Christen Eagle v 1:2

... pogovori radijsko vodenih pomanjšanih različicah pravih letal

Moderatorji: Pisaneli, igi

Odgovori
Slowfly
Profesor
Prispevkov: 1015
Pridružen: 11 Jun 2003, 19:04
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Slowfly »

skorp_jon napisal/-a:
Jaz sem sprobaval z mislim da je bil ta model. V glavnem neki 6???. Spodaj nonstop maham z velikimi odkloni nekaj minut. Ugotovil sem, da spodaj dosti več potrošim, ko maham levo in desno na polno, kot pri letenju.

Točno koliko je bila potrošnja pa se več ne spomnim.
Čakaj, meril si porabo enega serva hitec 6985? In ti je vlekel koliko, 6 A???
V temi elektronika, se v bodoče ne bom več oglašal.
Uporabniški avatar
skorp_jon
Profesor
Prispevkov: 1329
Pridružen: 09 Avg 2006, 09:02
Kraj: Beltinci

Odgovor Napisal/-a skorp_jon »

Slowfly napisal/-a:
skorp_jon napisal/-a:
Jaz sem sprobaval z mislim da je bil ta model. V glavnem neki 6???. Spodaj nonstop maham z velikimi odkloni nekaj minut. Ugotovil sem, da spodaj dosti več potrošim, ko maham levo in desno na polno, kot pri letenju.

Točno koliko je bila potrošnja pa se več ne spomnim.
Čakaj, meril si porabo enega serva hitec 6985? In ti je vlekel koliko, 6 A???
Ne nismo se razumeli. Nisem siguren, če je bil ta servo. V glavnem neki servo z začetno števiko 6???

Vse skupaj sem imel 5 digitalnih na odklonih in je vleklo do 4 A nekje.

Bolj točne podatke ne morem dat, ker sem že pozabil.
Futaba 12FG & Taranis Q X7
Uporabniški avatar
edge
Tekmovalec
Prispevkov: 394
Pridružen: 01 Avg 2005, 14:53
Kraj: Bogu za hrbtom - polarna primorska

Odgovor Napisal/-a edge »

Auuuuuuuuuu, boli... #-o Sožalje!

Upam, da ga boš čimprej popravu, kot si 1,8 meterskega, ki je bil potem še boljši!


lp Matej
Maketa akrobata na elektro pogon...

Ma ne more brenčati kot komar!!! ;-)
Slowfly
Profesor
Prispevkov: 1015
Pridružen: 11 Jun 2003, 19:04
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Slowfly »

Uff, potem sem porabo Bruhovih servov ocenil še premalo! Za kolikor toliko realno oceno časa delovanja, bi rabil bolj natančne podatke.
V temi elektronika, se v bodoče ne bom več oglašal.
Uporabniški avatar
skorp_jon
Profesor
Prispevkov: 1329
Pridružen: 09 Avg 2006, 09:02
Kraj: Beltinci

Odgovor Napisal/-a skorp_jon »

Saj mogoče si dal dobro oceno, ker v zraku ne maha kot norc. Jaz sem to spodaj sprobaval in mahal na polno. V lufti mi žre 2x manj ko vozim.
Futaba 12FG & Taranis Q X7
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Uf... dons bom mal u depresiji.....
goldi
Tekmovalec
Prispevkov: 319
Pridružen: 15 Nov 2004, 15:36

Odgovor Napisal/-a goldi »

Ma kaj jokaš glede "Igla". Ti model po trčenju v tla vsaj ni zgorel tako kot meni. Ti imaš sploh kaj za flikat, jaz sem lahko samo pepel pometel, vzel mašino in enako kot pri tebi....ostal je samo rep :lol:

Kaj pa zdaj za en projekt. Beaver s kveri :car:
Kokodaka lahko vsak, ne more pa vsak znesti jajca.
Uporabniški avatar
Marko Mencin
Freak
Prispevkov: 728
Pridružen: 02 Dec 2004, 20:25
Kraj: LJ-Barje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Marko Mencin »

#-o #-o #-o

Aleš, iskreno sožalje.
Najhuje je, da je šlo poleg$$$ v nič toliko dela!!!
Pa sem se tako veselil, da bom videl lepotca.......

