pilot

... pogovori radijsko vodenih pomanjšanih različicah pravih letal

Moderatorji: Pisaneli, igi

Uporabniški avatar
Icoman
Freak
Prispevkov: 624
Pridružen: 23 Nov 2004, 16:10
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Icoman »

Rekel mi je da ni problema za v 3d Max, samo mislim da bi bil to pretrd oreh za moj mlinček. :o
Končnica, pojma nimam.
šmergl itaq rulz
raktivec
Dr. Modelar
Prispevkov: 5182
Pridružen: 01 Mar 2005, 13:02
Kraj: švarcnbah

Odgovor Napisal/-a raktivec »

Zdravo!






Precej star recept za 100% posnetek lastnega frisa:



Uglajen gospod je naročil obleko po meri, toda krojač, ki je bil jezično precej bolj spreten kot krojaško, mu je izdelal malce potegnjeno obleko. Nebodigatreba je prepričal gospoda, da naj se malce krivo drži in obleka bo kot ulita.
Rečeno storjeno! Gospod plača obleko ter se ves šepav in skrivljen odpravi po cesti. Tam ga srečata dva mimoidoča in enemu se revež zasmili, ter reče sosedu:"Poglej tega reveža kako je skrivljen. Ta pa zagotovo trpi peklenske muke.""Ja siromak! Ampak krojača ima pa izvrstnega, da ga je tako lepo zadel." Odgovori drugi. Slika
lp
Sašo
Uporabniški avatar
cujcuj
Dr. Modelar
Prispevkov: 2294
Pridružen: 25 Jul 2006, 13:21
Kraj: Selo Bled

PILOT MASKA

Odgovor Napisal/-a cujcuj »

LP. Sinoči sem bil pri 2R, in gledal, kako se pripravlja na gipsanje svojga
obraza. Ko sem gledal, kako se maže po licu z nekimoi mažami sem se samo nasmejal . Nalbolše je bilo, ko si je okoli obraza dal zaščito iz lesa
kamor bo gips nalegal ko ga bodo nalivali in nanašali z kit lopatico(špahtlom).
1/ Prvo si je namazal obraz.
2/ Potem si je nataknil staro plavalno kapo.
3/ Med vso to ceremonijo pa je delal takšne grimase, da smo se smejali do solza.
4/Potem je vzel vato jo ovil okoli slamic za pitje soka, in si potem vse skupaj vtaknil v nos, ko sem ga videl sem takoj rekel, da ga je čisto prevzela Predinova pesem pa dva svinčnika v nos.
5/ Potem se je pa začelo nanašanje z špahtlom, da so zamašili pore ob obrazu nato so namešali gipsa, in ga polivali po obrazu, da se je lepo zatekal to je trajalo približno 1/2 ure potrm pa smo čakali, da se je gips strdil do te mere, da se je dalo odlitek umakniti, in ga položiti na trdo podlago, kjer se je potem v miru sušil do konca.
No bila je že pozna ura tako, da sem jaz moral še naprej do graditelja YET
modela to je A 320, in pri njem smo podebatirali o zadevi. Naj bo dovolj za danes.

LP. čuj čuj
Priponke
Tukaj je slika narejena z mojim mobijem <br /> ni nevem kaj za začetek pa je.
Tukaj je slika narejena z mojim mobijem
ni nevem kaj za začetek pa je.
Podoba001.jpg (49.08 KiB) Pogledano 4610 krat
pebi gas tam gledaj ki letiš.
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Re: PILOT MASKA

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

cujcuj napisal/-a:LP. Sinoči sem bil pri 2R, in gledal, kako se pripravlja na gipsanje svojga
obraza. Ko sem gledal, kako se maže po licu z nekimoi mažami sem se samo nasmejal . Nalbolše je bilo, ko si je okoli obraza dal zaščito iz lesa
kamor bo gips nalegal ko ga bodo nalivali in nanašali z kit lopatico(špahtlom).
1/ Prvo si je namazal obraz.
2/ Potem si je nataknil staro plavalno kapo.
3/ Med vso to ceremonijo pa je delal takšne grimase, da smo se smejali do solza.
4/Potem je vzel vato jo ovil okoli slamic za pitje soka, in si potem vse skupaj vtaknil v nos, ko sem ga videl sem takoj rekel, da ga je čisto prevzela Predinova pesem pa dva svinčnika v nos.
5/ Potem se je pa začelo nanašanje z špahtlom, da so zamašili pore ob obrazu nato so namešali gipsa, in ga polivali po obrazu, da se je lepo zatekal to je trajalo približno 1/2 ure potrm pa smo čakali, da se je gips strdil do te mere, da se je dalo odlitek umakniti, in ga položiti na trdo podlago, kjer se je potem v miru sušil do konca.
No bila je že pozna ura tako, da sem jaz moral še naprej do graditelja YET
modela to je A 320, in pri njem smo podebatirali o zadevi. Naj bo dovolj za danes.

