeno, kaj se zgodi z modelom. Sem ga kupil z denarjem, ki sem ga sam prislužil in zato znam ceniti tako pridobljeno zadevo. Tudi mi ne bi bilo vseeno, če bi šel že na prvem letu "v treske". Srčno upam, da se to ne bo zgodilo! ;) Se bom potrudil, da ne bo tako!

Hvala in ostanite še naprej tako pozitivni! =D>

Vsem ostalim pa - ne sodite človeka, če ga ne poznate, oz. o njem ne veste prav ničesar, razen morda, da je začetnik in da po forumu sprašuje same gluposti. Zavedajte se, da ste tudi VI bili enkrat začetniki in mu raje pomagajte.
Uporabniški avatar
mobil11
Freak
Prispevkov: 535
Pridružen: 15 Feb 2004, 14:30
Kraj: Bizeljsko

Odgovor Napisal/-a mobil11 »

Če boš na strani: http://www.profili2.com/eng/default.htm vpisal : Boeing 777 ti bo našlo še en zelo lep model.
Ne oziraj se na mnenja vseh in naredi tisto kar si res želiš. Glede EasyStarja naj te ne skrbi preveč, saj je enostaven za letenje in tudi razbil ga boš zelo težko. Dal pa ti bo potrebno znanje pilotiranja in mislim da boš potem tudi kos projektu, ki te zanima, še posebaj če ti bo ob strani stal iskušenejši modelar. :lol:
PRIČAKUJEM SLIKE KONČANEGA MODELA :lol: :lol: :lol:
LP (G)(Z)oran
http://www.gorankroselj.com/
Uporabniški avatar
crt
Tekmovalec
Prispevkov: 267
Pridružen: 16 Dec 2004, 19:08
Kraj: ljubljana

Odgovor Napisal/-a crt »

Če spraviš Easy starja v trske, ti šankajo novega, sam trske moraš prinest s seboj. :wink:
Pameti je na svetu vedno enaka količina, število ljudi se pa povečuje.
Rixy
Tekmovalec
Prispevkov: 256
Pridružen: 08 Sep 2006, 20:50
Kraj: Starše/Maribor

Odgovor Napisal/-a Rixy »

Če kakšno drevo z njim podreš, bodo zraven tudi trske. :lol: :lol:

@mobil11: če se bom česa lotil, bom projekt sigurno tukaj gor predstavil. :oops:
Uporabniški avatar
Matic7
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 13 Sep 2005, 10:58
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Matic7 »

Rixy, preberi temo o Easystaru... ne da se ga spravit v trske... ker ni iz lesa... saj ne, preprosto je bulletproof - če zagusti, samo ravnaj krila in pusti, da se zapiči z nosom v tla...

kar pogumno naprej in v zrak. saj ti bo verjetno prvih par letov gorazd pomagal v zrak in na tla, da dobiš visooooko zgoraj na varnem malo občutka. potem pa te čaka doza adrenalina pri prvem pristanku itd. mater, sem ti fauš...
Odgovori

Vrni se na RV makete letal