LP

Marko
We is E-xperts.
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Še vedno upam, da se malo hecaš, če pa ne, pa ti bom napisal nekaj kar ti bo morda kdaj koristilo, še posebej, če je vzrok kreša res ta kot ga navajaš.
Res, da smo po bitki vsi generali, a to kar bom sedaj napisal, je na forumu napisano že najmanj trikrat, ali štirikrat, ne pa povsod vsa zgodba skupaj.
Pred leti sem letel z Suhojem težkim kakih 8-9 kil, za napajanje sem imel paket 5 kom starih AA baterij 800mAh, vse seveda direkt brez kakih kretnic. To je z varnostjo zadoščalo za 3+ polete. Zaradi varnosti sem paket zamenjal z novimi AA baterijami s kapaciteto največ kar se je takrat dobilo, mislim, da je bilo tam 2100-2300mAh . Prej kot v desetih poletih po tej menjavi, je bil moj Suhoj drobir.
Kaj se je zgodilo? Ker mi je po poletu ostajalo še toliko notri, sem občasno dajal paket tudi praznit, to funkcijo je Intelli Control, ki sem ga takrat največ uporabljal imel, po praznjenju pa je polnilec avtomatsko prešel na polnjenje in napolnil paket. Polnilec pa je imel slabost, da je v NiMh programu občasno prezgodaj odklopil. Tako mi je takrat po praznjenju napolnil samo nekaj čez 400 mAh jaz sem videl koliko je šlo noter, a pozabil na to, da sem dal paket tudi praznit in proti koncu tretjega poleta, sem padel dol.
Od takrat je moj moto, ŠTROMA SAMO TOLIKO; KOT GA Z VARNOSTJO RABIM ZA NORMALEN LETALNI DAN IN NIČ VEČ.
Na svoji 2,6 metrski 13 kilski Extri imam 2X 800 mAh paketa Lipo, ki imata za sabo 121 ciklov. Ker delam 2-3 polete na dan, bi to pomenilo približno malo čez 300 poletov. Noter gre v vsak paket po cca 250-350mAh. Največ sem letel 5 nekaj čez 10 min dolgih poletov, noter je šlo cca 550 mAh , če pa sem slučajmo na letališču več, imam čas za več kot 5 poletov, imam pa čas vmes tudi polniti in to se je do sedaj zgodilo dvakrat.
Enkrat do sedaj mi je po poletu DPSI piskal zaradi prenizke napetosti, ker sem pozabil napolniti enega od obeh paketov, sicer pa VEDNO pridem na letališče s sveže napolnjenimi lipoti.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
Executor
Tekmovalec
Prispevkov: 342
Pridružen: 04 Jul 2005, 06:48
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a Executor »

:cry: :cry: :cry: :cry:
Uporabniški avatar
Živnorc
Dr. Modelar
Prispevkov: 3093
Pridružen: 22 Nov 2004, 09:54
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

Dej , Bruh, reci, da je 1. april.... [-o< [-o< #-o

pa da nadaljujem temo, ki se je začela na to temo... :o

Jest sem tudi postal šlampast, kar se polnjenja celic tiče. Na svoji Extri imam 2X2 2500 LiPo preko Emcoteca...pa se mi je v kratkem 3x zgodilo, da mi je DPSI piskal za prazne akuje. Ko sem dal polnit, je šlo v vsakega le po 1500mAh. Moram čimprej preverit, koliko mi gre v prazne celice. Jih dam enkrat sciklirat, da bom potem pomirjen...Upam, da so baterije še dobre in da ima DPSI tako visok prag varnosti, da začne tako kmalu piskat...

Najbolje je po ali pred vsakim letalnem dnevu napolniti baterije in jih pustiti odklopljene, da slučajno ni kaj v stiku....le tako ni bojazni, da se ti baterije izpraznijo.. 8)

Lepo je biti pameten, ko se enkrat kaj zgodi, ane.. 8)
...ampak glava pa tošel pa vseeno bolita... #-o :evil: :grrrrrrrrrrr: :razpaljot: :praskam:
Pridemo tudi na dom...