LP. čuj čuj
....stare metode kloniranja, :lol: :lol: :lol: :lol: ..... Bravo =D> =D> =D> !!!

lp Bruchpilot
Zadnjič spremenil bruhpilot, dne 13 Jan 2007, 18:59, skupaj popravljeno 1 krat.
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

Poslušaj ti čujčuj, nič slabega nisem s to izjavo mislil. Take izjave, da sem klovn lahko sebi pripoveduješ. Vsaka čast izdelovalcu =D> =D> =D> . "Zastarelo" kloniranje v tem primeru ne pomeni nič slabega - pač v primerjavi s "pravim kloniranjem" temelji na malo bolj tradicionalnih metodah :D .

In nikar ne uči tukaj nekaterih pravilne slovenščine, ker bi tudi sam lahko šel na začetniški tečaj pravopisa! Slovenjski in tako dalje #-o #-o #-o

Sem moral to napisat, ker sovražim prikrito agresijo in pretirano razdražljivost.

lp
Bruchpilot
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a 2R »

Po pol leta priprav in nagovarjanja žene, da mi naredi odlitek obraza ni obrodil sadov, zato sem za pomoč poprosil dva kolega. No, kasneje se je izkazalo, da nisem izbral ravno prava dva, saj sta prvič v življenju mešala mavec. Na mojih predvidenih 15 minut pod mavcem se je zavleklo za debelo uro.
Skratka, debata je padla in začeli smo z improvizacijo. Najprej smo iz mediapana odrezali šablono za delilno ravnino in jo ojačali z letvami, da se ne bi preveč zvijala. Sledilo je preizkušanje.
Priponke
Preizkušanje gramase na obrazu, ki bi se najbolje podala v mojo Extro.
Preizkušanje gramase na obrazu, ki bi se najbolje podala v mojo Extro.
slika_02.jpg (44.46 KiB) Pogledano 4489 krat
Priprava delovne mize in šablone.
Priprava delovne mize in šablone.
slika_01.jpg (51.8 KiB) Pogledano 4489 krat
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a 2R »

Treba je bilo zaščititi lase, za kar se je najbolje izkazala stara plavalna kapa. Obraz pa sem na debelo namazal s kremo Solea.
Odrezal sem slamice za sok in po dve skupaj zvil z vato, ki sem jo prepojil s kremo.
Priponke
Priprava slamic za dihanje
Priprava slamic za dihanje
slika_04.jpg (62.54 KiB) Pogledano 4472 krat
Plavalna kapica na svojem mestu in mazanje obraza.
Plavalna kapica na svojem mestu in mazanje obraza.
slika_03.jpg (55.9 KiB) Pogledano 4472 krat
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a 2R »

Slamice je bilo treba zatlačiti v nos, po dve v vsako nosnico, drugače se bomo zadušili.
Priponke
Takole bi zgledalo pri obremenitvi 10 G.
Takole bi zgledalo pri obremenitvi 10 G.
slika_06.jpg (40.58 KiB) Pogledano 4456 krat
Slamice na svojem mestu in meditacija pred pričetkom
Slamice na svojem mestu in meditacija pred pričetkom
slika_05.jpg (51.1 KiB) Pogledano 4456 krat
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a 2R »

Slamice je bilo treba zatlačiti v nos, po dve v vsako nosnico, drugače se bomo zadušili.
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a 2R »

Postavili smo delilno ravnino - ušesa so se izkazala za odlično oporo. To sem kasneje obžaloval, saj 4 kg mavca na obrazu predstavlja kar veliko obremenitev.
Začeli smo mešati mavec. Za začetek, da zapremo režo med glavo in delilno ravnino, uporabimo malo gostejši mavec.
Priponke
Zdaj gre zares
Zdaj gre zares
slika_08.jpg (49.3 KiB) Pogledano 4437 krat
Delilna ravnina na svojem mestu
Delilna ravnina na svojem mestu
slika_07.jpg (57.42 KiB) Pogledano 4437 krat
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a 2R »