Lep dan še naprej!
Živnorc.
Uporabniški avatar
AIRGHANADA
Freak
Prispevkov: 976
Pridružen: 30 Nov 2006, 22:41
Kraj: Marburg
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a AIRGHANADA »

goldi napisal/-a:Ma kaj jokaš glede "Igla". Ti model po trčenju v tla vsaj ni zgorel tako kot meni. Ti imaš sploh kaj za flikat, jaz sem lahko samo pepel pometel, vzel mašino in enako kot pri tebi....ostal je samo rep :lol:

Kaj pa zdaj za en projekt. Beaver s kveri :car:
Ja saj dost ni manjkalo, ker tank je tudi raztrgalo!

Glede slik, nekdo je namreč spraševal po njih. Včeraj sem imel fotoaparat zraven, samo še nisem tako dober fotograf, da bi lahko slikal trupla in vmes prijatelje tolažil #-o ! To bo moral lastnik začasno preminulega sam porihtat.
Ostanki so pa na las podobni, tistemu kar je ostalo od LeRoy-evega letala:

http://img.coxnewsweb.com/C/01/88/47/image_5647881.jpg

B.
veni, vici, vomiti
goldi
Tekmovalec
Prispevkov: 319
Pridružen: 15 Nov 2004, 15:36

Odgovor Napisal/-a goldi »

Aleš,

boš imel vsaj en razlog,, da pričneš delati pravega :lol:
Kokodaka lahko vsak, ne more pa vsak znesti jajca.
Uporabniški avatar
RLogar
Profesor
Prispevkov: 1112
Pridružen: 22 Nov 2004, 21:37
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a RLogar »

Sej ne morem verjet..

Bruh, moje sožalje. :cry: :cry: :cry:

LP

Robi
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

hja, ko bi bil 1. april :roll: :roll: posmrtni ostanki.....
Priponke
CRASH2_EAGLE.jpg
CRASH2_EAGLE.jpg (45.79 KiB) Pogledano 5081 krat
CRASH1_EAGLE.jpg
CRASH1_EAGLE.jpg (47.92 KiB) Pogledano 5081 krat
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

Celice so se naenkrat sesedle. Brez, da bi pri zadnjem poletu lahko karkoli posumil (servoti navidezno normalno hitri, nobenega piskanja DPSI). Res je, da sem ga teral in odkloni krmil so bili veliki, veliko gibanja servotov. Naenkrat pa se mi je zazdelo, da se je pri 1/2 role na hrbet nekam ležerno zavalil. Takrat sem posumil, da bi lahko bilo kaj takega, a ker je bil veter v hrbet, sem upal, da je bilo zaradi tega, čeprav malo preveč očitno. Mogoče bi takrat, če bi umiril gibvanje servotov in hitro šel v pristanek, še rešil, a bi bilo najbrž vseeno že prepozno, glede na to, da 12 digitalcev tudi v mirovanju žre precej štroma. Dokončal sem nekaj pol kubanki podobnega - torej luping, skoraj je že bil v horizontali, potem je zadeva zablokirala - ni šel v fail safe, sprejemnik je očitno pri tej nizki napetosti še delal, samo servoti v višincu niso imeli več dovolj moči, da bi dovolj odklonili krmilo. Pa sem lahko samo gledal, kako gre v tla #-o :evil: :x [-o< :o :( . Da so bile celice prazne, smo potrdili po krešu, po par sekundah je začel DPSI piskat, servoti pa niso imeli več nobene moči.

DPSI bi moral vsaj en polet prej zaznati kakšen večji kritičen padec napetosti (mimogrede - pravilno je bil programiran na 5 Nicd/Nimh celic). Niso krivi Kitajci, ampak Švabi :ratata: .
Zadnjič spremenil bruhpilot, dne 16 Jun 2008, 19:25, skupaj popravljeno 1 krat.
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Uporabniški avatar
skorp_jon
Profesor
Prispevkov: 1329
Pridružen: 09 Avg 2006, 09:02
Kraj: Beltinci

Odgovor Napisal/-a skorp_jon »

Nič fajn na pogled. Bo kar preteklo nekaj časa, dokler boš to popravil.