V tej točki mi je bilo že jasno, da sem si izbral prepočasna pomočnika.
Skratka, po 5 minutah priprave mavca gre delo počasi naprej. Najprej se zalije čelo in brada. Z ogledalom v roki veselo spremljam dogajanje.
Priponke
sledi brada, usta in nos
sledi brada, usta in nos
slika_10.jpg (53.86 KiB) Pogledano 4421 krat
Čelo
Čelo
slika_09.jpg (47.16 KiB) Pogledano 4421 krat
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a 2R »

Delo se je počasi nadaljevalo. Z dihanjem ni bilo težav, lepo počasi in daleč pridemo. Največ težav povzroča požiranje sline, saj mavec ne dopušča nobenih gibov.
Sledilo je zalitje oči, kar me je najbolj skrbelo, saj ne smem oči očitno stiskat skupaj, pač pa le pokriti veko. Ni problem, malo čuden občutek me popade, ko kar naenkrat ostanem sam v temi, le kolegi zabavljajo na moj račun. Nimam kaj, smejat se ne da, le trebuh se nevarno trese.
Priponke
Kdo je ugasnil luč?
Kdo je ugasnil luč?
slika_12.jpg (52.75 KiB) Pogledano 4405 krat
Zadnji pogled pred temo.
Zadnji pogled pred temo.
slika_11.jpg (49.57 KiB) Pogledano 4405 krat
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a 2R »

Zdaj je kar je, treba je le še ojačat lupino, da se pri snemanju ne bo prelomila. Namen je bil uporabiti stare povoje, ki bi jih pomočili v tekoč mavec, vendar je bila ideja izdelat odlitek preveč na hitro, da bi bil čas še kaj pripravit.
Skratka, ura teče, jaz se počasi dušim pod težo mavca, kolega pa še kar mešata mavec. Na vrhu se od zunaj mavec ze nevarno segreva, toda začuda znotraj jaz ne čutim nobene povišane temperature.
Priponke
Končno sušenje. Ko takole ležiš in čakaš, da se mavec posuši se minute vlečejo in vleeeččeejo.
Končno sušenje. Ko takole ležiš in čakaš, da se mavec posuši se minute vlečejo in vleeeččeejo.
slika_14.jpg (47.38 KiB) Pogledano 4398 krat
Večanje debeline odlitka.
Večanje debeline odlitka.
slika_13.jpg (47.32 KiB) Pogledano 4398 krat
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a 2R »

Končno se odločim, da snamemo odlitek. Kolega mi pomaga vstati, jaz se priklonim in odlitek nežno zdrsi iz obraza. Neverjetno lepo se sname. V odlitku ostanejo 3 trepalnice in 1 las, nič več. To me je najbolj skrbelo, da ne bom kasneje vseh trepanic pustil v odlitku.
Prvi vtis je bolj slab, saj se zelo vidijo meje, kje se posamezne plasti mavca stikajo. To je posledica prepočasnega dela z mavcem. Če bi delali še enkrat bi si zelo tekoč mavec že od prve nalil čez cel obraz.
Ko gledam to negativno podobo v mavcu ne morem prepoznati nobene moje silhuete. Ko pa sem ta odlitek slikal s fotoaparatom, pa se je na sliki pokazal pozitiv. Neverjetna igra svetlobe in senc.
Zdaj bo treba s tekočim mavcem popraviti vse razpoke in zaliti luknje od slamic, ki sem jih zelo preprosto potegnil iz odlitka.
Nato pa na naslednje korake. To bo treba malo počakat, da se mavec res dobro posuši.
Priponke
Igra svetlobe in senc, ko v negativu ozreš pozitiv. Neverjetno dobra podobnost.
Igra svetlobe in senc, ko v negativu ozreš pozitiv. Neverjetno dobra podobnost.
slika_15.jpg (31.38 KiB) Pogledano 4379 krat
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Uporabniški avatar
bruhpilot
Profesor
Prispevkov: 1431
Pridružen: 14 Dec 2004, 17:38
Kraj: blizu Šentilja

Odgovor Napisal/-a bruhpilot »

Bravo!! =D> =D> =D> Lepo kiparjenje =D> =D> Samo - kaj boš imel v kabini spečega - oz. mrtvega pilota #-o #-o #-o .
Nič slabega nisem mislil, da me ne bo zdaj kakšen čujčuj napadel kot stekli pes.

lp
lp Aleš
Jet fan, acro fan, scale fan, heli fan, glider fan
GSM 031 387 358
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a 2R »

To še prode, ko zakurblam mojega ZDZja se bo tut pilot v modelu zbudu.
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
FlyingAxe
Začetnik
Prispevkov: 16
Pridružen: 15 Sep 2006, 16:09

Odgovor Napisal/-a FlyingAxe »

Hehe!