Kot en kolega vedno reče. Bo potrebno iz titana izdelovat modele, da se izognemo popravljanju :)
Futaba 12FG & Taranis Q X7
Uporabniški avatar
andrej007
Profesor
Prispevkov: 1331
Pridružen: 06 Okt 2006, 12:43
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a andrej007 »

Šele zdaj ko vidim slike verjamem.

Sožalje,res je bil lep :cry: Ampak popravljeni avijoni baje lepše letijo :roll:
Modelarstvo je droga ,ki škoduje predvsem finančnemu stanju odvisnika :lol: :roll: :lol:


lp Andrej
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

skorp_jon napisal/-a:Nič fajn na pogled. Bo kar preteklo nekaj časa, dokler boš to popravil.

Kot en kolega vedno reče. Bo potrebno iz titana izdelovat modele, da se izognemo popravljanju :)
Bi pa titan potem skupaj flikal. Počilo je tako, kot da bi pravi dol padel, tudi krater je bil takšen, ostanki pa so ležali nekaj metrov naprej od kraterja.

J... ga, Bruchpilot se reče takemu, ki izvaja take manevre....

Popravljen v tem primeru pomeni 80% nov avion!
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Uporabniški avatar
Dr. MadMan
Razpravljalec
Prispevkov: 135
Pridružen: 15 Nov 2004, 13:02

Odgovor Napisal/-a Dr. MadMan »

BRuch.. sem najprej mislu da se hecaš... ma po fotkah me je pa prav zabolelo. Upam, da ti ga rata skup dat do Lesc.
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

Dr. MadMan napisal/-a:BRuch.. sem najprej mislu da se hecaš... ma po fotkah me je pa prav zabolelo. Upam, da ti ga rata skup dat do Lesc.
Ja do Lesc 2009 :roll: :P
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Uporabniški avatar
Dr. MadMan
Razpravljalec
Prispevkov: 135
Pridružen: 15 Nov 2004, 13:02

Odgovor Napisal/-a Dr. MadMan »

Saj nisem omenil do katerga leta :wink:
goldi
Tekmovalec
Prispevkov: 319
Pridružen: 15 Nov 2004, 15:36

Odgovor Napisal/-a goldi »

bruhpilot napisal/-a:Ja do Lesc 2009 :roll: :P
Glede na videno, je bolj realno leto 2019 :lol: :lol: :lol:
Kokodaka lahko vsak, ne more pa vsak znesti jajca.
Uporabniški avatar
gizmo
Tekmovalec
Prispevkov: 219
Pridružen: 03 Apr 2005, 21:59
Kraj: Celje

Eagle

Odgovor Napisal/-a gizmo »

Sožalje še z moje strani :( Ker vem koliko ur in dela si vložil v izdelavo tega lepega letala, si predstavljam kako se počutiš. Tukaj denar nima toliko veze, problem je, ker si veliko svoje duše vložil, da je Eagle nastal tako lep.. Upam, da se čimprej pobereš in začneš s kakim novim projektom, ko te bo zopet zagrabilo. Vmes pa malo Laserja trajbaj, da pozabiš na nezgodo.

Lep dan, Igor
Uporabniški avatar
AIRGHANADA
Freak
Prispevkov: 976
Pridružen: 30 Nov 2006, 22:41
Kraj: Marburg
Kontakt:

Re: Eagle

Odgovor Napisal/-a AIRGHANADA »

gizmo napisal/-a:Sožalje še z moje strani :( Ker vem koliko ur in dela si vložil v izdelavo tega lepega letala, si predstavljam kako se počutiš. Tukaj denar nima toliko veze, problem je, ker si veliko svoje duše vložil, da je Eagle nastal tako lep.. Upam, da se čimprej pobereš in začneš s kakim novim projektom, ko te bo zopet zagrabilo. Vmes pa malo Laserja trajbaj, da pozabiš na nezgodo.

Lep dan, Igor
Laser ima eno nemarno navado in sicer, da ful rad krila doma pušča!

B.
veni, vici, vomiti
Odgovori

Vrni se na RV makete letal