Ti naja kr zajebavi! Sam kaj k ni šel vs gibs na faco [-X . Je blo treba tut v Ekstri podlago prpravit. :D :D Pa tm sva vidla poj še ene okrogle luknje okrog kril, sva še tiste mal zadelala :^o

Drgač je pa res super ratalo. Sploh tale ta zadnja slika. K sm jo v ta prvo vidu sem si reku: glej ga zlomka, sej tale pa zgleda kukr Robi. :D

Lp
jurij
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a 2R »

:oops: No to je pa tko, ko kakega kolega k je na forumu mal pošinfaš.
Sej se samo mal heecamo. :P
LP2R
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
FlyingAxe
Začetnik
Prispevkov: 16
Pridružen: 15 Sep 2006, 16:09

Odgovor Napisal/-a FlyingAxe »

Oj,

Seveda, sej se je treba mal pohecat. Smeh je pol zdravja. :D Edin a veš kaj me bega??!!! Kaj dela kup gipsa v nosu od mojega DG-ja. :) hudir, se mi zdi, da sva z Maticem napačn avion pogipsala #-o .:)

Lp
Jurij
Uporabniški avatar
PK
Začetnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 07 Jan 2007, 16:21
Kraj: ŽIROVNICA
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a PK »

Živjo...
ja loooool an.... :lol: :lol: sexy....faca :D :P
zdej vidm da bo se velik dela...glede te face.... sam robi...naredu si si pa
svojega "dvojnika" prou...dobr
Lp.... PrimoZzZZZzzz
Slowfly
Profesor
Prispevkov: 1015
Pridružen: 11 Jun 2003, 19:04
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Slowfly »

Robi, če si boš še kdaj dal narediti "posmrtno" masko, si zamešaj večjo količino malenkost bolj redkega mavca, ne tekočega, ker se bo sušil dva dni.
Da se ti vse skupaj ne strdi že v posodi za mešanje, v vodo dodaj nekaj navadnega kisa. Tako se kar precej podaljša čas strjevanja. (stara štromarska finta) Koliko kisa dodati, je najbolje ugotoviti s poskusnim mešanjem manjše količine mavca, odvisno pa je od vrste mavca- alabasterja, ter od kisa.

lp
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a 2R »

Danes sem ugotovil, da bo treba na očeh zmodelirati dve gubi, ki nakazujeta odprte veke. Oči se kar spremenijo. Bo že, glavno, da imamo pravilne proporce. :^o
Mislim, da ne bi še enkrat ležal na mizi in dihal skozi slamice. Bom kar ta odlitek obdelal potem pa kar bo pa bo. :P

LP2R
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a 2R »

Ta mavčni kalup imam namen zaliti s poliestersko smolo - je cenejša (pri kolegu 0 ojrov). Zdaj me pa zanima ali ima kdo kakšne izkušnje s poliestrom in sicer glede pregrevanja pri strjevanju. Vem, da pri predebelem nanosu lahko smola zavre. Zato sem si predstavljal, da v kalup počasi nalivam okoli 5 mm debele plasti smole in počakam, da se približno utrdi. To bo trajalo cel dan. Ker pa je kalup kar velik in bo treba zmešat kar veliko poliestra bi med smolo zmešal suh pesek in s tem zmanjšal količino uporabljene smole. Zdaj me pa zanima ali s tem kaj ublažim efekt segrevanja.
Površina odlitka iz poliestra mora biti dovolj trda, da bo prenesla kopiranje oblike na pantografu. Zato sem se tudi odločil za smolo - poliester, epoksi je predrag za take poskuse.

LP2R
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Uporabniški avatar
misak
Freak
Prispevkov: 996
Pridružen: 30 Apr 2005, 18:20
Kraj: Bled

Odgovor Napisal/-a misak »

Preden se boš matral z poliestrom si preberi tole:

http://www.samson-kamnik.si/si/slo_html ... ura%20.pdf

Upam, da kaj pomaga.
S5-DSM
Uporabniški avatar
2R
Profesor
Prispevkov: 1201
Pridružen: 12 Jan 2005, 10:23
Kraj: Sr. Dobrava pri Kropi
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a 2R »

Hvala za nasvet.

Tole s silikonskim kavčukom je zelo super zadeva in se splača razmisliti tudi v to smer. Če naredim kalup iz kavčuka je lahko enodelen, vendar pa bo zaradi teže izdelka treba uporabiti dvokomponentno purpen peno.
Bom še malo prespal.

LP2R
http://www.modelarstvo.si
Modelarstvo je ustvarjalen hobi - ne nakupovanje
Odgovori

Vrni se na RV makete letal